THY EUROLEAGUE:Fenerbahce 63-52 GALATASARAY ODEABANK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Adem Aygun
Posts: 205
Joined: Sat Jan 17, 2009 12:21 pm
Location: edirne
Contact:

THY EUROLEAGUE:Fenerbahce 63-52 GALATASARAY ODEABANK

Post by Adem Aygun » Thu Mar 12, 2015 11:23 am

Galatasaray Odeabank, Kadınlar Avrupa Ligi 2. Turundaki üçüncü ve son maçında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. Metro Enerji Spor Salonu’ndaki mücadeleden Fenerbahçe 63-52’lik galibiyetle ayrıldı. Bu skorla seriyi Fenerbahçe 2-1 kazanmış oldu. Böylece Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenecek Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finalinde mücadele etmeye hak kazanan taraf da Fenerbahçe oldu.


Galatasaray Odebank karşılaşmaya Nuria Martinez – Queralt Casas – Jelena Dubljevic – Sancho Lyttle – Nevriye Yılmaz beşiyle çıkarken, Fenerbahçe ise Birsel Vardarlı Değirmen – Shavonte Zellous – Tuğba Palazoğlu – Tina Charles – Quanitra Hollingsworth beşiyle sahadaki yerini aldı. Agresif bir savunmayla maça başlayan Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank’ın yüksek yüzdeli isabetlerine engel olamadı. Sarı – Kırmızılılar pota altından etkili oldu. Maçın ilk üç dakikası 7-2’lik Galatasaray Odeabank üstünlüğüyle geçildi. Pota altında zorlanan Fenerbahçe’de Quanitra Hollingsworth iki faulle kenara geldi. Hücumda Tina Charles ile etkili olan Sarı – Lacivertlilerin koçu Jacek Winnicki, fark açılınca molasına başvurdu. Takımlar çeyreğin bitimine beş dakika kala 11-5’lik Galatasaray Odeabank üstünlüğüyle kenara geldi. Moladan Agnieszka Birzycka’nın üçlüğüyle dönen Fenerbahçe, Tuğçe Canitez’in üst üste sayılarıyla farkı kapatarak öne geçti. Galatasaray Odeabank’ın başarısız atışları da üst üste gelince Fenerbahçe 15-0’lık seriyi yakaladı. Şebnem Kimyacıoğlu’nun çeyreğin bitimine 30 saniye kala Sarı – Kırmızılılar adına mola dönüşündeki ilk sayısını bulmasıyla serinin sonu geldi. Çeyrek 20-13 Fenerbahçe lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrek Şebnem Kimyacıoğlu’nun isabetiyle başladı. Pota altından tekrar etkili olan Galatasaray Odeabank farkı eritti. Sancho Lyttle’ın üç faule ulaşıp Ekrem Memnun tarafından kenara alınmasından sonra momentum tekrar Fenerbahçe’nin eline geçti. Sarı – Kırmızılıların çeyrek başındaki agresif savunma anlayışı kayboldu ve hücumda bir türlü etkin olunamadı. Fenerbahçe özellikle Agnieszka Bibrzycka ve Tina Charles ile etkili olarak farkı açtı. Çeyreğin bitimine dört dakika kala fark 14 sayıya kadar çıktı. Bu dakikalarda Nuria Martinez ile etkili olan Galatasaray Odeabank farkı eritmek için çaba gösterdi.

Fenerbahçe’nin tam saha baskısına oyun kurucusundan aldığı katkıyla cevap verdi. Jacek Winnicki çeyreğin bitimine 2.44 kala molasına başvurdu. Skor 35-24 Fenerbahçe lehineydi. Çeyrek dönüşü Martinez ve Casas’ın sayılarıyla geçildi. İlk yarı biterken takımlar 39-27 Fenerbahçe üstünlüğüyle soyunma odasına girdi.
Üçüncü çeyrek Tina Charles ve Agnieszka Bibrzycka’nın Fenerbahçe adına ürettiği sayılarla başladı. İki ekip de üst üste hücumlardan eli boş dönünce skorda değişim yaşanmadı. Galatasaray Odeabank’ın bu çeyrekteki ilk sayısı da Sancho Lyttle’dan geldi. Yaklaşık altı dakika boyunca yaşanan top kayıpları çeyrekteki düşük skorun en önemli sebebiydi. Nuria Martinez’in çeyreğin son bölümünde dört faulle kenara gelmesi Sarı – Kırmızılıların oyununun sekteye uğramasına neden oldu. Galatasaray Odeabank pota altına hızlı biçimde top indirmek için çabalarken, ev sahibi Fenerbahçe savunmada hızlı yer değiştirmelerle buna engel oldu. Sarı – Lacivertliler Shavonte Zellous ve Tina Charles üzerinden skor üreterek farkı korudu. Çeyrek 52-37 Fenerbahçe lehine sonuçlandı.


Son çeyrekte sahaya dönen Nuria Martinez’in sayısıyla maç devam etti. Ardından Tina Charles ve Tuğba Palazoğlu’nun beş sayısı gelince Ekrem Memnun bitime 8.07 kala molasına başvurdu. Skor 57-39 Fenerbahçe lehineydi. Maç içinde yaşanan en büyük fark bu sayıların ardından geldi. Mola dönüşü Sarı - Kırmızılılar hücumlarından istediğini alamayan taraftı. Fenerbahçe tempoyu düşürerek hücum ederken Jacek Winnicki molasına başvurarak oyuna müdahale etti. Maçın bitimine 4.50 kala skor 59-41 Fenerbahçe lehineydi. Mola dönüşü Jelena Dubljevic basket faulle üç sayıyı çıkardı. Faulü yapan Quanitra Hollingsworth beşinci faulünü yaparak oyun dışında kaldı. Galatasaray Odeabank farkı azaltacak sayıları bulmaya başlasa da Fenerbahçe’yi savunmada durdurmakta zorlandı. Çeyreğin bitimine 2.40 kala Ekrem Memnun molasına başvurdu. Skor 61-46 Fenerbahçe lehineydi. Mola dönüşü Galatasaray Odeabank farkı eritmek için mücadele etti. Sarı – Kırmızılıların çabası yeterli olmadı. Fenerbahçe maçı 63-52 kazandı.

İSTATİSTİKLER

FENERBAHÇE
Agnieszka Bibrzycka 15 sayı – 3 ribaund – 1 asist,
Birsel Vardarlı Değirmen 5 sayı – 2 ribaund – 2 asist,
Shavonte Zellous 9 sayı – 5 ribaund – 2 asist,
Tuğba Palazoğlu 5 sayı,
Tuğçe Canitez 6 sayı – 3 ribaund – 2 asist,
Quanitra Hollingsworth 2 sayı – 2 ribaund,
Miljana Bojovic 2 sayı – 1 ribaund – 1 asist,
Tina Charles 19 sayı – 9 ribaund

GALATASARAY ODEABANK
Nuria Martinez 8 sayı – 10 ribaund – 5 asist,
Kelsey Bone 4 sayı – 5 ribaund,
Ayşegül Günay 4 sayı,
Queralt Casas 5 sayı – 2 ribaund – 1 asist,
Nevriye Yılmaz 6 sayı – 5 ribaund – 1 asist,
Jelena Dubljevic 7 sayı – 1 ribaund – 1 asist,
Sancho Lyttle 11 sayı – 4 ribaund,
Şebnem Kimyacıoğlu 7 sayı – 1 asist

1. Çeyrek: 20-13
2. Çeyrek: 19-14 (39-27)
3. Çeyrek: 13-10 (52-37)
4. Çeyrek: 11-15 (63-52
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Post Reply