Riekerink

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Riekerink

Post by Selcuk Samli »

Man U, lider Chelsea'nin 12 puan gerisinde, Liverpool 11, Tottenham ve Arsenal 10, Man City 8. Man City ve Arsenal 25 macta 5 maglubiyet almislar.
Hocalari yerli yerinde duruyor. Puanlari, FB maci haric, bireysel hatalar ve hakem hatalari ile kaybeden GS hocasini gonderdi. Basin lig basladigindan beri JOR'in karsisinda oldu. Daha oncede yazdim simdi de yaziyorum: JOR bizim ulkede duydugu hakaretleri toplam kariyeri boyunca duymamistir.
Kariyeri boyunca bircok oyuncu yetistirmis bir futbol emekcisi icin agir sozlerdi hakikaten.

Kendisine hizmetlerinden dolayi tesekkur ederim. Kariyerinin bundan sonraki bolumu icin de basarilar dilerim.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk ben bu kanaate simdi varmadim...haftalarin getirdigi birikim. Oyuncularin gösterdigi gelisim, oyunun iyilesmemesi, hamleleri ve tercihleri...aldigi basarilar tamamen kisisel basariya dayali...GS sistem takimi diyebilirmisin, nasil oynadigini bana anlatabilirmisin...haftalarca cözumsuzluk ile karsi karsiyayiz.

Igor Tudor'dan beklentilerim olacak, isik görmek, cabukluk istiyorum. Statikoculuga karsiyim, bahane arayanlari sevmem, ki bu kariyerinde var, bana cözum uretsin, beni heyecanlandirsin. Altyapidan oyuncu görmek istiyorum ayrica, Birhan bu takimda oynar mesela.

Onunla imzalanacak kontrata dikkat etmek lazim, umarim sezon sonunda yazildigi gibi bedelsiz gitme maddesi koyulmustur. Sorunlu kisilige sahip gibi me geliyor, egosu olan bir insan...tipki FT gibi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yazdıklarım harfiyen çıkmış. Dün utanmadan beyinsiz mikrofonun önünde aklınca aptal kandırıp yeni çalıştırıcı arama işine yarın başlayacağız demişti. Hiç utanma arlanma da yok. Ben de Selçuk'a katılmıyorum asla. Premier ligde bu saydığı takımlar istedikleri yerde olmasalar bile futbol oynuyorlar. Ben kupa maçlarının hepsini seyrettim. Galatasaray futbol oynamıyordu takım olarak. Bütün oyuncuları sorun yaşıyordu üçünçü ikinci lig takımlarının önünde. Buna Bruma da dahil. Herif sirk cambazlığına özenmiş ayağında top iğne deliğinden geçirmeye çalışıyordu. Bakın Hamit Almanyaya dönmüş. Tuzla maçında bizi yakan o Hamit geçen hafta Darmstadt forması altında Alman Bundesligada haftanın futbolcusu seçilmiş. Nasıl oluyor bu? Evet bu şerefsizliğin bir kısmı Hamitin ise de o şerefsizliğin iki üç mislisi Riekerink'e aittir. Darmstadt'daki hoca eline gelenin kabiliyetini görmüş. Herhalde Hamit 1.5 ayda kabuk değiştirmedi ve süper bir form da yakalamadı. Herifin haberi yok Hamit'den nasıl yararlanılacağından. Kafayı De Jong'a ve Jousue'e takmış. Sıçırtırıncaya kadar bunlarla oynadı. Aynı işi o Emlakçı dediğim Chedjou için de yaptı. Hoca moca değildi. Hiç kimse kusura bakmasın ve bu herifi savunmaya da kalkmasın. Hocalığı GS da öğrenmeğe başlamıştı. Sakatlık makatlık bunun takımı çalıştıramamasından geliyordu. Alt yapı hocası bu işlerden ne anlar. Ne oldu alt yapıya döndü mü yoksa tamamen gitti mi? Bu konuda bir haber görmedim. Sezon başında işleyen takımın içine sıçıp bu hala getirdi. Bu sezondan ne kurtarılabilirse o kardır.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Galiba tamamen gitmiş. Aldığı 2 kupa ile en azından bir tebessümle anılacak. Kendisinden çok daha ünlüler bunu da yapamadılar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS'in sistemi vardi Hasan. Bol pas yapip topu kaliteli ayaklara vermek, ve kaliteli ayaklarin yonlendirmesi ile gol atmaya calismakti. Bol pas yaparak rakibi usandirmak (tabii biz taraftarlari da), ve konsantrasyonunu bozarak sonuca gitmek de bu sistemin bir parcasiydi. Mukemmel bir sistem miydi? Hayir degildi. Ozellikle mac berabere giderken veya maglupken fazla yan pas ve geri pas yapmanin mantigi yoktu. Ben de elestiriyordum zaten.
Fakat yine de, bayagi bir puan topladi takim. Stoperlerimiz bireysel hatalar yapmasa, hakemler iyi mac yonetse daha da fazla puan toplamis olurduk, ve su anda liderdik. Inanmayan gecmis maclari seyredip gorebilir.

Ingiltere'de futbol tabii ki daha iyi oynaniyor Cengiz Abi. Futbolcular, teknik adamlar, saha kaliteleri, hakemler, basin, taraftar, federasyon daha iyi cunku. Daha iyi top oynanmasi normal.Ben seyrediyorum maclari, ve cok sayida vasat mac da oluyor. Ingiltere'de olan ve bizde olmayan bir sey "futbol kulturu". JOR'i veya baska bir td'u , Ingiltere'de hicbir kulup, liderden 5 puan geride diye gorevden almazdi.

Teknik direktorlerin isi bir yere kadar. Futbolcularin islerini iyi yapmasi lazim, kendilerine cok iyi bakmalari ve cok iyi calismalari gerekiyor. Maalesef, kendilerine iyi bakmiyorlar ve iyi calismiyorlar.Calisanlar, ve iyi bakanlar fark yaratiyor zaten, ornek: Bruma. Maclarda kotu oynamalari, sakatlanmalari genellikle bu yuzden. Hamit'in oynadigi takimda ortam GS'dan daha rahat, psikolojik olarak daha rahat oldugundan daha iyi oynayacaktir.

Bence JOR iyi bir td. Gelistirmesi gereken seyler var tabii ki. Butcesi cok yuksek olmayan,ve akademisine yatirim yapip oyuncu yetistirmek isteyen kulupler icin ideal bir td olur. Hem takimi calistirir, hem de akademiyi, ve scouting islerini organize eder. Bunu bizim ulkede yapamaz ama ozellikle kuzey Avrupa'da cok rahat yapar.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oğlen zar zor FB maçının ikinci yarısını izledim. Maç ortada idi. Krasdor fa FB'de gol pozisyonu konusunda kısır bir maç çıkarıyordu. Ama FB -10C bayağı bir boğuşuyordu. Maçtan sonra Advocata yüklenenler bizim basın adındaki salaklar. Adammaçın başında gol yemişler. Ama Advocaat da sonucun dışında bu takımdan asla memnun değilim. Verdiğim fırsatı hala değerlendiremiyen bu takımda oynaması zor oyuncular var gibi laflar etti. Bir de bizim giden dingili düşünün. Yuvarlak laflarla daha bir şey kaybetmedik ve üç kulvarda emin adımlarla gidiyoruz derdi. Advocaat ise Pazar günü yapacağım değişiklikleri göreceksiniz diye tehdit etti. Bana göre FB Çarşamba günü bu takımı rahat eler. 1-0 Rusyada -10C de hiç de kötü bir sonuç değil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply