TV basina - 30 Kasim ESPN ve ESPN2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Marsan

TV basina - 30 Kasim ESPN ve ESPN2

Post by Mehmet Marsan »

Bu aksam (30 kasim) gelecekte Turk Milli Basketbol takiminda yer alacak iki oyuncu senenin ilk sinavina cikiyorlar.

Indiana-Duke 9:00 EST ESPN
Iowa-North Carolina State 9:30 EST ESPN2

Indiana'da bu sene ilk defa A milli olan Cem Dinc (31 sirt numarasi), NC State'de uzun sure genc milli olan Engin Atsur (#14) oynuyorlar.

Engin'in (6' 3") 3. senesi ve hep ilk bese cikiyor. Cem (6' 10") daha yeni geldi ve yedekten giriyor. Ufak bir sakatdan yeni cikiyor, cok az oynayacagini tahmin ediyorum.

Ilerki senelerde Turk basketbolu kendini toplayabilirse iki gence de cok ihtiyac olacak.

Buyrun seyredin, memleket daha iyisini cikaramiyor.
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Engin Atsur ile ilgili bir dip not:
Kendisi gecen sene kolej liginin most underrated player'i secildi. Yani sene basinda kimseler bu adamin bu kadar super oynayacagini tahmin edemiyordu. Gelin gorun ki kendisi profesyonellligiyle, mutevazi kisiligiyle kendini buyuk bir cogunluga sevdirtti. Bu sene 2-3 macini izledim. Genelde 14-15 sayi. 7-8 asist ortalamasiyla oynuyor. Bence cok basarili bi oyunkurucu ve defansif ozellikleri cogu guard'dan cok daha iyi.

Bu sene kupayi alacagimiza cani gonulden inaniyorum. Nelson ve (belki) McRoberts'in sakatliklari bu geceki Indiana macinin sonucunu degistirmez diye dusunuyorum..
Ergun Simsek
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bikdigim kadari ile gerek Indiana ve gerekse NC basketbol'un cok sevildigi iki yorenin okullari. Indinapoliste 3 hafta bir i$ icin bulundumdu. basketbol icin yapilan tesisler burada baseketbol'un ne demk oldugunu anlatiyordu. Zaten Dunya $ampiyonasi icin Amerikada Indianapolis'in secilmeside bu yuzden oldu. $ansizlik ise yerinin sapa olmasindan geldi sanirim. Bu cocuklarin boyle pi$meleri bir kazanc elbette.

Degilse basininda $i$irmesi ile ne oldum delisi olan iki salagin ve Turkiyeden gelip burada umdugunu bulamayan iki sersemle didi$mesi yuzunden Avrupa $ampiyonasinda alinan sonuc ortada.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:..Degilse basininda $i$irmesi ile ne oldum delisi olan iki salagin ve Turkiyeden gelip burada umdugunu bulamayan iki sersemle didi$mesi yuzunden Avrupa $ampiyonasinda alinan sonuc ortada.
Dediklerini bende duydum ve okudum. Yapilanlar utanc vericiydi.

Avrupa sampiyonasinda basarisiz olarak Dunya sampiyonasina katilma hakkini kaybetmemize ragmen FIBA bizi aciktan almis. Eskiler Allah garibe yardim eder derler.
Ardı ardına kötü sonuçlar alıp, çalkantılar yaşadığımız basketbolda bu kez çok sevindirici bir haber aldık !.. FIBA, A Milli Basketbol Takımımızın Japonya'da yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası finallerine ''kontenjan hakkı''ndan yararlanarak katılmasını kararlaştırdı !..
Yeri gelmisken Selcuk beyin affina siginarak sorayim. Eminim nasil oldugunu burda yazmistir.

GS gecen sene kume dustugune eminim. Nasil oluyorda hala 1. ligde oynuyor? Yoksa TBF bizede mi bir kiyakcilik gecti, ben kacirdim?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Marsan wrote:
GS gecen sene kume dustugune eminim. Nasil oluyorda hala 1. ligde oynuyor? Yoksa TBF bizede mi bir kiyakcilik gecti, ben kacirdim?
S.Marsan, siz kaçırdınız..
Play out maçlarından sonra ligde kalabildik. KIYAK YOK.
Post Reply