Tahkim Kurulunda Neler oluyor?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mustafa Dogan

Tahkim Kurulunda Neler oluyor?

Post by Mustafa Dogan »

Fenerbahce'nin baskısı nedeniyle Tahkim kurulunda istifalar yaşandığı söyleniyor. Ben henüz bişey anlamadım. Bilen varsa açıklasın Allah aşkına!
Meczup

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benim anladigim kadari ile Aziz bey ben i$imi kendim halederim diye tehdit i$lerine ba$lami$ olmali. Benim duyduklarim rivayet elbette ve Deniz Bari$'in lisansin iptali uzerine giren kazik yuzunden mafyavari i$ler tezgaha konulmu$ vaziyette olmali. Aziz beyin gunahini almak istemem ama ma$allah elbise ustune tipatip uyuyor. Inanmamam icin hicbir sebeb yok. Hani Ulusoy'uda tehdit etmi$ti ya telefonla. Bu i$ onun yaninda havagazi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Fikret Ortacgil

Post by Fikret Ortacgil »

Yanlis bilmiyorsam, kuruldan 3 kisi istifa ederse, kurul dusuyor. Haliyle aldiklari tum kararlar gecersiz sayiliyor, Deniz Baris olayi da buna dahil.
Fikret Ortacgil

Fikret Ortacgil

Post by Fikret Ortacgil »

Cavcavin aciklamalari:

Tahkim Kurulu'ndan istifa eden üyeler Gürol Kaymak, Samim Ünan ve Erkan Vardar'la görüştüğünü anlatan Cavcav, ''İstifalarının ne kadar doğru olduğunu öğrenmek istedim. Futbolumuzun kaosa sürüklenmemesi ve Tahkim Kurulu'muzun da ayakta kalabilmesi için bu arkadaşlarımızın görevlerini devam ettirmeleri yönünde kendilerinden Kulüpler Birliği Başkanı olarak ricada bulundum. Tüm ısrarlarıma rağmen malesef istifalarını geri almalarının mümkün olmadığını söylediler. Bu gelişmelerden ötürü büyük üzüntü duyuyoruz'' diye konuştu.
Cavcav, özellikle üzüntü duyduğunu belirterek başladığı ve Futbol Federasyonu Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Kulübü avukatı Haluk Burcuoğlu'nu sorumlu tuttuğu açıklamasında, şunları söyledi:
''Özellikle üzüntü duyduğum, Futbol Federasyonu'nun içinde bulunan sayın Şekip Mosturoğlu'nun futbolda son karar mercii olan Tahkim Kurulu'nun kararlarına ısrarla itiraz etmesi, Türk futbolunda lokomtif görevi yapan Fenerbahçe gibi bir kulübün değerli başkanının bazı arkadaşları arayarak onlara tavizkar ifadeler kullanması ve Haluk Burcuoğlu gibi Tahkim Kurulu Başkanlığı da yapmış bir avukatın Fenerbahçe Kulübü adına Tahkim Kurulu toplantısını bir nevi basarak oradaki arkadaşlara çeşitli sözler sarf etmesinin Türk futboluna en büyük yarayı verdiği düşüncesindeyim. Bu nedenle Ankara'da işimi gücümü bırakıp bu işin doğruluğunu araştırmak için buraya geldim. Öğrenmiş olduğum olaylar neicesinde Türk futbolu adına fevkalade üzüntü duyduğumu ifade etmek istiyorum.'' Cavcav, Haluk Burcuoğlu ile Şekip Mosturoğlu'na tepkisini devam ettirerek, ''Sayın Burcuoğlu Fenerbahçe taraftarı da olabilir ama bu tehditkar tutumunu kendisine yakıştıramadım'' derken, Mosturoğlu'na yönelik de, ''Görevi başkanvekilliği olan bir kişi, yine başkanvekilliği görevini yapmalıdır. Federasyona bu yönde görüş sunacağız'' şeklinde konuştu.
Fikret Ortacgil

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burada Aziz bey hakkinda goru$lerimi soyledigimde buna itarazi olan FB'li ve duyarli arkada$larimizin itirazi vardi. I$te bunlar gercekler. Benim polise filan ihtiyacim olmaz ben i$imi kendim hal ederim diyen adamin futbola verdigi hizmet bu i$te.

Hanci sarho$ yolcu sarho$ olan memelekette i$ler boyle hal oluyor. Demek tahkim kurulundan adam istifa edince alinan kararlarda du$uyor. Hangi akilli koymu$ boyle bir maddeyi diye sormuyorum. Koyanlar bugunleri du$enerek koydular muhakkak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:Burada Aziz bey hakkinda goru$lerimi soyledigimde buna itarazi olan FB'li ve duyarli arkada$larimizin itirazi vardi. I$te bunlar gercekler. Benim polise filan ihtiyacim olmaz ben i$imi kendim hal ederim diyen adamin futbola verdigi hizmet bu i$te.

Hanci sarho$ yolcu sarho$ olan memelekette i$ler boyle hal oluyor. Demek tahkim kurulundan adam istifa edince alinan kararlarda du$uyor. Hangi akilli koymu$ boyle bir maddeyi diye sormuyorum. Koyanlar bugunleri du$enerek koydular muhakkak.
Cengiz Hocam,

Bu is biraz sakat ama neresi sakat ben orayi bulamadim. Bir tarafta " Emre Asik'i parmak atmasini makul goren Tahkim kurulu", diger tarafta senin sevmedigin "Aziz Yildirim", obur tarafta "Ali Cengiz oyunlari cok seven" Cavcav.

Ben ne oldugunu gorene kadar bir karara varamam. Sen istersen varirsin ayri. Iste bunlar gercekler demissin ama bir kisinin soyledikleri var ortada.

F.Bahce'ye seyircisiz mac cezasini onaylarken, Umit Ozat'a 4 mac cezayi onaylarken (bakiniz Besiktas versiyonlari para cezasi ve Okan'a 2 mac) bu Tahkim kurulu rahatsiz olmadi da simdi niye rahatsiz oldular?!!! O da bir soru benim cevabini bulamadigim.

Bence bu isin icinden baska bir sey cikacak ama...

Bekleyelim gorelim derim.

Selamlar

Yigit

Not: Bu yazim Aziz Yildirim'i savunma olarak gorulmesin ama ortada bir acaiplik oldugu da kesin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben Demiroren ve avenesini Aziz beyden daha aziz filan demedim. Onlarda bu karanlik i$lerin adamlari bu yolun yolculari. Sinan Engin gibi adami bile geri getirmeye cali$an adamlardan bahsediyoruz burada.

Yalniz bu Deniz Bari$ olayi artik cuvala filan gibi sigacak degil. Ortada kanun ve kurallara aykiri $ekilde yapilmi$ ve oyuncuyu oynatmi$ bir transfer var. Cavcav elindeki belgelerle nereye gitse hakli oldugunu ispat eder. Aslinda bu belgelere ragmen lisansi veren federasyonda ayni derecede suclu. Ba$ka bir yerde olsa o federasyonu altini ustune getirirler, Deniz efendi hayatta bir daha ayagina top dokunduramaz ve birak tazminati FB bir sene filan ligden atilir. Dedigim gibi bunlari yapabilecek adam ya da adamlar var mi diye soruldugunda cevap ortada. Aziz bey adami oyar sonra.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Oct 25, 2005 5:50 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Deniz Baris olayini bir turlu tam kavrayamadim.

90 dakikada Hincal Uluc'un soylediklerine gore Deniz imzayi atmis 1 M Euroyu Genclerden almis. Simdi Deniz parayi harcadim geri veremem diyormus. Fenerbahce yonetimide bizim GB ile isimiz yok aranizda anlasin falan diyormus. Demirkol ve Hasmet'de anlatilanlara karsi gelmiyerek bir nevi onayladilar. Yanliz Demirkol Deniz'in oynatilmamasini "insan haklarina" aykiri oldugu sacmaliginda bulundu.

Avrupa'da olsa yargi ve federasyon korkusundan bu is bu hallere dusmez, coktan cozumlenmis olurdu.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Hasan tedbirli olarak PFDK'ya sevkedildi. PFDK bunu ne zaman görüşecek? Verilen cezaya ne zaman itiraz edilebilecek. Yani ceza ne zaman kesinleşecek. Ve bu arada Hasan kaç resmi maç oynamamış olacak?
Hafta sonuna kadar bu iş kesinleşmezse zaten otomatikman 2 maç ceza yemiş olacak!
Meczup

Post Reply