17.Hafta: KAYSERİ-G.SARAY 1-3 13 necati, 33 karan 73 cihan

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ikinci yari basladi.... Kayserinin cikmasi gerekliliginden, farki arttirip rahatlariz iyice umarim... Tehlikeli geldigi zamanlar da oldu cunku Kayseri'nin...

Ikidir yine uzun top denedi bizim savunma ama, akillari basina gelsin insallah.

Savunmamiz iyi kapiyor toplari yalniz 3 seferdir filan.

Kayseri ofsayta dustu simdi.
Yine benzeri bir pozisyonda, bu sefer ofsayt olmadan hizlica gelmislerdi, Gokhan altipastan vurdugunda, Rodic cikardi sagolsun! :)

Kornerde, en arkada Kayserili topu bayagi rahat gogsunde onune indirip, iyi de sut cikarmisti, netekim direkten oyuna dondu. Sonraki sutlari auta cikti.

Simdi serbest atislari var, uzakca bir yerden. sonuc alamadilar.

Bizim ortasahanin daha baskin olmasi lazim. Oyunu yiktilar sahamiza.

Az biraz atak yapar gibi oldugumuzda, Song, hizla cezaalanina kayan Gokhan'i omuz omuza tehlikeli sekilde karsilamak zorunda kaldi.

Necati'yi iyi kacirmistik simdi ama, acisi daralinca destegi veremedik. Ortaya pasi sonuc vermedi kimse olmayinca...

Orhan Mehmet Topuz'la "sicak" muhabbetler icindeydi ama, kart filan olmadan gecti gerginlik...
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Bir off daha... Kesin farki 3'e cikarip, direnclerini kirmamiz lazim. Hayli tehlikeli gelmislerdi, kafayla cezaalanimiza doldurulan topta, bu mactaki klasik belamiz Gokhan, (gerci kaleye de degil, direge gidiyordu sanirim en iyi ihtimalle ama) iyi cikti kafaya. Done done direge giden topu, Yalcin cevirdi.

Saidou, presi yiyince, cok kotu bir pas atti Mondiye kadar, az daha araya giriyordu KS'lular...

Arkadan sayilabilecek bir mudahalesi vardi Kayseriden ama, sari gostermedi hakem.

Dk. 72, korner kullanacagiz. Yakin direge attik, defans cikardi.

Ve 3-0! Sonunda! Bayagi da ittire kaktira oldu! :)

Sabri Necati'yi kacirdi sagdan, onun iceriye yerden ortasi, Karan'in arkasinda kaldi, guzel bir sekilde onune cevirdiginde, topa vuraca alanini kapatmis olan Jonhson'un etrafindan dolanip, kalecinin uzanmakta oldugu topu, ortada bombos durumdaki Cihan'in onune birakiverdi!

Kayserililer, 3. haftadir yenilgiyi kaldiramayacaklar gibi.

Of yahu... :( 3-1... Mondi'nin o cikarisi uzerine, bu topu cikarabilmemiz lazimdi sirf onun hatirina. Gokhan, dk 76.
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

rezalet bir maç oynuyoruz şansı bizden yana gerets de uyuyor

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maalesef Gerets de bizim gibi maci izliyor. Bir degisiklik yapmasi lazim. Orta sahamiz ciddiyetini kaybetti. BUtun ikili mucadeleleri onlar kazaniyor.

Ozgur Huseyinoglu

Kamber <-> Ragip,
Yordanov <-> Ergun degisiklikleri oldu Kayeri'de. Bizde degisiklik yok henuz... Kayseri tehlikeli gelip duruyor, panik halinde gibi karsiliyor defansimiz pozisyonlari. Top da cikaramiyoruz netekim son 5-7 dk'dir, her seken top onlarda kaliyor sanki.

Sukur bir kontrataga ciktik da, sakinledi oyun defansimiz adina.

Dk. 84, Ilic <-> Heinz degisikligi yaptik simdi...
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Heinz simdi yay uzerinde rahat bir sut sansi bulmustu ama, auta atti maalesef, daha oyuna isinamadigina verelim.. :)

Sabri cok guzel deparla pas alip vererek girmisti cezaalanina, ama, kaleciye tehlikeli girmekten cekinip, rahat vuramadi sanirim.

Ahhh Neco, yapma be kocum! Johnson'i cok guzel ekarte etmis kaleciyle karsi karsiya kalmisti, ama kaleci vurusunu iyi kapanip engelledi.

Mehmet Topuz <-> bulent Karaman,
Karan <-> Hasan Kabze

degisiklikleri yapildi. Kabze de girer girmez bir sut denedi ama, topa falsosu ters yone oldu... :)

Ugur girecekmis az sonra. Dk 90.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Arada gerginlikler olmustu, onun duraksamalarini 5 oyuncu degisikligiyle birlestirip, 4dk uzatma verildi. Acaip hizli gecen bir macta, fazla gorundu birden...

Sabri ile degisti Ugur.

Ugur'un ayagina top da degdi diyecektim ama onu da gecip, gol pozisyonuna bile girdi. Iyi vuramadigi topu, kaleci aldi.

Necati'nin asirdigi topu Kabze almak istedi, iyi pozisyon olabilecekti ama, defans girdi araya.

Bizimkiler cezaalani icinde, 228 kere paslasmaya calisinca, kotu harcadik bir olasi pozisyonu...

Son saniyede yine uzun topa bir kafa vurdurduk ama, auta attilar...

Hayirli ugurlu ola, zor deplasmani, 3-1 ile gecmis olduk...

Tam yarismada verdigim sonuc muydu bu ne?! :) Gireyim bakalim, kac kisi bize galibiyet vermemis, icimizdeki Irlandalilari bir tespit edelim! :D

Cok oyun olarak ustunluk sagladik denilemez. Hele 2. yari, atak savusturmakla gecistirdigimiz zamanlar cokcaydi. Orta sahamiz pek kendini hissettiremedi. Forvetimizin bireysel becerileriyle, ve Mondi'nin (arada birkac hatasi olsa da), birebirlerdeki ustun performansiyla almis olduk maci. Gerci, Denizli'nin eti be budu ne ama, boyle once oynadiktan sonra rakibi beklemek iyi oluyor... :)

Ilk goldeki itirazlari korner degil, auta cikmisti top diye dedi Bulent (ofsayt gibi de gorunuyordu, kameranin ilk acisindan). Mac sonrasi Gerets ile de konusmuslar, o da kabul etmis dedigine gore aut oldugunu.

Tulun'a direk soruldugunda, sakalini "bir sey bekliyorum" diye acikladi, borc detayi filan diye aciklamadi.

Yangin alarmimiz caliyor, antrenmanini yapacakmisiz herhalde... :) Gorusuruz diyelim.. Hoscakalin!
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maçın adamı: Sabri. :lol: :lol:

hayatımda gördüğüm en kötü sağ kanat oyuncusu.

yaptığı bir katkıyı görmedim. Bu kadar iğrenç top oynamak için çok çalışıyor anlaşılan.

Devre arasında ne yapıp yapıp bir sağ kanat oyuncusu almalıyız.

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Kayseri çok hırslı oynadı bize karşı merak ediyorum diğer takımlara özellikle Fenere karşı da böyle oynuyorlar mı?

Defansımız çok kötü bir günündeydi, rakibe çok pozisyon verdik, defansımızın arkasına atılan her top tehlikeli oldu bizim için.

Yalçın Beşiktaş maçına göre biraz daha takıma ısınmış gibiydi yine de çok güvenilir değil malesef. Suat Usta niye Yalçın'ın yerine tercih edilmiyor anlamış değilim?

Sabri çok enerjik, çok koşuyor, mücadele ediyor, iyi niyetli biraz da ortalarını geliştirirse daha faydalı olacak.

Son olarak şunu söyleyeyim Ümit Karan-Necati ikilisi ilk 11'de oynamaya mutlaka devam etmeli Hakan Şükür iyileşse de.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:Maçın adamı: Sabri. :lol: :lol:

hayatımda gördüğüm en kötü sağ kanat oyuncusu.

yaptığı bir katkıyı görmedim. Bu kadar iğrenç top oynamak için çok çalışıyor anlaşılan.

Devre arasında ne yapıp yapıp bir sağ kanat oyuncusu almalıyız.
Biraz kafasini kullansa bu duruma dusmez, ama o israrla amacli ve plansiz
hareket yapmaya devam ediyor. Sabri'nin asil yeri sag kanat degil, orta sahanin
göbegidir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gökhan Özçelik wrote:Kayseri çok hırslı oynadı bize karşı merak ediyorum diğer takımlara özellikle Fenere karşı da böyle oynuyorlar mı?
....
Haklisin. Sadece bize kar$i boyleler keratalar. Cok ayip ediyorlar GS'lilara. Ne guzel ucuncu siradasiniz i$te degil mi ya? Hem de kendi sahanizda ve kendi seyirciniz onundesiniz. Koyuverin kendinizi kasmadan. GS'yi yenecegim diye hirsa ne gerek var. Aciverin $u kaleyi filan nasil olsa renkda$iz. Kazanan sari-kirmizi olacak. Ama nerde bunlarda boyle saygi ve du$unce. Gecen sene de yola ta$ koyup tekere comak soktulardi.

Gulucuk koymami$sin ama $aka yaptigin belli. O yuzden bende latifeye latife ile kar$ilik verdim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Hayirli ugurlu ola, zor deplasmani, 3-1 ile gecmis olduk...

Tam yarismada verdigim sonuc muydu bu ne?! :) Gireyim bakalim, kac kisi bize galibiyet vermemis, icimizdeki Irlandalilari bir tespit edelim! :D
BAK OGLUM BAK KIM VERMIS TAKIMINA 1-3 GALIBIYET :)

FB macini da neredeyse biliyordum ancak iki taraftanda 1 er gol eksik vermisim (5-1)

Gerci totalde ciddi perisan durumdayim ama bu sezon bana inis cikisli geciyor su yarismada, insan kus misali bir hafta ilk 5 teyiz bir hafta son 5 te.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mac oynanırken Türkiyeye doğru yola cıkmıştım. Yeni yeni kendime geliyorum, hafta sonu elimde uzaktan kumanda koltukta yığılmış "Hııııı ne vaar bir şey mi dediniz" şeklinde geçti.

Eveeet Hasan Tezcanın totemi tutuyor ve biz Mondragon kale direği orta saha falan yok, düşe kalka gidiyoruz.

Amanin herkes bir tutturmus nefis bir maç oldu senenin en iyi futboluydu, en iyi oynayan iki takım işte, hede ve hödö... Benim gördüğümse iki tane orta saha direnci savunma gücü çok zayıf takımın açık oynadıkları bir maç. Futboldan bu kadar anlıyoruz. Göze hoş gelecek!!! E biraz savunması ve kalecisi iyi takım olunca karsida ve de orta sahaları biraz koşunca atamıyorsun işte 3 tane. Hele bir de beceriksiz olmayan vasat üstü forvetleri varsa, bırak atmayı 3-4 tane de yiyorsun. ,

Macın guzel tarafı pozisyonların cogunun savunma hatalarından gelmemiş olması. Cogu forvetlerin veya hücuma yönelik orta saha oyuncularının becerilerinden geldi. Ayrıca tempo çok yüksekti. Ama topun bir o kalede bir bu kalede olması orta sahanın yol gecen hanı olmasını gerektirmiyor.

Galatasaraydan herhalde herkes bahsetmiştir. Ben Kayserisporda bir futbolcudan bahsetmek istiyorum ki resmen hayran oldum. Mehmet Topuz... İki üc macını daha görmek lazım. FBye Beşiktaşa karsı örneğin. Eğer bize karşı oynadığı topun yarısını onlara da oynayabiliyorsa bize Riberyi büyük ölçüde unutturacak bir topcu arkadaşlar. Top sürüşü, adam geçişi, şutları, kısa mesafede hızlanması, oyun zekası, Türkiye liginin üstünde bir oyuncu. Gokhan biraz daha son vuruşlarda becerikli olsaydı Mehmet Topuz tek başına maçı alıp götürmüstü. GSın sol kanadını felç etti ve Yattara gibi temposu da maç ilerledikçe düsmedi.

Fener yabancı sayısını arttırmakla uğraşa dursun bizi adam edecek oyuncular bu Mehmet Topuz gibi oyuncular.

Haa bu arada demeden geçemeyeceğim.. Hakan Şükürsüz hayat ne rahat! Bırak artık futbolu Hakan ya da para istiyorsan hala gidiver Katara. Bırak ki GS vites değistirsin önü açılsın. "Hayatta erken ölmekten daha acı bir şey vardır o da cok uzun yaşamak"

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de kara kara du$unuyordum. Millet tatile cikyor (Ozan Turkiyede, Ozgur de bu hafta gidiyormu$) meydan Gorgen, $amli, ve bu aralar tekrar yazmaya ba$layan Tolga ile bana kalacaksa milleti bayip burada kepengi indirecegiz diye du$unuyordum. Bu haftadan sonra pek mazleme de kalmayacak diyordum. Gerci Gorgen hafta sonu 20 futbol macini syerediyormu$ ama burada cevap alamayinca morali bozulur o da birakir diyordum. Aferin Ozan yorgunluk bahanesi ile yazmi$ yine.

Tembellik etmeyin bir iki satirda olsa yazin beyler. Insanlar konu$a konu$a demi$ler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

...meydan Gorgen, $amli, ve bu aralar tekrar yazmaya ba$layan Tolga ile bana kalacaksa milleti bayip burada kepengi indirecegiz diye du$unuyordum.
Niye Cengiz agabey, sizleri okumak da zevk veriyor, kepengi kapamayin da benim gibi tatile gidemeyenler icin yapacak birsey olsun.

Tatildeki herkese iyi eglenmeler ve dinlenmeler... Bizler icin de tadini cikarin!
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Post Reply