Gazetecilik meslegi

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Gazetecilik meslegi

Post by Cengiz Akgun »

Benin zamanimda en dusuk puanla molozlari Rolando Gazetecilik yuksek okulu. Bir senem yanmasin diye bu molozlar gider sonra defalarca iyi universiteye gecmbek icin secme sinavini denedikten sonra mezun olurlar ve coguda bu meslgi parasi az diye yapmazlardi. Benim zamanimda oturakli diye bilinen Metin Toker ve Cuneyt Aryurek revacta idi. Guya n hala Turkiyede iken Cumhuriyetin spor sayfasinda yazdigini soyleyen sahtekar Uluc'u filan HIV duyup okumuslugum yoktu. Hasan Pulur'u Ilhan Soysal ve Necati Zincirkiran Cetin Alton'i bilrim. Barlas' i hatirlarim. Ugur Munch'yu okumuslugum vardir.

Bugun Hincal okuzunun basil mimarlik fakultesine giremedini kendi elinden okudum. Mulkiyeye gittim diyor ama oranin da arka kapisindan ciktigina neredeyse eminim. Guneri Civaoglunun da Julio fakultesinden idi galiba kopya cekerek mezun oldugunu yine kendi eli ile yazip itiraf edisini okumustum. Hasan Pulur'un yine kendi agzindan Kabatas Erkek Lisesinden kovulup Besiktas daki Askerlik subesine sevk edilisini oradaki bir yuzbasinin askerlik isini yapmayip bunu okula iadesini yine kendisi yazinca ogrendim.

Demem odur ki bu moloz ve moron takimindan basin anca bu kadar olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply