Lin ve Linsensation (Knicks)

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Lin ve Linsensation (Knicks)

Post by Cengiz Akgun »

Belki bi bes senedir Knicks macini izlemiyordum. Fazlasi olabilir. Bu takimi ayni Turkiyedeki gibi bir suru moloz eski "bir sey olmuslar" la doldurup agzina ettilerdi. Kimler gelmedi kimler gecmedi. Isiah Thomaslar, bizden dedikleri Stefan Malburry'ler, Houstonlar, sunlar bunlar. Ewing gideli yeri dolmadi. Her sene milyonlari sacip her geleni Istanbul'un yaktigi gibi New York sehri yakti. Bu sene de yine birilerini topladilar. Ama ayni tas ayni hamam oldugunu bir iki gazete ve internet haberinden gordum arayan boyle mevlasinida belasini bulur diyerek bu zar zor baslayan seneninde bir husran olacagini anladim ve hic ilgileniyordum. Gecen hafta hem radyo ve TV haberlerinde Harward'a okumus genc bir Cin kokeknli cocugun caresizlik icinde kalinca sahaya surulmesi ile bir mucize olgusunun patlak verdigini soylemelerine kulak kabarttim.

Bu son senelerde yine kazik yedikleri Stoudemeier (kardesi Florida Traktorle Anayola cikip kazada olmus) ile galiba Bulls'dan getirdikleri Carmello Anthony (sakatmis) kesik yiyince Koc dedikleri salak (salak diyorum cunku hikayeye gore elinde boyle bir adam oldugundan haberi olmayan olsa olsa salak olur) caresizlik icinde gecen Pazartesi bu onumuzdeki sali belkide ellerinden cikarip saliverecekleri Jeremy Lin'i oyuna ilk besli olarak almis. Adam New Jersey Nets'i hasat etmis. Eh ne de olsa New Jersey Nets demisler. Ikinci oyun ucuncu oyun derken Harward'da hemde iyi bir ogrenci olarak okumus bu Cin asilli cocuk ilk uc macinda NBA'de ilk besli olarak oyuna girenlerin sayi rekorunu kirmis. Herkes biyik altindan gulse mi aglasami bilemezken gectigimiz Cuma aksami MSG'na Lakers gelmis. Kobe Bryant'a New York'ta bir cocuk var onune geleni duzdu sen de bu kasam cikacaksin ne diyorsun demisler gazeteci pustlar. O da gulmus. Biz cok goduk boylelerini demis. Yine bu isleri buyutuyorsunuz bir de benim unume ciksin demis. Bizim Lin Cuma aksami Kobe'nin basini dondurup 98-85 yendikleri macta 38 sayi yazinca Kobe "aslinda oyuncular bir yerlerden cikmiyorlar, iclerinden ciddi olanlari calisip cabalayip bekliyorlar yani hep varlar" demis. Arkasindan "bu cocuk boyle boynu bukuk bekleyen ama her zaman goreve hazir olmak icin calisanlara ilersi icin bir motivasyon kaynagi olmali" demis cuma gunu mactan sonra. Bunlari duyunca dun aksam kac seneden sonra MSG network'de Knicks-Timberwolves maci izledim. Lin malasef kotu bir gununde idi. Cok top kaybi yapmasina ragmen macin son anlarina kafa kafaya girildi. Isin garibi Timberwolves'da da Rubio denen o da bu sene takima gelip o takimi ateslemis bir point guard'in onunde idi Lin. Bu ikisini gormek icin salon senelerden sonra igne atsan yere dusmeyecek sekilde doldurulmus idi. Rubio kendi seyircisi onunde hali ile Lin'den daha iyi gozuktu ama macin sonunda iki buyuk hatasi yuzunden Lin maci kazandiran bir faul alarak onunda birini sayiya cevirdi. Sonra bir faul daha kazanarak bir baskasi yine faul'un ikisinden birini atarak maci 100-97 almayi bildiler.

Simdi New York'ta iki yilzdiz diye getirilenlerin bu hafta geriye donmesi ile Koc'un ne yapacagi konusuluyor. Koc'un da sallanan isini kurtardi Lin. Gecen pazar durum 8-15 iken isinden olacagi fisiltilari yayilmis. Iki senedir bir bok yedigi yokmus zaten. Simdi Lin ile 5 maci alinca durum 13-15 oldu. Elbette D-lig oyuncusu diye elde niye tutuldugu sorulan Lin satilmasi ya da boyle bedavaya bosa cikarilmasi soz konusu degil.

Demem odur ki bazen boyle kurtariciyi gokte ararken yanindakinden haberin olmuyor ama bu cocugu nasil antremanlarda filan goremezler anlamis degilim. Simdi New York'ta koskoca bir Chinatown var. Knicks'in ev maclari igne atsan yere dusmez dusmesine de isin garibi Amerikada her buyuk sehirde Lin'i gormeye gelecek binlerce Cin kokenliler NBA'nin bu kisa liginde New York'un her gittigi sehirde arenalari dolduracaklar. Lin bizim Sabri gibi gerdan kir dediklerinde osuracak cinsten bir adam olmadigini gazetelerdeki demeclerinde filan simdiden ispat etmis vaziyette. Yani Linsation baslamis ve bitecege benzemez de bu primadanno'lari urkutmeleyelim diye Koc bir piclik yapmasa. Gerci kendide ben boyle bir sey gormedim filan diyor ama.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Lin ve Linsensation (Knicks)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Seninki mac kurtarmis.

http://www.youtube.com/watch?v=rR3NhE8f ... AAAAAAABAA

Valla abi sen soylemesen benim boyle bir adamdan haberim yoktu.

Aferin, SPIKE LEE babasini gururlandirmistir :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu aksam 8. macina cikiyor. Ust uste 7 de 7 yapti. New York vurulup yikiliyor ama sadece new York olsa iyi. Adam her gittigi arenada birkac yuz Cinli soydasini topluyor ellerinde pankartla geliyorlar. Tayvan'da mac gunleri burun ada macini seyrediyorlarmis. Onlarda bizim Kibris gibi dertliler Dunya tanimiyor bizi diye. Amerikadakilere elinizde Tayvan bayraginizla maca gidin diyorlarmis. Klup adamin formasini yetistiremiyormus. Cinliler kapis kapis aliyorlarmis.

Koc'un kicini kurtardi simdi klubun kurtariyor. Spike lee belki sevinmistir ama bunlarin icindende catlak sesler cikiyor. Lin gibi kac tane zenci cocuk var firsat bekleyen demeye basladilar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sekizde sekiz olmadi. Ligin en kotu ikinci takimina dort sayi farkla Lin'in 26 sayi yazmasina ragmen Knicks yenildi. Maci basindan sonuna yenik goturmelerine ve yine son saniyelede kazanmaya calismalari yetmedi.

Bu arada haberlerde gordum Turkoluk diye diye Hidayet'in bugun Orlanda Magic'in maci olmasinda buyuk rolu oldugunu soyleyip bir iki guzel basketini de verdiler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

3.Ceyregin sonunda Mavericks 75-65 onde. Kafa kafaya gidiyorlarmis ama sanirim Knicks bu ceyrekte dagilmis.

Bu sefer dikkatle izleyecegim
Senin Spike Lee 4 numarali Lin formasini sirtina gecirmis :)

Tum asyalilar elemani agzi acik izliyor
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lin'in formasi 17 numara. Maci 104-97 aldilar. Lin 28 sayi atmis ve 14 assisti var. Bu arada ESPN'de bir sabalak LIn'e Chink demis. Novitzki ise 11 de kalmis.

Image

http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=a ... inheadline
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Spike lee'nin giydigi 4 numarali forma Lin'in lise formasiydi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Spike lee'nin giydigi 4 numarali forma Lin'in lise formasiydi.
Vay canina! Bebek iken hangi formayi giydirmis anasi?
Spike Lee'nin (Bruce Lee ile de bir akrabaligi olmali) alisilagelen dingilliginden birisi bu da. Ben nasilsa kacirmisim.

http://www.heraldextra.com/sports/baske ... 5efa3.html

Bu arada bu aksamLin efendinin New Jersey maci ile baslayan mecarasina bu sefer NL Nets'in point guard'i "o kadar da uzun boylu degil" diyerek tas koymus. 100-92 yenilmiser. Dort gunde uc mac.

Bu duruma benzer bir sey soylemistim Arda 90 dakika mac cikarmazken NBA'de adamlar nasil bu yuku kaldiriyorlar diye. Birkacsabalak bana gulmustu basket salonunu futbol sahasi ile karsilastiriyor diye. Hayatlarinda basket topu eline alip cift pota maci yapmayan bilemez elbette. Bu arada soyleyeyim bizim Arda efendinin durumunu Atletico Madrid'in calistiricilarida fark etmisler. 60 dakikadan sonra dili disari ciktigi icin kicini ertimesi icin ugrasiyorlarmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.nba.com/video/games/knicks/2 ... ef:nbahpt1

Hawks'i da yenmisler. Seninkiler maden buldu abi :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.nba.com/video/games/knicks/2 ... ef:nbahpt1

Hawks'i da yenmisler. Seninkiler maden buldu abi :D

Artik bende en azindan bugun ne mac var diye bakiyorum. Dun aksam mac erken koptugu icin tumunu seyretmedim. Bu aksam LeBron James'li Heat maci var Miami de. bunu seyredecegiz elimiz mahkum. Buindan sonrada lige All Star maci ile birkac gun ara verilecek.

Evet. Ne kadar aci ama. Adami birak satmayi bedava birakacaklarmis az daha. Buyuk bir ihtimal ile de kimse ilgilenmeyecek ve adam D-ligine donecekti. Allahin isine bak ki iki yildiz diye aldiklari bir hafta oynayamayinca Coach aklinca kumar oynadi ve kazandi. Bugun hala ahkam kesiyor soyle boyle diye sorduklarinda. Utanip sIkIlmIyor da ve kimse de basin toplantisinda ulan sen ve senin yardimcilarin onca para alip bu adam elinin altinda iken nasil goremediniz demiyor hala. Lin sadece onun gotunu degil koca bir klubu kurtarmak uzere. Ibretle seyrediyorum olayi. Spike Lee adamin bebe formasini da bulsun gayri. Yerlerde surunuyordu su son 7-8 senedir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu sabah ise gelirken dinledigim New York radyo spor muhabiri "Bugune kadar 9 takimin yapamadigini dun aksam Lebron James ile Miami Heat hicte zorlanmadan yapti. Lin'e kendisinin bu ise daha yeni baslamis bir caylak oldugunu hatirlatti" dedi.

Dun MSG'de maci aradim bulamadim meger maci TNT veriyormus. Actigimda is isten gecmisti. Lin ile alay ediyorlardi. 102-88 skorla yenilinen macta Lin 8 sayi atmis. Habire top kaybediyordu. Dogru durust top bile surdurtmediler. James'in karsisinda 8 turnover ve 11 denemede bir basket ile oynadi. Mactan sonra "goruldugu gibi ogrenecegim cok sey var" demis. Miami ise ust uste 8 galibiyetle All-Star devre arasina giriyor. New York ise 17'e 18.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bizim Lin'in isi bitmis. Kotu bir sakatliktan sonra bu sezonu kapatmis. Minuskus ameliyati olacakmis. Hem kendi hem de Knicks icin kotu olmus.

http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=txknickslin
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bokunda boncuk bulan Knicks, Lin'i Houston'a geri kaptirmak zorunda kalmis. Halbuki Houston'in teklifini biz de yapip Lin'i uc sene daha agirlayacagiz demislerdi. Gecen sene 780 bin dolara oynayan Lin'e bonservissiz oldugu icin (burada free agent diyorlar) Houston gecen sezon bedavaya saldigi adama 25M ve 3 senelik kontrat teklif edince New York Knicks'in bu teklifi kabul edip aynisini vererek Lin'i New Yorkta kalamasini saglayacaklardi. Hic merak etmeyin Lin bizim gelecek uc senede bizim olacak dedi durdular. Burada da isler bizdeki transferler gibi yuruyor. imzalamadan hicbir sey oldu bittiye gelmiyor. Boyle yapacaklarini aciklayinca Lin'in manajeri ile Houston anlasip adamin uc yillik alacagini son senesi 15M olarak degistirince Knicks 15M uzerinden verecegi luks vergiden kacmak cin hem de Lin'e kizarak hadi oyleyse ugurlar olsun demisler. Boylece Lin'in Broadway show'u bir sene bile surmedi. Bence hata yaptilar. Lin'den epey para kazanabilirlerdi.

http://news.yahoo.com/linsanity-houston ... --spt.html
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply