TSL 6. Hafta, Bursaspor:1-GS:2,Gol:Tolga, Sofianne TSI 19:30

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

TSL 6. Hafta, Bursaspor:1-GS:2,Gol:Tolga, Sofianne TSI 19:30

Post by Selcuk Samli »

Zor bir deplasman maci bizi bekliyor.

Gecen haftaki kisa gozlemlerim: Serdar'in kafa ile verdigi gol pasi cok guzeldi. Fakat, gereksiz fauller yapmaya devam ediyor; nitekim rakibe ciddi bir firsat verdik.Adamin sirti donuk, tac cizgisine yakin bir yerde top ile oynuyor, neden faul yapiyorsun?

Gecen hafta Iasmin'in soldan yaptigi bindirmelerin ikisinde kendisi bombosken pas atilmadi; birinde Tolga, birinde Garry topu ezdiler. Basit oynayin, arkadasiniz daha musait durumdaysa topu onune yuvarlayin. Kafanizi kaldirip saga sola bakin, aklinizi kullanin.

Garry cok calisti, takdiri hak etti. Fakat, ortada etkili olamiyor, onu bir sekilde kanatlara gondermek lazim.
Last edited by Selcuk Samli on Mon Sep 25, 2017 2:35 am, edited 1 time in total.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 6. Hafta, Bursaspor:GS, TSI 19:30

Post by Cengiz Akgun »

Durum kötü gibi. Tam ara açılacakken bizim dangalaklar yine eski havaya bürünmüşler. İlk devre yenen gole cevap yok. Duyduğum kadarı ile o aman bu ne diyerek nazar değdirdikleri baskı maskı yokmuş. Bursa istediği gibi oynamış ilk yarı. Golde Fernando bayağı bir hata yapmış.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Insan skora göre goruyor Cengiz abi, ben dahil, ama bu mac bir milat tasi gibi, mac bitmeden yaziyorum durum 1:1 ama cocuklar buyuk bir karakter örnegi gösteriyor bugun, TD'un care arayisina hayranim...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Bu sene maçlarımızı seyretmeni tavsiye ederim.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 6. Hafta, Bursaspor:1-GS:2,Gol:Tolga, Sofianne TSI 19:30

Post by Cengiz Akgun »

Yenen golde hatası olan yeni alınan Romen solbek. Tutacacağı adamı bırakıp ortadakine koşmuş. Neyse 2-1 de iyi. Vallahi o kadar soğudum ki oturup 90 dakika Türk maçı seyredemiyorum. Özetlere ve yorumlara bakıyorum. Erman fena değil. Hiç olmazsa takım tutmuyor. Biraz daha gayret edip yaraşlığı bıraksa daha iyi olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Selam herkese. Cengiz Abi, ben Nezih Abi'ye katiliyorum, ozellikle bu yabanci sinirlamasi gelmeden bol bol mac seyret.Eski tecrubelere dayanarak yazarsam, bu yabanci kisitlamasi ile beraber kalite bayagi dusecek. Seyirci sayisi da, kulup gelirleri de azalacak. Tabii, yerli oyunculara yapacaklari odemelerden dolayi, kuluplerin mali yuku azalmayacak. Bunu hep beraber gozlemleyecegiz maalesef. Bizim takim coskulu ve hirsli oynuyor; seyretmeye kesinlikle deger, vaktin varsa seyret derim.

Bugune gelince: Ilk yarida takimda anlam veremedegim bir telas ve konsantrasyon bozuklugu gordum. Sasirdim cunku, oyuncularimiz dunku cocuk degiller, onemli takimlarda senelerce oynamis, kaliteli oyuncular. Daha sakin oynamalarini beklerdim(insan psikolojisi iste, ne olacagini tahmin edemezsin). Yedigimiz golde Iasmin hata yapti ama esas hatayi Maicon yapti. Kendisine hic yakismayacak bir calim yedi, ondan sonra da rakip, kalenin onunde bitti zaten.Bu ilk 20-25 dakikayi BJK, FB, Basaksehir, TS,Goztepe gibi takimlara karsi oynarsak yanariz, benden soylemesi. Hele hele Avrupa kupalarinda guclu kulupler rahatlikla 3'luk yapar.

Macin sonuna kadar oynadigimiz baskili ve coskulu oyunu takdir ediyorum. Cok guzel goller attik. Umarim defansif zaaflarimiza bir cozum buluruz.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence hic telasa kapilmadilarm her an top aradilar...Bursapor sonunda dayanamadi. Ilk 30 dakika Bursaspor iyi geldi, GS hazirliksizdi, ama bu dogal, rakipler GS'i neticede cözecek...ama GS mucadeleyi birakmiyor, kenar yönetim care ariyor. Rakip kim okursa olsun, böyle mucadele ettikleri surece eli bukulmez....Belhanda ve yanindakiler rakip takimlar icin kabus olacak. GS'da tempo, kabiliyet ve uretkenlik var...iyi kondisyon depolamislar....birbirlerini iyi tamamliyorlar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply