PAF Ligi 2007-2008 Galatasaray:6 GB Oftas:3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Carsamba gunu toplu hucum, toplu defans ve guzel futbol oynayan GB PAF a karsı 90 ve 90+2 de macı ceviren Aslanların bu macta favori olmadıkları acıktı. Ciddi efor sarfettiler, yorgundular. Carsamba gunku mactan 48 sonra favori degildiler. Vestel PAF in bu hafta sonu yapacagı macı ve altımızdaki BJK PAF ve FB PAF nin maclarını takip edecegiz.

Erhan nın takıma donmesi iyi oldu. Ozgurcan A takımına cagrıldıgı icin oynamıyor. Haftaya Oftas deplasmanı ile ilk devreyi kapatıyoruz. Onemli ve uzun sureli sakatlıklara ve eksiklere ragmen iyi bir ilk yarı cıkardılar. tebrik ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mac Sonucu:

Genclerbirligi OFTAS PAF:0-GS PAF:1

Takimimizin tek golunu Mehmet Duz atmis.Efecan Karaca'nin kolu 2 yerden kirilmis,ameliyat olmasi gerekecek.Efecan'a gecmis olsun.

Kaynak:GSTV
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Öncelikle Efecan'a geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyileşir ve döner.

Takımımızın aldığı galibiyetten daha önemlisi futbolcularımızın attıkları gol sonrası 2 hafta önce Fenerbahçe'ye 2-0 kaybettiğiz maçta yapılan gol sevincinin yapılmasıydı. Alt yapıdaki gençlere bunlar mı söyleniyor, öğretiliyor ? Galatasaray'lı gençlerin yaptığı bu sevince sadece yazık diyorum :roll:
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi Site den
PAF Ligi | Çaykur Rizespor: 1 - Galatasaray: 2

PAF Ligi'nde sezonun ilk yarısını ikinci sırada tamamlayan PAF Takımımız, ikinci yarının ilk haftasında Çaykur Rizespor'la Kalkandere İlçe Sahası'nda karşılaştı. Takımımız karşılaşmadan Mehmet Düz'ün ayağından bulduğu iki golle 2-1 galip ayrıldı.

Galatasaray PAF Takımı, bu sonucun ardından puanını 37'ye çıkartarak 2. sıradaki yerini korudu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Biraz once GSTV'de seyrettim,PAF maci biraz macerali gecmis.Macin yapilmasi gereken karla kapli saha mactan once temizlenmemis.Hal boyle olunca C.Rizespor tesislerinde bulunan sahanin kullanilmasina karar verilmis.Fakat ufak bir problem cikmis;soyunma odasi olmadigi icin oyuncular sahada yedek kulubesinde giyinmisler.Hava soguk oldugu,ve soyunma odasi olmadigi icin devre arasi kisa tutulmus(5dk.)!!!

Federasyon gerekli kontrolleri yapmaz,ve herhangi bir ceza uygulamazsa bu tip olaylari daha cok goruruz.Ondan sonra ulkemizde neden gerektigi kadar kaliteli oyuncu yetismiyor,yurt disinda neden basarili olunamiyor diye programlar yapilir ,saatlerce tartisilir.
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

......soyunma odasi olmadigi icin oyuncular sahada yedek kulubesinde giyinmisler.Hava soguk oldugu,ve soyunma odasi olmadigi icin devre arasi kisa tutulmus(5dk.)!!!
Gulermisin, aglarmısın? Hadi cocuklar usumeyin top bası yapalım denilmistir.

Resmi sitede Florya gunlugunde okudum. Stoper Semih sakatlanmıs. Nedir bu takım uzerindeki sanssızlık anlayamıyorum. Acıklama su sekilde:

Dün oynanan PAF karşılaşmasında rakibiyle çarpışarak sakatlanan Semih Kaya’ya dün gece İstanbul dönüşünde yapılan tetkiklerde sağ diz ön çapraz bağlarında kopma ve iç yan bağlarında zedelenme teşhisi kondu. Semih’in ameliyat öncesi rehabilitasyon tedavisine başlandı.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi Siteden

PAF Ligi | Galatasaray: 1 – Bursaspor: 0

Galatasaray PAF Takımı, PAF Ligi’nin 19. haftasında Bursaspor ile karşılaştı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynanan karşılaşmadan takımımız 1-0 galip ayrıldı. Takımımızın tek golü 50. dakikada Semih Erdem’den geldi. Haftaya, liderin 4 puan gerisinde 2. sırada giren takımımız, bu sonucun ardından puanını 40'a yükseltti.
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS Cafe de yogun sigara dumanı altında macı seyrettim. Macı GS TV de verdi. Mac ile ilgili dusunduklerimi kısaca yazıp, bu kadronun onumuzdeki seneler ve A takımı icin verebileceklerini tartısmak istiyorum.

Ilk yarıda macın ilk 10 dk lık bolumu icinde sag on direkte defansta ıskalanan topu Vestel PAF lılar iyi degerlendiridi. 0-1. Ilk 25 dk icinde GS PAF iki yada uc pozisyon yakaladı, o kadar. Vestel in bir kafa sutu kalecinin ustune gitti, birini Fırat kurtardı. Direkten donen bir de topları var. 2. yarı baskı kurmamıza ragmen gol pozsiyonu yaratamadık. Vestel de oynayan 90 dogumlu 9 numaralı santraforu begendim. Bizde Gurege iyi oynadı. Liderligi Florya da Vestel e bıraktık.

Liderlik ve performanstan ote daha dikkat ile bakmamız gereken gercekler var. GS PAF takımında oynayan Fırat, sag bek Ali Muhammed Atam, stoper Gurege, acık Semih, forvet Mehmet Duz 88 dogumlu, bu sene PAF ta son seneleri. Bu besliden bence birtek profesyonellige gecmis Fırat A takımına cıkar. Ali Muhammed, Semih, Gurege amator statusunde oynuyorlar. 88 dogumlulardan bir tek Mehmet Duz profesyonel. A takım sansları bence cok az.

89 dogumlulardan Ilker ve Soner, Erhan, Irfan, Harun, ve Eray var. Bence hem mevki hemem fiziklerine bakarak Eray ın A takıma cıkma sansı var.

90 dogumlulardan stoper Semih A takımını zorlayacak gibi. Asagı yukarı bir kaleci, stoper Semih ve ortasaha Eray bu gruptan – 88,89, 90 dogumlular- A takımı zorlayacak uclu gibi duruyor.

86-88 jenerasyonu ile kıyaslandıgında bu takımın Cafercan ı yok, orta sahada M. Guven i ve Oguz u yok, sag bek Ates i yok, acık oynayan Aydın Yılmaz ı yok, sol bekte oynayan Ferhat i yok, stoper oynayan Erkan Ferin i ve Anıl i yok, acık oynayan Ugur u yok, Cagrı sı yok.

86-88 doneminde yetisen oyuncularımızın kiraya verildikleri takımlardaki performansları da ortada. Eger 86-88 doneminden bu kadar verim alabiliyorsak 88-90 doneminden beklentilerimizi gercekten asagı revize etmeliyiz. GS A takımı kadrosu GS da yetisen oyuncular ile kurulacaksa yada orta vade icin oyle bir hayalimiz varsa, bu daha cok 86-88 jenerasyonu ile olacak.
Yarın Istanbulspor-Orduspor macına gidip oynarlarsa Cafercan ve Ates i seyredecegim. GS A takımı bunyesine katma degerli katkı olacaksa, bu daha cok 86-88 kusagından gibi duruyor.

Bir diger sevimsiz haber Efecan ile ilgili. Yanlıs ameliyat yapmıslar. Pazartesi yada Salı gunu yine ameliyat olacak. GS Cafe de dolanıyordu, gecmis olsun dahi agızımdan zor cıktı. Son derece uzuldum. En iyi sartlarda 2. yarı son iki uc mac takımda yerini alabilir. O da buyuk soru isareti. Tekrar cok gecmis olsun.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Efecan'a tekrar gecmis olsun.(Bu yanlis ameliyat hakkinda saglik kurulu ne dusunuyor acaba?????)

Bu haftaki mac:

GS PAF-Kasimpasa PAF 24-02-2008,13:30(TSI),Florya Metin Oktay Tesisleri.

Gecen hafta takimimiz 0-0 berabere kalmis;lider Vestel Manisaspor ise sahasinda Genclerbirligi'ne 3-1 yenilmis.Yeni lider Sivasspor.

1-Sivasspor-46 puan
2-Vestel Manisaspor-45 puan
3-Galatasaray -44 puan
4-BJK-38 puan(1 maci eksik)
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS PAF: 1 - Kasimpasa PAF: 1

3 puan almamiz gereken bir karsilasmaydi. Onumuze bakacagiz.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

BJK PAF-GS PAF

02-03-2008 pazar,12:00(TSI),BJK Nevzat Demir Tesisleri.
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

PAF Ligi | Beşiktaş: 1 – Galatasaray: 1

Galatasaray PAF Takımı, PAF Ligi’nin 24. haftasında Nevzat Demir Tesisleri’nde Beşiktaş ile karşılaştı. Karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı.

Takımımız 88. dakikada Cem Sultan ile golü bularak 1-0 öne geçse de, 90+3’te Koray’ın golüne engel olmadı ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrıldı. Haftaya 45 puanla 3. sırada giren Galatasaray PAF Takımı, bu sonucun ardından puanını 46’ya yükseltti.

Saha
Nevzat Demir Tesisleri

Hakemler
Serkan Çınar, Mehmet Yıldırım, Hasan Karadaş

Goller
88' Cem Sultan (Galatasaray), 90+3' Koray (Beşiktaş)

Galatasaray
Fırat, İlker, M.Ali, Sinan, Soner (Semih), Gür Ege, Fatih (Erdem), İrfan, Harun, Serdar (Cem), Cihan

Beşiktaş
Atilla, Erkan, Erdem, Bülent, Koray, Sinan, Ömer, Abdullah, Saim (Orhan), Necip, Gökhan
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selçuk Samli wrote:Resmi siteden:

PAF Ligi | Beşiktaş: 1 – Galatasaray: 1

Galatasaray PAF Takımı, PAF Ligi’nin 24. haftasında Nevzat Demir Tesisleri’nde Beşiktaş ile karşılaştı. Karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı.

Takımımız 88. dakikada Cem Sultan ile golü bularak 1-0 öne geçse de, 90+3’te Koray’ın golüne engel olmadı ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrıldı. Haftaya 45 puanla 3. sırada giren Galatasaray PAF Takımı, bu sonucun ardından puanını 46’ya yükseltti.
Aferin Cem'e. Bu gencimiz yavas yavas PAF takimda oynamaya basladi demek ki. Yedekten girmis ve golunu de atmis Besiktas'a karsi. 2 gun once dogumgununu kutlamis ve su anda 17 yasinda kendisi. Sozlesmesi bu Mayis'da bitiyor diyorlardi. Gecenlerde Cem Sultan Avrupa'ya gidecek diye bir soylenti cikmisti. Sozlesmesinin uzatilmasi lazim en kisa zamanda. GS gelecegini kaybedecek lukse sahip degil. Alt yapi da elden giderse pek bir sey kalmiyor.

Ozan Ersoy
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun aksam tv'da BJK-GS PAF macinin ozetini seyrettim.Cem Sultan'in caprazdan asirtma bir vurusla attigi gol tam bir usta isi hakikaten.Umarim bu basarisini devam ettirir.Yedigimiz gol ise Nobre'den son yedigimiz gole cok benziyor.

Maci anlatan spiker ilginc bir uygulamadan soz etti.Gelecek sezon 1991 dogumlu oyunculardan daha yasli oyuncular PAF liginde gorev yapamayacak.Sadece bir 1990 dogumlu oyuncu kadroda bulunabilecekmis.TFF'nin sitesine baktim,herhangi bir aciklama bulamadim.

Bu(muhtemel) uygulamanin iyi tarafi futbola profesyonel olarak devam etmeyecek oyuncularin baska bir kariyere yonelmelerine sans tanimasi.18 yasindaki bir sporcu,futbola devam etmeyecekse,universite veya meslek okuluna devam edip degisik bir kariyere zaman kaybetmeden yonelebilir.

18 yasinda A takimlarda gorev yapamayacak durumda olan oyuncular,futbollarini gelistirebilecekleri bir kulube gidip,isler yolunda giderse 20-21 yaslarinda A takima katilabilirler.

Yine gecen aksam GSTV'de Prof. Mehmet Kurdoglu'nu dinledim.GS'da genc takimlardaki oyunculari yogun mac temposuna uygun olarak hazirladiklarini belirtti.Yani gerekli kas gelistirici antremanlari yaptiriyorlarmis.Fakat yogun mac trafiginin yine de sakatliklara sebep oldugunu,buna engel olamadiklarini soyledi.O yastaki oyuncularin GS'da,ulusal takimda,okul takiminda,mahalle arasinda surekli mac yapmalari sakatlik riskini de arttiriyor dedi.(bu ilerki yillarda da problem yaratiyor)

Belki yapilacak olan,okul maclari icin,yetkililerle konusulup aflarinin istenmesi(ozellikle GS'da ve ulusal takimlarda maclari oldugu haftalar).Mahalle maclarini tamamen unutmalari gerekiyor.Ulusal takimlarda da daha fazla sayida oyuncu kullanilmasi faydali olabilir.
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Post Reply