Gelecek Dunya Kupalari...

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Gelecek Dunya Kupalari...

Post by Mert Tokman »

Biliyorsunuz 2014 Brezilya'da oynanacak...

Bugun verilen kararlarla...

2018 Rusya'ya...
2022 Katar'a verilmis...

Bizimkiler daha debelensin...

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Gelecek Dunya Kupalari...

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Biliyorsunuz 2014 Brezilya'da oynanacak...

Bugun verilen kararlarla...

2018 Rusya'ya...
2022 Katar'a verilmis...

Bizimkiler daha debelensin...
2022'yi Ingiltere ve Portekiz beraber istiyorlar diye duymustum buradaki haberlerde. Bu is basket isine benzemez. 50-60 bin kisiyi iki uc gunde bir birkac ile tasimak lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Rusya neyse de,Katar ilginç olmuş 2022 de bu ülke yerinde olacak mı acaba?
Bir dünya kupasının bir ülkeye verilmesi için ödenebilecek rüşvetleri düşünmek istemiyorum bile.Araplar olmayan stadların maketlerini göstererek Dünya kupası organizasyonu alıyor, çok ilginç!

Blatter ile ilgili bi rüşvet lafları vardı ama o kadar da detaylı hatırlamıyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Rusya neyse de,Katar ilginç olmuş 2022 de bu ülke yerinde olacak mı acaba?
Bir dünya kupasının bir ülkeye verilmesi için ödenebilecek rüşvetleri düşünmek istemiyorum bile.Araplar olmayan stadların maketlerini göstererek Dünya kupası organizasyonu alıyor, çok ilginç!

Blatter ile ilgili bi rüşvet lafları vardı ama o kadar da detaylı hatırlamıyorum.
Muhakkak rusvet dondugu kesin. Zaten FIFA icin bir sorusturma basladi bile. Yalniz Katar maketiyle de gitse makbul. Bunun tartisilacak yeri yok petrolun varili $85 dolar oldugu surece. 10 senede 10 tane Seyrantepe yaparlar. Zengin arabasini dagdan asirir fakir duz ovada sasir diye bosuna dememisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Can Ergun wrote:Rusya neyse de,Katar ilginç olmuş 2022 de bu ülke yerinde olacak mı acaba?

Muhakkak rusvet dondugu kesin. Zaten FIFA icin bir sorusturma basladi bile. Yalniz Katar maketiyle de gitse makbul. Bunun tartisilacak yeri yok petrolun varili $85 dolar oldugu surece. 10 senede 10 tane Seyrantepe yaparlar. Zengin arabasini dagdan asirir fakir duz ovada sasir diye bosuna dememisler.
Bir arkadas mesaj atmis --- "Qatar??? Shouldn't having grass in your country be a minimum requirement for a world cup bid?" diyor - guldurdu beni...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Bir arkadas mesaj atmis --- "Qatar??? Shouldn't having grass in your country be a minimum requirement for a world cup bid?" diyor - guldurdu beni...

Amerikalilar da cok kizmislar, evet. Bugun CBS radyoda 2022'i biz istiyorduk Katar'a
verdiler. Bu nasil is filan diye yorum vardi. Halbuki MLS'den bile genelde haber vermezler 24 saat haber yaptiklari halde. Sira ile Beyzbol, NFL, ve NBA sonuclari gecilir, o kadar. Dunya serisi dedikleri beyzbol biteli nerdeyse bir ayi gecti onlar hala Derek Jeter gelecek sene Yankee kaptani olarak kalip kalmayacak mi konusunun derdinde iken bugun pat diye World Cup isi cikti. Verseler 3. Dunya kupasi duzenlemeleri olacakti ki Ingiltereden fazla. Benim bildigim Ingiltere 1966'dan beri Dunya kupasi duzenlemiyor. Oda da ilk ve sondu galiba. Sampiyon olmuslardi saibeli uzatma golleri ile Almanya karsisinda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply