BJK'nin Yeni Hocasi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

BJK'nin Yeni Hocasi

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Olur mu ?

Hep beraber gorucez.Piyasadaki ilk bosalan unlu isim.

http://home.skysports.com/list.asp?hlid ... tball_home

Malmo macini alamazlarsa Fulya-Cilekli artik nerede tesisleri varsa orayi basar bunlar.

Hic oyle biyik altindan da gulmuyorum hani, bizimde basimiza geldi bu olaylar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

TD'lerden bahsederken... Gerets belli olmadan daha, "acaba bize gelir mi ki, hem Fransiz da" :) filan dedigimiz Le Guen efendiye neler olmus diye merak ettim de, eleman herhangi bir takimla anlasmis degilmis henuz gorunuse gore, ilginc!...

Su habere gore, Deschamps'in olasi varisleri arasindaymis.

Google News'da arama yapinca 7 Eylul tarihli "Paul Le Guen in talks to become Dynamo Kyiv coach" basligi cikiyor ama, canada.com link'i takip edilemiyor.
Özgür

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yilmaz Vural'a sans taninmali.

Son dakika gelismeleri: Topmoller'le anlasilmis.

kaynak: Guvenilir internet siteleri :idea: + star spor :idea: :idea:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ben Rıza bey'den çok mennunum.İnşallah değiştirmezler.

Değiştirirlerse favori aday kesinlikle GS'ın kovduğu bir hoca olmalıdır.
YOKSA BJK'NIN KLASINA YAKIŞMAZ.

Hagi'ye selam, yola devam...

:lol: :lol:

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Lucescu 'nun kovulmasi veya ayrilmasi Galatasarayin enayiligi. Besiktas gayet akilli is yapip, bir sampiyonlugumuzu kapti havadan.

Riza Calimbay keske basarili olabilse. Turk antrenor cikinca kolay yiyoruz. Besiktasta bitirecegini bende sanmiyorum, populist bir yonetimi var. Molmo macindan sonra hep hic moduna girerler.
Kemal Bakircioglu

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Riza Calimbay, teknik , taktik, kondusyon konusundan cok halkla iliskiler konusunda hayal kirikligi yaratti bende.

Az once Lig TV'de bir roportaj izledim, daha once cesitli defalar izledigim roportajlarda da ayni hisse kapilmistim. Bir kere bir teknik direktorun

1) Cok fazla konusmamasi lazim. Az ve oz derdini anlatacak kadar konusmayi bilmesi lazim.

2) Cok bariz bir hata olmadikca kesinlikle futbolcusunu suclamamasi lazim.

3) Ortada bariz bir problem oldugu halde "Elimizden geleni yaptik ama yapacak bir sey yok" gibi sozleri fazla kullanmamasi lazim, cunku bu camiada kendisine olan guveni sifira indirir.

Riza Calimbay cok konusuyor. Bir basliyor, ayni seyi 100 defa tekrar ederek konusuyor, ayni zayif ses tonuyla. kendine guvenmeyen insan imaji ciziyor. Otomatige baglayarak konustugu icin de arada ciddi zararli seyler de soyluyor. Kendi oyuncusunu sucluyor "pozisyonlarimiz var ama atamiyorlar" diyor. Ama objektif bir bicimde bakarsak macta Besiktas Fener ceza sahasina bir defa girebilmis. Onun disindaki butun sutlar ceza sahasi disindan, ki onlar da gayet duzgun isabetli sutlar, Volkan basarili olmus. Ama bunlara nasil net gol pozisyonu diyebilirsin ki? Sen ceza sahasina girecek taktikleri gelistiremezsen, nasil futbolcularini uzaktan atamadiklari goller icin suclarsin?

Ortada kesin bir problem var. Besiktas'ta kadro belli degil. Ibrahim Akin , Ahmet Hassan gibi cok faydali oyuncular yedek kaliyor. Takim kanattan giremedigi icin ceza sahasinda pozisyon bulamiyor. Belli bir sistem yok gibi gozukuyor. Ama butun bunlara karsin Riza Calimbay, gereksiz ve uzun bir kendini savunma konusmasindan sonra biz elimizden geleni yapiyoruz ama olmuyor diyor. Adeta "Ben yapamiyorum, beni kovun " diyor.

Bir de cok dikkat cekici ve rahatsiz edici bir sekilde taraftari ovuyor, yagliyor. "En cok uzuldugum, bu muhtesem taraftari uzmemiz oldu" gibi laflar ediyor. Taraftari yanina ceken politik laflar bunlar ama ben Besiktasli olsam rahatsiz olurum.

Bir de "Besiktas'ta takimin basarili olmasini istemeyen futbolcular oldugu soyleniyor" seklindeki soruya da, "Hayir kesinlikle oyle bir sey olmaz" demesi gerekirken "Yani biliyorsunuz Turkiye'de bir futbolcu yedek kaldigi zaman hocasina karsi kotu niyetli dusunebiliyor" seklinde cok acemi bir cevap verdi. Oyle bir olay olsa bile medyada bunu dillendirmek cok yanlis. Ayrica oyle bir sey varsa da yaptirimlar uygulamasi lazim.

Sonuc olarak Riza Calimbay'in once insan iliskilerini kuvvetlendirmesi lazim.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Tolga Girici wrote:Az once Lig TV'de bir roportaj izledim, daha once cesitli defalar izledigim roportajlarda da ayni hisse kapilmistim. Bir kere bir teknik direktorun

1) Cok fazla konusmamasi lazim. Az ve oz derdini anlatacak kadar konusmayi bilmesi lazim.
Tolga, Rıza futbolculugunda da ozellikle hakemlerle ve karsi takim oyunuculari ile cok konusur ve polemige girerdi. Yani Riza'nin iletisim yonu oldu bitti zayiftir. Bu tarz Anadolu kuluplerinde iyi gider ama her dakika medyanin seninle muhatap oldugu 3 buyuklerde ters teper. Ayrica sanirim oyuncularin bir kismi da kisisel iletisim sorunlari nedeniyle Riza'yi istemiyor (mesela Sergen ve Ailton). Benim Riza'da asil hayalkirikligim, sadece adam adama markaj sistemine dayali ilkel bir futbol oynatmasi. FB macinin teknik olarak kaybedilme sebebi bence bu ilkel yaklasim. Satrancta, "bir maci kazanmak icin herseyden once (yanlista olsa) bir kazanma planiniz olmasi lazim" derler.
Selamlar.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hem Super Ligde hem de CL ve UEFA CUP ta takım defansı oturmus ve tecrubesi olan takımlar basarılı oluyor. Adam adama savunma, uclu savunma gunumuz futbolunun demode olmasa dahi gecerliligini dortlu savunmaya gore yitirmis modeli. Borsada ve futbolda tahmin ediyorum gecerliligi olan bir deyim var, "Trend is your friend".

TC de savunma yapmasını bilen oyuncu olmaması her hocanın elini kolunu baglıyor. Rıza Hoca nın su asamada yeni bir TD ile degistirilmesi yazık olur.

Konu savunmadan acılmısken Genclerin sol kanadında oynayan Philip Almanya da. CavCav ne kadara sattı acaba bu oyuncuyu. Selcuk ile yorumlasırken Philip in bizim takım icin iyi bir secim olacagını soyledi. Bence de dogru secim olur. Ilic i ben oyun stili acısından begeniyorum. Ama takım bu oyuncuya ya alısamıyor yada alısamadı. UEFA CUP taki performansımıza gore devre arası Philip i alabilirsek bence ideal savunma hattımız Ugur, Song, Tomas, Philip ten olusur ki, bizi hem iceride hem Avrupada tasır. Ugur a masallah demegi ihmal etmeyiniz; Ugur icin herkes gibi benim de beklentilerim yok yuksek ve iddalı.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Çalımbay yönetimden tam yetki aldı

Beşiktaş yönetimi dün Başkan Yıldırım Demirören başkanlığında Ümraniye tesislerinde toplandı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın da katıldığı toplantıda takımın son durumu masaya yatırıldı. Takımdaki gelişmeleri tek tek anlatan Çalımbay, yönetimi ikna etti ve tam yetki aldı. Bu arada daha önce spor direktörü olarak görev yapan Erdil Arpacı'nın Ümraniye tesislerindeki odası kaldırıldı. Bir menajerin atanmasının gerekliği olduğu görüşünde birleşen yöneticiler, bu görevi üstlenmesi için Sinan Engin veya Samet Aybaba'ya teklif götürme kararına vardı. Bir ara toplantı sırasında İngiltere'de olduğu gibi genel menajerlik sistemi düşünülerek Mustafa Denizli'nin ismi gündeme geldi ancak kabul görmedi. Toplantı sonunda teknik direktör Rıza Çalımbay, Ankara ve Malmö maçlarının kazanılması konusunda yönetime güvence verdi.
Sinan Engin geri mi donuyor acaba? :)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Çalımbay yönetimden tam yetki aldı

Beşiktaş yönetimi dün Başkan Yıldırım Demirören başkanlığında Ümraniye tesislerinde toplandı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın da katıldığı toplantıda takımın son durumu masaya yatırıldı. Takımdaki gelişmeleri tek tek anlatan Çalımbay, yönetimi ikna etti ve tam yetki aldı. Bu arada daha önce spor direktörü olarak görev yapan Erdil Arpacı'nın Ümraniye tesislerindeki odası kaldırıldı. Bir menajerin atanmasının gerekliği olduğu görüşünde birleşen yöneticiler, bu görevi üstlenmesi için Sinan Engin veya Samet Aybaba'ya teklif götürme kararına vardı. Bir ara toplantı sırasında İngiltere'de olduğu gibi genel menajerlik sistemi düşünülerek Mustafa Denizli'nin ismi gündeme geldi ancak kabul görmedi. Toplantı sonunda teknik direktör Rıza Çalımbay, Ankara ve Malmö maçlarının kazanılması konusunda yönetime güvence verdi.
Sinan Engin geri mi donuyor acaba? :)
Vay be cozumu boyle bulmuslar demek! Yahu bu adam degil miydi mafia babasiyla telefon konusmalari ortaya cikan? Sampiyonluklarina ne kadar yardimci olduklarini soyleyen mafya babasi hani. Besiktas'a yonetici olmak yerine Cakici'ya bereber bu ayinin icerde olmasi gerekiyordu. Ne futbolu ne menecerligi.

Bir kere mafya bir kulubun icine girmeye gorsun bir daha cikmasi cok zor. Yazik... Mehmet Agar olaylarinda GS az zarar gormedi. Hos su andaki yetersiz yonetimler yuzunden GS da ayni yola girmis durumda. Cok zor degil tahmin etmek, bundan 3-5 sene sonra bir baska mafya gelip GS'a baskan olsun ortaligi kasip kavursun.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Besiktas'da yonetim anlayisi degismedikce bu basligi 2-3 ayda bir yukari cikarmak gerekecek.

Basinda ismi gecen bazi adaylar.

Rehagel
Paul Le Guen
Scolari
Otmar Hitzfeld
Morten Olsen

Asagilar kurtarmiyor.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Ben Rıza bey'den çok mennunum.İnşallah değiştirmezler.

Değiştirirlerse favori aday kesinlikle GS'ın kovduğu bir hoca olmalıdır.
YOKSA BJK'NIN KLASINA YAKIŞMAZ.

Hagi'ye selam, yola devam...

:lol: :lol:
http://spor.superonline.com//2005_10_21 ... 881_9.html

Kartal'ın gündeminde sürpriz bir isim: Hagi
Sıcak gündem Olsen’e pazar gününe kadar süre veren Beşiktaş; bugün Schaefer ile görüşecek. Sürpriz bir isim daha Kartal’ın gündeminde: Gheorghe Hagi...
Almanya’ya gidiyorlar

Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldıktan sonra teknik adam arayışlarına başlayan Başkan Yıldırım Demirören, iki gün önce Brüksel’de Morten Olsen’le masaya oturmuştu. İkili tüm şartlarda anlaşma sağlamış, ancak Olsen, Danimarka Milli Takımı’ndaki görevini öne sürerek süre istemişti. Olsen’e pazar gününe kadar süre tanıyıp Bolton maçı nedeniyle İstanbul’a dönen Demirören, bugün Genel Sekreter Kenan Öner ile birlikte Almanya’ya giderek Win Fried Schaefer ile görüşecek. Bu arada Karl Heinz Feldkamp’ın arabuluculuk yaptığı Otto Rehhagel’in şu anki şartlarda Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmadığı bildirildi.

Üç yabancı yolcu gibi

Bu arada dün gece çok sürpriz bir isimle de telefon trafiği yaşandığı öğrenildi. Siyah-Beyazlılar’ın, Galatasaray’ın unutulmaz ismi Gheorghe Hagi ile temasa geçtiği kaydedildi. Teknik adam konusunda bu gelişmeler yaşanırken, yönetimin devre arasında takım içinde de bir revizyon yapmayı düşündüğü belirtildi. Yönetimin, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Cordoba ve Ahmed Hassan’ın yanı sıra 1 yıl daha mukavelesi bulunan Pancu’yu gönderip, yerlerine yeni sezon için düşünülen isimleri almayı ve adaptasyon sıkıntısını gidermeyi planladığı iddia edildi.

BEN DEMEMISMIYDIM. :lol:

BU BJK GS'IN ESKILERINI TOPLAR DIYE..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Besiktas'li bir yonetici dunku Bolton macindan sonra biz bu takimi Ingiltere'de yeneriz demis (belki yenerlerdi ama maalesef UEFA grup statusu geregi oynamayacaklar).

Besiktas'ta ciddiyetsizlik mi, bosluk mu nedir bir gariplik var. Bizim yonetim kadar olmasinlar onlar da epey bir eglencelik.

Ali

Tan Erten

Post by Tan Erten »

"Biz bu takımı İngiltere'de yeneriz."

Son zamanların en komik olaylarından biri bu olsa gerek. :lol: :lol:
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:...
Besiktas'ta ciddiyetsizlik mi, bosluk mu nedir bir gariplik var. Bizim yonetim kadar olmasinlar onlar da epey bir eglencelik.

Ali
Eglencelikte ne kelime. Demiron takiminin yaninda Canayadin'in avanesi yuzler suyu. Bugune kadar taklit ede ede olduler GS'daki Canayadin aldigi kararlari. ba$kasi olsa ders alirdi. Bunlar takltit ediyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply