Galatasaray 2024-2025

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2024-2025

Post by Selcuk Samli »

Yine cok enteresan bir mac oldu. Jelert'in (bence) hatali olarak topu rakibe carptirmasiyla top sekti ve rakip oyuncuya pas oldu, onun vurusunda da Muslera normalde hic yemeyecegi bir golu yedi, ve macin basinda 1-0 geriye dustuk. Bu garipligi super kupa macindan kisa bir sure sonra tekrar yasamis olduk. Stoperlerimizin formsuzluk yarisinda Abdulkerim uzak ara onde gidiyor. Hem fizik olarak tam hazir degil, hem de akli macta degil. Emin ayrilmakla ne kadar buyuk bir hata yaptigini gormustur umarim. Sakatlik, formsuzluk derken cok rahat formayi alabilirdi.

Jelert ve Kohn'un ozellikle ofansta cok etkili olacagini dusunmustum. Kohn defansta iyiydi, Jelert ise kotu bir mac cikardi. Jelert'in Kopenhag'da bir cok iyi macini izledim, zamanla daha iyi olacak, fakat zaman da kisitli.

Mertens de henuz hazir degil. Keske maca Torreira, Demirbay (8), Sara(10) ile baslasaydik. Ofansta daha organize olabilirdik, kanatlarimiz iyi calismadi.

Verilen penaltiyi da sacma buldum. Oyuncu yerde kayiyor(kolu asagida tutmak her acida kolay degil), top bacagina carpip eline geliyor. Bunun kasti oldugunu dusunmek iyi niyetli bir yaklasim degil. SL hakemlerinin kalitesinde bir dusus var, Collina, Meier gibi hakemleri araki bulasin. Gecen sezon da hakemlerle problem yasadik. Portekiz'li hakem, ve kelek hala aklimda. Deplasmandaki Kopenhag macinin hakemi cok iyiydi, orada da biz kotu oynamistik.

Neyse ki formsuzluk, ve sanssizliga ragmen tur sansimiz hala bayagi yuksek.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Rakibin bir tane oyuncusunu GS'a transfer etsen, yaz transfer doneminde sosyal medya yikilirdi. Lige de kotu baslamis, yetenegi bizden az bir takim nasil oluyor da bizden daha iyi paslasip, ataga cikabiliyor da biz cikamiyoruz.

Yonetimin gondermek istedigi Kerem, takimin en istekli ve en iyilerindendi. Youtube kanallarinda Baris'in ve Davinson'in satisi konusuldu yaz boyu. Iste Davinson yok, bu mac da bile ariyorsun. Ayakta kalan bir baska adam da Baris. Oyuna girdikten sonra Berkan da etkili oldu.

Ilk 45 dakikayi cope attigimiz bu macta, Young Boys'a ,bu kalitede bir takima sahipken elenmek kimse kusura bakmasin ama rezillik.

Bu kafayla gidersek Avrupa Ligi'nde de, bizim ligde de havlu atariz, benden soylemesi.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son durumumuza bakarak sahaya konsantre olmaya calissam da Jose saha disina cekiyor. Hoca gecen sezonun maclarini seyrediyor herhalde, FB'ye verilmeyen, sari ve kirmizi kartlari gorunce direk savunma mekanizmasini calistirdi, GS kart gormuyor diyor. Kulubunle birebir uyusmussun hocam.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Transferler ve kadro muhendisligi haberlerini okuyorum da, yanlis yorumlar yapildigini dusunuyorum. Kulupte calismadigim icin, duyduklarima gore yorum yapacagim. Abdulkerim'in daha yuksek bir maas istedigi ve bu yuzden ayrilmayi dusundugu yaziliyor. Yerine dusunulen, ve transferi de buyuk ihtimalle yatan, Hermoso'ya senelik imza parasiyla beraber 6 milyon euro verilecek diye duydum. Abdulkerim su anda formda degil, konsantrasyonu da dusuk, ama Abdulkerim'e zam yapip kadroda tutmak bana daha mantikli geliyor, bir de Turkiye'de yetismis bir oyuncu. Yani Hermoso'ya vermeyi dusundukleri parayi Abdulkerim, Kerem, ve Baris'a verseler daha akillica olmaz mi? Devam edecegim.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Deniyor ki takimda buyuk bir degisime ihtiyac var. Sorun oyuncularin isteksizliginden cok, formsuz olmalari. Ama, hafta ortasi Young Boys macinda en istekli ,ve hirsli oynayanlar takimin en eski oyunculariydi. Sahaya baktigimda 22-23 sezonu ve daka eski sezonlarda gelen oyuncularda isteksizlik gormuyorum, en iyi durumlarinda degiller henuz.

Yeni gelecek sol bekin sakatlik ve partileme sorunlari konusuluyor. O taraf sallantili olmaz umarim. Bir kanat ve dinamik bir orta saha oyuncusu ile iyi durumda olacagimizi dusunuyorum. Brugge'deki Vetlesen, Midtjylland'daki Sorensen, S. Prag'daki Laci , ozellikle Avrupa Ligi'nde o dinamizmi verecek oyuncular ornek olarak.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun bazi YouTube yayinlarinda yorumculari dinledim. Benim yazmayi unuttugum seyler soylediler. Bizim acil olarak bir stoper ihtiyacimiz yok (bence) ve Hermoso denen oyuncuya odenmesi planlanan tutar yillik 6-7 milyon Euro ( 6 da 7 de diyen var) imis. Elimizde Davinson gibi bir stoper var ve yeni transfer etmek istedigimiz stopere 6-7 milyon Euro , yani Davinson'un maasinin neredeyse 2 mislini odemeyi dusunuyormusuz. Kimse kusura bakmasin ama cok mantiksiz. Hem cok acil ihtiyacin olmadigi bir oyuncuyu alacaksin, hem de maas dengesini alt ust edeceksin. Dun yazdigim gibi, bu paralari sahada en cok cabalayan ama maaslari dusuk kalan oyunculara verin ki dengeler otursun.

Okan Hoca'nin oynatmak istedigi presli oyunu ben de cok severek izliyorum, ama uygulumak da bir o kadar zor. Pres yapmasini bilen, fizik olarak cok iyi durumda oyuncular lazim. Boey, Davinson gibi atletik, guclu, ofans ve defansta etkili savunma oyunculari gerektiriyor. Iyi guzel de bu tip oyunculari bulmak da, bizim ulkeye getirmek de, elde tutmak da kolay degil. Bu oyuncular yerli bile olsa yurt disindan talep goruyorlar. Biraz da bu yuzden transfer ettigimiz oyuncular da bu oyun sistemine uymuyor ve gondermek durumunda kaliyoruz. Uzun lafi kisasi, hocanin oyun planini tekrar gozden gecirmesinde fayda olabilir.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Avrupa Ligi'ne verilecek listenin son teslim tarihinin gelmesi ile en onemli transfer donemi kapanmis oldu. Bu sezona iyi baslamis,ve gecen sezon 15 gol 9 asistlik katki vermis, Turkiye'de yetismis Kerem'i kadroda tutamadik. 10 gol 5 asistlik katki vermis Zaha'yi da gonderdik. Tete'yi de gondermistik, Yunus geri gelmisti. Kerem ve Zaha'nin yerlerine oyuncu almadik. Sakatlik, ceza gibi (umarim olmaz) durumlarda ne yapacagiz?
Kerem'in transferinden gelen para da gonderdigimiz Zaha ve Sergio'nun masraflarini karsilayacak.

Sol ve sag beklerin yedegi yok, takim icinden oyuncular boslugu kapatmaga calisacak.
Osimhen geldi, inanilmaz bir transfer hakikaten. Umarim hazirdir, bir an evvel izleriz.

Sistem degisikligi konusuluyor. Mevcut oyuncularla kacinilmaz olacak.

Ben olsam Turkiye'de transfer kapanmadan Yusuf Yazici, ve Yusuf Ozdemir'in transferlerini dusunurdum.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Koskoca kulup yaz boyunca Avrupa'nin cesitli ulkelerinde oyuncularin, menacerlerin, ve kuluplerin oyuncagi oldu. Bugun git yarin gel, bugun 5 yarin 10 isterim, bana sure verin, ... Her yaz ayni problemi yasiyoruz. Bizim yetkin bir scout ekibimiz yok mu? Dunyayi taramiyor muyuz? Butun yaz ayni oyuncu isimlerini duymaktan illallah geldi. Gidin bir oyuncuya, kulube sorun, bir fiyat bir de deadline verin, olmuyorsa hizlica diger oyunculara gecin.
AL listesine oyuncu yetistirememek neyin nesidir ? Ust duzey profesyonel futbolda maliyetler cok yuksek, dikkatsizlik, plansizlik, hesapsizligi kaldirmaz.
Florya'yi satip, tekrar basladigin yere geri donersin, elinde Florya da kalmaz. Belki de Pazarlama AS'yi halka acip oradan gelecek parayla BB borcunu kapatip, Florya'yi emlak piyasasi duzeldiginde yapmak da fayda var.

Bu sezon basi ne yaptigimizi bilmiyoruz, bari sezon ortasi ve gelecek sezona simdiden hazirlanalim.

Yonetim ciddi prestij kaybina ugradi. Idari ibra kaldirildi ama keske bir guvenoyu oylamasi yapilsa. Sonuca gore Burak Elmas gibi genel kurulun idaresine saygi gosterip cekilirler belkide. Esref Bey bir erken secimden bahsetmis ama ben bu yonetimin boyle bir karar alacagini dusunmuyorum.

nefvakfi.org
Post Reply