Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Galatasaray 2007-2008

Post by Selcuk Samli »

-Futbolda 2. yari basladi,sampiyonluk mucadelesini surdurmenin yaninda yeni sezonun da hazirliklarinin yapilmasi gerekiyor.Transfer konusu forumda surekli tartisiliyor,benim oncelikli olarak deginmek istedigim konu Beylerbeyi'nin durumu.3.Lig'de,grubunda 16 puanla 14. sirada bulunuyor;yani sondan ucuncu.

Beylerbeyi'nin oncelikli olarak 2. Lig B,daha sonra da 2. Lig A Grubu'na cikmasi hedef olmali.Genc takimlarimizdan gelen ve A takimi icin hazir olmayan yetenekli genc oyuncularimizin rahatlikla gorev yapabilecegi bir takim.Guvenilir ve iyi bir td,genc oyuncularimiz,ve gerekli bir kac takviye ile bu takim 2. Lig'e rahatlikla yukselir.Ayrica,oyuncular blok halinde,daha sert liglerde,beraber oynayabilir,hazir ve surekli gorev yapabilecek duruma geldiklerinde de GS'in kadrosuna katilirlar.

-Gerets ve ekibi sezon sonunda kalacak mi gidecek mi kesinlik kazanmadi.Okuduklarimiza gore ayrilma ihtimalleri kalma ihtimallerinden yuksek gozukuyor.Bu durumda yeni bir td icin arayislarin hizlandirilmasi gerekecek.Champions Dergisi'nde Avrupa'nin en yetenekli genc td'leri arasinda gosterilen Ertugrul Saglam dusunulebilir.(Eger Gerets ve ekibi kesinlikle ayrilacaksa)

-Voleybol takimlarimizin gidisati oldukca kotu.Bir sponsor ve iyi bir organizasyon da sart.

-Basketbol takimlarimiz da daha iyi durumda olabilir;ozellikle GS Bayan Takimi.
Konsantrasyon
Concentration

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sevgili Selcuk,
Yazdigin noktalarla ilgili kendi gorusumu belirtmek isterim.

*Beylerbeyi modeli dogru ama dogru klup Beylerbeyi degil.
Bence arazisi paha bicilmez Beylerbeyi satilip gelen gelirle
yerine Bakırkoy, Yenibosna, Güngoren gibi bir takim alinmali.
Gencler gene tesislerde yatip kalkip, idmani Floryada yapsin fakat
2 lig maclarina ciksin. Beylerbeyi cok uzak ve isletmesi pahali bir model.
Sonra seyircisi de yok, yani gelir yaratamiyor. Genclerde gozden uzak,
kayboluyor.

*Ertugrul Saglam teknik direktor, yardimcisi Suat/Tugay , birde Avrupali kondisyoner. Bu mudur , budur. Her ne kadar BJK formasi giymis olsada Ertugrulun GS sempatizani olmasi buyuk bir avantaj. Spor Akademisi mezunu. Bence gundemdeki isimler arasinda en mantiklisi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Alpay Dedeoglu wrote:Sevgili Selcuk,
Yazdigin noktalarla ilgili kendi gorusumu belirtmek isterim.

*Beylerbeyi modeli dogru ama dogru klup Beylerbeyi degil.
Bence arazisi paha bicilmez Beylerbeyi satilip gelen gelirle
yerine Bakırkoy, Yenibosna, Güngoren gibi bir takim alinmali.
Gencler gene tesislerde yatip kalkip, idmani Floryada yapsin fakat
2 lig maclarina ciksin. Beylerbeyi cok uzak ve isletmesi pahali bir model.
Sonra seyircisi de yok, yani gelir yaratamiyor. Genclerde gozden uzak,
kayboluyor.

*Ertugrul Saglam teknik direktor, yardimcisi Suat/Tugay , birde Avrupali kondisyoner. Bu mudur , budur. Her ne kadar BJK formasi giymis olsada Ertugrulun GS sempatizani olmasi buyuk bir avantaj. Spor Akademisi mezunu. Bence gundemdeki isimler arasinda en mantiklisi.
Alpay Selam,

Yazdiklarina katiliyorum.Beylerbeyi arazisi kime ait,ne durumdadir bir fikrim yok.Eger bu yazdigin seyler yapilamiyorsa, Beylerbeyi daha iyi degerlendirilmeli.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gerets'e gözdağı

Başkan Canaydın, Gerets'in Anderlect'le anlaştığı yönündeki iddialarına, "Herkes herkesle görüşebilir" yanıtını verdi

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, teknik direktörleri Erik Gerets'in Belçika'da Anderlecht kulübüyle görüşüp anlaştığı şeklindeki iddialara açıklık getirerek, ''Öyle bir şey olduğunu tahmin etmiyorum. Ama herkes herkesle görüşebilir'' dedi. Galatasaray Kulübü'nün aylık olağan Divan Kurulu Toplantısı'ndan sonra basın mensuplarının bu konudaki sorularını yanıtlayan Canaydın, ''Ailenin içinde herhangi bir huzursuzluk yok. Takım geçen seneki gibi kenetlenmiş durumda. Gaziantepspor maçında kazanmak istiyoruz. Önümüzde bir viraj var. Bu virajı atlatırsak her şey daha güzel olacak'' dedi.

Erik Gerets'in, ''Galatasaray'ı şampiyon yapıp bırakacağım'' yönündeki açıklamalar yaptığının iddia edilmesi için de başkan Canaydın, hatırlatılması üzerine, ''Kendisine, takımı şampiyon yapacağını belirttiği için teşekkür ederim. Gerets'in 2 artı 1 yıllık sözleşmesi var. Opsiyonu o ya da biz kullanabiliriz. Sezon sonunda görüşerek buna karar vereceğiz'' dedi.

Soruların devamı üzerine tepki gösteren Canaydın, ''Bu soruları sezon başından bu yana soruyorsunuz. Acaba, bunun arkasında menfi başka şeyler mi var diye aklımıza geliyor'' ifadesini kullandı.
Adnan Polat ise Gerets ile ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınarak, şu anda sadece lig ve kupa şampiyonluğuna konsantre olduklarını ifade ederek, ''Biz tek vücut halinde hareket ediyoruz. Benim gündemimde bundan başka bir şey yok'' demekle yetindi.

Kaynak: AA

Bu konunun cozume kavusmasi gerekiyor.GS'i onumuzdeki sezon ve gelecek sezonlara kim hazirlayacak aciklik kazanmali.2007-2008 sezonuna planli,programli hazirlanmaliyiz.
Konsantrasyon
Concentration

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu konu'nun bir an önce hallolması için Galatasarayın lige havlu atması gerekir. Şampiyonluk ve şampiyonlar ligi şansı devam ettiği sürece, bu konuda kesin adım atılmaz. Galatasaray şampiyon olur yada kıl payı kaçırırsa Canaydın Gerets'i göndermez! Liderin 1 puan uzağında ama 3. olarak bitirirse, Gerets'i tutmazlar. İlk ikiye giremeyecez gibi göründüğü an Gerets'e elveda denecektir..

Ama hoca bulma işi I. Adnan'a kalırsa zıştık demektir. Hele Ersun lafları ortalıkta dolaştıktan sonra Polat'a en ufak güvenim kalmadı! Ersun'u bu takımın başına getirmeye kimsenin gücü yetmez, ama doğru düzgün bir hoca bulacaklarınada inanmıyorum..

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Gerets, sezon sonunda takımdan ayrılacağı yönündeki söylentilere de cevap vererek, sezon sonunda kendisine yeni bir mukavele sunulursa oturup konuşacaklarını, yeni bir sözleşme sunulmadığı takdirde ise geleceğini planlamak zorunda olduğu için, gelen teklifleri değerlendireceğini ifade etti. Erik Gerets, Başkan Özhan Canaydın'la aralarında zaten bir görüşme olduğunu, hem kendisinin hem de Sayın Canaydın'ın bu görüşmeye uygun davrandıklarını, bunu da bir haber olarak camiaya duyurmak istediğini söyledi. "

www.galatasaray.org
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Duvarlar üzerime geliyor

İlhan SÖYLER 22 Şubat 2007

Oynadığı zamanlar ’Ne zaman çıkarılacağım’ endişesiyle forma giyen G.Saray’ın Arjantinli futbolcusu, "Bugüne kadar tedirginlikten dolayı bir türlü gerçek yeteneklerimi ve yapabileceklerimi sahaya tam anlamıyla yansıtamadım" dedi.

G.SARAY’da bazı oyuncular var ki, oynatılmadıkları için dert küpü. Yılların oyuncusu başta Ergün olmak üzere, Mehmet Topal, Tolga Seyhan, kendilerine oynama şansı vermediği için teknik direktör Erik Gerest’e isyan bayrağı çekiyorlar. Bu tecrübeli futbolcuların arasında bir de yabancı var ki, bir dokunun bin ah işitin. O da Marcelo Adrian Carrusca.

Yönetim tarafından Arjantin’de aranıp bulunarak transfer edilen genç futbolcu stres içinde. Ne zaman formayı giyse gözü sürekli kulübede "Beni ne zaman çıkaracak acaba" diye kenardan gelecek işarete bakıyor. Carrusca, Belçikalı teknik adamın kendisine yeteri kadar şans vermediğinden şikayet ederek "İnanın yalnız kaldığım zamanlar duvarlar üzerime üzerime geliyor" dedi.

Arjantinli futbolcu konuşmasını da şöyle sürdürdü:

Çıkarılma korkusu

"Bugüne kadar tedirginlikten dolayı bir türlü gerçek yeteneklerimi ve yapabileceklerimi sahaya tam anlamıyla yansıtamadım. Forma giyip oynadığım zamanlar, sahada yaptığım hareketleri görünce hoşuma giderdi. Şimdi çıkarılma duygusu yaşadığım için maçlardan da tat alamaz oldum. Bir kez 90 dakika oynadım o da Türkiye Kupası’nda. Ligde 9 kez sahaya çıktım, en fazla 62 dakika oynadım.

Ya ben kendimi hala ispat edemedim, ya da hocam beni anlamıyor. Gaziantep maçında ben kötü oynadığımı düşünmüyorum. Verilen görevlerin hepsini yaptım, ama yine de hocam dayanamadı ve başkasını çıkaramayınca beni kenara aldı. İstatistiklere bakarsanız kaptığım topla, yaptığım işle her şey ortada. Ama yine oyunu bitiremedim."

Sezon sonunu bekliyor

Sarı kırmızılı yönetimin ise kendileri tarafından beğenilen ve gelecek vadeden bu futbolcuyu gözden çıkarmaya niyetleri yok. Bire bir görüştüğü yöneticilerle yaptığı konuşmalarda aldığı sözlerin içini biraz olsun rahatlattığını belirten Carrusca, "Bana ’Sen hiç üzülme. Oynasan da, oynamasan da sen sezon sonunu bekle. Senin için çok farklı olacak’ dediler. Beni bu sözler mutlu ediyor" diye konuştu.

www.hurriyet.com.tr

Carrusca bu formuyla GS'da oynayamaz.Carrusca kadar ,hatta belki ondan daha iyi,Cafercan da oynar.Bence gelecek sene kiralik olarak baska bir kulupte oynamali.
Konsantrasyon
Concentration

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Galatasaray Ferhat'ı deneyecek..
Lig B 5. Klasman Grubu'nda mücadele eden Adıyamanspor'un genç orta saha oyuncusu Ferhat, Galatasaray tarafından 10 günlük bir denenmeye alınacak ve beğenildiği taktirde imza atacak..

Geçtiğimiz ay Adana'da yapılan 18 Yaşaltı Bölge Karması seçmelerine katılan ve oynadığı futbolla bir çok kulübün beğenisini kazanan Adıyamanspor'un genç yeteneği Ferhat, Turcell Süper Ligi takımı Galatasaray kulübü tarafından 10 günlük bir denenmeye alınacak ve beğenildiği taktirde imza atacak. Galatasaray'a transferi söz konusu olan 17 yaşındaki futbolcuyu yakınları ve kalabalık bir topluluk Adıyaman Havaalanı'ndan İstanbul'a yolcu etti.

Adıyamanspor Teknik Menajeri Özcan Bozdoğan, Adana'da yapılan bölge karması seçmelerinde genç oyuncu Ferhat'a ilk teklifin Şekerspor'dan geldiğini belirterek, "Geçtiğimiz ay içerisinde Adana'da yapılan 18 Yaşaltı Bölge Karması seçmelerine göndermiş olduğumuz futbolcumuz Ferhat yapılan maçlarda göz doldurmuş ve birçok kulübün dikkatini çekmiştir. Adana dönüşü bize ilk resmi teklif Şekerspor'dan geldi. Bu hafta içerisinde bazı ziyaretler yapmak üzere İstanbul'da bulunan Kulüp Başkanımız Növfel Bozdoğan'ın Galatasaray Florya tesislerine yapmış olduğu ziyaret esnasında Adnan Sezgin ile yapmış olduğu görüşmede takımımızda bulunan genç yetenek Ferhat'tan söz etmesi üzerine, Adnan Sezgin futbolcunun gönderilmesini istedi. İnşallah bu genç kardeşimiz 10 günlük deneme süresini en iyi şekilde kullanır ve Galatasaray gibi büyük bir camianın formasını giyer" dedi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Galatasaray Altyapı Ekibi Almanya'da Milli Takımlar Seçmelerini İzleyecek

Galatasaray Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş ve Altyapı İdari Menajeri Fatih İbradı, 5-6 Mart 2007 tarihlerinde yapılacak Milli Takım seçmelerini takip etmek için Almanya'nın Hannover kentine gidiyor.

1992 doğumlu sporcu adaylarının katılacağı Milli Takımlar seçmelerinin takibi, Galatasaray'ın Almanya'da düzenleyeceği seçmeler için ön çalışma niteliğinde.

Galatasaray Spor Kulübü Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş ve ekibinin, Galatasaray Europa ile koordineli olarak Almanya'da düzenleyeceği altyapı seçmelerine 1990, 1991 ve 1992 doğumlu sporcu adayları katılabilecek. Seçmeler Almanya'nın dört büyük kenti olan Berlin, Düselldorf, Frankfurt Mannheim ve Münih'te yapılacak.

Galatasaray Futbol Altyapı ekibi tarafından düzenlenecek olan seçmelerin tarihleri, seçmelerin yapılacağı tesisler ve katılım şartları Mart ayının ikinci haftasında resmi sitemizde ve gazete ilanları ile duyurulacak.

www.galatasaray.org
Konsantrasyon
Concentration

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Komutan hedef belirlemis...asil hedef lig!

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 8&go=53580

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

-Gerets ile sozlesme yenilendi,boylelikle gelecek sezon GS'i hangi td'un calistiracagi belli oldu.Gerets dun gelecek sezonun planlamasini yapiyoruz dedi,bu da olumlu.

-Gazetelerden takip ettigim kadariyla Gerets ve yardimcilari ile problem yasayan oyuncular varmis.Bu problemlerin sebebi, ciddiyeti nedir?Yoneticilerin bu konularda gerekli onlemleri almasi ve problemleri cozmesi gerekiyor.

-GS icin, 3 oyuncu bence cok onemli:Mondragon,Song,ve Arda.Song ile problemler yasandigini duyuyorum,okuyorum.Bu problemler yonetim,teknik kadro,ve Song tarafindan cozulmeli.

-2006-2007 sezonunda takimda kalan ve fazla forma sansi bulamayan oyuncularin durumu da dusunulmeli.(Ferhat,Aydin,Mehmet Guven,Mehmet Topal,Fevzi,Carrusca,Hasan Kabze)Bu oyuncular,2007-2008 sezonunda da yedek oturacaklarsa, kiralik olarak 1 sezon icin baska takimlara gidip,daha iyi durumda geri donebilirler.Yerlerine daha tecrubeli oyuncular kiralik olarak dusunulebilir.

-Takip ettigim kadariyla,kiralik olarak giden genc oyuncularimizdan, Ugur Ucar ve Erkan Ferin daha cok oynama sansi buldular.Yapilan defans hatalarini gordukce,ikisi de GS'a en az simdi oynayan oyuncular kadar faydali olur diye dusunuyorum.(buyuk ihtimalle de daha fazla)Solak oyuncularimizdan,Volkan Bekci de duzenli olarak oynuyor,iyi takip edilmeli bence.

-Takimlarinda duzenli olarak forma giyemeyen kiralik oyuncularimizin
da surekli oynama sanslarinin yuksek oldugu takim veya takimlara kiralanmasi mantikli olur.(Beylerbeyi dusunulebilir?!)

-PAF takimimizda gorev yapan Serdar Kesci baska bir mevkide,mesela orta sahada gorev yapabilir mi?Bence bu konu da degerlendirilmeli.
Konsantrasyon
Concentration

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bulent Tuncay'in fotomac'taki yazisi.
Gerets kalıyor takım değişiyor

Galatasaray'ın 2007 bütçesi 32 milyon YTL. Yönetimin, artı bütçe oluşturmak için borçlanma yetkisi de yok bu sene. Yani Galatasaray gelecek sezon ekonomik değeri yüksek olmayan bir kadro oluşturacak, oluşturmak zorunda. Bunun yolu da yabancı transferde nokta atışı yapmaktan ve altyapı kaynaklarını doğru kullanmaktan geçiyor. Kulübün bu noktadaki en büyük avantajı ise bana göre Adnan Sezgin. Türk futboluna menajer, dernek başkanı ve kulüp başkanı olarak hizmet eden Sezgin'in deneyimi ve becerisi ortada. Şu anda da Güney Amerika'dan Lig A'ya kadar tüm dünyayı taradılar. Gelecek yıl için izlenen futbolcuların 30'unda karar kıldılar ve uzun süreli takibe geçtiler. Kısacası gizli ve titiz bir çalışma süreci devam ediyor. Bunları neden mi yazıyorum? Gerets'le sözleşme yenilenmesinin ve hemen ardından takımın yıldızlarına yönelik yapılan hamlenin nedenleri tam olarak anlaşılamadı. Bu girişim, Gerets'in takım içindeki gücünü geri alma operasyonudur. Ama aynı zamanda yıldızlara yönelik açık bir mesajdır. Yönetimin bilgisi ve desteğiyle, en kritik maçta bile oynatılmayarak, "Gidici" olabilecekleri hatırlatılmıştır. Bir sonraki hamle de muhtemelen, mevcut ücretlerin yeniden değerlendirilmesi olacaktır! Avrupa kupalarına katılma şansı yitirilirse yeni bir yapılanma başlayacaktır.
Bu gizli ve titiz calisma beni umutlandiriyor ,ama cok da inanamiyorum. Bu yaz gorecegiz bakalim, kimler gelecek. Takima yuzde yuz faydasi olacak bir oyuncu bulunamayacaksa gerekirse hic transfer yapilmamali, Carrusca ve belki Inamoto da gonderilmeli. Yazilanlar dogruysa Ilic ve Song da gidebilir ucret nedeniyle..

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Boyle bir calisma yapilmasi bile cok olumlu,bakalim transfer edilen oyuncular nasil performans gosterecek?Butcemiz ne olursa olsun Song'un kalmasi gerektigini dusunuyorum.Onun gibi bir saha ici liderine GS'in ihtiyaci var;problemler varsa da cozulmesi lazim.Bir problem varsa kimse 100% hakli veya 100% haksiz degildir.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gazetelerde okudugum kadariyla Futbol A.S. genel muduru Adnan Sezgin secilen oyunculari izlemek icin Brezilya'ya gitmis.Umarim bu oyuncular menecerler tarafindan degil de,hakikaten basarili scoutlar tarafindan izlenip onerilmistir.

Mehmet Gorgen'in onerdigi Palmeiras'li Valvidia izlendi mi acaba?
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

-Bazi gazetelerde,ozellikle genc takimlardan gelen oyuncularimizin,transferde takas edilecegi yaziliyor.Kiralik olarak gidebilirler ama bonservislerinin kesinlikle kulubumuzde kalmasi lazim.

-Kiralik olarak giden cogu oyuncumuz duzenli olarak forma bulamiyor.Bence,geri gelsinler ve gelecek sezon Beylerbeyi'nin(bu sezon 3. Lig'de kalabilirse)2.Lig B'ye yukselmesine yardimci olsunlar.Tam anlamiyla,hazir olduklari zaman da(devre arasi veya sezon sonu) GS'a geri donerler.
Konsantrasyon
Concentration

Post Reply