Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de gorev yapan oyuncularimiz:
Cihan,Cafercan,Erkan(Orduspor),Ugur Demirok(Istanbulspor).
Konsantrasyon
Concentration

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fransa ile özel maçlar yapacak 17 Yaş Altı Genç Milli Erkek Futbol Takımı'nın aday kadrosu belli oldu.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Antalya'da 4 ve 6 Aralık tarihlerinde Fransa Genç Milli Takımı ile 2 özel maç yapacak milliler, 2 Aralık Pazar günü Antalya Sheraton Voyager Otel'de toplanacak.

17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı aday kadrosuna şu futbolcular davet edildi:

Emrah Yollu, Emre Çolak, Semih Kaya, Berk Neziroğulları, Cem Sultan (Galatasaray),

Özgür Çek, Sertaç Eren, Sefer Sever (Fenerbahçe), Metin Uçar, Soner Aydoğdu (Gençlerbirliği), Butahan Karadeniz (Beşiktaş), Eren Albayrak (Bursaspor), Ali Helvacı (Denizlispor), Abdülkadir Kayalı (Ankaragücü), Cüneyt Kaba (İstanbulspor), Erhan Karayer (Dardanelspor), Emre Kızılboğa (Etimesgut Şekerspor), Yaser Hacımustafaoğlu (Küçükçekmecespor), Volkan Dikmen (Hertha BSC Berlin), Öztürk Karataş (Karlsruher SC).

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:Cihan,Cafercan,Erkan(Orduspor);Ugur Demirok(Istanbulspor).Volkan Bekci(Altay),ve Oguz Sabankay(V.Manisaspor)oyuna sonradan dahil olmuslar.

Oguz'un oynadigi macin bir bolumunu seyrettim,bayagi heyecanliydi;bos kaleye bir gol kacirdi, ama onemli olan oynadigi surenin artmasi ve kalici olabilmesi.

Ugur Akdemir'in(Ates) ameliyat olacagi yonunde bir haber okudum,gecmis olsun.Bir an once iyilessin;en gec 2-3 sene icinde GS'da oynayabilecegini dusunuyorum.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu haftaki maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:Cihan,Cafercan,Erkan(Orduspor);Zafer(Samsunspor);Ugur Demirok(Istanbulspor).

Ugur Erdogan(Orduspor),İlker(K.Erciyesspor),ve Oguz(Vestel Manisaspor) oyuna daha sonra dahil olmuslar.

Ugur Akdemir ameliyat olmus,(Murat Biricik'in verdigi bilgiye gore fitik ameliyati),gecmis olsun.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gectigimiz hafta sonunda oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cihan,Cafercan,Erkan(Orduspor);Zafer(Samsunspor).

Oyuna sonradan dahil olan oyuncularimiz:Oguz,Anil(V.Manisaspor);Mulayim(Orduspor).
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta sonu oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cihan,Ugur Erdogan(Orduspor);Ugur Demirok(Istanbulspor);Zafer(Samsunspor).Ugur Erdogan takiminin 1-0 kazandigi mactaki tek golu atti.

Oyuna sonradan dahil olanlar:

Mulayim,Cafercan(Orduspor);Oguz(V.Manisaspor).

-Bu sene bonservisi V.Manisaspor'a verilen Ferhat duzenli olarak oynuyor.
-Lincoln'un sakatligi/formsuzlugundan dolayi yaratici oyuncu olarak butun yuk Arda'nin ustunde kaldi,beklentiler buyuk.En ufak bir hatasi bile tepkiyle karsilaniyor.Bu sezon Arda daha caliskan,fizik olarak gecen sezona gore daha iyi durumda,daha fazla sorumluluk aliyor.Yalniz serbest atislari ve ortalari gecen sezon daha iyiydi.Bir de hakemlerle cok konusuyor;bunlar da olumsuz yonler.Arda cok degerli bir oyuncu,psikolojik yonden de daha kuvvetli olmali.Olumsuz yonleri iyilestirebilirse,Avrupa'nin en iyi oyuncularindan biri olacak.
Konsantrasyon
Concentration

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Son maci seyrettikten sonra ben de Ardanin gecen seneye gore ceza sahasi disindan sert sut cekme ve bakarak adama orta yapma konusunda gerileme icinde oldugunu dusundum.

Buna karsilik topu aldiginda -cok dar alanda ve sikisik konumda olsa bile- kaybetmiyor ve karsi defansin dengesini mutlaka bozuyor.

Acaba Arda gibi fizigi zayif adamlar icin ozel calisma yaptirilamaz mi? Bu tipolojideki bir oyuncunun her gun ekstra bir vucut gelistirme veya yuzme yaparak genel olarak guclendirilmesi gerektigi kanisindayim. Fiziken gelisimi ona birakilmamali yani.

Ayrica profesyonellik, sogukkanlilik, kendini kontrol gbi ikonularda ona ve takim icindeki oyunculara gercek ve ciddi psikolojik destek ve yon verilmeli. Gelecekte 20-30 milyon dolar para kazanilacak bir oyuncu, her an sakatlanabilir bir goruntu veriyor ve psikolojisi cok saglam degil zira.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun D Spor'da Lig A takimlarinin(Bu sezonki 1.Lig) kamplarinda,td'leri ile yapilan roportajlari seyrettim.Tabii ki Orduspor td'u Bahri Kaya'yi dikkatlice dinledim.Yas ortalamasi 22 olan,18 kisilik bir kadroyla kampa gitmis Orduspor."2 oyuncumuz ayrildi,takviye yapabilirsek iyi olur ama cok da onemli degil" diyor,Kaya."Transfer olursa daha once Orduspor'da oynamis oyunculari tercih edecegini ve uyumun cok onemli oldugunu belirtiyor.Oyuncularina cok guvendigini,ve mantikli hedefin ilk 6'ya girmek oldugunu soyluyor.Sampiyonlugun cok iddiali bir hedef olacagini belirtiyor ve bu sezon yeni olusturulan genc kadronun bunu basarmasinin guc olacagini soyluyor.Olumsuz olarak belirttigi tek sey ise beklentilerin cok yuksek olmasi.

Bahri Kaya hakkindaki izlenimlerim olumlu.Futbolcularimiz sansli diyebilirim.Tabii ki oyuncularimizin kendilerini daha cok gelistirmeleri gerekecek.

Daha sonra Suat Kaya'yi seyrettim.Orduspor'dan ayrilma sebebini beklentilerin yuksek olmasi ve bunun yarattigi gerilim olarak acikladi.

Oyuncularimiz,1.Lig'de,tercihen 1 takimda ,en az bir sezon daha duzenli olarak oynayabilirse faydali olur kanisindayim.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk devrenin sonunda,Antalya kampinda roportajini izledigim ve olumlu bir izlenim edindigim Orduspor td'u Bahri Kaya dun istifa etti.

Dunku maci izlerken devre arasi hazirlik kampinin iyi gecmedigini acikca gordum.Ordu'daki tribunlerden gelen surekli yuhalama ve islik sesleri dikkatimi cekti.Kaya 1-0 yenik goturdukleri macta 35. dakikada 2 oyuncu degisikligi yapti,mac boyunca yerinde oturmadi,oyuncularini surekli ikaz etti.Erkan,Mulayim,Ugur Erdogan ilk 11'de maca basladilar;Cihan daha sonra oyuna girdi.Aralarinda en iyi oynayan Cihan'di.Takim arkadaslarina uzaktan cok isabetli paslar atti.Biraz kilolu gozuktu ama formadan ve yayindan dolayi yaniliyor olabilirim.Diger oyuncularimiz vasat oynadilar.Ates(fitik ameliyati olmustu) ve Cafercan'i(sakatligi var galiba) goremedim.

Bir sezonda iki td'un istifa etmesi olumlu bir sey degil.Oyuncularimiz adina uzuldum.Umarim yeni td'leri ile daha iyiye giderler. (orta sahada Mehmet Guven gibi bir oyuncu Orduspor'a cok faydali olur)
Konsantrasyon
Concentration

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Suat Kaya nın ardından Bahri Kaya nın istifası cok kotu oldu. Her iki TD de GS orijinli. Ben Orduspor taraftarında GS dan giden genc oyuncuların buyuk bir antipati yarattıgını okuyorum, gozlemliyorum.

Yeni gelen TD lileri kim olursa olsun bizden kiralık giden gencler agızlarıyla kus tutsalar orada artık rahat yok. Buyuk stres altında, taraftarın kendilerine tepkili oldugu bir ortamda futbollarını gelistirmege calısacaklar. Bu deveye hendek atlatmaga benziyor.

Ara transfer sezonu bitmeden bu genclerin farklı takımlara gitmelerini saglamalıyız. Orduspor da hayat yok, rahat yok. Cok yazık oldu hem genclerimiz icin hem Orduspor icin.

Ben ısrarla Cafercan nın 2. devre GS a gelmesini dogru buluyorum. Zararına olsa da Carrusca yı ya kiraya yada Arjantin deki bir takıma gondermeliyiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:Suat Kaya nın ardından Bahri Kaya nın istifası cok kotu oldu. Her iki TD de GS orijinli. Ben Orduspor taraftarında GS dan giden genc oyuncuların buyuk bir antipati yarattıgını okuyorum, gozlemliyorum.

Yeni gelen TD lileri kim olursa olsun bizden kiralık giden gencler agızlarıyla kus tutsalar orada artık rahat yok. Buyuk stres altında, taraftarın kendilerine tepkili oldugu bir ortamda futbollarını gelistirmege calısacaklar. Bu deveye hendek atlatmaga benziyor.

Ara transfer sezonu bitmeden bu genclerin farklı takımlara gitmelerini saglamalıyız. Orduspor da hayat yok, rahat yok. Cok yazık oldu hem genclerimiz icin hem Orduspor icin.

Ben ısrarla Cafercan nın 2. devre GS a gelmesini dogru buluyorum. Zararına olsa da Carrusca yı ya kiraya yada Arjantin deki bir takıma gondermeliyiz.
Murat Selam,

GS'li oyuncularin istenmedigi konusunda haber okuduysan durum vahim sayilir.Oyuncularin isliklanmasi,yuhalanmasi konusuna gelirsek bu bizim ulkede ,hemen hemen her statta oluyor.ASY'de Arda ve Sabri bunlari yasamadi mi?

Orduspor basin sozcusunun aciklamalarini okumustum bir yerde;Okan Yilmaz'i transfer etmisler,artik Orduspor'un iyi bir marka oldugunu bircok oyuncunun kulubunde oynamak istedigini belirtmis.Ben kendisiyle ayni fikirde degilim,bir devrede iki td gondererek basarili olmalari ve iyi bir marka olmalari cok zor.

Cafercan GS'a geri donse Carrusca'nin oynadigi kadar oynar,hicbir suphem yok.Ama yedek oturacak,cok az oynayacak;Cafercan'in duzenli olarak maclarda gorev yapmasi sart.O yuzden bir sure daha kiralik oynamasinda fayda var.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kalli çileden çıktı!

Galatasaray'ın hocası, Milli Takım'dan yorgun döndüğü için A takımıyla Rize'ye götürmediği 16 yaşındaki Semih'in, aynı şehirde PAF maçına çıkarılması ve çapraz bağlarının kopması üzerine Florya'yı birbirine kattı

HALİL ÖZER

Bir ihmal yüzünden gencecik bir futbolcunun aylarca sahalardan uzak kalacak olması Florya'da Kalli fırtınası estirdi.
Galatasaray Teknik Direktörü, PAF takımında oynayan futbolcular arasında bulunan Semih Kaya'yı herkesten ayrı yerde tutuyordu. 16 yaşındaki genç stoper Semih Kaya özellikle son dönemlerde Kalli tarafından A takımının maç kadrolarına alınıyordu. Ancak genç futbolcu artık aylarca formasından uzak kalacak. Çapraz bağlarında kopma ve iç yan bağlarda aşırı zedelenme var. Ağır bir ameliyat geçirecek ve ancak gelecek sezon oynayabilecek.

Her şey Rize maçından birkaç gün önce oldu. Semih geçtiğimiz hafta 17 Yaş Altı Milli Takımı'na çağırıldı. Milli takım, İsrail'e kış turnuvası için gitti. 7 Ocak'ta Ukrayna, 8 Ocak'ta Slovakya ve ardından 10 Ocak'ta İsrail ile oynadılar ve şampiyon oldular. Art arda üç maç yapan genç milliler aynı gün İstanbul'a döndü. Semih cuma günü Florya'da A takımının sabah idmanına katıldı. Kalli de onunla görüştü. Çok yorgun olması nedeniyle bu futbolcuya hafif bir koşu yaptırdı, bu yüzden kadroya almadı.
Ancak bu gelişmenin ardından Semih, PAF takımının kadrosuna alınarak tüm yorgunluğuna rağmen Rize'ye gönderildi. Cumartesi günü de maça çıkartıldı ve bu maçta ağır şekilde sakatlandı.
Ardından Kalli durumu öğrendi. Florya'da, Semih'i idari katında gören Kalli tesisleri birbirine kattı. Semih'in bu şekilde sakatlanmasının ve Rize'de oynatılmasının öfkesini yansıtan Alman hoca güçlükle sakinleştirildi. Ve Florya'da bulunanlar ilk kez Kalli'nin bu kadar sinirlendiğine şahit oldular.

www.milliyet.com.tr

Bugunku Milliyet'te cikan,Halil Ozer'in yazisinin bir bolumu.

GSTV'de duyduguma gore bu sakatlik darbeye bagli olarak gerceklesmis.

Bu Israil'deki turnuva ozel bir turnuva herhalde.7,8,ve 10 ocak olmak uzere 3 mac!!!17 yasin altindaki sporculara 4 gunde 3 mac yaptirilir mi?!!!
Ondan sonra bin ucaga Turkiye'ye don, bin ucaga Istanbul'dan Rize'ye git,ve cok kotu bir zeminde bir mac daha oyna!!!

Danisilsin doktorlara, bu normal bir sey mi?
Konsantrasyon
Concentration

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Selçuk Samli wrote:Kalli çileden çıktı!

Bu Israil'deki turnuva ozel bir turnuva herhalde.7,8,ve 10 ocak olmak uzere 3 mac!!!17 yasin altindaki sporculara 4 gunde 3 mac yaptirilir mi?!!!
Ondan sonra bin ucaga Turkiye'ye don, bin ucaga Istanbul'dan Rize'ye git,ve cok kotu bir zeminde bir mac daha oyna!!!

Danisilsin doktorlara, bu normal bir sey mi?
Sonra neden genc cocuklar A takim seviyesinde basarili olamiyorlar ?
Neden olacak gelisimleri tamamlamalari yerine her tarafta basari icin yukleniyorlar cocuklara.. Manasiz yukun altina sokuyorlar. Alt yapi hocalari kendi basarilari icin (kademe yapip 1. ligte takim yonetmek) cocuklari yanlis yonlendiriyorlar.

Problemin baska bir turu Turkiye baskette yasiyor. Alt yapi antrenorleri oyuna o kadar mudahil ve oynanacak her oyunu/seti
her hucumda belirliyorki
memlekette dogru durust guard yetismiyor.NBA'e pivot ve forvet yolluyoruz fakat guard yetistiremiyoruz. Cunku cocuklar alt yapida inisyatif alip oyunu belirleyemiyor, liderlik edemiyor, yetenegini gelistiremiyor . Sonra niye guard yok?

GS alt yapisinin acilen international bir kimlik kazanip isin ehli yabanci idareci, hoca ve oyunculara acilmali. Dil Ingilizce olmali. Gelen yabanci alt yapi antrenorlerinin yanina verilen yetenekli Turkler (mumkunse GS'li eski unlu futbolcu falanda olmasin) alt yapi antrenorleri olarak yetissin ve nihai hedefleri bu olsun, basamak falan yapmayi dusunmesinler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Daha önce söyledim gene tekrar ediyorum. GS yanlis calisiyor, sakatliklar
tesaduf degil. Kim antrenör bilmiyorum ama bu sansizlik falan degil artik.
Yanlis yuklenme var, yeterince guclendirme hareketleri yapmiyorlar. Bu
tasin altindan Ahmet Akcan cikarsa sasman :-( Yazik, daha 17 yasinda,
Kalli'nin gözune girmis ustelik.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu haftaki maclara ilk 11'de baslayan yapan oyuncularimiz:

Ates,Cafercan,Cihan,Mulayim,Erkan(Orduspor);Zafer(Samsunspor),Ugur Demirok(Istanbulspor).

Ugur Erdogan(Orduspor) oyuna daha sonra dahil olmus.

(Orduspor'un yeni td'u Ismail Kartal.)
Konsantrasyon
Concentration

Post Reply