ERGUN GÜRSOY!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Aycan Duskun

ERGUN GÜRSOY!!!

Post by Aycan Duskun »

Ergun gürsoy a göre fener bizi her alanda gecmiş. HAdi ya. diyelimki gecti(cok zor da) bi gs yöneticisinin böle konusması doğru mu?

Cengiz Akgun
Moderator

Re: ERGUN GÜRSOY!!!

Post by Cengiz Akgun »

aycan duskun wrote:Ergun gürsoy a göre fener bizi her alanda gecmiş. HAdi ya. diyelimki gecti(cok zor da) bi gs yöneticisinin böle konusması doğru mu?
FB'nin bugunku ekonomik durumu (alim gucu, cirosu ve yapiyorsa kari) futbol takiminin gucu (oyuncularinin kalitesi, ligde ve Avrupada oynanacak oyunu kazanma ihtimali, Lig $ampiyon olma ihtimali), yonetimindeki ki$inin dirayeti ve ileriyi goru$u GS'dan daha iyi mi degil mi? Cevap evet ise ba$ini kuma sokup yalanla dolanla biz daha iyiyiz FB bizi gecemedi demenin bir anlami var mi? Cocuk mu kandirsaydi? Gursoy etrafina bakmi$. Iki senedir Avrupa sahnesine cikamami$ GS'yin bugunku durumu ile ovunuecegi bir $ey goremeyip ve bu gidi$le ilersi icinde bir umud da gorememi$. Sonra kendi ba$arisizligini da kabul edercesine bu lafi soylemi$. Oturup once kendini sonra vela deli vela akillilari kandirip yalan soylemek istememi$. Bunda yanli$ olan ne? Tribunde her macta kiskancligindan kudurup FB klubune, ba$kanina, FB'lilere kufur etmek daha mi iyi? Geciniz.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 10, 2005 12:35 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Zafer Yazici

Re: ERGUN GÜRSOY!!!

Post by Zafer Yazici »

Cengiz Akgun wrote:
aycan duskun wrote:Ergun gürsoy a göre fener bizi her alanda gecmiş. HAdi ya. diyelimki gecti(cok zor da) bi gs yöneticisinin böle konusması doğru mu?
FB'nin bugunku ekonomik durumu (alim gucu, cirosu ve yapiyorsa kari) futbol takiminin gucu (oyuncularinin kalitesi, ligde ve Avrupada oynanacak oyunu kazanma ihtimali, Lig $ampiyon olma ihtimali), yonetimindeki ki$inin dirayeti ve ileriyi goru$u GS'dan daha iyi mi degil mi? Cevap evet ise ba$ini kuma solup yalanla dolanla biz daha iyiyiz FB bizi gecemedi demenin bir anlami var mi? Cocuk mu kandirsaydi? Gursoy etrafina bakmi$. Iki senedir Avrupa sahnesine cikamami$ GS'yin bugunku durumu ile ovunuecegi bir $ey goremeyip ve bu gidi$le ilersi icinde bir umud da gorememi$. Sonra kendi ba$arisizligini da kabul edercesine bu lafi soylemi$. Oturup once kendini sonra vela deli vela akillilari kandirip yalan soylemek istememi$. Bunda yanli$ olan ne? Tribunde her macta kiskancligindan kudurup FB klubune, ba$kanina, FB'lilere kufur etmek daha mi iyi? Geciniz.
DOĞRU

İYİ STAT
İYİ YÖNETİM
İYİ KADRO

EN ÖNEMLİSİ YAPTIKLARI HATADAN DERS ALDILAR VE SANIRIM BU SENDEN ŞAMPİYON OLURLARSA 5 SENE ÜST ÜSTTE EKORU GELİR
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Evet guzel dogru...

Ama bunlar kapali kapi toplantilarinda konusulacak setler bunlar. Gursoy etrafina bakip bunlari soyluyor deniliyor peki niye bu adamin etrafi bu kadar diye sormuyormusunuz kendinize?

Fenerbahceye bakip bunlari soyleyen ust bir yonetici bana vizyonun cok kisitli oldugunu simgeliyor. Ciksin evet arkadaslar ne yapalim sirak diye milyonlar cikartamadigimiz icin elimizde yetersiz ve eksik bir futbol takim var desin. Bu sizce daha dogru degil mi? Fenerbahce'nin "basarilari" sizi bu kadar rahatsiz edip isinizden gucunuzden ediyor sinirlerinizi yipratiyorsa fazla kuculmeden birakin o zaman...

Alin size Lakers o adar sampiyon oldular sonra iki senedir ayaga kalkamiyorlar. Detroit ikinci sinif bir organizyondan sampiyonluga oynuyor "ay ne yapalim, Detroit basarisi bizi etkiledi" diye aciz aciz demecler mi veriliyor?

Lakers'in basarisizligi ne Phil Jackson'nin, nede Shaq'in takimdan ayrilmasi veya Kobe'nin sorunlari degili zaten, ilk yanlislik Jerry West'in yoneticilikten ayrilmasi oldu.

Cengiz Akgun'nun dedigi gibi ona buna kufur etmekle de olmuyor bu is...

Yoneticilerinde bu kadar futbol ile icli disli olmamalari lazim. Ben futbolu o kadar iyi biliyorum demiyorum ama basit sakin ve saglikli bir sekilde soyle uc pasi arka arkaya getiren futbolculardan kurulu bir takim bu ligi rahat cikarir diyorum...

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Ergun Gursoy Mart ayinda baskanligini aday gosterirse hic sasirmayin. Dogru soyleyeni 9 koyden kavarlamis ya, iste Ergun Gursoy'un da olayi bu bence. Beni aslinda pek rahatsiz etmiyor. Ayrica, UEFA'yi aldigimiz sene burda 100 kadar Turkle maclari hep seyrederdik. Oglu, Ali de burda okula gidiyordu ve o da bizleydi. Bir maca Ergun Gursoy da gelmis ve kendisi ile tanisma firsati bulmustum. Mac boyunca dikkat ettim kendisine, sizden benden daha az Cim Bomlu degil, cocuk gibiydi. Kendi kendime sormustum, Yoneticilik yapmis birinin boylr davranmasi gogrumudur diye. Ama sonucda da hosuma gitmisti. Burda bir cok kisi bana karsi cikabiliri, ama ben onun baskanligina sevinirim, bence boyle bir kisi, bize yararli olur. Maalesef "Beyefendiler" den pek bi yarar gormedik, tam zittini denemek neden olmasin???

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Evet guzel dogru...

Ama bunlar kapali kapi toplantilarinda konusulacak setler bunlar. Gursoy etrafina bakip bunlari soyluyor deniliyor peki niye bu adamin etrafi bu kadar diye sormuyormusunuz kendinize?
...
Sevgili Murat Gokcigdem,

Turkiyeden uzak olunca kasaba tuccarligini anlamak zor oluyor senin icin. Ergun amca belinde tabanca (boyle bir tekerleme vardi $imdi aklima geldi) manyel yapiyor. Ne de olsa Mart yakla$iyor. Suyun derinligini olcuyor. Artik kapali kapi filan kalmadi. Mevsim kic acma zamani. O yuzden kolayi ASY'den kacmakta bulan hadim Ozhan'a hafif hafif vurmak gerek. Malum kongre onune cikacak yuz kalmadi bunca "ba$aridan" sonra. O zaman carikli erkani harp derhal cariklari giyer. Ortada suclu aranirken ben de sucluyum deme erdemi yerine ben ne yapayim bu i$ babaniza kalsaydi boyle mi olurdu demek bu cariklilarin $anindan gelir.

Kiran efendi de deri elbisesini giyip gune$ gozlugunu takip menzile girmi$. Eger olaki gaf ustune gaf yapan klup yoneticisi degil bakkal dukkaninda apartmanlara ekmek gazete dagitan tezgahtar olma kabiliyeti konusunda bile $uphe uyandiracak bu mon$er zuppeyi secerlerse GS klubu asil o zaman gecilecek (ne yapayim dilim varmadi ba$ka bir fiil kullanmaya bu cumleyi bitirecek).
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 10, 2005 6:16 pm, edited 4 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sizin beni cok guldurdugunuz icin bir kenara kopye ettigim satirlari tekrar buraya aktariyorum :D Biliyorum topcular icin yazmistiniz ama bu cumlenin arasinda yoneticelere yonuk mesajlar var...

Rio'nun Istanbuldan bir farki yok. Ama adamlar $artlanmi$lar. Cikis yollarinin bu oldugunu biliyorlar. Sokaklarda top cambazlari dolaniyor. Onlarda insan. Uc bacak dort kollu degiller. onun icin benim istedigim kaf daginin arkasinda degil. bu i$e kafasini koyan bunu yapar. Futbol Turkiyede de ayni brezilyadaki gibi seviliyor.

Evet belki TR'da uzakda olunca fikir ve gorus ayriligi oluyor Turkiye sartlari baska seyleri gerektiriyor. Mert Tokman'da sizde, Yucel'de haklisiniz ben aksini savunmuyorum. Yanlizca bir yoneticinin dedigi ile taraftarin soyledi ayni kalipda olmamasi lazim.

Ergun Usta

Post by Ergun Usta »

ergun gursoy :lol:

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ergun Gürsoy'u artık ciddiye almamak lazım. Durup durup bir zırva yumurtluyor. Bir yandan F.Akyel'i getirmek ister, öbür yandan"Fener bizi geçti der". Ergun Bey'in çaresini tıbbın bulması gerekiyor, bana göre.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

TS macındaki galibiyet, Tromso trajedisi sonrası hissettiklerimizi, olabilecekleri Sn. Gursoy un acıklamalarına kadar erteleyebildi. Tromso yenilgisini icine sindirebilecek, "is kazasıdır, olur boyler seyler" seklinde gecistirecek ve boylece hislerini kontrol edip dısa vurmayacak bir kisilik bu camiada na mevcut! Sn. Gursoy un acıklamaları vuku bulmasa, baska bir neden yuzunden polemik yasayacaktık. Tromso = Travma.

Bircok kisinin aksine, Sn. Gursoy un "FB her bransta bizi gecti, ezeli rakibimizin arkasında kaldık" soylemi Tromso trajedisini ikinci derecede onemli bir baslıga itekleyip bir nevi unutulma surecine sokan, kulubu ana hedefine tekrar odaklayan, gereksiz konuları gundemden dıslayan, Tromso trajedisi sonrası yapılmıs en akılcı tedavi ve soft landing olarak degerlendiriyorum.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

kulübün borcu 260 trilyon lira, artı 23.5 milyon dolar olarak açıklandı.

Bugunku demecinin en sonuna ilistirilmis bir haber. Cengiz'in dedigi gibi memleketten bu kadar uzun zaman ayri kalinca bazi seyleri kafa basmiyor. Simdi bu borc toplam kac kurus(Dolar) :P oluyor ???

Ergun Gursoy'un aciklamasina art niyet varmidir bilmem ama soylediklerinde hata yok. Yalniz eklemeyi unuttugu kucuk detay, kendisi bu farkin acilmasinda rol alanlardan biri olmuyormu ???
Ben sorunun gecmiste baslayan hatalarin bir devami oldugunu dusunuyorum. Hatalar oldugu muhakkak fakat bu yonetimin yerine geleceklerin pek farkli olacagini dusunmuyorum. Ciddi bir parayi cebine koyup(en az $100M) kendi parasini harcayacak yada gayrumenkulleri satarak yapilanmaya gecilmesse sonuc farkli olmayacak. :evil:

Hadi hayirlisi :shock:

Apsua Cemal

Post Reply