GS-G.Antep 6-0 (Umit(3), Hakan, Heinz, Necati)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Dakika 70 .. Artik mac bitti. Gerets uyuma gencleri al.

Kahretsin, Hakan isiniyor.

Nefis bir atak izledik. Sagdan orta uzun. Aydin yakaladi, sagina aldi, orta ve Umit Karan direkten disari gitti.

Ve hakan atti golunu :)

Macin en iyi adami daha demin topu direkten cikmisti, umit cikti hakan girdi, ilk vurusu gol vurusu oldu.

Soldan Necati girdiydi, ayaginda geveledi, top acildi, hakan tamamladi.

Niye Kabze degil de, Hakan? Niye Umit Karan da Necati degil?

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

niye o girdi, bu girmedi diye soylenecegimize su galibiyete bari sevinsek ya gonul rahatligiyla: 6-0.

sonradan giren oyuncularimizin gol atmasi da cok guzel oldu.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Laptop baglantim kesildi yazamadim. O sirada iki gol atildi. Biri oyuna yeni giren Heinz. Aydin ortanin ortasinda nefis aldi, 30 metre surdu, Anteplilerin arasinda ip gibi akti, tam son adama gelmisti ki sagdan gelen Heinze aktardi, o da birebir at yarisina giristi, Sol ayaginin disiyla vurdu, kaleci armut gibi bakti. Spikerler nefis ayak degistirdi falan ama saga ayagi yok o yuzden soluyla vurdu, bizden bu kadar yorumcu olur iste.

Ardindan uc tane Hasan, Aydin ve Cihanla gol kacirdik. Aydinin guzel bir volesi yere carpti kaleye gidiyordu, defans son anda ayak koydu.

Son dakikada Hasanin guzel driplingi ve iceri cikarmasi var, Hakan penalti noktasinda geveledi, bu sefer bu top Necatinin onune acildi. Mac boyunca bayagi kotu oynayan Necati perdeyi kapadi.

6-0.

Gecmis olsun...

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Sukur takimi cagirip Kapaliyi selamladi.

Aydina guzel bir tezahurat var.

GS li futbolcular roportaj yapmayacakmis. Gerets demec verecek.

Ergun Gursoy protesto yapan futbolcularin sezon sonunda gonderilecegini yalanladi.

Bulent Tulun konusuyor. Futbolcular bugun konusmayacak oyle karar alindi deniyor.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Gerets konusuyor.

-Sevinmis. Zor bir hafta gecirdik.

-Arzu ettigimiz bir reaksiyon gosterdik, taraftarlarimizi kazanip bu yarisi sonuna kadar goturecegimizi gostermek istedik ve basarili olduk.

Dunku mac hakkinda yorum yapmasi isteniyor

- Bugunku hakem hata yapmadi diyor.

Nasil takimi toparladigi soruluyor.

- Anlayisla karsilamak lazim oyunculari. Oyuncularimizin yaninda oldugumuzu gosteriyoruz, anlayisla karsiladigimizi soyluyoruz, ama hedefimiz belli, tepkinizi gosterdiniz artik yolumuza devam edelim diyoruz.

-Bu performansla da bunu gosterdi oyuncular ve devam ediyoruz.

-Mac baslayana kadar Baskan Canaydin bizi aramamisti diyor.

-Gecmis olsun diliyoruz, problemlerin de bir an once cozulmesini diliyoruz.

FINI.

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

AYHAN'IN golünü ümit karan'a yazmamız lazım. Resmi olarak gol karan'ın mış.

Çocuklara helal oldun.

En kötü oyuncumuz sanırım Cihan'dı. Hasan şaş ve volkan da vasatın altındaydı. Necati idare eder fakat diğerleri çok iyiydi.

Takıma helal olsun diyorum.

Genç oyuncular sayesinde song, saidou heinz iliç vs olmasa da takımın pek farklı olmadığını gördük. İnşallah bundan sonra da fazlasıyla şans bulurlar.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

MHK Baskani Mustafa Culcu maratona baglandi, Sansal roportaj yapiyor.

Dunku maci soruyor.

Serdar Tatli herkesin yapabilecegi bir hata yapmistir, cok degerlidir bizim icin, penaltiyla alakasi yoktur, talihsizlik diyor. Centilmenlik bekliyoruz futbolcudan diyor.

Samsun seyircisine tesekkur ediyoruz diyor. Serdar Tatli uzun sure dinlendirilmeyecek diyor, tesadufdur butun bunlar diyor.

Erman soracak, yarin gerdekte gol atacak misin seklinde bir soru bekliyoruz.

Nobre gibi oyunculara ceza icin Federasyonla isbilirligi yapacak misiniz diyor? Neden olmasin diyor o da.

Ozan Ersoy

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Terim'in "Kuddusi iyi cocuktur" dedigi Kuddusi'den aciklama bekliyoruz.

" Veysel'i attigim icin ozur dilerim"

"Hasan Sas'a kirmizi vermedigim icin ozur dilerim"

Bekliyoruz...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Savas Macun wrote:Terim'in "Kuddusi iyi cocuktur" dedigi Kuddusi'den aciklama bekliyoruz.

Bekliyoruz...
Bence de Vesyel atılmamalıydı. Luciano, nobre gibi hentbol oynyan oyuncular sahada kalabildiklerine göre Veysel de kart görmemeliydi.

Fakat Veysel'in bir şansızlığı var. O da hentbol oynamak için Fenere gelmeliydi.Çünkü tek fenerbahçenin hentbol oynamasına müsade ediliyor.

smaçla nobre smaçla.
Luciano sen de elle vur..

Elinize sahip olun.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:Terim'in "Kuddusi iyi cocuktur" dedigi Kuddusi'den aciklama bekliyoruz.

Bekliyoruz...
Hasan Sas'in hareketinin kartlik oldugunu ben de soyledim gecen sayfalarda. Ama Veysel'i attigi icin niye ozur dileyecekmis, onu anlamadim??

ekleme: Ayrica Antepli sag bekin Ferhat'a attigi dirsegi (Ferhat reklam panolarina carpti bu dirsek sonucu) kartla cezalandirmamasi da var.
Last edited by Tolga Girici on Mon Feb 13, 2006 1:41 am, edited 1 time in total.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

İşinize gelenleri, işinize geldiği gibi hatırlamada nasılda mahirsiniz!
Aynı Kuddusi, BJK'nın 100. yılında samiyendeki maçta Hasan Şaşın bariz penaltısını vermedi. Terimin neler dediğini hatırlayabilecek misin bakalım bi zorla kendini!
Yada aynı sene, Sinan Enginin Kuddusiyi benchten nasıl motive ettiğini bi hatırla!

Bekliyoruz...
Meczup

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gaziantep macindan sonra bazi goruslerimi paylasmak istiyorum, cok daginik olabilir kusura bakmayin :

1) Mac sonrasinda Ergun Gursoy'un verdigi beyanat kanimi dondurdu, mealen : "Futbolcular makul davranmislardir, dun de idmana cikmislardir, bir problem yoktur" diyordu. Ayni laflari Fatih Goksen de soyledi. E peki o zaman bu adamlar niye yonetici torpilinden ve kontenjanindan maca giriyorlar. Seref tribununde puro icip bu zevzeklikleri yapmalari icin mi yonetici tayin edildiler. Bu hak niye bizim kapici Ahmet Amca'ya taninmiyor, bari o bu adamlar kadar ezilip buzulmezdi ?

2) Antep maci yanıltici bir indikator. Eger yenilseydik herkes futbolculari suclayacakti ve eylemlerini acimicasizca bu yenilgiye veya puan kaybina baglayacakti.

Madem kazandik, o zaman simdi sunu acik yureklilikle konusalim, gecen hafta olan olaylardan sonra bu galibiyet herkesin icine sindi mi ?

3) Ben, Necati'nin oynadigi bir Galatasaray istemiyorum. Isterse dunyanin en pahali, en iyi oyuncusu olsun.

Ben bir Galatasaray'liyim ve benim mabedim Florya'dir. Hicbir idol, Galatasaray'in onune gecemez, Florya'nin duvarina iseyemez.

Futbolcularin 2 idmana cikmadan maca cikmasi sorumsuzluktur, yazili sozlesmelerine degil ama ahde vefasizliktir.

Elbette paralarini alacaklardir, bunun Mart'tan sonra gerceklesecegi de bellidir. Cunku su anda Galatasaray fiilen kayyim yonetimindedir, politburo yonetime el koymus (Beyazit, Kirac, Haznedaroglu) ve Canaydin'in elinden tum yetkileri almistir. Canaydin'in Vahdettinden bir farki kalmamistir. Hastaligi da tipki varligi gibi palavradir. Bunu sizin benim kadar bu topcular da bilmektedir.

Ama bu asamada hic kimsenin Galatasaray'i boyle bir tehlikeye atmaya hakki yoktur. Futbolcular, karar organi degildir. Once gorevlerini yaparlar, sonra sikayet ederler.

Sorun sistemsel ise, Kerem Tezic'in dedigi gibi sendikalasirsin. Ha, "sendika kurdum, gelin katilin" dediginde kac futbolcu bu ise sicak bakar ve vakit ayirir o da ayri konu (Kemalettin'in hafta sonu bir gazetede detayli bir roportaji vardi ve zamaninda bu konuda hic destek gormedigini anlatiyordu).

Veya Cengiz Akgun'un Gerets'e ithafen yakistirdigi gibi, bir eylemi adam gibi yapar ve sonuna kadar goturursun, sonunda da bavulu toplarsin.

Ayrica herkesin zannettiginin aksine idmana cikmama nedeni, topcularin ucretlerini alamamasi degil, 2 yabanci oyunucuya odeme yapilmis olmasidir.

Nedeni ne olrsa olsun, 2 gun idmana cikmamak Galatasaray'a hakarettir. Yoneticileri yalvartmak belki o topcularin egolarini tatmin etmistir ama GS tarihi bu cibiliyetsizleri tarih defterine yazmistir.

Bu haksizliga ille tepki mi vereceksin, git yoneticilerinin suratina tukur, nasilsa yagmur yagiyor deyip gecistirecektir. Ama faturayi Galatasaray'in manevi sahsiyetine ve taraftarina kesme.

4) Futbolcunun kim oldugu onemli degildir, forma adami oynatir.

Daha gecen sene kulubun kapisinin onunde yatan Saidou hazretleri, 8 gun oldugu halde hala kulube tesrif etmiyor, Appiah bu arada 2 lig maci oynadigi halde.

Ulan Saidou kimdi, Song kimdir ?

İste, Volkan girdi oynadi; Yalcin girdi, o sakatlandi, Ferhat girdi. Bugun Hasan Sas gitse Galatasaray ne kaybeder ? Hasan Sas gider, Huseyin Bas gelir. Umit Karan gecen sene var miydi ? Hakan Sukur 2000'de Galatasaray UEFA'yi kazandiginda Inter'e gitti de ne kaybettik ?

Ve hepsinden ote, hicbirsey bu kulubun onurunun uzerinde midir ? Hangi topcunun benim kulubume hakaret etmeye, idmani terketmeye, sampiyonlugumu riske atmaya, genclere kotu ornek olmaya, onlari suc islemeye tesvik etmeye hakki vardir.

5) Bu olaylarda tek dogruyu yapan, teknik kadrodur. Gerets, Erdal ve Stump cok profesyonel davranmistir. Sezon sonunda bu sorun cozulmezse, takimi birakip gitme haklari vardir, ama ihanet icinde olmamislardir.

Bu hafta 6-0 kazandik. Herkes neseli, bu olay gecistirilecek gibi gorunuyor. Ama haftaya kaybedecegiz. O zaman tartisilacak.

Ben simdiden soyleyeyeyim, Necati'nin oynadigi bir Galatasaray'i istemiyorum. Teknik nedenlerle degil, Galatasaray, Galatasaraylilarindir, o nedenle.

Zafer Yazici

Haklısınız

Post by Zafer Yazici »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Gaziantep macindan sonra bazi goruslerimi paylasmak istiyorum, cok daginik olabilir kusura bakmayin :

1) Mac sonrasinda Ergun Gursoy'un verdigi beyanat kanimi dondurdu, mealen : "Futbolcular makul davranmislardir, dun de idmana cikmislardir, bir problem yoktur" diyordu. Ayni laflari Fatih Goksen de soyledi. E peki o zaman bu adamlar niye yonetici torpilinden ve kontenjanindan maca giriyorlar. Seref tribununde puro icip bu zevzeklikleri yapmalari icin mi yonetici tayin edildiler. Bu hak niye bizim kapici Ahmet Amca'ya taninmiyor, bari o bu adamlar kadar ezilip buzulmezdi ?

2) Antep maci yanıltici bir indikator. Eger yenilseydik herkes futbolculari suclayacakti ve eylemlerini acimicasizca bu yenilgiye veya puan kaybina baglayacakti.

Madem kazandik, o zaman simdi sunu acik yureklilikle konusalim, gecen hafta olan olaylardan sonra bu galibiyet herkesin icine sindi mi ?

3) Ben, Necati'nin oynadigi bir Galatasaray istemiyorum. Isterse dunyanin en pahali, en iyi oyuncusu olsun.

Ben bir Galatasaray'liyim ve benim mabedim Florya'dir. Hicbir idol, Galatasaray'in onune gecemez, Florya'nin duvarina iseyemez.

Futbolcularin 2 idmana cikmadan maca cikmasi sorumsuzluktur, yazili sozlesmelerine degil ama ahde vefasizliktir.

Elbette paralarini alacaklardir, bunun Mart'tan sonra gerceklesecegi de bellidir. Cunku su anda Galatasaray fiilen kayyim yonetimindedir, politburo yonetime el koymus (Beyazit, Kirac, Haznedaroglu) ve Canaydin'in elinden tum yetkileri almistir. Canaydin'in Vahdettinden bir farki kalmamistir. Hastaligi da tipki varligi gibi palavradir. Bunu sizin benim kadar bu topcular da bilmektedir.

Ama bu asamada hic kimsenin Galatasaray'i boyle bir tehlikeye atmaya hakki yoktur. Futbolcular, karar organi degildir. Once gorevlerini yaparlar, sonra sikayet ederler.

Sorun sistemsel ise, Kerem Tezic'in dedigi gibi sendikalasirsin. Ha, "sendika kurdum, gelin katilin" dediginde kac futbolcu bu ise sicak bakar ve vakit ayirir o da ayri konu (Kemalettin'in hafta sonu bir gazetede detayli bir roportaji vardi ve zamaninda bu konuda hic destek gormedigini anlatiyordu).

Veya Cengiz Akgun'un Gerets'e ithafen yakistirdigi gibi, bir eylemi adam gibi yapar ve sonuna kadar goturursun, sonunda da bavulu toplarsin.

Ayrica herkesin zannettiginin aksine idmana cikmama nedeni, topcularin ucretlerini alamamasi degil, 2 yabanci oyunucuya odeme yapilmis olmasidir.

Nedeni ne olrsa olsun, 2 gun idmana cikmamak Galatasaray'a hakarettir. Yoneticileri yalvartmak belki o topcularin egolarini tatmin etmistir ama GS tarihi bu cibiliyetsizleri tarih defterine yazmistir.

Bu haksizliga ille tepki mi vereceksin, git yoneticilerinin suratina tukur, nasilsa yagmur yagiyor deyip gecistirecektir. Ama faturayi Galatasaray'in manevi sahsiyetine ve taraftarina kesme.

4) Futbolcunun kim oldugu onemli degildir, forma adami oynatir.

Daha gecen sene kulubun kapisinin onunde yatan Saidou hazretleri, 8 gun oldugu halde hala kulube tesrif etmiyor, Appiah bu arada 2 lig maci oynadigi halde.

Ulan Saidou kimdi, Song kimdir ?

İste, Volkan girdi oynadi; Yalcin girdi, o sakatlandi, Ferhat girdi. Bugun Hasan Sas gitse Galatasaray ne kaybeder ? Hasan Sas gider, Huseyin Bas gelir. Umit Karan gecen sene var miydi ? Hakan Sukur 2000'de Galatasaray UEFA'yi kazandiginda Inter'e gitti de ne kaybettik ?

Ve hepsinden ote, hicbirsey bu kulubun onurunun uzerinde midir ? Hangi topcunun benim kulubume hakaret etmeye, idmani terketmeye, sampiyonlugumu riske atmaya, genclere kotu ornek olmaya, onlari suc islemeye tesvik etmeye hakki vardir.

5) Bu olaylarda tek dogruyu yapan, teknik kadrodur. Gerets, Erdal ve Stump cok profesyonel davranmistir. Sezon sonunda bu sorun cozulmezse, takimi birakip gitme haklari vardir, ama ihanet icinde olmamislardir.

Bu hafta 6-0 kazandik. Herkes neseli, bu olay gecistirilecek gibi gorunuyor. Ama haftaya kaybedecegiz. O zaman tartisilacak.

Ben simdiden soyleyeyeyim, Necati'nin oynadigi bir Galatasaray'i istemiyorum. Teknik nedenlerle degil, Galatasaray, Galatasaraylilarindir, o nedenle.

Yönetim olmadığından dolayı iş çığrından çıkmıştır.Bence Gaziantep bize iki tane atmalıydı puan farkı 7 ye çıkmalıydı.O zaman bu eylem yapan futbolcuları görecektim.
Ne olursa olsun ne kadar kötü günler geçirirse geçirsin Türkiye'nin üç büyük kubunden birinde oynuyorlar.Bu güne kadar bu kulupte kimsen,n parası kalmamıştır.Kalmazda.
Bende katılıyorum Necati'nin ona çanak tutan Hasan Şaş'ın ve diğerlerinin olduğu bir kulup istemiyorum artık.Song ve Saidou da mutlaka ceza almalı.
Galatasaray forması bu kadar ucuz değil.Ucuz hesaplar yapan adamlarınde değil.
Buyursun Saidou gitsin serbest..Alacak kulup var mı.Yolula gibi Fransa ligin en altında oynayan bir kulube gider ancak.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Mehmet Marsan

Re: Haklısınız

Post by Mehmet Marsan »

Zafer Yazici wrote:Ne olursa olsun ne kadar kötü günler geçirirse geçirsin Türkiye'nin üç büyük kubunden birinde oynuyorlar.Bu güne kadar bu kulupte kimsen,n parası kalmamıştır.Kalmazda.
Yukarda yazilanlara coguna katiliyorum. Katilmadigim yukari kopyaladigim ve Hasan Sas hakkinda soylenenler. Gecmiste GS ve diger kluplerde oyuncularin parasi soyle veya boyle sekilde kalmistir. Daha yeni FIFA araciligi ile zorla Spher denen herifin parasini odedik. Siz zannediyormusunuz ki Turk futbolcularin FIFAya gitme gibi bir luksu olsun.

Hasan Sas konusuna gelince. Takimdan ayrilsa yoklugu hissedilecek 2-3 futbolcudan biri. Bence fiziken ve zihnen bitmis olmasina ragmen en etkili oyuncumuz. Adamin posasi su Canaydin'in bitirdigi takimda is yapabiliyorsa hem bizim hemde Turk futbolunun acinacak halinin belgesidir.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Haklısınız

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Yukarda yazilanlara coguna katiliyorum. Katilmadigim yukari kopyaladigim ve Hasan Sas hakkinda soylenenler. Gecmiste GS ve diger kluplerde oyuncularin parasi soyle veya boyle sekilde kalmistir. Daha yeni FIFA araciligi ile zorla Spher denen herifin parasini odedik. Siz zannediyormusunuz ki Turk futbolcularin FIFAya gitme gibi bir luksu olsun.
...
FIFA'ya gitsen FIFA burasi aglama duvari degil biz ulkenin ic i$lerine kari$miyoruz federasyonunuz var Ulusoy efendiyi ya da Jiletciyi gorunuz diyecekler. FIFA insan haklari mahkemesi degil ki? Elbette paralari kalan yuzlerce oyuncu var. Sadece GS'da degil butun kluplerde durum bu. Necati parasizliktan Ferrarisini kullanamiyor diye kizabilirsiniz. Ama GS'yin bu $ekilde yonetilmesinin sonu gelmeli. Dingo'nun ahirinada bile bir duzen vardir en azindan oranin Dingo'ya ait oldugunu bilirsiniz. GS'da herkez istedigini yapiyor.

Ufuk Mart geleiyor demi$. Mart gelir kapidan baktirir kazmayi kuregi yaktirir dan mada Mart gelince ne olacak? Uzun Ozhan gider Duztaban Cihan gelir. Degi$ecek olan nedir? Elbette Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Suleymanin yaninda Deli Murat ya da Ibrahim, Sari Selim Dumbelek Mustafa da cikacak. $ansiniza. Umdugunuzu degil buldugunuzla yetineceksiniz bu agabey-karde$ tekkesinde. Ozhan agabeyiniz Hastahane kapisinda yorgun ve bitkin olarak GS icin hala ustume du$en her $eyi yaparim diyor ve "Allahin a$kina ne olur yapma" diyen yok adama. Onun icin vizildanmayin. Sultan Beyazid ile Kirac babaniz bir iyilik du$unmu$lerdir diye bekle$in derim ben.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply