Başkan'dan müjde: GS TV 2 ay içinde yayında

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Başkan'dan müjde: GS TV 2 ay içinde yayında

Post by Mehmet Gorgen »

"Diarra ve Vogel ile görüşüyoruz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, yeni sezon öncesi bir transfer daha yapacaklarını belirterek, ''Teknik direktör ve taraftarlarımızın da istediği ön libero için Diarra ve Vogel gibi iki önemli isimle görüşüyoruz'' dedi.

Radyospor'un programına katılan Canaydın, bir transfer daha yapmak için görüşmeleri sürdürdüklerini ifade ederek, ''Diarra ve Vogel gibi iki önemli isimle görüşüyoruz, ancak bunların alternatiflerini hazır tutuyoruz'' diye konuştu.

Yeni transfer Carrusca'yı da değerlendiren Canaydın, ''Çok detaylı araştırmalardan sonra, genç, istikbal vadeden, inşallah oynadığı zaman seyircilerin sempatisini kazandıracak bir futbolcu. 5 yıllık sözleşme imzaladık. Aradan birkaç yıl geçmeden talipleri artacak'' dedi.

Geçen sezonun şampiyon takımı olduklarını vurgulayan başkan Canaydın, şunları söyledi:''Hedefimiz öncelikle ligde bu başarıyı devam ettirmek. Şampiyonlar Ligi'nde de son yıllardaki durgunluğumuzu sona erdirip, eskiden olduğu gibi yine adımızdan söz ettirmek istiyoruz. Gençlerle ve istikbal vadeden isimlerle devam ediyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da genç isimlere önem vereceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde olmadığı bir şekilde aynı yıl da en az 3 genç ismi takıma monte ederek yolumuza devam edeceğiz. Gençler bizim geleceğimiz, onlara güveniyoruz. Hocamız da onlara şans tanıyor. Eğer bu genç isimler (A) takımda başarılı olurlarsa bu bizim için büyük bir başarı olacak.''

Deutche Bank ile sponsorluk görüşmelerinin basına yansıdığı gibi olmadığına da değinen Canaydın, ''Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte bizi çağırdılar. Bir yemek yiyip, teklifi düşündük. Fenerbahçeli yetkililer yoktu. Ben, 'Onlarla siz konuşursunuz, şimdi onların yerine bizim konuşmamız olmaz' dedim. Basına bu nasıl aktarıldıysa, bilmiyorum. Bunu basına aktaranda suç'' dedi.

''YEPYENİ BİR LİG BAŞLIYOR''

Özhan Canaydın, kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat'ın geçen sezon yaptığı, ''Hakem Cüneyt Çakır'ı maçlarımıza istemiyoruz'' açıklamasının hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti: ''Yepyeni bir lig başlıyor. Geçen dönemde olanlar unutuldu. Bizler fair-play içerisinde, maçlarımıza Merkez Hakem Kurulu tarafından kim atanırsa, centilmence kabul edeceğiz. Diğer takımların da hakemleri fazla eleştirmemesini ve tüm maçların centilmenlik çerçevesinde geçmesini istiyoruz.''

''YAVAŞ YAVAŞ MADDİ SORUNLARI AŞIYORUZ''

Canaydın, yavaş yavaş maddi sorunları aştıklarını dile getirdi. Takımın kampa gitmesinden önce futbolculara tüm alacaklarını ödediklerini ifade eden başkan Canaydın, ''Bir tek şampiyonluk primini vermedik. Onu da önümüzdeki hafta halledeceğiz ve futbolcularımız sadece maçlara konsantre olacak'' dedi.

Fair-play konusunda yalnız kaldığını kaydeden Canaydın, ''Bunun nedenleri biz değil, rakiplerimizdi. Dört yıllık görevim boyunca fair-play için diğer kulüp yöneticilerinden muhatap bulamadım, ancak bu yıl radikal tedbirler alınacak. Umarız artık 'Annelerimizi rahat bırakın' çağrısı yanıt bulur'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli oyuncu Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçmesine de değinen sarı-kırmızılı kulübün başkanı, ''Demokratik bir toplumuz. Bazıları Aurelio'nun Türk vatandaşı olarak oynamasına eleştirel bir bakış getirebilir, ancak bu işin kuralları var ve bu kurallara uyulduğu takdirde sorun yok'' dedi.

''BU SEZON MİAT OLACAK''

Şike ve teşvik primi konusuna da değinen Canaydın, ''Federasyon şike konusunda gerekli çalışmaları yapıyor. Mahkemelere yansıyan bazı dosyalar var. Kulüpler Birliği Vakfı olarak da büyük bir deklarasyon yayınladık. Bu senenin miat olacağını ve yasal kurumların da araştırmasıyla şike ve teşvik primine son verileceğini umuyorum'' şeklinde konuştu.

Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin televizyonu olduğunun hatırlatılması üzerine Canaydın, ''Galatasaray'ın menfaatlerine uygun teklifleri değerlendiriyoruz. İki ay içerisinde yayına başlayacağız. Kaliteli yayınlar yapan ve taraftarların beklentilerini karşılayan bir televizyon sözü veriyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA

Gerçi TV konusunda kulüpten para çıkmayacak. Doğan holding, merkez grubu veya çukurova grubu(digitürk)ndan biri bu işi yapıp ve yönetecek.
Fakat tv'de esas söz yine medya patronunun olacak gibime geliyor.

Benim kanaatim internet sitesi gibi bu işi Doğan medya holding'e verecekler.

Post Reply