United/Continental NJ-Newark Istanbul Seferleri baslamis

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

United/Continental NJ-Newark Istanbul Seferleri baslamis

Post by Cengiz Akgun »

Long Island'da oturan doktor pezevenklerin Newark pis zenci sehri diye bizim hodukleri kandirip taa 1990'larin basinda New York JFK'den Newark'a kendine ozgu yeni yerleri olarak (JFK'de Kore havayollarinin kicina sikistilar) tasinmisken tekrar JFK'ye tasitmalarindan sonra gavur azabina donen JFK bocurgatinin sonu gelmis. Cok sevindim. Artik tekrar Newark'tan rahatca Istanbula gitmek olanagi var. Manhattan'a trenle yarim saat mesafede olan Newark havaalani THY'larina gerekn darbeyi vuracaktir. Bu pezevenkler THY offisinide Manhattan'dan Long Island'a tasittilardi. Dusunebiliyor musunuz, New York sehrinin gozu bebegi olan yerde THY ofisi yok. Malum Delta'nin batik Pan Am'in terminalini almasi ile THY JFK'de Delta ile yarisiyordu. Ama Delta'daki beyinsizler yemek servisini kopege versen yemez hale getirince ve icki'ye de para alinca mecbur kalmadikca binen olmuyordu. Bu yuzden THY'lari gundelik seferlerini ikiye cikartmisti JFK'den. Yani hergun Istanbul'a dosdogru uc sefer var idi JFK'den. Simdi United Newark'tan ucmaya baslayinca gorecegiz gunde iki sefer ile Delta'nin seferi kaldirabilecekler mi bu yarisi.

Su ulkeye geleli 34 sene oldu. 33 senedir New York ve cevresinde yasarim. Kardesim ben ayagimi bastigimda Kemer Yolu denen Belt Parkway'de genisleme asfalt calismaari vardi. JFK'den Brooklyn/New Jersey/Manhattan'a bu yol ile giderseniz. 30 kusur senedir ayni Turkiyedeki gibi ihaleyi alan hala orasini burasini yaparim diye oynayip duruyor. Burayi gordukce aklima Turkiyedeki yolsuzluklar gelir. Acaba bu yolu Turkler mi yapiyor diye gulup dururum gecerken. Rahmetli annemi bir mi iki mi Newark'tan alip gondermistim. Her sene iki uc kere bu Belt Parkway cilesi cekerdik. 60 millik yolu iki saati garanti genelde uc saate yakin alirsiniz. Cunku Staten Island'da yol tamiratini ayni esekoglu esekler yapar. Bu yolda 30 senedir bitmemistir. Oynayip dururlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Re: United/Continental NJ-Newark Istanbul Seferleri baslamis

Post by Mert Tokman »

Gecen sene THY Washington Dulles'tan Istanbul'a yeni direk sefer baslatti - bana cok iyi oluyor... Bir darbe de oradan geliyordur Delta'ya.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: United/Continental NJ-Newark Istanbul Seferleri baslamis

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Gecen sene THY Washington Dulles'tan Istanbul'a yeni direk sefer baslatti - bana cok iyi oluyor... Bir darbe de oradan geliyordur Delta'ya.
THY dakilerde beyin olsa JFK den gunde iki sefer kaldiracaklarina ikinci seferi Newark dan yaparlardi. THY larinin ikramina diyecek yok. Ama cocuk coluk ile 10 saat yolculuk iskence oluyor.
Ayni boku yabanci ucaklarda yiyemiyorlar. Baskasi yapmadigi icin utanip cocuklari salamiyorlar. Deneyenler hostesler tarafindan terslenip ucagin arkasina yollaniyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply