Yok oyle yagma. Sucu i$leyen ceremesini ceker.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

'Kahraman olmak için ben yaptım' demek ne demek yahu? Var mı böyle bir salaklığın eşi benzeri? Bu SB hiçbirşey yapmamış dahi olsa sırf bu öküzlüğünden ötürü ceza almalı ki, bundan sonra 3 düşünüp 1 konuşsun! Demekki adam menfaatı icabı hemde bu kadar ciddi ve milli bir meselede yalan söyleyebilecek kadar karakterli imiş!!!
Meczup

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Once su konuda bir anlasalim.Olaya sari lacivert gozle kesinlikle bakmiyorum benim kizdigim nokta anti-yildirim noktasidir.Yani Turkiye'de devaluasyon olsa adamdan bileceksiniz bunu da.

TFF eger cikip da evet biz sorusturma yaptik ve Serkan bu boku yemis dese.Kimse gikini cikartamaz.Ama bu is boyle degil ki.TFF cikip da evet Serkan bu isi yapti elimizde sunlar sunlar var diyor mu?????

Korkuyor mu? Korkuyorsa neden korkuyor?

Bunlara bakalim biz, yoksa serkan yapmis ahmet yapmis onemli degil ki.Isin basindan bu yana sacmaliklar had safhada, ama donup dolastirip lafi AY getirmek cozum mu?

Su noktanin altini ciziyorum Cengiz abi.AY bugun var yarin yok, yaptigi yanlislar dogrularinin yaninda devede kulaksa istedigi kadar kalsin bizi memnun etsin, basimiz dik dolasalim.Bunu yapamadigi gun gider, yaptiklari zaten yikilmaz.Bu yuzden hic olmazsa civi cakan baskan deriz.

FB'de hic bir baskan halka ve tribune ragmen baskanlik yapamaz,yaptirilmaz.Bunun ornekleri yakin zamanda var.

Bak gene o kadar soyledigi onemli seylerin arasindan bunu secip almisin, halbuki keske tribunlerdeki adamlarla olan mucadelesini de okusaydin buraya tasisaydin.

Serkan konusuna geri gelirsek eger, FT 6 numarayi gosterip tekmeyi basin mi demek istedi yoksa, 6 dakka kaldi topa basin mi dedi?

Davut Disli o adamlari oraya amigoluk yapsin diye mi koydu yoksa isvicleri oyunculara gozdagi vermek icin mi?

O tekmeyi o gece herkes atti ama herkes.Baskanindan kalecesine.Malzemecisinden psikologuna.Sen bu gozlukle bakarsan eger kimse tartisma konusu yapmaz ne serkan'i nede AY.

Selamlar
Savas

Hasan Serkan Binyar

Post by Hasan Serkan Binyar »

febeli arkadaslarim,

'Kahraman olmak icin' yalan soyledigini soyleyen bir adamin dogru soyledigini nereden bileyim????

Bu adam boyle bir dava da 'Ben de vurdum' diye YALAN soylesim. Sonra desin ki 'Kahramanlik olsun diye dedim'. Bu ne yaaa. patagonya mi burasi.
Sen simdi bu adamin hangi sozune inanirsin orasi senin bilecegin is.

Ama febe cumhuriyeti disindan sizin gordugunuz gibi gorunmuyor. Bunu ANLAYIN.
Hasan Serkan Binyar

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sayin FBli arkadaslar. Once sabrinizdan dolayi tesekkur ederim!

Bu topikin anti-AY haline gelmesi bizzat kendisi. Eger Serkan'i koruma babindan beyanat vermeseydi bizler niye Aziz beye burda laf edelim. Yukarda tekrar tekrar yazildigi gibi olayi baslattan suclu veya sucsuz Serkan.

Mactan sonra burda yazilan yazilara gidip bakarsaniz Davut Disli, FT ve Federsayon baskani basta olmak uzere TFF yetkililerine yukleniliyor. Tenkit alan futbolculardan Alpay basi cekiyordu. Kimsenin FB, AY veya SB ya laf soyledigini hatirlamiyorum.

Son olaya gelince durup dururken atese odun atan Serkan, atesi korukliyen AY. Birakinda iki laf edelim.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Türk futbolu adına talihsizlikler devam ediyor,daha kötüleşerek süreceğe benzer..

Anlaşılan FIFA inceleme kurulunu çok iyi oluşturmuş.Olayların içindeki onca adama karşın Hamit'in ne işi vardı o soruşturmada diye merak ediyordum,açıklaması belli artık sanırım..Bu işin sonunun Fatih Terim'i de futbol anlamında ipe götürecek şekilde oluşması muhtemeldir.Zaten bu gece CNN Türk'e konuşan Fedrasyon başkan adayı M.Ali Yılmaz'da Terim'le çalışılmayacağını belirtti..Şenol Güneş'in ardından Fatih Terim'i de biten hikayeler listesine alabiliriz artık.

Bu şekilde 2002 haziran ayına kadar ki dönemin diyeti de ödenmiş oluyor..Sonrası ne olur bilinmez,ama şahsi öngörüm Yılmaz başkanlığında,
iktidar destekli Trabzon ya da Kayseri eksenli oluşumla Fenerbahçe arasındaki içe dönük yeni bir mücadelenin başlayacak olmasıdır..Beşiktaş ve Galatasaray'ın figüran rolleri ise devam edecektir.Ta ki bu takımlar yeni Derwaller ya da Serpil Hamdi'ler buluncaya kadar..

Dileğim geçmişteki gibi sürenin onlu yıllara uzamaması..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote:Türk futbolu adına talihsizlikler devam ediyor,daha kötüleşerek süreceğe benzer..

Anlaşılan FIFA inceleme kurulunu çok iyi oluşturmuş.Olayların içindeki onca adama karşın Hamit'in ne işi vardı o soruşturmada diye merak ediyordum,açıklaması belli artık sanırım..Bu işin sonunun Fatih Terim'i de futbol anlamında ipe götürecek şekilde oluşması muhtemeldir.Zaten bu gece CNN Türk'e konuşan Fedrasyon başkan adayı M.Ali Yılmaz'da Terim'le çalışılmayacağını belirtti..Şenol Güneş'in ardından Fatih Terim'i de biten hikayeler listesine alabiliriz artık.
..
Biz M. Ali Yilmaz'i da biliriz. Hani o me$hur "ne yapalim bizim yamyam oynamiyor" olayi ile zirve yapan bu $ahis TS cok iyi yonettigi gibi Federasyonu da adam eder muhakkak. Adam yoklugunda kimlere Abdurahman celebi deniyor ya Rabbi.

Hasan gecen gun Ak$amda Renklikurt'da FIFA'nin buyuk bir balik pe$inde oldugu soyleyince pek cikaramadimdi. Yukarda Sava$ bahsedince bu elliyle yaptigi 6 i$aretinden eski Roms'daki Imparatorun gladyoterlere "oldur' i$aretine benzer kirin ayagini tekmeleyin 6 numarayi anlami cikaranlarin ve Yildirim'in bunu ima ettigini sananlar az buz degil herhalde. Her na kadar Terim'in hala yontulmadigini ve imparator hikayesine cok cabuk kandigini kabul etsemde 2000 yilinda UEFA'nin ba$arili cali$tiricilar toplantisina davet edilip beraberce poz veren bu adamin bu kadar alacalacagina ve boyle bir $eye cesaret edecegini sanmadigimi soyleyeyim. Evet Terim'in istifasi yerinde olurdu mactan sonra. Ama O boyle $eyleri yapmaz taa ki onu getiren git diyene kadar. O yuzden yeni secileceklerin heleki Turkiye'nin Terim'in ba$ini cektigi olaylar yuzunden gorecegi okkali bir zararin ceremesini cektirmelerini garipsemem. Ama boyle uyduruk bir komplo teorisi varsa ortada bu kadari da fazla birader.

FIFA inceleme kurulu denince bu Turkiyedeki tahkim i$ine benzemiyor elbette. Boru degil birileri suclaninca arkasinda delil ve dayanak olmayinca bu tur hatalari sadece i$lerini kaybetmekle degil tazminat odemekle de mukellef olunca bu i$i i$in ehline yaptirmak zorunda kaliyorlar. Oyle ondan bundan korkup gonul hatir uzerine cezalar indirilip cikarilmiyor. Gerci Blatter gibi birinin o mevkiye nasil ciktigini gormekte bayagi uzucu.

Bugun gazetede Bicakci ben de olumsuzler listesine girdim 1.5 yillik kisa bir Federasyon ba$kanligim sirasinda artik gam yemem demi$. Benim hele $u son gunlerde verdigim hizmetle tarihte yerimi alacam filan diyerek alcaktan ucmu$ gazete uydurmadi ise. Guldum haline elbette. Secimlere katilip katilmamayi secimden birkac gun once aciklayacagim diye de ara nagme yapmi$. Komik adam ba$ka oluyor hakikaten. Cokta zenginmi$ duydugum kadari ile. Avukatlik i$Ini iyi bilirmi$ bu parayi o i$ten yapmi$. Federasyon ba$kanligini gazozuna yapiyormu$. Bu adamlarin kilosunu biraktim yeni TL ile tonu kaca acaba Turkiyede diye merak ediyorum. Bir bilgin varsa yaziver.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maksat Fenerbahçe'nin yolunu kesmekse, o iş zor... Yok yok bu babalanmayi goz dagini benim cok sevdigim Aziz Yildrim soylemiyor. Eskilerden tanidigim ve yazilarini okudugum Hasan Pulur demi$ Milliyette. Ben gafil de bunu adam sanip Hincal Uluc ve Fatih Altay'li filan gibi $aklabanlardan ayri tutardim. Alpay Dedeoglu bir iki sene once boyle Altay'liya filan yuklendigimde bundan bahsetti de pek inanasim gelmedi idi ne yalan soyleyeyim. Ne de olsa eski toprak eskiden yeniden yazip yobazlik edenlere dokundururdu. Ama i$ FB'ye gelince bagnazlik yobazlik diz boyu imi$ Hasan'da haberim yokmu$.

Elbette kendisine munasip ve anlayacagi bir dilde mesaj attim. Bunamadi ise belki kendine gelir. Serkan'i FIFA'ya ifade versin diye rapor etmek FB'nin onunu kesmek oluyormu$. Katilim diye ortaya cikan da bile delil araniyor mu$. Kendisine aganin ya da oglunun vurdugunu ac irgata yedi sulalene bakariz masali ile kandirip sucu ustlendirme toresinin Anadoluda ne kadar yaygin oldugunu iyi bildigimi belirttim. Turk hukuk adamlari da bunun farkindalar dunyanin her yerinde oldugu gibi ben vurdum diyeni mahkemesiz sorgusuz sualsiz iceri tikmadiklari da malum. Ayrica ben kahramanlik konusunda yapmadigi halde neler soyleyen futbolcu bilirim demi$. Ben de iskaladigin konu zamparalik konusunda manken ve film yildizi ya da sarkici goturme yari$inda onu da goturdum bunu da duzdum kahramanligi ya da boburlenmesi degil bu Hasan. Isvicre macinin bokunun dumani daha ustunde tuterken oyle vurdum ki gozunden ya$ geldi diye saga sola boburlenen milyonlarca dolari cebe atan e$egin sucu ustune alma kahramanligindan bahsediyoruz haberin ola. Elma ile armutu birbirine kari$tirip senin gencliginin deyimi ile mugalata yapma adama gulerler sonra dedim ama etkili olur mu orasini bilemem. Zor elbette soru$turma ile mahkeme arasindaki farki anlatmak. FIFA burnunuzun dibinde guvenligini saglamakla yukumlu oldugunuz futbolcunun hayalari eline veriliyor; suclulari tespit ederek bildirmezseniz sonuclarina da katlanin dedikten sonra ortada ben oyle vurdum ki diye kahramanliga soyunan birinin ifadesi alinmayip FIFA'ya bildirmezseniz yarin FIFA kendisi bulunca ya demek bu ben vurdum dedigine $ahit oldugu halde Serkan cahildir ne dese yeridir diye du$undunuz o yuzden ustune gitmediniz der belki. Hem sonra gumbur gumbur gelen FB'nin onunu de kesemesiniz, o i$ zor diye du$undunuz demek diyeceklerini hesap edememi$ler Hasan federasyonun avukatlari. Kusara bakma basiretleri baglanmi$. Bundan sonra senin gibi Turk futbolcularini derinden anlayan eski kulagi kesiklere dani$sinlar da boyle gaf yapmasinlar dedim ama bakalim ne diyecek Hasan.

Deli mi ne? Antu'da filanda yaziyor mu bilmem bu Hasan. Bence yazmali oradaki bacak kadarlarla iyi anla$acaga benzer. Bundan sonra yobazlik konusunda atar tutarken ona gore kale alacam kendini.

http://www.milliyet.com.tr/2006/01/02/yazar/pulur.html
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz,Hasan abin, ''maksat Fener'e gol olmasın'' diyecekmiş,kalemi sürçmüş..Yazsın o da paşa gönlü istediği gibi boşver.. :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote:Cengiz,Hasan abin, ''maksat Fener'e gol olmasın'' diyecekmiş,kalemi sürçmüş..Yazsın o da paşa gönlü istediği gibi boşver.. :lol:
Yazsinda elbette ama Hincal yarin Milliyet'de ya da Dogan Grubunda $er cephesi diye do$enince kizmasin sakin. Bir de kac haftadinr Van rektoru A$kin konusunda hak hukuk diye dangirdayip durduktan sonra Hasan Efendi demek hak hukuk anlayi$in yarene dokununca komplo teorisi filan diye sana da yan cizdirdiyor o zaman fazla uzatma demezler mi. Ama farkindayim bugun ko$e yazariyim diye ko$eleri tutanlarin sirtinda yumurta kufesi yok. Ola idi de bu konuyu federasyon hasir alti etse idi yarin FIFA sucluyu bulamadik dediniz futbolculariniz bu konuda kahramanlik ediyor alin butun Avrupa kupasi maclarini Izlanda da tek bir Turk seyircisi ve basin gorevlisi alinmadan oynayacaksiniz dediginde federasyona ulan izansizlar diye verip veri$tiriler. Pulur aferin iyi yaptiniz mi diyecekti o zaman federasyona.

Acikli olan tarafi Hasan Pulur gibi Baba Hakki Baba Gunduz Baba $eref (Has) gibi adamlari izlemi$ adamin bu yaziy yazmasi. Yeri gelince baba Hakki 'nin kar$i takimdan futbol di$I sert girene bile tokadi a$k ettiginide adamin kusura bakma Hakki agbi bir kasdim yoktu diye sahada rakibe sevgi ve saygi gormu$ oldugunu anlatir. O zamanda gormu$ mu bu adamlarin kirk paraya top surerken boyle kahramanliklik yaptiklarini da boyle bugun parayi amuduyla goturup sonrada $erefsizleri beni gammazlattilar tatilimi zehir ettiler diyene boyle arka cikmi$ ben eskileri bilirdim diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Burada sorulacak soru su: Isvicreli futbolcuya tekme atan kac kisi?

Birden cok kisiyse, o zaman sadece Serkan'in tek suclu olarak gosterilmesi adaletin eksik bir sekilde tecelli etmesine sebep olur. Ama Serkan acisindan bir adaletsizlik yoktur.

Eger tekmeyi tek kisi attiysa, ki durum 99.9999% boyle, o zaman sadece Serkan'in adinin verilmesi neden garip olsun? FB'ye kiyak olsun diye GS ve BJK'den de birer futbolcunun da tek kisinin isledigi bu suca ortak edilmesi mi gerekiyordu?

Durum belli, FIFA tekmeyi kimin attigini tespit edemeyince Federasyon'a baski yapiyor, "sucluyu bulun, pisligi temizleyin" diye. Federasyon da bakiyor Serkan bu sucu isledigini soyluyor, onun ismini veriyor. Yoksa butun takimi yakacaklar.
Tan Erten

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sevgili Savas kizmasin ama AY tam bu isin gobeginde.
Ve de gayet planli olarak. Bildiginiz gibi Federasyon secimleri var.
Mosturoglu, Oguz Sarvan, Davut Disli gibi FB adamlarini
bu fedarasyonun rezillikleri yuzunden temizleyecekler.
Ustune ustluk basta Tayyip Erdogan olmak uzere
iktidar partisi, bizzat AY'nin FBnin basinda olmasindan oldukca rahatsiz.
Bu Federasyon secimlerinden once olayi FBye karsi yorumladigindan
Serkan olayiyla ortaligi velveleye verip, mazlum FB goruntusu cizmek istiyor. Zaten agzina bakan bir FB madyasi varki, yalniz zirzoplar
degil, Hasan Pulur, Yalcin Dogan falan gibi kazik kadar adamlar bile
etkisi altina girmis.
AY'nin medyayla ilgili akil verenleri var. GS'ye yenilirler, merdiven der,
Avrupada yenilirler, sinirsiz yabanci oyuncu der, yani bu medya manipülasyonu AY'nin hep yaptigi bir sey. Federasyon secimleri oncesi ve borsadaki FB sirketinin yapmak istedigi degisiklik dolayiyla gundem degistiriyor.Illede FB'den haber yapilacaksa, benim kuru gurultum olsun baridiyor.

Benim tahminim, futbolcusundan antrenörüne, görevlisine, Acar Baltasina
kadar herkes kotu birseyler yapti. Serkanda yapti. Yuzde yuzde hakedecek cezasini. Ama Bicakci ve ekibi , en az zararla atlatmak icin onu digerleri
gibi tam korumayarak, ortaya atti ki Turkiye daha cok zarar gormesin. Bunun sebebi ise , Serkanin FB'li olmasi degil ama yasindan , katkisindan,
ve diger bilemedigimiz bircok sebepten dolayi en feda edilebilecek adam olmasindandır.Sabri oynasaydi ve tekmeyi atsaydi, o feda edilirdi.
Yani FIFA ceza acikladiginda , hem Avrupa tatmin olmali, hemde biz asgari hasarla atlatmaliyiz diye bu plani yapmislar.
Bicakci bir savunma avukati oldugu icin , müvekkil butununun en az zararla atlatmasini istedi. Bir tercihti. Bana gore dogruydu. Ama genede derimki , FIFA'nin cezalandirmadigi icimizdeki suclu kisileri biz cezalandiralim ki,
bir daha boyle abukluklar olmasin.
NO ADNANS, NO CRY !!

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Sevgili Savas kizmasin ama AY tam bu isin gobeginde.
Ve de gayet planli olarak. Bildiginiz gibi Federasyon secimleri var.
Mosturoglu, Oguz Sarvan, Davut Disli gibi FB adamlarini
bu fedarasyonun rezillikleri yuzunden temizleyecekler.
Ustune ustluk basta Tayyip Erdogan olmak uzere
iktidar partisi, bizzat AY'nin FBnin basinda olmasindan oldukca rahatsiz.
Bu Federasyon secimlerinden once olayi FBye karsi yorumladigindan
Serkan olayiyla ortaligi velveleye verip, mazlum FB goruntusu cizmek istiyor. Zaten agzina bakan bir FB madyasi varki, yalniz zirzoplar
degil, Hasan Pulur, Yalcin Dogan falan gibi kazik kadar adamlar bile
etkisi altina girmis.
AY'nin medyayla ilgili akil verenleri var. GS'ye yenilirler, merdiven der,
Avrupada yenilirler, sinirsiz yabanci oyuncu der, yani bu medya manipülasyonu AY'nin hep yaptigi bir sey. Federasyon secimleri oncesi ve borsadaki FB sirketinin yapmak istedigi degisiklik dolayiyla gundem degistiriyor.Illede FB'den haber yapilacaksa, benim kuru gurultum olsun baridiyor.

Benim tahminim, futbolcusundan antrenörüne, görevlisine, Acar Baltasina
kadar herkes kotu birseyler yapti. Serkanda yapti. Yuzde yuzde hakedecek cezasini. Ama Bicakci ve ekibi , en az zararla atlatmak icin onu digerleri
gibi tam korumayarak, ortaya atti ki Turkiye daha cok zarar gormesin. Bunun sebebi ise , Serkanin FB'li olmasi degil ama yasindan , katkisindan,
ve diger bilemedigimiz bircok sebepten dolayi en feda edilebilecek adam olmasindandır.Sabri oynasaydi ve tekmeyi atsaydi, o feda edilirdi.
Yani FIFA ceza acikladiginda , hem Avrupa tatmin olmali, hemde biz asgari hasarla atlatmaliyiz diye bu plani yapmislar.
Bicakci bir savunma avukati oldugu icin , müvekkil butununun en az zararla atlatmasini istedi. Bir tercihti. Bana gore dogruydu. Ama genede derimki , FIFA'nin cezalandirmadigi icimizdeki suclu kisileri biz cezalandiralim ki,
bir daha boyle abukluklar olmasin.

Alpay,

Kesinlikle suclu adam varsa ortbas edilmesin.Basindan beri bunu israrla soyluyorum.Dedim ya o gece herkes o tekmeyi atti.Bugun Bicakci hala sanki hicbirseyden haberleri yokmus gibi konusuyor.

Deseydi ya AY aciklamasindan sonra evet biz Serkan'in ismi etrafinda birlestik cunku cikip boyle boyle konusmus vede Hamit'e telkinde bulunduk.Bunu soylese kimsenin giki cikmazdi, AY'da mazlum konumuna dusmezdi.

AY yaptigi cok dogal bir hareket.Kulubun ve futbolcusunun cikarini kulubun cikari ile paralel olarak korumakla yukumlu.Kimse bunda kabahat ve kusur bulamaz.Eger yalan yanlis konusarak bunu yaparsa o zaman hatalidir derim, ama konustuklarinda ben bir celiski veya manipulasyon goremiyorum.

Bahsettigin bir kac konu var, ve bunlari ona baglamissin.Bunlar varsayim be Alpay, dogruluk derecesi olsa da varsayim.O zaman hepimiz kendimizce bir takim teoriler uretip kendimizi veya sav'i hakli cikaririz bu isin sonuda olmaz.

Yalniz RTE konusuna gelmek istiyorum.Kim olursa olsun, ister cumhurbaskani ister basbakan.Iradesi ile FB icine elini sokamaz, cok tehlikeli olur. Orayi burayi yoneteyim derken hic ummadigi sekilde altindaki koltuktan olur.Hic bir siyasi iradenin veya otoritenin FB-GS-BJK gibi camialarinin taraftar kitlesine hukmedez boyle bir gucu yok.Umarim hic bir zaman da olmayacak.TS'da olanlar malum.Ha orda olur ama bizlerde olmaz.

Selamlar
Savas

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:
Yazsinda elbette ama Hincal yarin Milliyet'de ya da Dogan Grubunda $er cephesi diye do$enince kizmasin sakin. Bir de kac haftadinr Van rektoru A$kin konusunda hak hukuk diye dangirdayip durduktan sonra Hasan Efendi demek hak hukuk anlayi$in yarene dokununca komplo teorisi filan diye sana da yan cizdirdiyor o zaman fazla uzatma demezler mi. Ama farkindayim bugun ko$e yazariyim diye ko$eleri tutanlarin sirtinda yumurta kufesi yok. Ola idi de bu konuyu federasyon hasir alti etse idi yarin FIFA sucluyu bulamadik dediniz futbolculariniz bu konuda kahramanlik ediyor alin butun Avrupa kupasi maclarini Izlanda da tek bir Turk seyircisi ve basin gorevlisi alinmadan oynayacaksiniz dediginde federasyona ulan izansizlar diye verip veri$tiriler. Pulur aferin iyi yaptiniz mi diyecekti o zaman federasyona.

Acikli olan tarafi Hasan Pulur gibi Baba Hakki Baba Gunduz Baba $eref (Has) gibi adamlari izlemi$ adamin bu yaziy yazmasi. Yeri gelince baba Hakki 'nin kar$i takimdan futbol di$I sert girene bile tokadi a$k ettiginide adamin kusura bakma Hakki agbi bir kasdim yoktu diye sahada rakibe sevgi ve saygi gormu$ oldugunu anlatir. O zamanda gormu$ mu bu adamlarin kirk paraya top surerken boyle kahramanliklik yaptiklarini da boyle bugun parayi amuduyla goturup sonrada $erefsizleri beni gammazlattilar tatilimi zehir ettiler diyene boyle arka cikmi$ ben eskileri bilirdim diye.
Cengiz abi iste senin aldandigin yer burasi. Oysa Turkiye'de bir bilinc evrimi yasandi eski yeni kusak kalmadi, insanlar metamorfoz gecirdiler insanin böcege dönusmesi gibi, ukalalik gibi olmasin ama Kafka'yi her dönem okumak lazim. Yoksa serzenisinde yerden göge hak veriyorum. Bir de o bahsettigin yerde ben suraya kafayi taktim: 'FB'nin önunu kesemezler' lafi. Ne önu ne arkasi yahu. Avrupa'da paspas olmuslar, Turk futbolu dibe vurmus hala önden arkadan bahsediliyor. GS balikci takimina, FB ise buyuk paralar dökerek girdigi ligte gecen seneden cok daha fazla gucunu kaybetmis takimlara karsi kutulari dagitti, ne önu ne arkasindan bahsediliyor, ön de arka da gitmis durumda. FB'nin önu imis. peh peh. Merak etmesinler zaten gene sampiyon olurlar ellerindeki kadro anneler ligine göre en iyisi, GS futbolculari zaten aclik grevine girerler yakinda. Turk sporundaki rezaletler (buna voleybol da dahil) tesaduf degil. TFF basina gelen kim olsa ne degisecek. Bakin ben söyleleyim buyuk kriz kapida, klupler kombine satisini falan ararlar yakinda. Bu pislik herkesi bogacak.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Kerem Tezic wrote: Oysa Turkiye'de bir bilinc evrimi yasandi eski yeni kusak kalmadi, insanlar metamorfoz gecirdiler insanin böcege dönusmesi gibi,.
Aynen sevgili Kerem,diğer forumdaki resmin altına yazdığın gibi,değişim insanların yozlaşması,nefret ve duyarsızlık getirdi..Bu tip bir değişime karşı durmaya çalışanları da sildi süpürdü.Yalnız değişmeyen tek şey kaldı,o da birilerinin bir yerlerden gidince kötü giden şeylerin düzeleceği umudu..Bu olgu nedense her daim dimdik ayakta, değişmiyor bir türlü.. :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Unutulan bir $ey de $u. Bu nefret ve kinle beslenenlerin tek bildigi ve guvendikleri $ey insanlara "ben ne yaparsam yapayim degi$meyecek nasil olsa" hissinin yerle$tirilimesi. Benim yazdiklarima bakarsaniz ben aslinda iyimser biri olmamama ragmen inandigim $ey bikmadan usanmadan yanli$lari gordugumde ulan bana kar$i cikacaklar demeden yilmadan soyluyorum. Burada zamanimi harciyorum. Olsun. Kimi aldirmiyor kimi ya iyi ki soylemi$ ama ben bula$mayayim diyor. Turkiyede insanlar yildirilmi$ vaziyette. O yuzden adam sendecilik yaygin olunca insanlar bocekler gibi oluyor. Ha Yilmadan usanmadan kdogru bildigini kirilan olur mu ayip olmasin filan demeden kaba olmayi bile goze alarak 9cunku anladiklari dil de bu) mucadele etmek lazim. Yildin mi guc kazaniyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply