Meriç Tunca ve kasıtlı yalanları hk.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Meriç Tunca ve kasıtlı yalanları hk.

Post by Ismail Gezer »

Hürriyet'te Meriç imzası..

Sabah'a başladığım yıllar, spor sayfası garip manşetler atardı, doğruluğu tartışılır.. Ama hemen hepsi Galatasaray'ın işlerini zorlaştırmaya yönelikti.. Sevgili dostum, spor servisini yönetenlerden Meriç Tunca, yazarmış, manşete koyarmış o asparagasları..
Anılarını yazdı dizi olarak bir gazete, kendisi anlattı..
O hafta Galatasaray'ın kimle maçı var.. Salıdan başlarlarmış, ortalığı karıştıracak palavralar atmaya..
Diyelim maç Bursa ile..
"Adnan Polat 'Bursa'ya şeftaliyi yarmaya gidiyoruz' dedi.."
Böyle bir laf yok. Ama sen derdini ummana dök, mesaj yerini buldu bile..
Haydi Bursa'da öfke.. Bursa'da kızılca kıyamet.. Bursa bileniyor, bu ve benzeri haberlerle, pazara kadar, takımı, yöneticisi, seyircisi ile.. Bursa yerel basını da yangına körükle gidince..
Meriç şimdi, Sanal Hürriyet'te spor şefi.. Esas Hürriyet'te de önemli rolü olmalı.. Sezmeye başladım.
Perşembe günü gazeteye bakıyorum.. Selçuk'la Hamit'i nerdeyse vatan haini ilan etmiş bir hava.. Birinci sayfada anons resmi.. Bunlar Emre'nin golüne sevinmeyip kulübede oturuyor. Oysa o resim gol anı resmi değil. O resim içerde.. Selçuk yok kulübede.. Nuri ile Hamit var..
Başlıklar, yazı, Selçuk'la Hamit'i, milli maç arasından sonraki ilk lig maçında rahatsız etme hissi veriyor, hele Meriç'i iyi tanıyorsanız..
Benim sorum, Hürriyet Spor Müdürü sevgili dostum Mehmet Aslan'a.. "O sayfayı gördün mü?."
Bir sorum daha var.. "Seninle Fuat Akdağ'a gidelim mi, NTV'ye.. Maçın görüntülerini üçümüz izleyelim mi, var mısın?. Birinci ikinci gollerden sonra Abdullah Avcı'ya bir bakalım. Bir de Selçuk'un golünden sonra ne yapıyor?."
Asıl haber bu.. Selçuk ve Hamit haberini hazırlayan Hürriyet spor servisinde maçı TV'den izlemiş ve Abdullah Avcı'daki bu Himalayalar kadar farklı gol sevincini görmemiş bir tek adam yok mu?. "Avcı, Selçuk'u neden oynatmıyor" polemikleri 15 gündür, ülke sporunda "1 numara" iken, bu görüntüler asıl haber değilse, ne haberdir Mehmet?.
Hürriyet'e yakışmıyor!..
.......

Bahsetmeye, konu açmaya değer mi? Değer!

Bu medya şerefsiz kaynıyor. Ama bazıları çok şerefsiz, çok satılmış çok aşağılık!

Hürriyet hep şerefsizliğin timsaliydi ama tarihede kayıt düşmek lazım, isim vererek!

Yazı Hıncal'ın bu arada..

Post Reply