Kazara kulak misafiri olunmus enteresan bir konusma

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Alpay Dedeoglu

Kazara kulak misafiri olunmus enteresan bir konusma

Post by Alpay Dedeoglu »

Daha önce hic gitmediğim ve acıktıgım icin tesadüfen
daha önce hic yemek yemedigim bir yerde yemek yerken
enteresan muhabbetlere tanik oldum.

40-45 yaslarinda bir adam,yemek sonrasi yanindaki 20'li yaslarda genclerle konusuyor. Yemek yenmis, cogu kalkmis, kalanlar
yemek sonrasi muhabbet ediyor.
Anlasıldıgına gore adam FB futbol alt yapisiyla alakali,
veya eskiden alakali imis. Eski futbolcu imis, Bulent Korkmaza karsi falan oynamis, insanlar saygi duyuyor,ortamda agir agbi raconu var.

Dedi ki:

''Klub cok kotu,kimsede is yapacak istek kalmadi.
Bizim baskan ruh hastasi , piskopat, dediklerini kulagi duymuyor,
ne konustugunu bilmiyor. En son Hakan Bilal Kutlualp'i
harcadi ki Brezilyadan butun futbolculari getirdi. Takimi simdi onlar sirtliyor.

GS Baskani tamam beceriksiz, ama adamin bir agirligi , sayginligi var,
iceri girince insanlar onunu ilikliyor(Burada onunu ilikleme hareketi yapiyor, komigime gitti). Bizimki oylemi? Ruh hastasi,
kaba, asosyal, agirligi yok. Zaten hasta , sekeri firladi mi sapitiyor.
FBye yakismiyor''

Gencler Ali Sen falan diyor, agir agbi devam ediyor:

''Yok, simdi Ali Sende baska. O bir organizatördü,
cebinden para cikmazdi ama sen sunu al,
sen buraya ver diye insanlara para verdirirdi.
Organize ederdi ama o kadar.

Baskanin tek yaptigi iyi sey, hemen cabucak kimseyi dinlemeden
stadi bitirmek oldu.Ama onun parasinida klub ,fazlasiyla sirketine
oduyor''

Gencler 'Ama agbi basariliyiz'' falan diyorlar.

Agır Agbi devam ediyor:

''Baskandan dolayi degil, su an klubu ayakta
tutan Yasar Buyukanit ve Sedat Peker. (Tabii ben yan masadan
birde Tayyip Erdoğan diye bagiracaktim ki saglam sopa yerim diye
sustum). Duymadiniz mi ne dedi Buyukanıt Pasa gazetecilere:
''Galatasaray Saracogluna nasil gelecek?''
(Guluyor).. tabii saka yapti canim ''

Fakat agir agbi vurucu noktaya geliyor:

''Galatasaray onumuzdeki 10 yilin sampiyonlugunu
bedavaya garantiledi. Ali Yavas esas takima alt yapidan yetisme
17 futbolcuyu birden cikardi. Alttan gumbur gumbur geliyor bu cocuklar''

Sonra uzun uzun Ali Yavasin ne kadar iyi oldugunu anlatti.
Ama cok iyi duyamadim

Devam etti:

''Bizde kim var? Cemil Turan. Iyi ,FB'li bir agbimizdir,
ama bu isleri yapamiyor. A takimda sadece 1-2 kisi var, onlarda 17 yasinda geldiler klube. Zor gunler bekliyor bizi''

Daha bircok seyi duyamadim. Yemek yeyip, ceple konusmaktan takip edemedim. Ama duyabildigim kadari bile bana cok enteresan geldi.
Savas Macun ne diyecek bilmiyorum ,merak ediyorum ama,
vallahide billahi de duydugumu ve gordugumu aynen yazdim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Savas Macun

Re: Kazara kulak misafiri olunmus enteresan bir konusma

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Daha önce hic gitmediğim ve acıktıgım icin tesadüfen
daha önce hic yemek yemedigim bir yerde yemek yerken
enteresan muhabbetlere tanik oldum.

40-45 yaslarinda bir adam,yemek sonrasi yanindaki 20'li yaslarda genclerle konusuyor. Yemek yenmis, cogu kalkmis, kalanlar
yemek sonrasi muhabbet ediyor.
Anlasıldıgına gore adam FB futbol alt yapisiyla alakali,
veya eskiden alakali imis. Eski futbolcu imis, Bulent Korkmaza karsi falan oynamis, insanlar saygi duyuyor,ortamda agir agbi raconu var.

Dedi ki:

''Klub cok kotu,kimsede is yapacak istek kalmadi.
Bizim baskan ruh hastasi , piskopat, dediklerini kulagi duymuyor,
ne konustugunu bilmiyor. En son Hakan Bilal Kutlualp'i
harcadi ki Brezilyadan butun futbolculari getirdi. Takimi simdi onlar sirtliyor.

GS Baskani tamam beceriksiz, ama adamin bir agirligi , sayginligi var,
iceri girince insanlar onunu ilikliyor(Burada onunu ilikleme hareketi yapiyor, komigime gitti). Bizimki oylemi? Ruh hastasi,
kaba, asosyal, agirligi yok. Zaten hasta , sekeri firladi mi sapitiyor.
FBye yakismiyor''

Gencler Ali Sen falan diyor, agir agbi devam ediyor:

''Yok, simdi Ali Sende baska. O bir organizatördü,
cebinden para cikmazdi ama sen sunu al,
sen buraya ver diye insanlara para verdirirdi.
Organize ederdi ama o kadar.

Baskanin tek yaptigi iyi sey, hemen cabucak kimseyi dinlemeden
stadi bitirmek oldu.Ama onun parasinida klub ,fazlasiyla sirketine
oduyor''

Gencler 'Ama agbi basariliyiz'' falan diyorlar.

Agır Agbi devam ediyor:

''Baskandan dolayi degil, su an klubu ayakta
tutan Yasar Buyukanit ve Sedat Peker. (Tabii ben yan masadan
birde Tayyip Erdoğan diye bagiracaktim ki saglam sopa yerim diye
sustum). Duymadiniz mi ne dedi Buyukanıt Pasa gazetecilere:
''Galatasaray Saracogluna nasil gelecek?''
(Guluyor).. tabii saka yapti canim ''

Fakat agir agbi vurucu noktaya geliyor:

''Galatasaray onumuzdeki 10 yilin sampiyonlugunu
bedavaya garantiledi. Ali Yavas esas takima alt yapidan yetisme
17 futbolcuyu birden cikardi. Alttan gumbur gumbur geliyor bu cocuklar''

Sonra uzun uzun Ali Yavasin ne kadar iyi oldugunu anlatti.
Ama cok iyi duyamadim

Devam etti:

''Bizde kim var? Cemil Turan. Iyi ,FB'li bir agbimizdir,
ama bu isleri yapamiyor. A takimda sadece 1-2 kisi var, onlarda 17 yasinda geldiler klube. Zor gunler bekliyor bizi''

Daha bircok seyi duyamadim. Yemek yeyip, ceple konusmaktan takip edemedim. Ama duyabildigim kadari bile bana cok enteresan geldi.
Savas Macun ne diyecek bilmiyorum ,merak ediyorum ama,
vallahide billahi de duydugumu ve gordugumu aynen yazdim.
Bu tarz konusmalar ben bildim bileli var, allahtan bu tarz sesleri baskan kesti, arastirmak lazim o agir abinin ne sekilde ranti kesilmis de bole konusuyor. FB basarisi esas burada yatiyor zaten sizlerin anlamadigi nokta bu. Despot baskan olmasa, dedigim dedik olmasa, kestigim kestik olmasa tipki Demiroren-Oktay ikilisi gibi tribunlerin etkisi altinda olup bugun bu durumda biz olurduk.

AY ile diger baskanlar arasinda soyle bir fark var, stadi modernlestirme yolu ile taraftar profilini degistirdi, bu profil degisince kulupten rant elde eden kesimler yok oldu, halbuki GS-BJK bu halen devam etmekte bu yuzden de populist poitiklar ile girilen cikmazda vakit harcanmakta.

Kulube cag atlatacaksa iste psikopat olsun ister deli olsun, hic umurumda degil.Yaptiklari dogru olduktan sonra kime ne???

Alpay sen bosver bunlari, esas ekim sonu geldi sizin belestepenin ust kullanim hakkina ne olacak? Yoksa o bitti buyukcekmece mi var sirada? Yahu bizim bir yazlik var orda, GS kurtaracagim ayagina insallah istimlak falan etmezler...bir GS towers da siz kondurursunuz belkide :lol:

Selamlar
Savas

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hayret ediyorum söyle bir adami (AY) savunuyorlar. Ama 5 dakikalik bakkala araba patinaj cekerek giden insanlardan ne beklenir, yasadigi kentin butun yesil alanlari elinden alinirken sesini cikartmayan, guzelim ege sahilleri talan edilirken, igrenc binalar sahilleri doldururken sesini cikartmayan insanlar futbol taraftari bu ulkede, böyle olunca görmemislik, para ve iktidar, kaba kuvvet el ele insanlar da bunu mubah göruyor savunuyor yaziklar olsun ben buna bilinc evrimi diyorum. Tabii kötu anlamda. Varolan yapi insanlarin bilinclerini bu kadar köreltiyor, görgusuzluk, tehdit, sokak agzi ile konusma mubah oluyor. Gecen yaz Bodrum'a gittim kusasim geldi. Her zaman kostugum yol aslinda kosu icin ideal ama ne bir kosu alani dusunulmus ne bisiklet, millet spor yapmiyor cunku tam tersine kosan adamin ustune sadistce araba suruyorlar. Butun bunlar birbiryle baglantili aslinda. Yildirim'in Turkiye'nin en buyuk kluplerinden birine baskan olup ona buna tehditlerr yagdirmasi, spor ortami ve taraftar, mafya, spor yazarlarinin duzeysizligi ve sporda Turkiye'nin son derece basarisiz olmasi. Biz de burda Andersen'den masallar dinleyelim basarinin anahtariymis da buyuk baskanmis da zzzzz.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Öncelikle mafya lafini kullanmadim, o laf yazinin asagisinda geciyor benim yazida dikatli bir bak istersen Savas. Turk futbolunda olanlarla ilgili. Bu gazetelere bile cikti sizin baskanla ilgili degil. Yoksa yargisiz infaz konusunda haklisin. Dikkat edersen butun futbol camiasinin davranislarindan rahatsizim ben siz biz diye bakmiyorum olaya. Bu forumda daha evvel de yazdim. Benim kizdigim Turkiye gibi kisilerin kimliklerini tuttugu takimla özdeslestirdigi bir ulkede baskan olan kisilerin daha dikkatli konusmalari gerektigi cunku olan disardaki insana oluyor. Bu tur konusma bicimi dedim tehditkar vari yani. GS'da da yönetici duzeyinde oldu bunlar ve bu forumda sen yokken en agir elestirileri yaptik forumun eski mudavimleri bilir. Olaya taraftar gözlugu ile bakmiyorum kisacasi. Siz-biz diye ayirim yapilmasina da cok karsiyim kimse klubun avukati olmamali. Bana ne GS'dan veya FB'den usulsuz davaranan birinden. "Bizler" veya "sizler" neyi kimi savunacagiz kimin avukatligini yapacagiz? Bilmem ne demek istedigimi daha iyi anlatabildim mi ama ben sadece basarinin bu kadar ölcu yapilmasina ve yuceltilmesine karsiyim. Sen klup baskanlarinin bu tur konusmasini dogru buluyormusun? Hakki yenen zaten Anadolu klupleri bu ulkede uc buyuklerin konusmaya hic hakki yok.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Savas Macun wrote:
Ona buna mafya diyeceginize gidin tescilenmis sikeci TD'u kovun da kulupten gorelim durustlugunuzu ve temizliginizi...

Savas
Tahkim bitti şimdi sıra TD'e bok atmaya mı geldi.
Adam ilk önce kendi TD'si bakar sonra başkasınınkine laf eder.Biz burada biz sizden daha dürüstüz demiyoruz.Sadece AY'nin yağtığı açıklamaların da diğer başkanların yaptığı gibi çok tutarsız olduğundan bahsediyoruz.

Bana göre biizm işbilmez başkanımızın da işi gücü bırakıp böyle saçma iş için basın toplantısı yapması çok saçma. Sanki GS kulübünde yapacak hiç iş kalmamış. Açıkçası ben basın toplantısı yapmadan önce ÖZHAN cANAYDIN'IN BİZİM KULÜP İLE İLGİLİ ÖNEMLİ ŞEYLER KONUŞACAĞINI SANMIŞTIM. Bir defa da beni hayal kıırklığına uğrattı.

Lütfen bizim kulüp daha dürüst bizde daha temiz adamlar var mantığıyla burada örnek vermeyin..Burada karşılıklı karalama yapmaya kalkarsak senelerce sürecek birbirimize bok atacak durum bulabiliriz.

2005 yılından başlayıp 1910'lara kadar gidip birbirimize laf sokuşturacak durum bulabilİriz. Sanırım yukarıda yaptığınız gibi örnekler vererek anlamsız tartışma yaratma yolundan dönersiniz.

Türk futbolu büyük bir çıkmazın içerisindedir. Daha çok skandallar olacağını düşünüyorum. Hatta gücü yeten federasyon başkanı da değiştirmeye kalkacaktır. Yarın birgün başkanların tahkim kurulu üyelerine yaptığı hakaretlerin tehdit konuşmalarının kasetleri TV'lerde yayınlanırsa şaşırmayın.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ..
Ben AY yerinde olsam hepinize dava acarim, ispat edemedigin surece ne diye konusursun ki Kerem Tezic efendi????
...
Yok canim o dava mava acmaz. O i$ini soyledigi gibi kendi hal eder. Polisle mahkemeyle filan zaman kaybina luzum var mi Sava$?

Bu soyleyeceklerim sadece Yildirim icin degil daha geni$ kapsamli. Al kaponu'da boyle ispat edemedikleri cin boktan bir vergi kacagi sucu ile iceri atip bir daha salivermediler. Turkiyede de ne kadar kabadayi haydut varsa anca siki yonetim geldiginde tutuklanip iceri atildilar ve hesap verdiler. Cunku kolay degil boyle canini cebine alip Eliot Ness gibi yola ba$ koyan kanun adami bulmak (Untoucables filmini goren varsa bilirler. Filmin sonunda boyle adalet olur mu diye bagiriyordu Kapon).

http://en.wikipedia.org/wiki/Eliot_Ness
http://www.crimelibrary.com/ness/nessmain.htm

Burada Canaydin a$igi olan kac ki$i gordun yaptiklarini takdir eden? I$i gucunu birakti Aziz beyin yolunu tuttu. Ona akil verenler bak boyle yapman gerekir diyorlar. Denize du$en yilana sarilir misali. Aziz bey de kici ile guluyor haline.

Gerets ise kimsenin ne etlisine ne de sutlusune kari$mi$ vaziyette. Adamdan ne istedin orasini anlayamadim.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Oct 29, 2005 11:15 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Once suclamalarda bulunup sonra da biz-siz olayi degil mesele demek, dogru degil.

Bu hafta basindan bu yana, yasananlar gene ve herzaman ki gibi AY'in terorist olmasina kadar vardi, sonra fanatiklerden, yozlasmis kulturden ve ege sahillerinin kirlenmesine kadar olay gitti.

Mehmet bey, Tahkim'e bok atmak yetmedi simdi de Gerets'e mi ediliyor diye serzeniste bulunmus. FB Tahkim'e bok atmadi, ortaya koydu iste argumanlarini cikip bizi tedhit ettiler diyeceklerine cevap versinler, yok soyle mektup aldik diye bos konusmasinlar, minareyi calan kilifini uydurur, Tahkim Kurulu senelerdir FB aleyhine calisti ve bular karsilikli orneklerle ortaya kondu iste.Konu FB olunca neden boyle davraniyorlar diye takipcileri olacagim diyor AY. Bok atmak neden olsun?

Bu hafta Cavcav- Canaydin, yaptiklari ile Turk Futbolunu esas terorize eden kisiler oldular. Canaydin, GS-BJK macindan sonra kalkip da dudugunu asip cekip gitsin dedi Ali Aydin icin, tabii arkasinda kitleler varken bunu demek kolay halbuki Ali Aydin ciksa da dese ceketini alsin gitsin baskanliktan diye...o zaman ne gulerim.

Donelim gene konuya, cikip her basari legal degildir, kuralsizlik kuralsa bilelim dedi mi demedi mi?

AY cikip basari tesaduf lafindan herkes ortaligi ayaga kaldirdi, bu aklievvel baskan ise cikip her basari legal degildir dedi daha otesi mi var!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Birde kalkip onu suclarken bile AY lafi ediliyor, hayret edilecek bir olay.Hakikaten Ergun Gursoy dogru soylemis FB sinirlemizi bozdu derken.

Kalkip da sayginliktan, fair-playden bahsetmesin kimse, kimsede AY'a bok atmasin, hep dedim ve diyecegim tarzini begenmeyebilirsiniz, ama kalkip da tarzini mafya olaylarina baglamaya hic kimsenin hakki yok.

Madem ki bu kadar duyarlasiniz ege sahillerinden degil baslayin TD'den, sikeciligi tescillenmsi, zarf tasimis iste...Daum'a zevkle toz torbalari atiyordunuz gene adam kendi kendine zarari verdi, kimsenin alinterine ne saygisizlik etti nede kalkti emek hirsizligi yapti...Gerets meselesi degil bu GS yonetimi ve tutumu meselesi.Hayasiyetli gol atiyoruz dedi Tulun, once haysiyet kelimesinin sozluk karsiligina baksin sonra konussun.Agzi var diye konusmasin.

Kerem Bey, her insan istedigi konuyu savunur veya gorus bildirir, ancak o insalarin savunmalari ve goruslerini siz kalkip da cok baska olaylara baglyamazsiniz.Bunu savunan adam zatne bakkala soyle gidiyor, ege sahilinde sunu yapiyor demek bagnaz ve yoz bir zihniyettir.Bunun baska hic bir aciklamasi yok kusura bakmayin, bunu yapan zaten bunuda yapar demek yozlasmanin ve bagnazligin kural kitabinda ilk sirada gelecek bir cumledir benim icin.

Tutarli olalim, birbirimize suclamayalim tamam ama elestirirken veya suclarken once bir dusunelim ondan sonra konusalim.

Selamlar
Savas

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Savas,

internette yazilan seyler surekli yanlis anlasiliyor. Ben seni kastedip bakala araba ile giden demedim ki? Ama alintiya cevap verdigim icin öyle duruyor. Bu forumda iki-uc hafta evvel yazdim genel futbol ortami icin dedim bunu ayni ifadeleri kullanmistim senin ustune almana gerek yok.
Ben dusuncemi cok net belirteyim: Uc buyuklerin aglamaya hic hakki yok. Senelerdir Tahim'e MHK'e baski kuranlar uc buyukler. Sanirim simdi daha nettir ne dedigim.

Iyi aksamlar

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bazi arkadaslarin, Savas'in dediklerini anlamamakta israr ettigini gormekteyim:
- FB temsilcisi olan kisiler "Aziz"dir, onlarin sozleri basli basina ispattir.
- Onlara yapilan elestiriler (ki bunlar noterden onayli damgali belgelerle desteklenmedikce, sadece insanlarin sozuyle kaldiginda, gecersizdir), dava konusu olabilir, ama kendisinin (veya FB temsilcilerinin) dedigi ahmak, yalanci, kuduz kopek gibi ifadeler "gercek"ler oldugu icin (bu konuda noter onayina gerek yoktur), bunlar davayi gerektirmez.
- Ola ki (bunun olasiligi hice yakindir ama) FB'lilerin yaptiklari seyler, hatali ise, bu hata, sadece kendilerini bagladigi icin (uyusturucu kullaniyor olmanin, genclere kotu ornek olmasi filan gibi konularda agzinizi bile acmayin, adam kendisine zarar vermis sadece!), onemsiz, karsi tarafin hatalari karsisinda ihmal edilecek seylerdir...

Uzun lafin kisasi, olaylara bakis acisi, en azindan sizin kadar genis olan birisiyle konusmazsaniz, karsinizdakinin de bakis acisini genisletmeye niyeti yoksa, sonsuza kadar konusup, bir adim ilerlememeniz mumkundur... Hatirlatayim dedim...

Hoscakalin,
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Bazi arkadaslarin, Savas'in dediklerini anlamamakta israr ettigini gormekteyim:
...,
Gulucuk koymadigina gore kizmi$ gibisin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Bazi arkadaslarin, Savas'in dediklerini anlamamakta israr ettigini gormekteyim:
...,
Gulucuk koymadigina gore kizmi$ gibisin.
Bence kizacak veya gucenecek bir durum yok. Ayrica, Savas'in dediklerini carpitarak su ustune cikmaya da gerek yok.

Burada herkesin bildigi ama bazilarinin isine gelmedigi icin gormezden geldigi konunun Aziz Yildirim olmadigi, daha once Ali Sen de vardi ona da yaklasim ve kufurler ayni idi.

Benim de burada ve basinda karsi oldugum "spin" , herkes isine gelmeyen sorulara cevap veremeyince gidip Aziz Yildirim soyle, boyle muhabbeti yapiyor.
Ortada acik secik sorular var, Tahkim Kurulunun yaptigi benzer olaylarda Fenerbahce soz konusu olunca aldigi aleyhte kararlar. Eger cevap verebiliyorsaniz, bunlara cevap verin, veremeyince diger konulara sapip ortaligi bulandirmayin.

Daum'a "kokain davasi" icin bir durus sergilediyseniz, ayni durusu Gerets'e "sike zarfi" icin sergilemek tutarliliktir. Aziz Yildirim'in bunla bir alakasi yoktur.

Ozhan Canaydin "Herkes Haddini bilsin" diye bir beyanda bulunursa "BJK-FB" macindan once kendisinin de hadini bilip bilmedigi bire bir sorudur, Aziz Yildirim'in diger konularinin bu isle alakasi yoktur.

Sonuc olarak, Aziz Yildirim'i sevmediginizi ve hatta bazilarinin takintisi oldugunu biliyoruz ve bunlari gayet guzel sekilde istediginiz sekilde belirtebilirsiniz (kufur ve hakaret etmeye gerek yok ama yine de "Hav Hav" diyenleriniz de var olsun bari). Ama alakasiz konularda, cevap veremediginiz konularda Aziz Yildirim soyle veya boyle diye demogoji yapmak yakismiyor ama forum sizin ne isteseniz yaparsiniz.

Herkese saygilar

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Valla ben cidden duydugum bir konusmayı aktardım.
O konusmada hic deginmediginiz Yasar Buyukanit ve
Sedat Peker bolumu var. GS'nin 17 genci var.
Bunlar atlanmis.

Zaten kimsenin fikri degismez. Fikir degistirmak icin falanda yazmadim. FB sampiyon oldugu surece
basa Sedat Pekerde olsa korunur, Sulun Osman da olsa.
Cevremdeki akli basindaki bazi arkadaslarimin bile akillarinin bastan gittigi nokta bu.Fanatiklik bu olsa gerek.
Tek gecerli kistas sampiyonluk ve transfer. Gerisi hikaye.
Ama sunu deyin gecin, cigerimi yiyin (Ay raconu). Sampiyon oluyoruz ya onemli degil,
en iyisi Aziz Yildirim. Gerisi beni ilgilendirmez. Yontemi, tarzi,etigi
onemli degil.
Yoksa rasyonel olarak AY'yi savunmaya kalktikca,
kendi inandiriciliginizi ve ic tutarliliginizi zedeliyorsunuz.

Sizde yalniz sunu anlayin. FB'nin sampiyon olmak icin AY'ye ve
onun yontemlerine ihtiyaci yok. Ha bizim camia boyle,
bizi ancak boylesi adam ediyor diyorsaniz, degerinizi cok kucumsuyorsunuz.

Ama yalniz sunu unutmayin.Birde GS'nin ve FB'nin basinda
AY gibi (sahsima gore) mafyatik, dengesiz, acimasiz-guclu
ve opurtunist birileri gelirse ne olur bu ulkede futbol?
Kursunlanmadik hakem ve spor yazari kalirmi?
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sevgili Savas,

Degindigin 2 konuyuda yanitlayayim:

1-) FB'de rant dagitimi falan kesilmedi. Sadece AY'a muhalefet etmeyenler yararlanıyor. Sistem onun uzerine kurulu.
Bedava bilete devam.
Ayrica FB store'un yaptıgı ciro ile FB'nin eline net gecene bak,
rant varmı yok mu anlarsın. Passatlı yazarlarımıza, alem yapan hakemlerimize, yatan sike paralarına(resmi olarak TMSF dokumanlarına
istanbulspora yatan paranın karsılıgı yok) ise hic girmiyorum.

2)Sana kotu haberim var.Buyukcekmece yazliktan cikti. Orada, MArmaradan denize girilmiyor artık. Temiz hava , bolgunes o kadar.
Bitti o mutlu albatros gunleri. Dua edin de bir depremde dumduz olmasın Allah korusun. Yapılasma bayagi kotu.
GS'nin aldigi alan bildigim kadariyla
K.Cekmecede ve satin aldi. Tapusu ile. Yani mahserin dort atlisinin(AY, TE,YB,SP bakalım basharflerinden bulabilecekmisin kim olduklarını?) yapacagi birsey yok. Tıpkı Rivanın tapulu olması gibi.

Aslantepeye gelince...GS simdilik belki birsey
yaptırmıyorlar fakat eninde sonunda bir Dubailiye,
uzakdoguluya, veya batılıya sponsorluk yoluyla
yaptırtacak GECEKONDU OLMAYAN MODERN STADINI.
Canaydin beceremez belki ama eninde sonunda olacak.
NO ADNANS, NO CRY !!

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Sevgili Savas,

Degindigin 2 konuyuda yanitlayayim:

1-) FB'de rant dagitimi falan kesilmedi. Sadece AY'a muhalefet etmeyenler yararlanıyor. Sistem onun uzerine kurulu.
Bedava bilete devam.
Ayrica FB store'un yaptıgı ciro ile FB'nin eline net gecene bak,
rant varmı yok mu anlarsın. Passatlı yazarlarımıza, alem yapan hakemlerimize, yatan sike paralarına(resmi olarak TMSF dokumanlarına
istanbulspora yatan paranın karsılıgı yok) ise hic girmiyorum.

2)Sana kotu haberim var.Buyukcekmece yazliktan cikti. Orada, MArmaradan denize girilmiyor artık. Temiz hava , bolgunes o kadar.
Bitti o mutlu albatros gunleri. Dua edin de bir depremde dumduz olmasın Allah korusun. Yapılasma bayagi kotu.
GS'nin aldigi alan bildigim kadariyla
K.Cekmecede ve satin aldi. Tapusu ile. Yani mahserin dort atlisinin(AY, TE,YB,SP bakalım basharflerinden bulabilecekmisin kim olduklarını?) yapacagi birsey yok. Tıpkı Rivanın tapulu olması gibi.

Aslantepeye gelince...GS simdilik belki birsey
yaptırmıyorlar fakat eninde sonunda bir Dubailiye,
uzakdoguluya, veya batılıya sponsorluk yoluyla
yaptırtacak GECEKONDU OLMAYAN MODERN STADINI.
Canaydin beceremez belki ama eninde sonunda olacak.
Bu tartisma bitmez Alpay, o yuzden zamana birakalim.

Bcekmeceye gitmeyeli yillar oldu valla, bisiklete binip pinarkoy'e giderdik deniz girmek icin, evin etrafi tarlaydi ki sahil yolunun hemen arkasindaydi, simdi duyduguma gore arka tepeler bile dolmus. Gurpinar'a giderken sagda gorali yapan yer vardi..deli olurduk ama bisikletle o yokusu cikmak olumdu.

Ha birde aklima takilmisken, satin aldi demissin? ayiptir sormasi neyle?

Selamlar
Savas

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Cavcav 750 bine anlaşmış. Olay 2 gün önce olmuş. Yani azizenin inlemesinden birkaç gün sonra! Ulan madem haklı olduğuna bu kadar inanıyordun, nasıl bu kadar çabuk anlaşmaya vardın? Helal olsun cavcava
Meczup

Post Reply