Galatasaray 2019-2020

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2019-2020

Post by Selcuk Samli »

Nando'nun sakatlık sonrasını durumunu takip ediyorum da, koltuk değnekleriyle yürüyüp, ayaginin üstüne basabilmesine çok sevindim.Acikcasi,bir sure basamaz diye tahmin ediyordum. Bu sayede kasları fazla tembelleşmeden, daha çabuk iyileşebilecek diye düşünüyorum. Bacak ve ayak bileği kiriklari yaşayıp,haftalarca ayağımin ustune basamadigim icin ne hale geldigimi çok iyi hatirliyorum.

Ameliyattan iki gun sonra, Florya'ya gidip antrenmanı izlemesi de muhteşem bir şey. GS'da futbolcu olsaydım acikcasi çok etkilenirdim. Bu lafı son gunlerde çok duyuyorum, ve çok da doğru bir laf: "kalan maçları kazanıp, Nando'ya güzel bir hediye vermeliler".
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Saracchi'nin durumu nedir yahu?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Jimmy'e faulu vermedi, akabinde gol yedik. Mission accomplished!!!
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

45 yildir futbol izliyorum, ve futbol bilgim sokaktaki averaj insanin üstündedir. Uzun zamandır hakemlerin yetersizliğini, tutarsız yönetimlerini rahatlıkla gözlemleyebiliyorum . Ortada bir suru istikrarlı olarak kotu mac yoneten hakem verken gecen seneki Rize macını yoneten hakemin gorevden alınması , Zorlu toplantısı gibi olaylar da kafamdaki şüpheleri, soru işaretlerini arttirmaya yetti zaten. O kurumu avucunun ici gibi bilen Erman Toroğlu da olup bitenleri sürekli anlatıyor. Ortada ters bir seyler donuyor, ve ben 45 senelik taraftar ve 17 senelik kulup üyesi olarak bu durumdan fazlasiyla rahatsızım.
Benim kulubum 50-60 milyon Euro para harcayıp takim kuracak, bir suru talihsizlik yasayacak, bir de üstüne hakemlerin kotu yonetimi yuzunden zarar gorecek. Benim bunu kabul etmem mümkün degil. Mac seyretmekten nefret eder hale geldim. GS sevgisi olmasa o televizyonun basına oturup, ayda 30$ bayılmam. Bugun maçtan sonra sinirden yerimde duramadım. Esim, Selcuk çık biraz yürü, hava al oyle gel diye yolladı evden. GS yönetiminin hukuki adimlar atması lazım.

Yine futbolun mutfağında yetişen,bu piyasada neler döndüğünü benden çok daha fazla bilen Erhan Telli'nin yorumlarini dinleyin. Kalecini adimlarini saymak neredeyse tarihe karismisken, bunu bugun GS'a karşı kullanmak çok manidar. Hadi calin bakalım ayni düdüğü rakiplerin kalecilerine. Adam Jimmy'i burnunun dibinde itip düşürüyor, devam diyor, pozisyon donup gol oluyor. Bal gibi biliyor, faul oldugunu ama çalmıyor. Sonrasında benzer bir pozisyon oluyor, adam Jimmy'i yine ayni sekilde düşürüyor, bu sefer faul diyor. Bir karar ver be birader, bir karar ver.

https://www.youtube.com/watch?v=_aBjmGqf2jU
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Monaco Henry'i geri cagirmis. Acikcasi bu tavrı etik bulmuyorum. Pandemi dolayisiyla ligler oynanmadigindan kontrat suresinin uzatılması konusunda daha esnek olmaları gerekirdi. FIFA bu olagunustu süreç icin, kulüpleri mağduriyetten koruyacak bazı düzenlemeler yapmaliydi. Ama FIFA'nin ne yaptigini kimse bilmiyor zaten, kendileri de dahil.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bazen oyuncularin günlük, hatta anlik olarak futbol oynamayı unuttuklarini düşünüyorum. Yedigimiz birinci golde JM'in yaptigi hata inanilmaz. Jason gibi bir stoper aradı gözüm. Hızlı bir stoper Cisse'nin pozisyonunu bozar, vurdurmazdı.Ikinci golde ortak defans hatası vardi. Anlassalar bu hatayı yapamazlardı. Martin orta yaptırıyor, Marcao ıskalıyor, Ryan da Cisse'yi boş bırakıyor. GS boyle gol yememeli, kafalari neredeydi merak ediyorum.
TS macinda da yedik garip goller. Jesse ceza sahasına geliyor, ama neden geldigini bilmiyor. Sicrayip gelen ortaya kafa vuracagina topa bakıyor, Novak çakıyor kafayı.Son golde Emin'in Sorloth'u ilk anda topla dondurmemesi lazımdi. GS'da oynuyorsanız bu hataları yapmayacaksınız. Boyle bir lüksünüz yok.

Sicak ve nemli havada maçın büyük bölümünde istekli oynamaları, bir suru gol pozisyonu yaratmaları da bugünkü maçın olumlu yaniydi.
nefvakfi.org

Post Reply