Yok oyle yagma. Sucu i$leyen ceremesini ceker.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Yok oyle yagma. Sucu i$leyen ceremesini ceker.

Post by Cengiz Akgun »

Ortada yine Aziz Yildirim parmak atip seyrine bakmak istedigi bir olay var. Isvicreli Oyuncuya mactan sonra soyunma odalari koridorunda tekme atilip herifin nerdeyse hayalari eline veriliyor. Federasyon soru$turma yaparken Hamit Altintop ($imdi kiviriyor yok oyle degildi boyle idi filan gibi) tekmeyi atanin FB'li Serkan oldugunu soyluyor. Elbette FIFA federasyondan bu tekmeyi kim attiysa soylemeniz gerekir diyecek. Oyle ya Isvicreliler kendi adamlarini dovduklerini ileri surecek Yildirim zekasi kimsede yok ki.

Serkan efendi zaten bir iki saat bu tekmeyi attigini saga sola da soylemi$ zaten dayilanarak. Federasyonda da Altintop'a bize verdiginin raporu FIFA'ya da ver ki kurunun yaninda ya$ta yanmasin demi$. Kiyamet burada kopuyor. Aziz efendi Serkani yaktilar demi$ dun. Tekmeyi attigini soyleyen ve de attigini goren olduguna gore kimi yakacaklaradi peki Aziz efendi diye soran yok. Ali$tin boyle kendi oyuncunu; kaleci Ru$tu'yu dovturtup temize cikmaya kolay boyle FIFA'ya kul yutturmak diye sanmakta haklisin belki. Serkan Balci'nin bantlari bilmem nelerini dinleyin durun artik. Olay apacik ortada. Ben tekme filan atmadim nereden uydurdun bunlari diyebilmi$ mi? Nerede. Serkan efendinin tek soyledigi sana baski yaptilar degil mi karde$im olmu$. Tekmeye atan da o bal gibi ortada boylece. Bana boyle biri iftira atsa Altintop telefonda degil taa Almanyada sictigi delige kadar kovalardim boyle karde$im senin ic dunyani anliyorum yerine.

$ansal hani bazilarinin Sansar dedigi gibi bugun Ak$am da Aziz efendi yaranma icin tehdini savurmu$. FB elinde cok deliler var cogu kimseyi yakacak diye. Star televizyonunda hakemin odasinin yerinden firlayan kapinin goruntulari varmi$. Hem sonra federasyon taa FB tesislerine gelip Serkan'dan ifade alincaya kadar neden FB klubune ve ba$kanina haber vermemi$ falan filan. Bak sen neler de bilirmi$. Haber verselerdi de boyle yalanin bini bin para uydursalardi. Diger olaylarara gelince varsa cikar soylersin kimin yaptigini koca Turkiyeyi yakma ugruna susacagina. Herkes bilsin icindeki hayvanlari. FIFA'da versin cezalarini. Sususp sessizce faturayi ulkeye cikarmayi beklemek niye. Bu mudur lan erkeklik. Asil ortada utanmasi gereken birileri varsa sizin gibilerdir. Bir iki hayvan ugruna koca ulkenin yanmasina razisiniz cunku.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

O macta Turkiye'ye kim zarar verdiyse sonuna kadar ceksin cezasini.Buna eyvallah.

Ancak baskalarini korumak icin bir baskasinin uzerine kimse sucu atamaz.Vicdani olan yapmaz bunu.

TFF'dan baslayalim.Kelle verecek, bunu biliyorlar.Ahmet,mehmet birisi kurban verilecek.Sece sece iclerinde serkan'i secmisler.FIFA'nin ne elinde boyle bir belge veya goruntu var, nede macin ertesinde alinan savunma veya raporlarda ismi geciyor.Yalanciliklarini AY ortaya cikardi.Serkan'i gidip ihbar ettiler dedi, TFF cikip hayir biz boyle bir sey yapmadik dedi.Uzerinden iki saat gecmeden kanitlarini ortaya koydu FB.

Hadi diyelim TFF kendi sorusturmasini yaparken Serkan'in yaptigini ortaya cikardigini varsayalim.Ya peki neden yalanliyorlar? Neden demiyorlar, gorgu taniklari vardi Serkan vurmus bizde FIFA'ya bilgi verdik demiyorlar????????????????????

Akilli saniyorlar ya kendilerini, ulan diyorlar biz bunu belgeyle haber vermeyelim, Hamit'e soleriz zarfi atar sonra kendilginden zaten bu is cozulur diyorlar.Erkeklik kitabinda buna ne denir peki Cengiz Abi?

Nerden bakarsan bak kahpece.

Ayrica tekmeyi ilk atan Nihat idi, sonra mac kadrosunda olmadigi anlasildi.Simdi de Serkan oldu.Bakalim yarin kim olacak.

Bu isin suclulari belli, basta Davut Disli sonra Fatih Terim ve onun cekirgeleri.Nasil 4 sene boyunca teror estirdiyse saha icinde ve disinda aynisini gene yapmaya kalkti cunku alismis.Hadi bu sefer duvara carpti diyecektim ki boyle abuk sabuk ayak oyunlariyla gene bir guzel hedef degistirildi her zaman ki gibi.

Sark kurnazligi iste.

En dokunulmaz sanilana dokundugun zaman memlekette isler duzelip hak ve hukuk cikar ortaya.Yoksa boyle gelmis boyle gider'ci yaparlar herkesi de elbet bir gun....

Selamlar
Savas

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Isvicreli oyuncuya tekme atan Federasyon degil. Ortada bir suru ip ucu var. Serkan Balci elimizde dedikleri bantda ben tekme atmadim neden benim adimi verdin demiyor Altintop'a. Federasyon icerden ara$tirmi$ ve Altintop tekme atan Serkan'di demi$. Ellerimizde dedikleri bantda. Altintop di$ari cikmayacak sandigim icin durumu bildirdim sonra ayni ifadeyi FIFA ver dediler zorda kaldim diyor. O'na yalan soyle iftira at dememi$ler ki Altintop kendisi $ahitlik ediyor Balci inkar etmemi$ tekme attigini. O zaman okuz altinda buzagi aramanin anlami ne? Ha sadece ben degildim o da vurdu bu da vurdu diyorsa ona da ifade verme hakkini tanimi$lar. Ciksin soylesin. Elbette biri vurdu Isvicreliye ve FIFA kimse bunu bildirin demi$. FIFA'nin elinde belge yok goruntu yok demekle kim kurtulacak. Goz goz gozun parmagi. Mafya mi burasi kim vurduya getirecekler. Artik bunun saklisi gizlisi yok. Federasyona gelince zaten gidiyor defterini durduler. Hemde tepeden tirnaga kadar hakli olarak. Bu skandali kaldiracak halleri yoktu. Bicakciya bir ayak oyunu attilar haberi bile yok. O hala guvenoyu alacam saniyor. Terim'i de atsinlar oradan. O da Balci kadar suclu bu i$te. Tekme atmadi ama atmi$ kadar oldu. Serkan Osman bilmem ben kimse icin Turkiye'nin onca mac ceza almasina kimsenin goz yummamasi lazim. Federasyon ihbar edecek elbette. Ortada tekme atti diyen $ahit varken ve ifade vermi$ken saklasin mi? Git bize verdigin ayni ifadeyi ver demi$ler Altintop'a ne biliyorsan soyle ona buna iftira et diyen olmami$. Olayi sadece Aziz'in carpitmasi. Bu kadar basit. Ucu FB'ye dokundu diye Aziz efendi yine yirtik dondan firlar gibi firlami$bir bir yaygara ile. Soylediklerine bakin once. Her $ey ap acik ortada. Diyebilmi$ mi Serkan'a iftira ediyorlar sucsuz adami ihbar ettiler diye. Hayir cunku o da biliyor tekmeyi kimin attigini. Tek dedigi Serkan'i yaktilar olmu$. Ba$ka bir oyuncuya olaydi cikacak mi idi ortaya. Elbetteki hayir. Tekmeyi attiysa yanacak Serkan elbette. Burasi dag ba$i mi? O zaman neyi tarti$iyorsunuz bir onu aciklayinda ona gore tarti$alim Balci sucsuz mu imi$? Tekme atmi$sa ihbar etmemeli mi imi$. Bir ondan haber verin once.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kaynak: Hurriyet.com.tr

Suçlu bulunamazsa yandık

Olaylı Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili FIFA Disiplin Kurulu tarafından yürütülen ve karar aşamasındaki soruşturmada Futbol Federasyonu’nun korktuğu başına geldi.

Karşılaşma sonrası yaralanan İsviçreli futbolcu Stephane Grichting olayındaki saldırganın, henüz belirlenememesinin faturası Futbol Federasyonu’na ve Milli Takım Kaptanı Hakan Şükür’e çıkacak.

FIFA Disiplin Kurulu, saldırganın tespit edilemediği bu olayla ilgili kararını, Disiplin Talimatı’nın 50. maddesi olan ‘Faili meçhul saldırı’ kapsamında alacak. Ceza, 50. maddede yer alan, ‘Eğer bir grup insan şiddet eylemine katılmış ve soruşturma kapsamında kimliklerinin belirlenmesi mümkün olmamış ise yetkili olan kulüp veya federasyon ile o takımın kaptanı cezalandırılır. Cezalandırılan kurum veya kişi gerçek suçlunun kim olduğunu bildirerek cezadan kurtulabilir. Grup halinde bir şiddet olayında kimin ne kadar kusurlu olduğu tespit edilemezse disiplin kurulu tespit edilen her ihlalciyi olayın müsebbibi kabul eder, ayrıma gitmeden hepsine ceza verir’ maddesine göre uygulanacak.

Federasyonu uyardılar

FIFA Disiplin Kurulu’nun karşılaşmada görevli temsilci ve gözlemcilerinin raporlarında saldırganın kim olduğuna dair bir bulgunun yer almaması ve bugüne kadar yapılan soruşturmada failin tespit edilememesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nu bu maddeyi göstererek uyardığı ortaya çıktı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Serkan Balcı’yla ilgili Futbol Federasyonu’nun FIFA’ya gönderdiği şeklinde iddia ettiği yazının hazırlandığı, ancak taslak halinde kaldığı ve gönderilmediği de ortaya çıktı. FIFA Disiplin Kurulu tarafından ifadesi alınacak son kişi olan ve bu konuda İsviçre’ye çağrılan Serkan Balcı’nın ‘Grichting’e ben vurmadım’ demesi halinde kurul, cezayı Federasyon ve Hakan Şükür’e kesecek.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Al bak bu da Sabah'tan:

http://www.sabah.com.tr/spo103.html

Hamit Altintop Serkan'i gammazlayan adam. Federasyon degil. Bu bir. Dogru mu yanli$ yapti mi diye sormaya luzum yok. Serkan efendi oyle vurdum ki gozunden ya$ geldi demi$. Bantta da ulan utanmadin mi bana iftira ettin diyememi$ Altintop'a. Bu da iki. Ic dunyani anliyorum karde$im demi$. Gozlerim ya$ardi. Psikopat filan degilse suclu ortada. Federasyona ceza gelirse zaten Bicakci gidici. Para cezasini verirler. Hakan'a ise ceza meza gelmez. Hakan'in sahada karincayi incitmedigini biliyordur FIFA. Hem zaten gelse de Hakan ununu eledi elegini asti. Bak yine soruyorum. Aziz Yildirim neden Serkan'i yaktilar diyorda sucsuz adama iftira atilar diyemiyor. Bu da uc. Serkan'in yaptigi itligin faturasini ortada hicbir sucu olmayan Hakan $ukur'e kesilmesine dunden razi herhalde. Bu mu onun erkekligi. Serkan'da dolanip dursun gozunden ya$ getirdim diye. Birbirlerini boyle paklarlar. Iyi yara$mi$lar birbirlerine zaten. Size de mubarek olsun boyle ba$kan; tapinip durun FB'yi cok iyi koruyor diye.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Dec 31, 2005 11:14 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz abi,

Bu FIFA sadece bizim Hamit'in veya Türk federasyonun dediğine inanarak mı ceza verecek.

İsviçreli oyunculara sormayacak mı size kim vurdu kardeşim? kaç numaralı oyuncu vurdu diye.En azından bizim oyuncuların fotoğraflarını gösterip bunlardan hangisi size vurdu diye soracaklardır?

Eğer Hamit isviçreli oyuncuya X oyuncu vurdu diye o oyuncuya ceza verileceğini sanmam.Tersine İsviçreli oyuncuların beyanatları FIFA nezdinde daha doğru olacaktır.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Cengiz abi,

Bu FIFA sadece bizim Hamit'in veya Türk federasyonun dediğine inanarak mı ceza verecek.

İsviçreli oyunculara sormayacak mı size kim vurdu kardeşim? kaç numaralı oyuncu vurdu diye.En azından bizim oyuncuların fotoğraflarını gösterip bunlardan hangisi size vurdu diye soracaklardır?

Eğer Hamit isviçreli oyuncuya X oyuncu vurdu diye o oyuncuya ceza verileceğini sanmam.Tersine İsviçreli oyuncuların beyanatları FIFA nezdinde daha doğru olacaktır.
Tamamen katiliyorum. Bekleyelim gorelim. Su ana kadar yazilanlardan:

Serkan Balci: Hatasi vurdum diyip sonra vurmadim ama ovunmek icin yaptim demesi. Baska bir delil yoksa ceza almasi dogal.

Hamit Altintop: Hic bir hatasi yok duydugunu (gordugunu degil) tam anlamiyla anlatiyor.

Federasyon: Yapmasi gereken seyi bin bir dolap ile ortbas edip mazlum rolu oynuyor. Boyle bir ifade varsa, cikip biz Hamit'in duydugunu soylemesini telkin ettik diyip konuyu kapatmalari lazimdi. Kacak oynuyorlar, suclu olsa bile birini kurban verip olayi ortbas etmek istiyorlar gibi.

Aziz Yildirim: Dediginin arkasinda duruyor ve delilini de sagladi. Dedigini bir kez daha okuyun yanlis bir ifade yok.

Neyse sonucu gorecegiz hep birlikte.

Hepinize hayirli seneler.

YK

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

O demis, bu demis, o hakliymis, bu sozunun arkasinda duruyormus. Bunlarin hepsi hikaye.

Olayin hemen ertesi gunu el atip pislikleri temzileyecegimize nasil az zararla atlatiriz modundayiz. TFF baskanligina aday olanlarin birinin bile FTyi veya bu olaya karisanlari, tezgahlianlari cezalandiracagim dedigini duymadim. Pisliklerine milyonlarin sahit oldugu Alpay'i bile daha kinayan futbol adami bilmiyorum.

Yalanla dolanla bu isten siyrilacagini zanneden aptallar Serkan turu daha aptallar sayesinde dahada batiyorlar. Aziz Yildirim'in beyanatlarina deger vermeyi uzun sure once biraktim.

Ben Serkan olayini Cengiz'in yazisinda ilk olarak ogrendim. Daha detayli bilgi icin gittim antu'ya baktim. Bu sabah dun okudugum yazilar kalkmisti. Aklanma hareketi forumlara da yansimis.

Serkan'in olaya karismadigini dusunmek abes bir sey. Karismamis bile olsa ondan baska bu isi ustlenen salak yok, bir yolunu bulup sucun ona yuklenilmesi gayet normal.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Cengiz abi,

...
Elbette degil. Onlar iyi kotu kimin yaptigini biliyorlar. Onun bunun lafi ile degil verecekleri karar. Isvicreli muhakkak kendini vurani gordu. Adini biliyor mu forma numarasini gordu mu? Bunlari kesin tespit edebildiler mi? Sorun burada. FIFA'nin yaptigi verilen ifadelerden ve ip uclarindan asil sucluyu ya da suclulari inkar edemeyecek $ekilde tespit etmek. Sadece Isvecreli'nin bu vurdu demeside yetmiyor elbette. Cunku ortada rapor yok. $ahitler yok. Sonra Isvicreliler de yalan soyluyorlar. Bir ikisini yalanini ve yanli$ini yakladilar. Kadroda olmayan Nihat mi ne idi onu bile suclayanlar cikmi$ forma numarasini kari$irarak. Boyle hic kimsenin inkar edemeyecegi bir tespit i$i ile ugra$maktalar ki yanli$ adami yakmamak icin. Sonra yanli$ ise mahkemelik olacaklar ve i$ ortaya cikinca bir suru tazminati ve yaptirimi var.

FIFA'nin bu kadar uzatmasida pek dogru degil. Bu i$ tersi olsaydi bu kadar uzamazdi elbette. ISvicreli ba$kanin bu i$te parmagi var ki bunu kimse inkar edemez. Bu i$In bu kadar uzamasinda bit yenegide bu. Birilerinin canini fena yakacaklar. Bu belli. Isvicreliye vurup hastahanelik edenin yanina koymak istemiyorlar ki pek suclayamiyorsun. Bizim oyuncuya olsa idi bu kadar ugra$irlar mi idi diyenler de haklidir. Ugra$mazlardi.

Yalniz ben Hakan $ukur'e filan fatura keseceklerinide sanmiyorum. Futbol hayati boyunca efendilik sinirinin di$ina cikmami$ ve iyi kotu uluslararsi une kavu$mu$ birinin futbol hayatinin sonbaharinda bu turlu bir tohmet altina koyup karalama vicdansizligini yapmamak icin belkide boyle ince eleyip sik dokuyorlar diye du$unuyorum.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Jan 01, 2006 12:06 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Al bak bu da Sabah'tan:

http://www.sabah.com.tr/spo103.html

Hamit Altintop Serkan'i gammazlayan adam. Federasyon degil. Bu bir. Dogru mu yanli$ yapti mi diye sormaya luzum yok. Serkan efendi oyle vurdum ki gozunden ya$ geldi demi$. Bantta da ulan utanmadin mi bana iftira ettin diyememi$ Altintop'a. Bu da iki. Ic dunyani anliyorum karde$im demi$. Gozlerim ya$ardi. Psikopat filan degilse suclu ortada. Federasyona ceza gelirse zaten Bicakci gidici. Para cezasini verirler. Hakan'a ise ceza meza gelmez. Hakan'in sahada karincayi incitmedigini biliyordur FIFA. Hem zaten gelse de Hakan ununu eledi elegini asti. Bak yine soruyorum. Aziz Yildirim neden Serkan'i yaktilar diyorda sucsuz adama iftira atilar diyemiyor. Bu da uc. Serkan'in yaptigi itligin faturasini ortada hicbir sucu olmayan Hakan $ukur'e kesilmesine dunden razi herhalde. Bu mu onun erkekligi. Serkan'da dolanip dursun gozunden ya$ getirdim diye. Birbirlerini boyle paklarlar. Iyi yara$mi$lar birbirlerine zaten. Size de mubarek olsun boyle ba$kan; tapinip durun FB'yi cok iyi koruyor diye.

AY aciklamasini iyi okumamissin asagida geceyim;

"Serkan maçtan sonra arkadaşlarına "Ben de vurdum" demiş.. Çağırdım Serkan’ı sordum.. O da bana "Evet böyle birşey söyledim ama aslında vurmadım.. Orada öyle söyledim, kahraman olmak için" dedi.. Sonra bizden habersiz bir avukat gidiyor Samandıra’ya, Serkan’la görüşüyor.. Bir daha sordum Serkan’a, bana "Hayır vurmadım" dedi.. Sonra Hamit’e sordurdum, Hamit de "Ben sadece Serkan’ın söylediği sözü biliyorum, vurduğunu görmedim" dedi.. Duydum ki Futbol Federasyonu İsviçre’ye bir yazı yollamış, "Vuran oyuncu Serkan’mış" diye.. Levent Bıçakcı’ya sordum böyle bir şey olmadığını söyledi.. FIFA’ya Hamit çağrılıyor ve Hamit içerde mecbur kalıp Serkan’ın lafını söylemek zorunda kalıyor.. Bu laf da zapta geçiyor.."

AY burada Serkan'in bu isi yapmadigini soyluyor iste.Daha ne desin.
Sonra evet ismi veren Hamit ama bu ismi git de ver diyen TFF.Tabii senin gibi dusunen insanlar oldugu icinde bu isi resmiyete dokmeyip Hamit'e baski yaparak yapiyorlar ki sonra Serkan'in ismini TFF vermemis Hamit vermis diyebilesin diye.

Serkan ya gerizekali yada haikakten korkudan boyle sacmaliyor gorecegiz.

Iclerinde o kadar suclu adam varken donup dolasip Serkan'in basina kabagi patlatiyorlar ya pes dogrusu.Yani o kadar olay oldu orada.

Sonuc olarak eger TFF bir seyi saptadiysa cikip her normal bir kurumun yapacagi gibi sahiplenir vardigi karara.Ama salakca cok basit bir konu bu kadar yalana dolana giriyor.

Selamlar
Savas

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ...
AY aciklamasini iyi okumamissin asagida geceyim;

Savas
Ben gayet guzel okudum onun ne dediklerini. Sonradan cevir kazi yanmasin diye Marsan'in dedigi gibi boyle duzeltmi$lerse orasini bilemem.

FBTV'de yaptigi konu$manin metini Hurriyet'e gore kendi agzindan aynen $oyle:

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ ... 2005-12-28

SERKAN BALCI'NIN FIFA'DAKİ DURUMU

Yıldırım, Futbol Federasyonu'nun, Türkiye-İsviçre milli maçından sonra yaşanan olaylarla ilgili FIFA'ya, İsviçre'den yaralanan futbolcuya Serkan'ın vurduğunu bildirdiğini kaydetti. Serkan'ın, konuyla ilgili kendisine “Maçtan sonra arkadaşlarıma (Ben de vurdum) dedim. Ancak o atmosferde kahraman olmak için böyle söyledim” dediğini anlatan Yıldırım, olayın gelişimini şöyle aktardı:

“Futbol Federasyonu bir yazı hazırlayıp FIFA'ya göndermiş. Bıçakcı gönderilmediğini söylüyor. Federasyon, Serkan'ı şikayet etti. Geçen hafta Hamit Altıntop ifade verdi. Hamit'e, Serkan'ın bu ifadesini söylemesi için baskı yapıldı. İçeride bu ifadeyi veriyor, bunu zapta geçiyorlar. Biz bunu duyunca Serkan ile Hamit'i konuşturduk. (Bana baskı yaptılar, böyle söyledim) demiş. Bazıları, birilerini bazı şeylerden kurtarmak için genç oyuncusunu ortaya atıyor. Bu kadar yanlış olamaz.”

Ben daha bunamadim. Federasyon bu yaziyi gendermedigini soyluyor ki gondermeli idi kanimca. Buyuk bir hata. Cunku ortada bu sucu once kabullenip sonra ba$i yanacagini anlayinca kahraman olmak icin yaptim diyen bir $ap$al var. Bunu federasyon uydurmuyor. Hamit Altintop ifadesinde bu lafi bizzat Serkan'in agzindan duydum diyor. Bana masal anlatmayin lutfen. Yildirim'in ne soyledigi tirnak icinde verilmi$. Butun yaptigi saga sola bok atip Serkan gibi bir adami kurumaya cali$masi. Gelen ceza umurunda bile degil. O ayni Deniz olayindaki gibi kendi bokunu ortme durumunda. Ses bandindan cikanlarda ortada. Istersen onlarida cikar yaz. Bak bakalim ne konu$ulmu$. Serkan Hamit'e bana niye iftira attin diyebilmi$ mi? Hamit'e federasyonun avukatlari bize verdigin ifadeyi FIFA'ya da ver demi$. Ne diyeceklerdi. Yalan soyle Serkan'a iftira at mi demi$ler baski yaparlarken. Suclu kim ise cikmasindan cekinen kim? Federasyon mu? Ayni $ansi Serkan'a da vermi$ler. Once yuzle$tirmi$ler saga sola boyle demi$sin diye. Sonrada sen de git ifadeni ver FIFA'ya denmi$. Bunda yanli$ olan ne? Kim kimi $ikayet etmi$ burada. Bunlar Aziz Yildirim'in tamamen uydurmasi ve saptirmasi. Durum acik ve secik ortada. Durup dururken hic kimse boyle bir itligi ustune almayacagini Yildirim bilmiyor mu? Elbette biliyor. Serkan'in aciklamalari yenir yutulur cinsten mi? Kabul gorur mu sana boyle biri bu $ekilde aciklamada bulunsa bir suc konusunda. Neden bu kadar safsiniz sizler boyle olay FB'yi ve Yildirimi ilgilendirdiginde? Yildirim'in amaci Serkan'in yaptim dedigi bu itligi ort bas etmek ve bu konuda federasyonu suclamak ve kendi salaklarina da hedef gostermek. Yalniz yuzune gozune bula$tirdi farkinda degil. Kafasi biraz cali$an durumu ap acik gorebiliyor kendi kanitlari ve sozlerine bakarak. Sizler haricsiniz elbette bu konuda. Bu ceza geldiginde FIFA veremese bile bu olanlarin sonucunda Federasyonun Serkan'a okkali bir ceza vermesi gerekir diyecegim ama ortada bu karanlik adam var. Veremezler Yildirim'in Turkiyedeki bu futbol i$inde parmagi oldugu surece bu boyle devam edip gidecek. Bunun gibilerin karaltilari Turk futbolundan kalkmadigi surece Turk futbolu hicbir yere gitmeyecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yigit Kavurmacioglu

Baska seyler soyleyip, o oyleydi bu boyleydi gibi mugalata yapip suyu bulandirmak ile bu isin ne oldugu degismez. Ben bu konuda son olarak yaziyorum:

Serkan Balci ile Hamit Altintop arasinda gecen diyalog soyle:

------------------------------------------------------

SERKAN BALCI: Seni saat 10.00’da çağırıyorlar.11.00’de toplantı var,saat 10.00’da diyorlar ki ‘Serkan’ı suçlayacaksın”öyle mi?

HAMİT ALTINTOP: Onun adını ver dediler.bilmiyorum ya… Oyalamak mı istiyorla. öyle bir şey. Vallahi bak çok pişmanım.Biraz düşünme zamanım olsa zaten hayatta söylemezdim.Ama o kadar çabuk oldu ki kardeşim…

SERKAN BALCI:Baskı yaptılar değil mi? Ben anlıyorum seni.yani kimsenin ismini vermeyeceksin, sadece Serkan’ın ismini vereceksin.

HAMİT ALTINTOP: Evet.sadece Serkan’ın ismini ver dediler

SERKAN BALCI: Niye ya?

HAMİT ALTINTOP:Avukatlar. Başkan(federasyon başkanı)yanlarındaydı. Avukatlar dedi işte.

SERKAN BALCI: Serkan’ın ismini vereceksin diye değil mi?

HAMİT ALTINTOP: Vallahi bak çok pişmanım.

SERKAN BALCI: Yok canım seninle alakası yok ya. Onların yaptığı ayıp ya. Kendilerini kurtarmak için birilerini ateşe atıyorlar kardeşim.

HAMİT ALTINTOP: İnşallah hiçbir şey olmaz kardeşim.

SERKAN BALCI: İnşallah…İnşallah…Sen pişman olacaksan zaten senin kendi iç niyetin önemli zaten. Sen iyi niyetli bir insansın zaten…

HAMİT ALTINTOP: Allah razı olsun kardeşim

SERKAN BALCI: Tamam kardeşim benim.sıkma sen canını.

HAMİT ALTINTOP:Haydi kendine iyi bak.

SERKAN BALCI: Haydi öpüyorum.

--------------------------------------------------------

Bu isin noktasi su Hamit Altintop'un agzindan

"HAMİT ALTINTOP: Evet.sadece Serkan’ın ismini ver dediler"

Bir kere daha yazdim cunku beni ve sanirim Aziz Yildirim'i kizdiran nokta burasi. FF birilerini kurtarmak icin, Serkan'i ortaya atiyor yani Cengiz Hocam'in yukarda yazdigi

"Hamit'e federasyonun avukatlari bize verdigin ifadeyi FIFA'ya da ver demi$. Ne diyeceklerdi. Yalan soyle Serkan'a iftira at mi demi$ler "

gibi degil durum , tabii bir de Hurriyet version'i varsa onu bilemem :)

Aziz Yildirim'i bu pisligin icine cok isteseniz de cekemezsiniz, cekseniz de ben yemem kusura bakmayin.

Selam sevgiler

YK

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Madem olaya sari-lacivert gozluklerle bakilmakda israr edilip bu buyuk insanlarin demeclerine yer veriyoruz bir tanede ben kopya edeyim.
Serkan: "Tatilim zehir oldu.."
......
Başkan Aziz Yıldırım'ın konu ile ilgili gerekeni söylediğini, bu sorulara kesinlikle cevap vermeyeceğini belirten Balcı, şöyle konuştu:

'' İsviçre maçı sonrasında yaşananlar tatilimi zehir etti. Yaşanan olay yüzünden sürekli sorulara muhatap kalıyorum. Bu yüzden sıkıntılar yaşıyorum. İsviçre maçına çıkarken sanki savaşa çıkıyormuşuz gibi bir atmosfer oluşturuldu.''

...
Yazinin tamami Ajanssport'da.

Garibanin kendisinin hic sucu yok, bilmiyen durup duruken itiraf attilar sanacak.

Yigit Kavurmacioglu

Mehmet Marsan wrote:Madem olaya sari-lacivert gozluklerle bakilmakda israr edilip bu buyuk insanlarin demeclerine yer veriyoruz bir tanede ben kopya edeyim.
Serkan: "Tatilim zehir oldu.."
......
Başkan Aziz Yıldırım'ın konu ile ilgili gerekeni söylediğini, bu sorulara kesinlikle cevap vermeyeceğini belirten Balcı, şöyle konuştu:

'' İsviçre maçı sonrasında yaşananlar tatilimi zehir etti. Yaşanan olay yüzünden sürekli sorulara muhatap kalıyorum. Bu yüzden sıkıntılar yaşıyorum. İsviçre maçına çıkarken sanki savaşa çıkıyormuşuz gibi bir atmosfer oluşturuldu.''

...
Yazinin tamami Ajanssport'da.

Garibanin kendisinin hic sucu yok, bilmiyen durup duruken itiraf attilar sanacak.

Sevgili Mehmet,

Lutfen bir renk ayarini kontrol et cunku "sari lacivert" gozlukle bakan yok size oyle gelse bile....

Olay: Serkan bir sey soylese (yapsin veya yapmasin) , ondan sonra bu FIFA'ya bildirilse baska olur

Olay: Serkan bir sey soylese (yapsin veya yapmasin), ondan sonra Hamit'e sadece bunu soyle denip oyle bildirilse baska olur

Burada kimsenin Serkan'a iftira atiliyor diye bir iddiasi yok, buradaki iddia: Serkan ihbar edilip bazi baska seylerin ustu ortuluyor.

Bunu da destekleyecek konusmalari koydum. Cunku olay birinci tarif gibi olmus gibi bir beyan vardi.

Bu konu anti "Aziz Yildirim" bir yaziyla acildi ben ve Savas medeni olculerde karsi tezi koyduk, bu kadar basit.

Sanirim bu kadar aciklamadan sonra meramimi acik ve secik ortaya koydum. Yorum okuyanlarin, baska bir yazi veya yorumum olmayacak.

Selam ve sevgiler

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu Yigit niye boyle yapiyorsunuz anlami$ degilim. Hamit Altintop ba$ka birini suclami$ mi ki sadece bana Serkan'in adini ver dediler diye burada ortaligi bulandiriyorsunuz. Var mi Hamit'in Serkan'dan ba$ka gordugu ya da duydugu Isvicreli adama oyle vurdum ki gozunden ya$ geldi dedigi. Varsa Aziz bey ve sen FB cumhuriyetinden duyduklarinizi aciklayin bizde ogrenelim Federasyonun nasil sadece bu cocugu yakmaya cali$tigi komplosunu. $u ana kadar Serkan dan ba$ka bu sucu ustlenen olmami$ diye biliyorum ben basindan ve Aziz efendi'nin kanit diye acikladiklarindan derledigim kadari ile. Aziz bilse ortaligi duman ederdi birilerini koruimak icin deme yerine. Terim mi atmi$ tekmeyi. Kim kimi koruyormu$ neden bunlari soyleme yerine vurdum diyen adama boyle arka cikiliyor. Eger ortada Serkan'dan ba$ka bu sucu ustlenen yoksa federasyon O zaman Hamit'e ne demesi gerekirdi? Bize Serkan'dan duyduklarini soyledin aynisini soyle dediklerinin di$inda bir soz yokken neden boyle sanki bir suru vuran varken ve biliniyorken Serkan'i secip cikarip sadece onu sucla dediler diye ortaya cikiyorsunuz anti tez diye. Var mi bunun oyle evirip cevirip ortaligi bulundarma di$inda bunun ba$ka izah tarzi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply