12. Hafta GS-Diyarbakir (2-0 Karan, Ilic)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Kara wrote: Macta Ilic'i dikkatle izledim.
Ben de bugun Alex'i dikkatle izledim.
Gerets'in Alex'i var da Ilic'i mi koydu orta sahaya Ozan :)

FB'ye pres yapan her takim istedigini alir. Presi biraktigin anda da Anelkasi, Alexi, Tuncayi ile basinin etini yer FB. Boyle anlarda FB, istedigi an gol atacakmis gibi gorunuyor. O kadar rahatlar.

Sadece ilk yariyi seyrettim. Sivasspor hizli basladi, kalecisine ilk top 10. dakikada geldi. Sonra durdu! 11. dakikada FB gol atti. Ilk 20 dakika cok guzel futbol vardi sahada.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Kara wrote: Gerets'in Alex'i var da Ilic'i mi koydu orta sahaya Ozan :)
Boyle diyecegini adim gibi biliyordum Murat. :)

Amacim biri brezilya milli 15 milyon dolarlik adamla biri sirp milli 1 bucuk milyon dolarlik adami karsilastirmak degil. Orta sahanin gobeginde defansif ozellikleri zayif olan bir oyuncunun bu eksikligi gidermek icin oyuna ne kadar cok ofansif katkida bulunmasi gerektigini vurgulamakti. Aksi takdirde kendi sahada DB gibi bir takima karsi 90 dakika boyunca bir bucuk pozisyon bulursun, kendi kalende de en az 4-5 yuzde yuz pozisyon gorursun. Kazanman tesaduflere kalri. Bu konuda daha detayli yazmaya calisacagim.

Ayrica FB'ye pres konusuna katilamayacagim cunku arada bu kadar kalite farki varsa, iyi takim presi topu dolastirarak cok rahat kirar ve karsi takimi yorar. Sivas'in presinin oyun ilerledikce dusmesinin sebebi sakin bu olmasin?

Mehmet Mar$an'in dedigi daha dogru. Arada bu kadar fark varsa, Alex de maci alip goturuyorsa, alan savunmasindan falan vazgecip, Alex'in basina bir kilit vurmak en akillisi. Zamaninda Hagi'li GS da boyleydi. Arada Denizli gibi bir takim cikar Hagi'nin basina zamk gibi yapisan Bulent Akin gibi markaj ustalarini verirdi, o zaman GS dogru durust pozisyon uretemezdi. Ama yine de mac boyunca Hagi bir frikikten golunu bulur, 1-0 kazanirdik maci.

Ozan Ersoy

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Boyle diyecegini adim gibi biliyordum Murat. :)

Ayrica FB'ye pres konusuna katilamayacagim cunku arada bu kadar kalite farki varsa, iyi takim presi topu dolastirarak cok rahat kirar ve karsi takimi yorar. Sivas'in presinin oyun ilerledikce dusmesinin sebebi sakin bu olmasin?

Ozan Ersoy
Ben biraz fazla yazmaya basladim buraya sanirim :)

Benim Sivas macinin ilk yarisinda seyrettigim FB iyi takim degildi. Pres olmadigi anlarda da top dolastirmakta super degildiler. Ama pres yemeyince hatlar arasindaki kopma azaldi FB'de. Buna ragmen takim oyunu cikmadi ortaya. Sadece iyi adamlardan olusan, hadi haydutlar demiyeyim ama, daltonlardan olusan bir topluluk sadece. Ama ne topluluk!

Takim olsalar, o zaman Avrupa'da basarili olma sanslari da var. Ama sanki Alex'in, Anelka'nin filan umurunda degil oyle filozofik seyler. Sahadaki rahatliklarina bakinca boyle dusunmemek zor! Turk futbolcular da bir yerlerini yirtmasalar, belki de sampiyonluga bile oynayamazlar. Alex golu atinca Tuncay'a nazire yapip Nobre'ye kostu. Anelka topu ayagina aldiginda Ret Kit'in ukala ati Düldül yanında halt etmiş. Dümdüz gidiyor.

Her an gol atacak gibi görünüyorlar ama o kadar rahat atamiyorlar. Ilk gol seken toptan, ikinci gol defans hatasindan geldi.

Post Reply