15. Hafta Ankara BB-GS 1-2 dk 36 karan, 45 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ceza sahasina ne kadar orta yaparsak o kadar iyi, cok cok hata yapmaya meyilliler. Karambollerde Umit Karan basarili oluyor.

42' - Ayhan sari kart gordu,.

45' - Ayhan tekmeye kafa uzatti, cift vurusu kullandik, ama sonuc yok.

Son saniyede Umit'in pasinda Necati golu atti, ofsayt yok. Yalniz 46' 14'' de atti golu. Hakem 1 dakika uzatma vermisti.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:Ceza sahasina ne kadar orta yaparsak o kadar iyi, cok cok hata yapmaya meyilliler. Karambollerde Umit Karan basarili oluyor.

Son saniyede Umit'in pasinda Necati golu atti, ofsayt yok. Yalniz 46' 14'' de atti golu. Hakem 1 dakika uzatma vermisti.
bize atılan penatıdaki itirazlar 2.5 dakika sürmüşken 1 dakika uzatma oynatmak fırat audınyus'luk biş iş olmalı.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Gol Nejati ......1-2

Nejati takimin kotusu , toplari eziyor derken golunu yine ezerek atti .

Ankaragucu kotu bir takim, Galatasaray da kotu oynuyor. Umit Karan her zaman oynamali. Takim Hakan ile oynamaya cok alismis, her top sisirme iceriye gitti. Eger aliskanliksa Hakan hep ilk 11'de oynamali. Su maci alirsak bozulan moraller yerine gelir.....
Kemal Bakircioglu

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:
Tolga Girici wrote:Ceza sahasina ne kadar orta yaparsak o kadar iyi, cok cok hata yapmaya meyilliler. Karambollerde Umit Karan basarili oluyor.

bize atılan penatıdaki itirazlar 2.5 dakika sürmüşken 1 dakika uzatma oynatmak fırat audınyus'luk biş iş olmalı.
O noktada cok haklisiniz. Sadece o pozisyondaki itirazlar bile 1 dakikadan fazla surdu.

Necati ve Umit birlikte oynadiginda kotu bile oynasak cok tehlikeli oluyoruz cunku ikisinin de nezaman ne yapacagi hic belli olmuyor. Necati resmen topu igne deliginden gecirdi. Umit'in pozisyonunda da baskasi o golu atamazdi.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

46' - Song'un uzun pasinda Necati kafayla sektirdi, Umit Karan topugu ile mukemmel aldi, Kaleci ceza sahasinin disina cikti, az daha elle dokunuyordu topa, ama bacaginin ustu ile uzaklastirmaya calisti. Seken topa Umit yine vurdu, Korner oldu. Kornerde sonuc cikmadi.

Gerets yine devre arasinda yerden oynamalarini tembihlemis. bakalim kac dakika devam edebilecekler.

49' - Hakan Sukur isinmak icin kosu pistine cikti bu arada. Ankaraspor yedek kulubesindekilerin elini sikiyor. Umarim hocanin talimati ile cikmistir isinmaya.

51' Offff! Cok guzel bir atakti, Ayhan iceri cevirdi, Umit'in arkasina dustu, ILic cok musait pozisyonda sert vurdu, ayaginin iciyle top tam cataldan dondu. Gol olsa mukemmel olacakti.
Ama su anda cok iyi oynuyoruz,Ankaraspor'u her an oyundan dusurebiliriz.

54' - MUstafa oyundan cikiyor, TIta oyuna giriyor.

55' - Ankaraspor daha cok uzun top oynamaya basladi bu dakikalarda. Ersen'in kafasina oynuyorlar.

57' - Defansimizin arkasina atilan topta, Ersen kosarken caprazdan sert vurdu, ust aglarimizda kaldi.

Sag kanatta oynayan Sabri sol kanada kadar gelip top kapti. BUnlar Sabri'nin takima getirdigi artilar iste.

Savunmada dikkatliyiz. Bir gol atabilirsek direncleri kalmayacak/

63' - Atagimizda Ayhan'in pasi UMit'e. Umit'in musait yerden vurusu aut.

Kemal Bakircioglu

Umit cok net bir poziyonu kacirdi .... Ilicin bir topuda direkten donmustu 10 dakika once. Bayagi gol kaciriyoruz ....
Kemal Bakircioglu

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yalcin ve Volkan hazirlaniyorlar. Ilic cikacak herhalde. Hakan'da yarim saattir isiniyor ama ne olacak bilmiyorum./

77' Bu arada Tomas kirmizi kart gordu, kufur mu etti acaba?

Umit cikiyor, Yalcin giriyor. Kolay kazanilacak mac yine tehlikeye girdi.

Bu arada Hakan hazirlaniyor. Simdi oyun girdi. Dakika 85.

Yalniz Ilic'e bravo. Giderek daha iyi olmaya basladi. Ne yaptigini bilen bir goruntu ciziyor. Takimin lideri olma yolunda gidiyor.

MOndragon mutlak golu kurtardi. inailmaz. kose vurusundan sonuc cikmadi. kazandik

ankaraspor 1galatasaray 2

Ankaraspor mac boyunca yakalayamadigi pozisyonlari uzatmalarda yakaladi. MOndragon resmen ipten aldi takimi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

maç bitti. 1-2 KAZANDIK.

Karan, saidou, karan, ayhan song ve iliç bence bugün iyiydiler. Gerçi ayhan geçen seneki üstün formunu henüz yakalayamadı ama defansa hep yardımcı oldu.

Ama GS'lı bir oyuncunun futbolu nedense bana hep itici geliyor.

Sabri'nin futbolundan hoşlanmayan tek GS'lı ben miyim allahaşkına..

Tomas futbolu bıraktığında hep meşhur tükürükleriyle hatırlanacak. :lol:

adam dünya tükürük fırlatma şampiyonu..
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Dec 03, 2005 9:57 pm, edited 1 time in total.

Kemal Bakircioglu

Mac bitti.....1-2

UC puani son 15 dakika stresli gecirerek aldik. Tomas muhtemelen kufur etti , kirmizi kart. Besiktas macinda onemli bir kayip . Yerine giren Yalcin pek izleme firsati bulamadik.

Ayhan sakatligindan kurtulmasi , orta sahayi rahatlatti , Ilic iyi oynamaya devam ediyor. Deplasmanlarda takim daha kontrollu oynuyor. Ergun cok tecrubeli bir oyuncu seyretmesi keyifli.
Kemal Bakircioglu

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Aslinda uzatma dakikalari haricinde Ankaraspor'a pozisyon vermedik. Bunda Sabri ve Ayhan'in ve de Ilic'in orta sahada mucadele etmelerinin payi da vardi.

Tomas buyuk sorumsuzluk yapti. Ne yapti bilmiyorum ama haftaya oynayamayacak. Onun yerine alternatif olarak Yalcin var, ama cok tecrubesiz.

Benim kafamdaki alternatifler ise farkli. Orhan Ak ve Ugur Ucar'in asil mevkileri stoper. Orhan Ak Tomas'in yerinde oynayabilir. Ergun bugun sol bekte basariliydi, bence haftaya da orada oynayabilir.

Fikret Ortacgil

Post by Fikret Ortacgil »

Hasan Tezcan wrote:Ben cok gollu bir mac bekliyorum. 3-x Ankaraspor maci alacak...
Hasan Abi, sen hep boyle karamsarsin. Bak oyle ya da boyle aldik 3 puani. Tamam kadro dar, yonetim beceriksiz falan ama cocuklar elinden geleni de ardlarina komuyorlar.
Bu galibiyet senin yuzunu biraz guldurmustur umarim.
Fikret Ortacgil

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu macin adami benim icin Ayhan. Sol ayagini iyi kullanamiyor, orta yapamiyor turu elestiriler cok ama iceri girip cok top caldi bugun, zaman zaman ilerde kendi bolgesindeki top kayiplarindan saniyeler sonra bizim ceza sahasi onunde yatarak top kazandi. Heinz'in kesin gidisi demektir sanirim.

Sabri ve Ayhan'in iceri girip Saidou'ya yardim etmeleri cok faydaliydi.

Ilic ilginc bir oyuncu. Yetenekli ve sahayi iyi goruyor, paslari iyi yere veriyor ama toptan korkar gibi bir havasi var, sanki top ayagini yakiyormus gibi. Bazen iki adim atip pres yapmasi takima cok faydali olacaginda bu presi israrla yapmiyor, bazen 80 metre kosup savunmaya destek veriyor. Ve onun mevkisinde oynayan bir oyuncuda olmamasi gereken "vites eksikligi" dedigim olay var. Adam mac boyunca ucuncu vites'de takali dolaniyor. Gerektiginde hizlan(a)miyor nedense. Ama sonucta o cok kotu donemini atlatti.

Tomas in BJK macinda yoklugu belkide Yalcin icin firsat olur. Bence Gerets bunu cok uzun dusunucektir, ama sanirim Ergun sol bek, Orhan stoper oynar. Bu yil Song'un yorulup ciktigi Erciyes macinda (Kamerun Dunya Kupasindan elendikten hemen sonra oynanmisti o mac, Song ve Saidou cok moralsizdiler) bile Yalcin'i sokmamisti maca bu tur bir alternatifi oldugu icin.

Tomas iki mac ceza alirsa cok kotu bir doneme denk gelmis olacak. Kayseri 4 puan gerimizde basladi haftaya ve BJK macinda sonraki o deplasman hem zor hem ikincilik acisindan cok onemli olacak.

Kamera tafarindaki yan hakem inanilmaz kotuydu. Penalti komedi seklinde bir palavrayda ama Ugur'un orda Murat'la ayni anda girip mudale etmesi lazimken maalesef cok kotu bir gol yedik.

Deniz

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Önce hakem. Aydınus'un maç yönetiminde kasıt aramak istemiyorum ama bize verilen penaltı tam bir komedi. Bunun üzerine ikinci yarıda Galatasaray'ın bariz bir penaltısını da vermedi. Anlamak mümkün değil.

Takımın oyunundan bugün biraz umutlandım. Gerets'in formayı daha adil dağıtacağının sinyali alınmış gibi. Bir kaç hafta önce Ayhan'ın kadroya girişiyle bir anda düzelen Ergün bu hafta defansta yeralmıştı. Fena değildi ama Orhan'ın cezası bitince yedeğe geçecektir. Ayhan'a çok ihtiyacımız var diye yazıyorduk, daha tam formuna girmeden bile çok şey kattığını bugün gördük.

İliç'te de gerçekten bir düzelme var. Sanki biraz hırslanmaya bile başladı maç içinde. Gerets'in oynatmaya çalıştığı tek pasla hızla atak yapan takım modeli için İliçe ihtiyacımız var çünkü doğru dürüst pas atan nadir oyunculardan biri o. Ümit Karan iyiydi. Golünü attı, Necati'ye asist yaptı. Formayı bence şimdilik garantiledi. Ümit'in fırsatçılığı ve çabukluğundan Gerets de en sonunda daha çok yararlanmaya karar verdi.

FB'nin de puan kaybetmesiyle takım morallenmiş gibiydi. BJK maçı için bu maç iyi moral olacak. Önümüzde kritik bir maç var ama takımda bir takım dengelerin pozitif yönde değişmeye başladığına inanıyorum.

Sevgili Görgen, Sabri konusunda inan yalnız değilsin. Maçı izlerken de bunu düşündüm. Sağ kanata mutlak bir oyuncu lazım.
Tan Erten

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

aradaki fener macini cikarinca, ligde son oynadigimiz maclarda daha derli toplu gorunuyoruz. bugun de oyleydi.

hala daha cok onemli eksikliklerimiz var: gereksiz pas hatalari, yanlis top kullanma tercihleri, ve duran toplardaki laubalilik bunlarin basinda geliyor. neredeyse kanatlardaki butun duran toplari sabri kullandi. ama hicbirinde etkili olamadik. fener macinda da bir suru korner kazanmistik, bu macta da. ama birakin golu, teklike bile olusturamiyoruz bu toplarda. aklim almiyor, bu takimin duran top taktikleri yok mudur, antremanlarda hic bunlar calisilmaz mi? hele bir korner vardi ki, evlere senlik. ilic atisi kullanmaya gidiyor. macin sonuna geldigi icin de agirdan aliyor. oyuna sonradan giren volkan efendi, ilicin arkasindan kosarak geldi, onu gecti ve topun basina dikildi. o korneri paslasarak kullandik, korner taca dondu, sonra da ilic ofsaytta yakalandik, top rakibe gitti.

bir de bugunku macta ortaya cikan aydinus vakasi var. bu adamda ben ermantoroglu hastaligi oldugunu dusunmeye basladim. "ben tek otoriteyim, benim borum oter, buyuk takim da dinlemem" psikozuna girip sacma sapan kararlar veriyor. oyle bir penalti verdi ki, yillarin buz adami ergun bile bizzat gidip itiraz etmek zorunda kaldi. cikardigi ucuz sari kartlar da cabasi. bunu mazlum edebiyati yapmak icin soylemiyorum, ama bugun hakeme ragmen kazandik resmen. ancak, hakemin kotu olusu, tomasin sorumsuzca yaptigi hareketteki kabahatini hafifletmez. yakismadi tomasa. ustelik de cok onemli bir besiktas maci oncesi, hic iyi olmadi bu.

galatasarayin en kotusu sabriydi. ben bu saatten sonra sabriden galatasaraya bir fayda gelecegine inanmiyorum. malesef, kendini gelistirmek bir yana, hergecen gun daha da kotuye gidiyor. acilen siradan bir anadolu takiminda siradan bir orta saha oyuncusu pozisyonuna gecmesinde herkes adina buyuk fayda goruyorum. giderken de yaninda volkan'i yaninda gotururse, galatasaraya buyuk faydasi dokunur.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben Sabri'yi son iki macta fena gormedim aslinda. Takimin orta sahasina baya direnc katiyor. Bazen sol kanada kadar gelip top kapti bu macta. En azindan iyi bir yedek olabilir.

Aslinda ben daha cok PAF takimdaki Arda Turan'i merak ediyorum. O cok daha teknik ve akilli bir oyuncu. Eger Sabri gonderilecekse yeni oyuncu almadan once mutlaka denenmeli.

Bu macla ilgili olarak taraftari da begendim, Fener macindaki taraftardan cok daha iyi destek verdiler.

Feyyaz'i da yorumcu olarak begeniyorum. Tarafsiz yorum yapiyor ve tahminleri baya tutuyor. Ornegin Ankaraspor'dan Ramazan ile Umit Karan'in mucadelelerinden ve Tomas'la rakibinin mucadelelerinden kart cikabilecegini soyledi. daha sonrasinda bu iki oyuncu da kirmizi kart aldi.

Post Reply