Galatasaray 2016-2017

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2016-2017

Post by Hasan Tezcan »

Kahirlarin takimi...magdurluk ne simge olmus takim adalet ariyor gene. Bu nasil bir adalet anlayisi kendisine sormak isterdim, kuranin adaleti ancak bu kadar olur Fikret baskan. GS mac yapmiyor ise sana ne, daha önce neredeydin.

Nedense bu adami hic sevmedim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Genel kuruldan once en hosuma giden fikir "eger mali sene sonunda net zarar olusursa bunu yonetimler cebinden karsilar" oldu.

Florya ve Riva hakkinda ayri gorusler var, ve acikcasi okuyunca hepsi mantikli geliyor. Herhalde genel kurul bir orta yolu bulur. Fakat bu genel kurula cok daha ciddi hazirlanmak gerekecek, ve toplantida goruslerin detayli bir sekilde ortaya konulmasi lazim. Oldu bittiye gelmesin, tereddutler varsa kisa bir sure arayla ikinci genel kurul da toplanabilir kanisindayim.Umarim duygularin degil mantigin agir bastigi bir kongre veya kongreler olur.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Anlayabildigim kadariyla yeni yapilan otelin icinde henuz bir calisma baslamamis. Otelin yerini de dusundugumde, bazi katlarin rezidans olarak kullanilmasi da dusunulebilir. ABD'de bu rezidans oteller cok tutuluyor, bizim memlekette durum nedir bilmiyorum.Bir de, piyasada cok satilik otel varmis; hemen satmak zorunda degiliz, kiraya da verebiliriz, sartlar duzelince satisa cikarabiliriz. Tabii, "firsat maliyetini" de dusunmek lazim. Dogrumu cevirdim bilmiyorum, "opportunity cost". Yani satip baska bir sekilde degerlendirsek daha cok para kazanabilir miyiz?

Yarinki oylamada ne sonuc cikar bilmiyorum. Tek bildigim sey banka, ve vs. borclarin odenmesi ve temliklerin kaklmasi sart. Bir de "yonetimler kulubu borclu devredemez, boyle bir durumda yoneticiler maliyeti kendi ceplerinden oderi" tuzuge %100 koymamiz gerekir. Buna cogunluk destek veriyor, ve tuzuge eklenmeli. Kafamiz her daim rahat olur.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dursun efendı kendisinden öncekilerinin yaptıgı ayak oyunu ıie herşeyi satacak aklınca. O otel ışı de hayaldi. Turkiyeye gelen giden yok kı otel ışinden para kazanılsın. Atış tuttugu belli idi. Riva belki deniyor. Onu da eline yüzüne buiaştırmış zaten. Kendi 500 mılyon dolar diyor ama alacak olan dolar değil lira dıyor. Yani ıs çapanoğlu. Ben bunların hıcbirine güvenmiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Projeler kabul edildi, hayirli olsun. Tabii ki tamamlamak onemli olan.

Bugun bir uye konusma yapti, kongreye katilmayanlar uyelikten cikarilsin dedi. Tuzuge de konmus bu arada, ben oneri zannediyordum tuzuge koymuslar. Nelerle ugrasiyoruz, inanmakta gucluk cekiyorum. Simdi mesela Prof. Dr. Aziz Sancar uyelikten cikarilacak mi kongreye gelmedi diye? Veya, kongreye gelmeyen/ gelemeyen uyelerden mazeret tutanagi mi toplayacagiz? Vaktimizi ve enerjimizi dogru seylere harcayalim, yapici olalim biraz.

Sunum bellidir, bir gun onceden videosunu veya pdf dosyasini koyarsin herkes seyreder ve/veya okur. Kongre gunu bir sunum daha yaparsin,toplantiya katilanlar salonda, katil(a)mayanlar da internette oyunu kullanir. Bu devirde bunu yapmak cok mu zor?

Bugun aklima geldi; her mali kongrede mali tablolar kuse kagida basili kitapciklar olarak uyelere dagitilir(di).Hala dagitiliyor mu acaba? Bu da gereksiz bir maliyet bana sorarsaniz. Bunlari da internette pdf dosyalara koyarsin isteyen oradan okur. 3000 tane falan basiliyordur herhalde. Alin bu parayi genc takimlardaki cocuklara verin. Bir kisminin senelik harcirahi cikar buradan. Bir de bu cocuklara sponsorlar bulamaz miyiz? Senede 1000, 1500 USD verecek? Kucuk sirketler, sahislar da verebilir bunu.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Florya işi çok önemli ve orası tamamen bizim filan dıyordu ihtiyar heyeti. Bir de buralardan gelen para yönetimin keyfi ile harcanamaz. Bır danışma kurulu olsun ve bu kurul bu paranın nereye ve nasıl harcanacağına karar versin dıye bir fikir vardı. Bu ne oldu. Guya gelırın dışına çıkıp para harcamaya kalkan yönetım bu farkı cebinden öder diye bir tüzük değişiminden bahsediliyordu. Bu ne oldu. Selçuk sen kongreye katıldım mı? Senın arkadaşın Murat çok etraflı yazardı bu kongre sonuçlarını. Onu da mı küstürdük bilmiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi ben Istanbul disinda oldugumdan kongreye katilamadim; ara ara GS TV'den takip ettim.Murat'in bir kirginligi oldugunu sanmiyorum, sadece cok mesgul oldugunu biliyorum.

O mali kriteri tuzuge 100% koymamiz gerekiyor. Hem de detayli bir sekilde aciklayacaksin ki, kriteri delmek mumkun olmasin. Bu mali kriteri tuzuge koymazsak, en gec 10 senede batma noktasina geliriz. ilk yapmamiz gereken sey bu.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugunlerde Bruma ile ilgili haberler cikmaga basladi.Bruma'nin menaceri cikti yine ortaya.

Balde'ye onerim: Bruma, nazar degmesin, cok iyi gidiyor. Ben her gecen hafta buyudugunu gorebiliyorum. Cocugun konsantrasyonunu bozma; isler rayina oturmusken baska maceralara girmesin. GS ile kontrat yenile, zamani gelince, yani Bruma Bayern, Real, Barca, Man U gibi bir kulubun ilk 11'nde surekli oynayacak duruma geldiginde musaade ister, GS da sartlar olusursa(cerez parasina olmaz tabii ki) verir zaten. Arda'ya verdi, Alex'e verdi, Bruma'ya da izin verir. Bruma cok genc, ve henuz erken. Tekrar ediyorum, cok iyi gidiyor, ve kalirsa daha da iyi olacak.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adalet dagitmislar gene. Agir bir ceza almis, AY'nin dedikleri yanina kar kaliyor bu anlamda.

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... asi-onandi

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ahmet Calik ile ilgileniyormusuz, seyrettigim kadariyla iyi ve genc bir stoper. Scout'lar daha detayli izlemislerdir umarim. Oncelikle zirt pirt sakatlanan bir oyuncu olmamasina dikkat etmeliyiz.Yalniz Ilhan Baskan 5 milyon Euro istiyormus, bu rakam cok yuksek.Bir stoper transfer etmemiz sart, sadece onu biliyorum.

Baskan teklif gelirse herhangi bir oyuncumuzu satmayi dusunebiliriz demis. Bence Bruma ve Fernando'yu hic dusunmesin. Hatirlayalim; Mondi'yi yasli diye gonderdik, sonra da 4 sene kaleci aradik.

Wesley dunya kupasina hazirliyor kendini, bir sakatlik gecirmezse 2018 mayisa kadar hiz kesecegini sanmiyorum. Belli ki Turkiye'den ve ulkesinden gelen elestiriler hirslandirmis onu. Nigel da ulusal takimi ve dk'sini hedefliyor olabilir, cikisi suruyor onun da.

Bir iki sakatlik disinda Lukas da iyi gidiyor esasinda.Ben olsam gondermezdim, ama finansal durumu bilmiyorum tabii ki. Tabii, onu gonderince yerine kime koyacaksin, onu da dusunmek lazim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yazmak istedigim birkac konu var. Hafta ortasi Hincal Uluc bazi aciklamalar yapmis; Alp Baskan'in yonetim kurulundan ayrildigini soylemis.Kendisine hic danisilmadan bazi kararlar alinmis ve o da istifa etmis.Uluc aciklamalara devam edip mali incelemenin bittigini ve Dursun Baskan'in elinde son 15 seneye ait raporun bulundugunu ama baskanin bunu aciklayamadigini soylemis.

Benim haberim yok; kulupten bir aciklama yapildigini goreniniz var mi? Alp Baskan istifa etti mi? Mali incelemenin sonuclari neden aciklanmiyor?

Riva ve Florya'dan elde edilecek gelir 500 milyon USD civarinda olacak derken simdi 500 milyon TL'lik bir gelirden bahsediliyormus. Baskanim TL mi USD mi? Aciklayabilir misiniz?

Devre arasi transferleri yapilacak anladigim kadariyla. Kulubun ve memleketin mali durumunu unutmayalim bu transferleri yaparken.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hınçal dingili Alp Yalman'a Floryadaki hayalet diyor. Operadakı hayaletden esinlenmiş. Ona göre bütün ipler onun elinde. Takımı her maç için o kuruyormuş. Takımın oyunun ilk yarısında iyi oynayıp ikici yarı sapıtması ise Riekerink'in oyunu okuyamayıp gerekli değişiklikleri yapaması imiş. Bu hayalete sesleniyorum bu söylediklerime çıkıp yalan desin. Kaç kere yazdım kaç kere programlarda söyledim dediğini kaç kere kendi ağzından duydum. Inkar edemez deyip duruyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi ben Alp Yalman ile ilgili soylenenlere pek inanmiyorum. Kendisini hic tanimiyorum ama iddia edebilirim ki Alp Baskan'in onune bos bir kagit koysan baskan ilk 11'i yaz hoca oynatacak desen bos kagidi aynen iade eder. Hic sanmiyorum bu islere girecegini.

Ahmet Calik transferi gerceklesmis. Begendigim bir oyuncu ve uygun bir fiyata sonuclandirildi; hayirli olsun. Gary'i cok tanimiyorum ama gordugum kadariyla iyi bir oyuncu, ve caliskan bir adammis. Umarim ikisi de saglikli kalip kulube en iyi sekilde hizmet ederler.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alp Yalman baskan gibi baskan...öyle islere karismas, gereksiz demec hic vermez. Onun yeri bende baskadir.

Post Reply