Bu yuzden seviyorum Yunanistan'i ve Yunan kulturunu

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Bu yuzden seviyorum Yunanistan'i ve Yunan kulturunu

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Bugun Yilmaz Ozdil'in yazdigi bir yazi var okumanizi ve dusunmenizi isterim. Sinif bilnci olan bir toplumla, hicbir sinif bilinci olmayan (buna okumusu okumamisi dahil) toplum arasindaki fark benim Yunan Turk tartismasina da cok oturuyor. Arada daglar var beyler. Sizler GS'i ve Federasyonu tartisa durun orda icerde kanitsiz delilsiz yazarlariniz curuyor, tiyatrolariniz herseyiniz elinizden aliniyor tum Cumhuriyet kazanimlari dahil. Arada kapanmaz bir fark var, sinif bilinci olan, felsefenin ve demokrasi kavraminin besiginden gelen bir toplum ile, okumusu okumamis, masterlisi, ilkokul mezunlusu bir suru karsilastirmasi aslinda.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20463303.asp
Yunanistanda isci sinifi mi var? Koylu ve sehirli diye ayrima bizim gibi onlarda alisik. Yunanistanda kafa kaldiranlar memurlar. Alismislar kopek surusu gibi memurluga. Alip maaslarini bir bok yapmadan oturuyorlardi. Tatil tatil ustune ve gunde uc dort saat calisma ile. Koydeki irgatlar calisirken onlarada AB girdik alin size para dediler. Onlarda tembellige alisti. Devletin kasasi dama deyince saga sola saldiranlar copten mi yiyecegim diyen bu memur emeklileri ve cogunlugu devlet memuru ya da devlet KIT'lerindeki isciler. Ha bizde isci sinifina ezen, sendikalari kapatan kimdi? Demokrasi havarisi ordu degil mi? Yilmaz Ozdil'de bununla alay ediyor zaten. Bunu faturasi sagci partilere nasil cikacak bilmiyorum. Kusura bakma ama bugunku Yunanalilarin ovunecegi yaptklari bir bok yok. Eskinin reklami ile bozdurup bozdurup harciyorlar. Evet sanat konusunda bizden ileriler. Bilim konusundada universiteler pic edildigi icin daha iyi isler yapiyorlar. Ama unutmaki YOK denen bocurgati da ortaya atan bugunku iktidar degil.

Tiyatro isinde haklisin. Carsaflarla oynasinlar artik Hz. Muhammedin Mekke'den Medineye gocunu. Sanatci yetirtirmek kolaymis gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bosa laf anlatiyorum, en ustteki linkte daha evvel defalarca ornegini gordugum Yunan insaninin dayanismasi ile bana ne bana ne diyen bir toplumu karsilastirmak abesle istigal. Bugun Deniz Feneri savcilari hakim onune cikmis. Sozun bittigi yer bu olsa gerek. Yukarda siz ultrasalaklarin yuruyusunu tartisa durun. Yahu bu kadar etik anlamda curuk insanlari defalarca secen, kendi yazar ve dusun adamlarinin yillarca icerde yatmasina seyirci kalan insanlarin yasadigi yere ne denir. Birakin da keci gibi inadi ben ne yapiyorum, en azindan hangi vicdani tepkiyi veriyorum diye kendinizi sorgulayin eger yapmiyorsaniz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Tezic wrote:Bosa laf anlatiyorum, en ustteki linkte daha evvel defalarca ornegini gordugum Yunan insaninin dayanismasi ile bana ne bana ne diyen bir toplumu karsilastirmak abesle istigal. Bugun Deniz Feneri savcilari hakim onune cikmis. Sozun bittigi yer bu olsa gerek. Yukarda siz ultrasalaklarin yuruyusunu tartisa durun. Yahu bu kadar etik anlamda curuk insanlari defalarca secen, kendi yazar ve dusun adamlarinin yillarca icerde yatmasina seyirci kalan insanlarin yasadigi yere ne denir. Birakin da keci gibi inadi ben ne yapiyorum, en azindan hangi vicdani tepkiyi veriyorum diye kendinizi sorgulayin eger yapmiyorsaniz.
Oglum bunlar , burasi degismez
Kasma Kastirma :D

Bak gonullerin sampiyonlari geliyor
Hemde milyonlarca :D

http://www.sabah.com.tr/Turizm/2012/04/ ... nci-olacak
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply