TSL 22. Hafta: Galatasaray Beşiktaş 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

TSL 22. Hafta: Galatasaray Beşiktaş 0-1

Post by Cengiz Akgun »

Açıkca söyleyeyim. Hiçbir ümidim yok. GS bu maçta beraberlik alırsa anca derim. Ne takımda ne de dün gelen Hocada bu durumu değiştirecek bir potansiyel görmüyorum. Yönetimden malzemecisine kadar bitik bir durumdalar. Ha BJK ahım şahım bir takım değil. Ama GS şu anda ruhen bile ezik ve rezil bir durumda. Yazık. Toparlayacaklarını sanmam. Brumadan GS'a oyuncu olmaz. Yasinden de olmaz. Rodriguezi bilmiyorum. O yüzden konuşmuyorum. GS'ın bu oyunculara yatırım yapma lüksü yok. Para ediyorlarsa derhal elden çıkarmaları lazım. Bruma 5M avro getirsin ve gitsin. Yasin 3M avro getirsin gitsin. GS'a genç Podolski gibi yabancı oyuncu lazım. Şimdiki yaşlandı. Snijder de artık para etmez. Varsa alıcısı Çinde derhal. Bruma zaten GS'ı değil Avrupayı düşünüyor. Yalnız avucunu yalar. İspanya liginde bunu görmediler mi? Gördüler. Bunun takım oyuncusu olmadığını biliyorlar. Kimse aman bize verin dedi mi? Hayır. Selçuk Ronaldo demiş. Ronalda böyle mi idi İngilterede MU oynarken. Ayağına topu alıp gittiğni ben görmedimdi. Aynı Emre Mor da bu yolda. Ondan da bir bok olmayacağını şuraya yazıyorum. Profesyonel futbolcu sirk soytarısı değildir. Takım içinde takım oyunu oynayamayan kaybolup gider. Topu alıp etrafında boş adamı görünce atmayan takımına katkısı Brumanın kadar olur. Onu iki üç kişi ile durdururlar. O da bu açıklıktan faydalanmadığı için topu ezer ve kaybeder. Messi Ronalda bu tür hareketi en kritik anda yapar ve bu boşluktan golünü ya atar ya da attırır. O güzden bunlara Frachise oyuncu derler. Her maçta bir mucize yaratırlar. Ama biz bunu yapıyoruz diye takım oyunundan asla vaz geçmezler. Ben açıkça söylüyorum Brumayı para verip almam. Onun hakikaten bir terapiye ihtiyacı var. Burnu sürtülmez ise kaybolup gidecek. Türkiyede Hasan Şaş örneğini gördünüz. Korede Brezilyaya attığı golden sonra GS'a dadanan İnter almak istemiş ama adamın kasetlerdeki dengesiz olduğunu görünce vaz geçmişler. Kendi de kaç kere söyledi. İnter işi neden bozuldu hala bilmiyorum diyor hala. Ağzından duydum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 22. Hafta: Galatasaray Beşiktaş

Post by Hasan Tezcan »

Guvenim yok ama almalilar bu maci, Rizespor macinda oldugu gibi ama daha ekonomik...arkasinda seyirci ile neden olmasin. Sneijder ve gununde olan Bruma ile bir yere kadar varabilirler...ama BJK takim. Buyuk ihtimal beraberlik, sonra maglubiyet...ve galibiyet cok sey getirir. FT demisti sanirim bir avrupa kupasi maci öncesi, 'yenilmek kolay, yenmek olay' diye.

Haydi arslanlar, kosun, herseyinizi verin, gittigi yere kadar gitsin...cikin oyundan zevk alin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eğer bu doğruysa ben onu BJK maçında da oynatmam. Defolsun gitsin pezevenk.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40372163#p=1
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakikaten bunlar boş adamlar. Nazifoğlu Şampiyonluk yarışında kalmamız için muhakkak Beşiktaşı yenmemiz lazım demiş. Amerikalılar böyle bir şey duydular mı "No shit"'derler. Türkçede herhalde yapma be, demek öyle deriz. Küfür edecem yaşıma başıma titrime uymayacak. Ulan esoğlueşek bu lafı söylemek için mi ordasın sen? Yarın güneş doğmaz ise Dünyanın sonu olur filanla idare edecek bunlar yahu. Alay mı ediyor yoksa ciddi mi? İkisi de küfürlük bir davranış.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Çok iki yüzlüsünüz be. Bu maçın Pazertesi oynanması GS'ın aleyhine seyirci bakımından. En az bir 10 bin kişi fark eder. Evvelsi hafta Perşembe günü hem de İsrailde oynayan BJK pazar günü Akhisar maçı oynamışken, kalkıp gecen Perşembe evinde oynayan BJK pazartesi oynasın demek ve de üstüne üstlük ne var bunda diye üste çıkmak iki yüzlülüktür. Ha kalkıp eski defterleri karıştırıp Ulusoy devrinde sizin maçları erteleyip o kupayı aldınız demek ise ezikliktir.

GS bu maçta zorlanacak. Ne zaman iddalı maça çıksa böyle tir tir titrer. Bu Selçuk denen filan adam olsa belki diyeceğim. Güvenilecek adam yok. Snijder sakat herif. Podolski yanlız kalıyor. Yasin desen vela deli vela akıllı. Derdiyok'un hakikaten derdi yok. O zaman kaderimize küseceğiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kimse aglamiyor Cengiz abi, ama GS'in basina gelenler BJK'in basina gelseydi ne olurdu tahmin edebilirsin herhalde, yillardir bunu bizzat beraber yasamadik mi. Simdi ise isler iyi gidiyor diye sus puslar, sike olayinda bile cit yok.

Bu maci mutlak kazanmalilar...beraberlik sarmaz, maglubiyet ise kötu olur. Oyunu buna göre ayarlasinlar. Macin agirligini hissetmeyenlere sezon sonunda yol göstersinler...yönetim bunu oyunculara hissetirmeli. Bu sezonun muasebesini iyi yapmalilar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Sun Feb 26, 2017 1:16 pm
Kimse aglamiyor Cengiz abi, ama GS'in basina gelenler BJK'in basina gelseydi ne olurdu tahmin edebilirsin herhalde, yillardir bunu bizzat beraber yasamadik mi. Simdi ise isler iyi gidiyor diye sus puslar, sike olayinda bile cit yok.

Bu maci mutlak kazanmalilar...beraberlik sarmaz, maglubiyet ise kötu olur. Oyunu buna göre ayarlasinlar. Macin agirligini hissetmeyenlere sezon sonunda yol göstersinler...yönetim bunu oyunculara hissetirmeli. Bu sezonun muasebesini iyi yapmalilar.
Ben GS ağlıyor demedim. GS doğruyu söyledi. Bu maç bugün oynanmalıydı. Yarın ne olur göreceğiz. Benim galibiyet konusunda bir umudum yok. GS da takımına inanmış ve her zaman işini yapmaya çalışan tek adam Muslera. Gerisi goy goycu. De Jong yarın başa bela olabilir. Tam bir el bombası pezevenk. Direk kırmızı görecek adam. Geriye Çalık'ı koyup Chedjou orta sahaya kaydırılırsa bir umut var. Chedjou da defansta çok hata yapan biri. Ama orta sahada ceza sağasında sağlam kafaya çıkan ve pres yapabiliyor. Yani hucuma ve defansa ekstra adam olarak oynar. Carol ile bu maça çıkmak diğer bir hata. Linnes hucuma da yarayan biri. Onunla çıkması lazım maça. Semihi birisi kontrol edip ona geri pası fılan yapmaması lazım. Brumaya eğer pas vermezsen ayağını kırarım. Ceza sahasına girdiğinde radar gibi Podolskiyi arayacaksın denmezse yine aynı bokları yiyecek. Kanatlar önemli. Rodrigez sağdan Bruma soldan taç cizgisinden yilan gibi akmaları lazım. Eren de oynamalı. Gerisi Allaha kalmış.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Carole'u yazip cizilen ilk onbirde göruyorum. O de Jong dan daha buyuk bir tehlike kanimca....Semih sag bek...bu neyin cözumu anlamaya calisiyorum, hamle imkani saglamak istiyor diye yorumlanabilir, hava hakimiyeti mesela...ilerleyen dakikalarda uclu defansa dönmek....Carole yeni sakatliktan cikti, ve sakatlik öncesi formsuzluk yasadi...gamsiz, vurdum duymaz oyuncu, nasil faydalanacak bilmiyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Benim de cok umidim yok acikcasi. Tahmin ediyorum hoca ilk once gol yememeyi dusunuyor, sonra da firsat gelirse gol atmayi. Ama geriye duserse, Martin'i almadigi icin pisman olur. Kanatlardan duzgun orta yapabilecek tek adamimiz.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sana katiliyorum Selcuk...Martin'i kadroya neden dahil etmedi anlamiyorum, cocuk fizik sorunu falan yok, takimin en suratli oyuncularindan. Geriye dönuslerde gec kaliyor, ikili mucadelelerde iyi degil, diye dusunebilir ama ofansif secenek olarak Carole veya Sabri'den daha iyi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan bence geriye donuslerde gec kalmiyor cok
hizli oldugu icin problem yasamiyor, yerden kayarak yaptigi mudaheleler cok iyi. Birebirlerde
Iyi degil maalesef. Ama kadroda olmaliydi
kesinlikle.
nefvakfi.org

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Federasyon karari vermis, tartismaya gerek yok. Sonuc belli. Hayatimda verilen penaltiyi ipta edildiginide yeni gordum. Simdide faul bile vermedigi pqzisyonda yan hakemin uzaktan gormesiyle, sari kart!!!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hadi geçmiş olsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 22. Hafta: Galatasaray Beşiktaş 0-1

Post by Cengiz Akgun »

GS ikinci yarıya adam gibi Riekerink yollayıp bu Tudor'u alsaydı bugün böyle olmazdı. Doktor artık ne yerse yersin dedikten sonra iktidarsız ve bu yükü taşıyaman hocayı iş işten gectıkten sonra değiştirsen ne olacak? Bu arada söyleyeyim. Lınnes'in kadroda bile olmaması skandal. Tolga Ciğerciyi gördük. Herif güya çok koşuyordu. Götünü kaldıracak hali yok. Bu arada maç başında Şampıyon Beşiktaş diye bağıran çocuklara GS forması hangi akıllı giydirtmiş.

Bu bir yönetim skandalı, iki senedir debeleniyoruz. Bu arada hakem penaltıyı görmemiş ve vermemiş bile. Yan hakem necilik orada.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 22. Hafta: Galatasaray Beşiktaş 0-1

Post by Cengiz Akgun »

GS'a her gelen hocada bir akıl tutulması oluyor. Bu Tolga denen adamı hangi akılls oynatmış bilemiyorum. Bugün Podolskide kötü ğmiş ama adam kagasında GS'ı bitirmiş durumda. De Jong'u pek aksarken görmedim özetlerde. Bir de biz bu Ahmet Çalık'ı neden aldık.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply