Eline sahip ol .

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Eline sahip ol .

Post by Mehmet Gorgen »

Kayseri erciyesspor -FB Türkiye kupası maçında maçında meşhur veleybolcu Luciano kayserili Agali tam kafa vurup golü atacakken eliyle agali'nin kafasının önünde topu smaçladı.

Hakem Hakan sivriselvi yine diğer kör hakemler gibi bu poziyonu görmediğini söyleyerek devam ettirdi.

Birisi Luciano'nun elini koparacak ama bakalım kim yapacak bunu.

Hakeme gözlük hem de 10 numara.

Ayıp oluyor...

Tolga Girici

Re: Eline sahip ol .

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:Kayseri erciyesspor -FB Türkiye kupası maçında maçında meşhur veleybolcu Luciano kayserili Agali tam kafa vurup golü atacakken eliyle agali'nin kafasının önünde topu smaçladı.

Hakem Hakan sivriselvi yine diğer kör hakemler gibi bu poziyonu görmediğini söyleyerek devam ettirdi.

Birisi Luciano'nun elini koparacak ama bakalım kim yapacak bunu.

Ayıp oluyor...
Bu konuda beni asil sasirtan sey bazi Fenerbahceli futbolcularin bu kadar curetkar olabilmesi. Maci izleyemiyorum maalesef. Luciano 2003-04 senesinde yine smac vurmustu. Bu sene Nobre'nin kepcesi var Rize macinda. Anelka'nin Konya macindaki hareketi var. Bunun disinda bizim Konya macinda ve gecen seneki Genclerbirligi macinda verilmeyen penaltilarimiz var. Butun bunlar tartisilirken hala Luciano'nun elle oynamaya curet edebilmesi ve hakemin yine gormemesi ilginc.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Eline sahip ol .

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:...

Ayıp oluyor...
FB'siz bir Fortis kupasi du$unulemez diye du$unmu$ olabilir hakem.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mac 0-0 bitti. Milyon dolarlik FB pek bir varlik gösteremedi bana sorarsaniz.
Pas yuzdesi cok dusuk bir macti. Hava ve saha sartlari kötuydu diyebilirsiniz...

Bende iz birakan olaylar Nobre'nin Cenk'e attigi tekme gibi sutu, ve Alex'in
topu disariya atiyorum numarasi...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Erciyesspor-Fenerbahçe maçının ilk yarısında bir hava topu sırasında Agali'nin vurduğu kafa şutu Luciano'dan döndü.. Topun Brezilyalı oyuncunun havaya kalkan eline değdiğini iddia eden Erciyessporlular penaltı itirazında bulundu.. Ancak maçın hakemi Hakan Sivriselvi "devam" dedi..

Maç sonrası Lig TV'nin canlı yayınında konuşan Erciyessporlu Cenk pozisyonun açık penaltı olduğunu savunarak "Fenerbahçe kalecisi Volkan bile pozisyonun penaltı olduğunu söyledi.." iddiasında bulundu..

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Toplumdan son dönemde şöyle bir anlayış üste çıkmaya başladı: Avukat tutacağına hakim tut!

Türk toplumunun kirlilik ve yozluklarının bir ürünü kabul edebileceğimiz Fenerbahçe'de de bunun benzeri bir anlayış var: Rakip futbolcuyla anlaşacağına, hakemlerle ve Tahkim'le anlaş, hem cebinden daha az para çıkmış olur. :)

Not: Bu, işin espirisi tabii... Ben hakemlerle anlaştıklarını değil, tehditvari yollarla onları olumsuz etkileme metodunu kullandıklarını düşünüyorum.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Luciano'nun yaptığı Hakemin ayıbıdır ki kanıksadık artık.. Ama asıl bahsedilmesi gereken Alex'in yaptığıdır! Yakınlarda bi yerde olsa tekme tokat girişmek ister insan böyle bir öküze! Herkes duruyor, uyanık o kadar insanın içinden topla kaleye hücum ediyor! Bundan bahesden bir fenerli yazara rastladınız mı? Ben rastlamadım!
Meczup

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

hakeme ceza yoldaynış..

Penaltıyı görmeyen hakeme ceza yolda (akşam)

Erciyes-Fenerbahçe maçının gözlemcisi Alican Lakot’un notu ne olursa olsun, hakem Hakan Sivriservi ile birinci yardımcı hakem Muhittin Gürses 6’şar hafta dinlendirilecek. Ancak Turkcell Süper Ligi’nde görev alacak olan hakem sayısının azlığı nedeniyle bu hakemlere bir alt klasmanda görev verdirilerek yeniden kazanılması yoluna gidilecek. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, ilk önemli icraatlarında yaşanan hakem hatasını, “Büyük talihsizlik” olarak değerlendirdi. (hadi be) :lol:

HER HATANIN BEDELİ OLACAK

Mulstafa Çulcu, Hakan Sivriservi’nin yaptığı önemli hatanın hem yeni Merkez Hakem Kurulu hem de genç hakemler için şanssızlık olduğunu belirterek, “Luciano’nun topa elle oynamasını hem Hakan hem de birinci yardımcı hakem göremeyerek, önemli bir hata yapmıştır. Şansını kullanamayan sırasını bekleyecek. Bunun da cezasını çekecekler. Notların açıklanmayacak olması, endişe yaratmasın. Her hatanın bir bedeli olacak” diye konuştu.

HAKEMLERE GÜVENOYU

Eniştesinin vefatı nedeniyle Luciano’nun topa elle müdahale ettiği Erciyes-Fenerbahçe maçını izlemediğini de anlatan Mustafa Çulcu, “Ama arkadaşlarımdan gerekli bilgiyi aldım. Bu ligi 24 hakemle tamamlayacağız. Hataların genelde Fenerbahçe maçlarına denk gelmesi tesadüf. Hakemlerin art niyetli olduğu endişesine kimse kapılmasın. Biz bu yükün altından kalkacağız. Sahaya dimdik çıkan ve dimdik terk eden hakemleri izleyeceksiniz” dedi.

Luciano’nun 2.el vakası

ERCİYES maçında yaptığı blokla gündemi sarsan Luciano, 21 Eylül 2003’te oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin son dakikalarında da topu elle kesmiş ancak hakem Muhittin Boşat pozisyonu devam ettirmişti. Ç.Rize-Fenerbahçe maçında Nobre’nin, Konya-F.Bahçe maçında da Anelka’nın attıkları golde topa elle müdahaleleri de gündemi sarsmıştı.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Dun aksamki macta, Samsun'a cikan hatali penalti ve kirmizi kart icin hakem ozur dilemis. Fenerli medya bile "yeter artik" diyor. Altan Tanrikulu "Ceza gelmeli Nobre'ye" diye yazmis. Hakemler isi cigrindan cikardilar. Yonetimimiz isi iyice birakti zaten, elestirmeye tenezzul bile etmiyorlar. Boyle bir sey Italya'da olsa yer yer oynar. Orda da buyuk takim kucuk takim ayirimi vardir, ama buyuk bir takimin bu kadar lehine karar verilsin, inanilmaz bir sey.

Size, soruyorum, son iki sezondur, Fener lehine maci ceviren kac tane bariz hatali karar var? Tarafli Milliyet ve Hurriyet gazetelerinden takip ettigim kadariyla, benim izlenimim iki-uc macta bir kesin oluyor. Berabere bitecek maclarda, maclarin kritik anlarinda hakemler Fener'in yardimina kosuveriyor. Fener aleyhine karar bu sezon, bir tane ilk yarida okudum.

Bizim de aleyhimize verilen bariz kararlar iki-uc macta bir. Sonucu her zaman etkilemese de 4-5 macta bir sonuca etki edebiliyor. Lehimize olan hatalari hemen hic duymuyorum. O da 6-7 macta bir falandir, sonuca etki ettigini o hata sayesinde kazandigimizi daha duymadim.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bu el olayini dun bize karsi Veysel de denedi ve golunu atti. Topa bariz bir sekilde smac attiktan sonra hakeme kosan Veysel birseyler diyordu ve siddetle ikinci sariya itiraz ediyordu. Ne dedigini tam cikaramadim ama saniyorum, "hocam Fenerbahce devamli yapiyor, biz niye yapmayalim" falan gibi seyler soyledi saniyorum. Hakem de herhalde ona kendisinin Gaziantep'e transfer oldugunu Fenerbahce'ye transfer olmadigini hatirlatti ve kapiyi gosterdi. Veysel saniyorum bir de donup sordu, hocam o zaman biz kendimizi yere falan da mi atamiyoruz penalti almak icin? Hakem de tekrar ona hangi takimda oynadigini sorup kendi sorusunu kendisi cevaplamasini sagladi. Veysel de sonunda haklisiniz hocam deyip sahadan ayrildi.

Nobre'nin yaptigini bizimkiler yapsa herhalde en az 3 mac ceza alirdik. Hakemi enayi yerine koyup hakaret etti diye ceza kuruluna sevkederlerdi.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Veysel mactan sonra yaptıgı yorumda hakemin ilk sarı kartının haklı oldugunu ama ikinci sari kartta topun eline carptigini, dolayisiyla agir bir karar oldugunu soyledi. :shock:

Veysel'in bu laflari soyleyebilmesi icin ya kasitli olarak butun Turkiyeyi salak yerine koymaya calisiyor olmasi lazim, cunku smac pozisyonu cok acik. Ya da mactan atilmanin verdigi uzuntuyle deli sacmasi konusuyor deyip gecmemiz lazim. Ikinci durum da birincisi kadar kabul edilemez profesyonelim diyen bir futbolcu icin, o da ayri mesele tabi...
Tan Erten

Post Reply