TSL 23. Hafta Antalyaspor-GS, 06-03, TSI:20:00

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

TSL 23. Hafta Antalyaspor-GS, 06-03, TSI:20:00

Post by Selcuk Samli »

Deplasmanda zor bir mac, Wesley ve (bildigim kadariyla)Lukas yok.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 23. Hafta Antalyaspor-GS, 06-03, TSI:20:00

Post by Cengiz Akgun »

Lukas GS işini bence bitirdi. Snijder'in de hör hörü gitmiş tır tırı kalmış. Lifi atar kılı döner. Bence işi bitmiştir GS da. Mümkün olsa da dehleseler. Bunlar bence artık kayıp değil ayak bağı. Yönetimdeki develer görüyordur umarım. Todor'a gelince bu hafta da zırvalarsa artık o da kayıplar listesindedir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Topic'i sn acmissin Cengiz abi, yandik ;-)

Gidenler gider kalanlar is yapar umudu ile...Igor temizlik yapar artik, Birhan'i monte et bakalim...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Allah sizi davul etsin. Biliyorum birazı yalan birazı abartma basında. Ama bugün Tüzemenden duydum. Evet antreman ağırlığından homurtular başladı diyor. Snijder için bilemem ama sakatlığını bahane ediyor olabilir böyleleri bu kadar ağır çalısmak istemez dedi. Podolski Japonya ile anlaşmış. 2.7M Avro bonservis gelecek. 32 yaşında zaten senede 3M avroluk 2 senelik kontratı var bence de isabetli karar çünkü santrafor değil. Kanat oyuncun bol o zaman lüks oluyordu dedi. Transferleri eliştirdi. Sakat Serdar Azize 4.5 milyon Avro gömdün bonservis parası olarak ve kalkıp Çalık'a 2.5M avro bonservis verdin diyor. Biri sezonu kapattı öbürü klübede ve kimse 7M avroyu nasıl ezip bozduğunun hesabını veremiyor dedi. Kalktın TS'un hayıflandığı ulan kimse almaz dediği adam Cavandaya bonservis verdin. Herif yok ortada dedi. Sonra şu Carole olayı. Bu adam ne yapıyor. BJK maçında bir pas verdi ama yine adamını kaçırdı. Senin elinde Linnes gibi ileri geri hızı ile oynayan bir adam varken onu kadroya alma ve bu adam ileri çıkarsa geri gelemiyor ama direk takımda. Biri bana bunu bir anlatsın yahu diye isyan ediyor. De Jong gibi emekli birini getiriyorsun ve adam her dakika kırmızı alacak durumda bunu açıklayın demem çünkü yok bir açıklaması dedi. Sonra Snijder yedeği diye Josue diye biri var ama adam şimdi lazım ama yedek bile olamıyor. Bunları nerden buldunuz birader bu kadar da mı futbolcudan anlamıyorsunuz. Beş senedir sol bek ve eli yüzü düzgün stoper bekledik. Yok. Santrafor dedik. Burak'ı arar olduk. İkiye bir hoca değişti oyun da ve oyuncu da değişen bir şey yok. Avrupa rüyası görüyorlar taraftar Antalya maçından bile umutsuz. Benim de kulağıma geliyor. Levent Nazifoğlu Tudoru istememiş, bakmayın bugün yönetim olarak arkasındayız dediğine çünkü gerek Rize ve gerek BJK maçlarında çıkardığı takımdan ve oynanan oyundan o da memnun değil dedi.

Yani bu sene de ziyan edildiği gibi takımda bir sürü asalak oyuncu var. Gelecek sene de mi Chedjou, De Jong, Josue, Semih ve Carole ile geçiştirilecek bilemiyorum. Çünkü satmadan yenisini alamıyorsun. Eren Derdiyok ne olacak?'Ahmet Çalık ve Serdar Aziz fiyaskosu ile Cavanda kazmasını ne yaparlar hiç bilmiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Sat Mar 04, 2017 12:25 am
Topic'i sn acmissin Cengiz abi, yandik ;-)

Gidenler gider kalanlar is yapar umudu ile...Igor temizlik yapar artik, Birhan'i monte et bakalim...
Selçuk'a açtırdım. Ama yine vızıldayan benim. Haklısın!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu sakatlanmalarin iki sebebi var: 1- Oyuncular kendine iyi bakmiyor 2- Yanlis antreman yapiliyor. Sezon ortasinda antremanda yukleme yapmak ne kadar dogru bilemiyorum. Bunu ancak doktorlar ve antreman bilimcileri aciklayabilir.Ama yine de sezon ortasi yuklemelerinin sonuclari pek de iyi olmaz diye dusunuyorum. Mantik olarak dusunun: Diyelim ki gunde 45 dk kosuyorsunuz, ondan sonra da 5-10 kg'luk agirliklarla agirlik calismasi yapiyorsunuz. Biri geliyor diyor ki, iyi ama yeterli degil, 90 dk kosman, ve agirligi 2 misli arttirman lazim diyor. Sizi bilmiyorum ama ben o antremani saglikli tamamlayamam. Herseyin bilime uygun yapilmasi gerekir.

Nigel da sakatlanmis. Birhan kadroda yok. GS bu maci zor kazanir.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Herhalde bu işi yaptırankar bu kadar bilinçsiz değil. Bu hayvanlar ligin başından beri 60' ncı dakikada şiştiğine göre gereken şekilde çalıştırılmalıdar. Bu konuya teknik heyet özen göstermedi. CSKA Moscow sezon başında ve lig arasında normal kilosunda dönmeyen ve gerekli fiziksel kondisyonun altında gelene kilo başına binlerce dolar ceza kesiyor. Arda öküzü bizde iken kababçı ke f2f isi gibi o yaşta vöt göbek bağlamıştı. Atlitico Madride gittiğinde şu kadar kiloya düşmezsen ne maaş gilan alamazsın dediğini her yerde anlattı..

Yarın yine Çalkala Yavrumu oynayacaklarsa Floryayı basıp bir ikisini hizzaya getirmek yine taraftara düşecek. Bugün sıkıyı gören Mehmet Topal bile elle düzeltip bir tane attı.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Allah sizi nasıl bilirse öyle yapsın eşek herifler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eski tas eski hamam. Yenen goller rezillik. Yine bir korner gördüm herif bomboştu ve Musleranın kucağına vurdu. Brumayı da gördünüz. Kedinin boku lazım olmuş gitmiş denizin ortasına sıçmış.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Problemler devam ediyor. Kenar beklerin ofansa katkisi az, topu son cizgiye tasiyan, ve/veya guzel ortalar yapan kenar bekler yok. Bir tek Martin var, ona da o gorev verilmiyor gordugum kadariyla. Orta sahaya az da olsa yaratici adamlar lazim,bir tek Selcuk'la bu is yurumez.
Yedigimiz ilk golde faul yoksa yine klasik bir sahsi hata.

Gollerimiz cok guzeldi; bir de Bruma'nin vurdugu ve direkten donen kavisli bir sut vardi ki, gol olmadi, yazik oldu.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:
Tue Mar 07, 2017 5:14 pm
Problemler devam ediyor. Kenar beklerin ofansa katkisi az, topu son cizgiye tasiyan, ve/veya guzel ortalar yapan kenar bekler yok. Bir tek Martin var, ona da o gorev verilmiyor gordugum kadariyla. Orta sahaya az da olsa yaratici adamlar lazim,bir tek Selcuk'la bu is yurumez.
Yedigimiz ilk golde faul yoksa yine klasik bir sahsi hata.

Gollerimiz cok guzeldi; bir de Bruma'nin vurdugu ve direkten donen kavisli bir sut vardi ki, gol olmadi, yazik oldu.
Emlakcı yine artistlik yaptı ve gerci arkadan bir müdehale var ama olsun. Bu bu laubaliliği her zaman yapıyor. Bedava gol. İkinci gol ise Carole'ün her zamaki hatasından daha çok bu yeni gelen Tudor'un hediyesi. Eşek herif sanki Linnes götünü koparmış. Carole'ün kafa göz dağılmış hala oyunda tutuyordu. Yanından o adam tac cizgisine paralel geldi geçti. Hadi bu sefer kaşında dikiş var da diyemezsin. Bunu kaç kere yaptı sağlamken de. Jason Dinayer varken bunu aldılar ucuz diye. Tudar da bu golü yedirince rahatladı Linnes'i aldı. Bunlar böyle. Hocaya müdahale edilmez lafına karşıyım. Alır oturturum önüme böyle hataları bir inat uğruna yaparsan bunu karşılığını göreceğini bilmelisin ona göre derim. Burası babasının takımı değil. Kendi bilir. 2-0'dan maçı veriyorlardı da Allah yüzümüze baktı. Artık 10 antreman yaptım deme hakkı da kalmadı. Kurtarıcıyım diye geldi.

Bu arada bunak Nasuhi biz bazen bile bile göre göre kaç maç kabettik demek isterken biz bilerek bir kaç maçı kaybettik deyince basındaki şabalaklar şike yaptıklarını itiraf etti diye üstüne yürüyünce bugün istifa etmiş. Bunlar bu kadar aptal ve yönetim kurulundalar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply