22. hafta Sivas-G.Saray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: verirlerse almamazlik etmezler in$allah. Ne kadar hirslanmi$lardi Ribery ahlaksiz cikti diye.
:D Dunku fikra kadar komik vallahi. Verirlerse almamazlik etmezler insallah dogru dedin yani.

Gecen gun bunu dusunuyordum. Marsilyanin macini veriyorlar bizim ferraribery dokturuyor yine. Ya komedi filminde dusunemezsin bunlari. Elimizde belge var diye basinin onune cikmislardi. Iste bos bir kagida Ribery'nin hic bir alacagim yoktur deyip sozde imzaladigi kagit. FIFA'da hakim diyecek ki, "hani ya getirin su adama odediginiz paralarin banka dekontlarini bakayim, boyle bakkal veresiye defteri gibi belge olmaz."

Bunlar sus pus...

E Ribery bize gelirken "ben hep GS gibi bir takimda oynamak istemistim, para pul onemli degil siz verirsiniz" demisti biz de paramiz olunca verecektik. Bu Ribery delikanli adam degilmis sozunde durmadi vallahi hakim bey bizde suc yok!...

:D:D:D

Amator kafayla profesyonel kurulus yonetilmez.

Ozan Ersoy

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote: Zaten ortada bir $eyler dondugu kesin. Masaya otururken o kadar manajer ve avukati olanlar benden akil alacak degiller ya. Hatta adam sezon icinde on sozle$me yapiyor sonra kalkip gidip ba$ka takimla bir daha sozle$me yapiyor. Deniz gibi mesela. Bicak kemige dayanan boykotunu yapsin. Gerets'in maa$ini tikir tikir veriyorlar mi acaba? Herhalde veriyorlar ki boykot yaparlarken benim antremanim var demi$ adam.

Deniz,babacıkları tarafından kandırılan bir gariban..Eninde sonunda o milyon dövizcikler çıkacak ondan,ya da futbola tövbe edecek,çaresi yok..

Gerets,Daum,Lorant vesaire..Bunlar işsiz kalıp geçimini şimdilik burda sağlayanlar..Merak etme,beş kuruş bırakmadan gitmezler..Başka yerde de alamazlar o paraları..Eğitimciliği zaten yapmıyorlar,son maçlara bakınca yarışmacılığı bile unutmuşlar artık..Gerets efendinin yerine ikinci lig hocasını koysan iki deplasman fırsatını değerlendirir en azından eşitlerdi o puanları..
Ben ortada hak hukuk olan yerlerde ne yaptiklarini soyledim. Mavi Menek$e Gul Pembe filan demeden Fierontinayi salla sirt edip ikinci mi ucuncu mu lige yolladilar Italya da. Fransada da yaptilar para konusunda mabadinin deligini bilmeyenlere kendi federasyonlari. FIFA/UEFA sadece yabanci oyuncular icin devreye giriyor paramizi vermediler denince. Yerliler icin once Haluk beyin elini opun diyorlar herhalde.

Sen istediğini de,Mehmet Demirkol yazmış bugün,aşağıya aldım..Sıkar memlekette öyle şeyler yapmak falan..Bizim tv'lerde ''hallederiz Kadir'' diye bi tip var,o işi de öyle hallederiz abi.. :D
UEFA kriterleri der ki!

5 ana maddede kriterlere uyacaksın. Sportif, alt yapı, personel ve idari, hukuk, finans. 2007'de bu iş yürürlüğe girecek. Sanmayın ki düzelecek. Biz yine bir yolunu bulup yırtacağız. Bir tanıdık kontrolör bulunacak, kılıfına uydurulacak ve lisanslar alınacak. Nerden mi biliyorum? Şuradan. İlk lisanslar bu ülkede 2004 Mart'ında verildi. Kulüplere kriterler ve formlar ne zaman iletildi biliyor musunuz? Kulüplerin 'bildirim son tarihi'nden bir gün önce. Yazıyla bir, rakamla 1... Kulüpler "bir" günde bu şartlara uyum sağlamak zorundaydılar. İsyan ettiler 15 gün ek süre alabildiler. Peki kimdi başkan? 1 ay önce seçip hop hop zıplattığımız Sayın Haluk Ulusoy!

Borç durumları

2008 -2009 sezonunda kriterlere uygun olmak zorunlu. 2007 mali yılı bitiminde lisansa hak kazananlar belli olacak. Ne diyor bu kriterler? 253 sayfa olduğu için hepsini yazmak mümkün değil. Ama finansal başlık altında kısaca şu ana fikir var. Şahıslara borçlanamazsın. Başkanlar, büyükler şunlar bunlar sana para veremez. Çalışanlara, futbolculara, bankalara, diğer kulüplere vadesi geçmiş borcun olmayacak. Ana fikir bu. Bırakın detayları, ana fikir bile bize uzak. Peki Galatasaray ve Beşiktaş 2007'ye kadar nasıl denkleyecek durumunu? Her sene 10 milyon dolar civarında açık veren ve diğerleri gibi satacak arazisi de olmayan Fenerbahçe suyun yönünü nasıl çevirecek? Bu borcun büyümemesi mümkün mü? Düşünün, 1 milyar maaşınız var ve her ay 1 milyar 100 milyon harcıyorsunuz. Nasıl çıkacaksınız bu kısırdöngüden? Yapın hesabı nasıl kalkacaksınız kredi kartı borcunun altından? Yeni yeni de çocukların da oluyor. Anelka'lar, Alex'ler. Damien Duff'un peşindesin. Nasıl vereceksin bu çocukların okul parasını. Sonra düğünü var, askerliği var. Sorun budur! Büyüyorlar borçla ve kimse kardeşim sen ne yapıyorsun demiyor. Batacaklar, farkında değiller. Roma, Lazio, Fiorentina örnekleri orada duruyor. Ama dinleyen kim!
Sizler onu birakin yarin Ribery mahkemede "hakim bey hakim bey heriflerin hali ortada. Uc kagitcinin Allahi bunlar. Buyrun metelige kur$un atiyorlar. Ben uyanik ciktim kactim" dese hangi mahkeme hangi hakim Riberi'ye hak vermez. Hic du$uneniz oldu mu? Hani bunlar Riberi'den 10 milyon alacaklar ya. verirlerse almamazlik etmezler in$allah. Ne kadar hirslanmi$lardi Ribery ahlaksiz cikti diye.
Ribery'nin derdi para değildi belki,belki başka bir mevzuydu,ama en azından bu ligdeki top oyunundan cacık çıkmayacağını hissetmiş olmalı.. (oyun tarzını sevmem ayrı,her an kırılacak cam parçası gibi gelir bana) Fırsatını bulup tüydü..Bi de Anelka örneği tüyemeyenler var mesela..Onlar da salla başı al maaşı yapıyorlar..Maaş da ne maaş ama..Rivayettir,adam Dubai'de gayrimenkul zengini olmuş..Kiminin parası ,kiminin çenesi.. :D

Post Reply