Avrupa Kupaları'nda Basari Kistasi

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Avrupa Kupaları'nda Basari Kistasi

Post by Selcuk Samli »

Bugun Avrupa Ligi'nde alinan sonuclara baktim da, bütçeleri GS'dan biraz daha yuksek veya daha düşük olan Molde, G. Rangers, Dinamo Zagreb, Olimpiacos, Granada CF, Dinamo Kiev, BSC Young Boys, ve Slavia Prague tur atlayıp ilk 16'ya kaldılar. Bu kulüplerden bir ya da ikisi ilk 8'e de girebilir. Bu arada M. Tel Aviv, Royal Antwerp, Red Star, Krasnodar, Club Brugge ve Wolfsberger AC gibi takımlar da ilk 32'de mücadele ettiler. Bir tane Turk kulübü yok maalesef.

YouTube'da spor kanallarını dinliyorum, şimdiden transfer muhabbeti başladı. "SL'de basarili olmak icin kurulmasi gereken kadro" veya "SL kadrosu" en tehlikeli laflar. SL'nde en fazla ulasabildigimiz seviye ilk 8. Oraya ulaşmak icin harcanan paralar, ve bugun çektiğimiz mali zorluklar da ortada. Bu kumarı bir daha oynamamak lazım.

Mantıklı olan bütçene gore akilci kadrolar kurup, Turkiye'de şampiyonluğa oynamak ve Avrupa kupalarinda sürpriz, dikkat cekici sonuclar alarak sürekli gundemde olmak. UEFA Avrupa Ligi'nde bu basarili sonuclari almak biraz daha mümkün.

Bu basligin konusu degil ama, gecen gun Mehmet Demirkol ve Kaan Kural'in programını dinledim. Turkiye'de ozkaynak düzeninin o kadar da kotu olmadigini, ve yurt disina birçok oyuncu gönderdiğimizi söylediler. Bence onun dogrusu, ozkaynak düzeni hic iyi olmamasına rağmen bu kadar oyuncu göndermemizin bir mucize oldugu. Neredeyse 85 milyon nüfusa sahip bir ülke oldugumuzu dusunursek, yetiştirdiğimiz dünya capinda sporcuların nüfusa oranla az oldugunu goruruz. Bu nüfusla uluslararasi spor organizasyonlarında en ust sıralarda yer almamız gerekir.Maalesef bu noktadan cok uzağız. Sabah aksam transferi ve nasıl para harcarızi konusacagimiza nasıl daha fazla dünya çapında sporcu yetiştiririzi konuşalım. Bu sayı artarsa, başarılar da artar, yoksa iki ileri bir geri yaparız.
Last edited by Selcuk Samli on Sun Apr 04, 2021 6:38 pm, edited 1 time in total.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Re: Avrupa Kupaları'nda Basari Kistasi

Post by Selcuk Samli »

Evet, bugun tamamlanan maclardan sonra mütevazi bütçeli iki kulüp , Slavia Prague ve Dinamo Zagreb, AL çeyrek finaline yükseldiler. Slavia Prague bu sezonun formda takimi Glasgow Rangers'i eledi. Dinamo Zagreb rövanş maçında Tottenham Hotspur'u 3-0 yenmeyi başardı. (Bu arada Molde Granada'yi 2-1 yendi. Mutevazi bir kulubun bir La Liga takimini yenmesi cok onemli).Finalde görmek isteyeceğim takımlara Granada'yi da katabiliriz.Dun yazmayı unutmuşum.

Bundan sonrası cok zor tabii ki, ama ben bu 3 takımdan en azindan birinin final oynamasını isterim. Bir diğer, finalde görmek isteyeceğim kulüp, Avrupa'nin üretici kulubu Ajax.
nefvakfi.org

Post Reply