Riekerink

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Riekerink

Post by Cengiz Akgun »

Basındaki kaşarlar kafayı adama taktılar. Rıdvan bile GS'a yakışmıyor otorite kuramıyor diyor dingil. Neymiş. Snijder getirmiş. Bugün Snijder kaç şut attı. Biri gol olsa kahramandı. Bir tek haklı olduğu yan var. Podolski neden son 13 dakika kala girdi. Sinan'ın burnu kırılmış sen daha 7 dakika bekliyorsun adamı değiştirmek için dedi. O da niye böyle yapıyor bilmiyorum. Battal sırık gibi her hava topunu aldı, bir doksanlık adamın önünde bır yetmiş bile olmayan Sabri var nerde Serdar Aziz diyor. Hakikaten bu soruların cevabını veriyor mu? Maçtan sonra aynı TS maçı gibi evimizde ustun oynadık rakip duran toplardan gol buldu kaybettik demiş. Neden duran topları ve Başakşehirlilerin dedigi gibi yan toplar zafları vardı, onları kullandık dedirtiyorsun. Maçları herkes izliyor. GS çekirge gibi sıçrayıp maç kazandığını görüyor. 1–0 ile maç kazandığın ortada. Bu kafayla git, Saraçoğlunda ezecekler seni. Artık goy goyu bırakması lazım. Dick Advocatı da yiyeceklerdi. Herif ben bildiğimi yaparım hastirin dedi şimdi kahraman oldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Rıekerınk

Post by Cengiz Akgun »

Bir de şunu ekleyeyım. Levent Nazifoğlu tam bu işin adamı. İyı bulmuşlar. Hiç dolduruşa gelmeden hocanın arkasında olduklarını ve takımdaki form düşüklüğünü gördüklerini ve bunun çaresinin bulunması için teknik heyete güvendiklerini söyledi. Bu düzeltilecek dedi. İdareci olarak kendilerinden istenen ne varsa çözeceklerini ve bu sorumluluklarını kimseyi suçlamadan yapılacağını söyledi. Yani olayın farkında. Biri hakem konusunda ne söyleyeğini sorunca, bugünkü yenilgide hakemin bir etkisi olduğunu söyleyecek değilim. Bir takım hataları olsa da sonucu etkileyen bir yönetimi olmadı. Bizim gibi karşı takımda bazı kararlarının doğru olmadığını söyler belki dedi. Kafasını kuma gömen biri değil. Kıvırtmıyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Rıekerink

Post by Cengiz Akgun »

Adam gibi bir tercüman bulumadılar. Herif uyduruyor. İngilizceyi kafasına göre çeviriyor. Adam üstün oynadigin anlarda skoru değiştiremezsen Trabzon maçındaki gibi yeniliyorsun diyor. Kastetdiği ilk yarıdaki Erenin önünden geçen topa vuramaması filan. Bu herif aynı Trabzon maçındaki hikaye gibi üstün oynadığımız macları kaybediyoruz diye çeviriyor. Yorumcular da bu lafa bakıp adamla alay ediyorlar nasıl (baştan aşağı) üstün oynadık ama yenildik demiş bir de diyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basinin buyuk cogunlugu JOR'in basarisiz olup gonderilmesini istiyor zaten; basini objektif bulmadigim icin hic kafaya takmiyorum.Elestiriler ayni zaten; her hocaya benzer elestiriler yapiliyor. Ben hocanin bugun yenen gollerde bir hatasi oldugunu dusunmuyorum. Bizim defans, ve ozellikle stoperler bu hatalari senelerdir yapiyor. Ama, sagolsun yonetim, bir tek Serdar'i transfer edip, baska bir stoper almadi, ve ayni filmi yine seyrediyoruz. Abuk subuk gol yemedigimiz mac yok gibi.

Bugun, takimi, 2. golu yiyene kadar fena bulmadim. 2. golden sonra, son 5 dakika haricinde, gol atmak zorunda olan bir takim gibi oynamadik. Sinan'i begendim, iyi oynadi bence. Bruma tutuktu biraz, driplinglerini daha cok kullanmayi denemeliydi. Nitekim kullandigi zaman bir, iki pozisyonda cok etkili oldu.

Hoca Serdar'i yavas yavas takima monte etmeli. Bir de haftaya Eren yerine Lukas ile baslamayi dusunmeli. Eren'i tekrar motive etmek lazim.

Bugun Basaksehir'de Ugur, Cengiz, ve Mehmet'i (Batdal) begendim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu şu Batdal'ı bunlar Avrupadan elinirken iki üç maç seyretmiştim. GS da niye barınamadığı ortadaydı. Hicbir top kontrolü olmayan hava hakimiyetine dayalı bizim eski Gökmeni andıran modası gecmiş bir santraforu dün kahraman yaptık ya, ne diyeyim artık. Levent Tüzemen diye bir hıyar var Batdal çok iyi pas istasyonluğu yapıyor demesin mi? Herhalde Şükür'ün kaleye arkası dönükken yaptığı ver kaç işini anlatamak istiyor güya.

Erenin yerinde ben bile olsam o topa vururdum ya da bir yerime çarptırır içeri atardım. Türk futbolcusunu anlamam zor oluyor. Adamı beslemiyorlar diyorlar. O golü atamayanı beslesen ne olacak. Yedeğe çekilmesi gerek. Böyle ne yapsam banko oynarım dediler mi bunlar işi boşluyorlar. Selçuk da öyle. Burak da böyleydi. Dün bir iki hareketi vardı ama güya hastaymış. Bagırsak enfeksıyonu geçirmiş. Yahu illa oynaması mı lazım. Oynat Josue denen adamı madem. Zaten sonunda bu değişikliği yaptın. Onla başla ve hasta adamı sonra sok madem. Neyse FB bilendi. Yine Saraçoğlunda bir rezillik olmaz inşallah. Zaten o maçı da verirlerse toparlanamazlar artık.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Riekerink

Post by Hasan Tezcan »

Beni JOR'un durumu ilgilendirmiyor Cengiz abi, haftalardir ayni sorun devam etmekte. JOR da bunu savunurcasina, 'topa cok sahiptik', 'maca hakimdik' diyor...bence cok hatali, maca hakim falan degiller, rakip takimlarin isine geliyor GS'in anlamsiz top cevirmesi. JOR oyunu sakin savunmasin, Levent N. da bunun farkinda...ve formsuzluga bagliyor simdilik...3-4 haftadir iyilesme yok, GS yerinde sayiyor, ve JOR durumdan o kadar rahatsiz degil gibi gözukuyor, bu iyi degil. Beni tatmin edecek demec vermiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet. Nedense çok rahat. Olur böyle der gibi. Bu arada bugün yine TS'u hakem doğradı. Bir penaltı bir de kırmızıyı yedi diyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Nazifoğlunu beğendiğimi söyledim. GS'ın yenilgisinin hemen arkasından bugünkü yenilgide hakem sonucu etkileyen bir karar vermedi dedikten sonra kalkıp BJK pazar günü hakem koruması altında dedikten sonra bugün öyle demek istemedim kıvırtmasını anlamış değilim. Elbette Orman kaçkını hem stad yapımında hem de borçlar konusunda sataşıp duruyordu. Sanki Vodofonu kendi ceplerinden yaptırmışlar gibi. GS da pırlanta gibi yer olan Mecidiye köyü verdi.

Bugün hem Riekerink'in arkasındayız de hem de Fatih hoca gelirse kendisi ile çalışmaktan memnun olurum de. Terim gelirse senle filan çalışmaz, sen de gidersin. Terim kimle çalışmış ki senin emrine girsin. Ben futbol direjtörü filan anlamam o demekmiş diyor senelerdir bu bir. Başarısız olan giderse bunu basın toplantısında değil Riekerink'e söyle. Yaptığınız transferler ortada. De Jonge'u o mu aldırdj size. İzlandalı nerdeyse 3-ayı gececek tosun gibi yatıyor. Eren efendiye başta olmak üzere bütün futbolculara da söyle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Inter Mancini, ve De Boer'u gonderdikten sonra gecen sezon Lazio'dan gonderilen Pioli ile anlasmis. Salla zari hangisi tutarsa. Dunyayi sardi bu td degistirme sarmali. Bu arada yoneticiler ve futbolcular kusursuz tabii ki!!!
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Overrated and overpaid.

Kulupler spor yaptiklarini unutmasinlar.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun LN hocamiz JOR, bu Bursa macinin sonucu ne olursa olsun degismeyecek demis. Umarim yonetim sozunun arkasinda durur.

Kim gelecek ki zaten? Bu saatten sonra radikal olarak ne degisecek? Biri gelip oyunculara defansta hata yapmamayi, orta yapmayi, duzgun pas atmayi, kendine iyi bakmayi mi ogretecek? Hem de gelir gelmez...
Ogretecek olsa JOR ogretir zaten, adamin meslegi bu. Senelerce oyuncu yetistirmis, futbol oynamayi ogretmis.

Takimin onemli oyunculari Wesley, Lukas, ve Selcuk formsuz. Surekli defans hatalari yapiliyor. Dogru durust orta yapan oyuncu yok.

Adam ne yapsin?Hatalari ortmek icin takim elbiseyle sahaya mi kostursun?
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dün Riekerink ve Carol bir basın toplantısı yapmışlar. Malum Riekerink' in yardımcılarından biri olan Orhan Atik'e yol vermişler. Bu arada bence Riekerink yerine tercüman Mert çıksa daha iyi. Herif adamın söylediklerinin üstüne kendi kafasına göre ekleyip cevap veriyor. Bence Riekerink bazı şeyleri mesala neden maçtaki hamleleri zamanında yapamadığını açıklayamadı. Ya Mert adama soruyu tam çevirmedi. Çünkü Kasımpaşa maçındaki o manasız son dakika oyuncu değişikliklerinin doğru olduğunu sanıyor hala. Bir de gol erken geldi ama oyuncularım o golün üstüne yatmak istediler dedi. Sen ölü müsün birader? Özürü kabahatinden büyük. Madem olayı gördün el kol hareketi yaparsın bilemedin çağırırsın kaptanı söylersin ne yapıyorsunuz diye. En azından devre arsında soyunma odasında eşeğe çevirirsin bu gole yatan kimseleri. Nitekim ikinci yarı başında golü yediğine göre bir bok dememişsin demek devre arası. Sonra acayip bir gol ile tekrar öne geciyorsun ve takım tık diye yine duruyor sen kenardan oyunu okuyorum desen de maçı okuduğun filan bir şey yok. Okuyup bir önlem alamıyorsun ve cart diye penaltı oluyor. Buyrun izleyin neler dediğini.

https://youtu.be/IIgM-ncd-II

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sebebini bilmiyorum, neden yolladiklarini. Ailevi neden olabilir, degilse amac kulubeyi guclendirmek olsa gerek. Ben yönetimin bu tarz arayislarina olumlu bakiyorum. Ayhan sanirim ekipte, onun yanina pondus sahibi adam eklediklerinde isler iyiye gidebilir.

JOR su hali ile yetersiz bana göre. Bu isin ekip isi olduguna inaniyorum. JOR'in iyi oldugu hususlar var, ve gelistirmesi gerektigi hususlarda.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Riekering Snijder yerine Advocaat ile bir araya gelip konuşmalı. Elbette basına gözükmeden. Advocaat dan öğreneceği çok şey var. Eminim ki Advocaat da memnun olur ve bunu usturubu ile yapar. Hoca çünkü. Teknik ekipte Ayhan ne kadar yeterli bilemiyorum. İyi bir kondisyoner ile devamlı maçları izleyip oynanacak rakip konusunda çalışma yapıp maçtan önce oturup bir taktik planı yaparak oyuna böyle hazırlandıklarını hiç sanmıyorum. Advocaat kendi yardımcılarını getirmiş. En önemlisi de kondisyoneri. Sezon içinde yüklenme olmaz diyenler şaşkın olarak FB'nin 13 maçta bu konuda nerden nereye geldiği konuşuluyor ve Advocaat hala istediğim yerde değiller diyor. İkici gordüğüm faeklılık Advocaat oldukça gerçekci hiç duygusal değil. Gördüğünü hic şekere bulamadan tak diye söylediği gibi beğenmediğini değiştirmekta kararlı. Bu başta insani ilişki konusunda sorun yaratır gibi gözükse de adamın tarzı bu olduğu kabül görüyor. Riekerink bunu ne şiş yansın ne de kebab tarzı ile yapnaya çalıştığı için sıkıntıda. Bak hala sizi göndrecekler dediklerinde söylediklerine bak. Advocaat'a bu sökmedi. Benden iyisini bulsunlar hay hay dedi ve kestirip attı. Bu bavulumu alır giderim değil konyratım neyse odur anlamındaydı. Milli maç arası ülkeme giderim dedi ve gitti. Bunları bir daha soramadılar. Şimdi ise Advocaat aşağı Advocaat yukarı.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben Riekerünk'in gönderilmesinden memnunum. Çok geç kalındı çok geç. Riekerink'in sözleşmesi resmi olarak bozulduğunu Dursun açıkladı yine her zamanki gibi çalkalayarak. Levent efendi tebliğ etmiş ve yarın Floryada hesabı kapanacakmış. Alt yapı da kalacak mı dediler. Bilmiyorum yarın bunu da görüşeceğiz dedi. Bana göre kalır. Öyle paragöz biri değil. O da farkında bu işi bu konumda beceremediğini. Zorluk çıkartmayacağı ortada.

Gelelim Tudor konusuna. Kendisi ile anlaşıldığı aşikar. Söylemiyor çünkü bilmediği bir bok vardır ve elimde patlar diye temkinli. Tudar'a git Karabükle hesabını kapa yarın gel dediği ortada. O da gitmiş zaten ve bu akşam bu işi hal edecek Karabükte. Böylece resmi olarak GS klübünden ayrılmamış birine kağıt üstünde teklif yapmamış olacak yerseniz. Bunlar bu kadar saçma insanlar. Hiç şeyimde değil ne kadar büyük patron oldukları. Gözümde Bakkal dükkanını çekip çevirecek bir becerileri yok. Düştükleri durum bu. Devre arasına rezil kupa maçları ile girmişsin ve herifin Tuzla ile baş edemediği ortadayken kalk bekle. Madem öyle gider Tudor ile anlaşırdın. Devre arasını adam hazırlardı ve Karabük de gider kendine birini bulurdu. Böyle koca ayartarak ev yıkan oruspu haline dönüşmezdin. Biliyorum ağır oluyor ama insan da din iman bırakmıyorlar. O kadar öfkelendim yine bu başereti şimdi sanki bir iş yapıyormuş gibi konuşurken görünce.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply