UEFA 3. Tur: B.Leverkusen-Galatasaray: 5-1 - Barusso

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun bir suredir yurt disinda oldugum icin forumu yeteri kadar takip edip edemedim.Yazi da yazamadim.

Oncelikle Ugur Ucar'a gecmis olsun.Sakatligina cok uzuldum,iyi bir sezon geciriyordu.Ongorulen surede iyilesip,GS ve ulusal takimda(yakin gelecekte) cok faydali olacagina inaniyorum.

Federasyona tesekkur!!!!Persembe gunu Avrupa kupasi maci yapacak bir takima pazartesi gunu karli ve kotu bir zeminde mac oynattiklari icin.Mac sonrasi 5 saatlik otobus yolculugu,vs...

Bugunku maca gelince,daha yolun basinda oldugumuz ve iyilesmesi gereken cok sey oldugu gozukuyor.Orkun'un 4. gol disinda onemli hatalar yaptigini dusunmuyorum.(4. golden once kurtardigi 2 onemli pozisyon da var).1.,ve 3.gollerdeki defans hatalari dusundurucu...

Ligde ve kupada ayni ciddiyetle mucadeleye devam etmemiz gerekiyor.Kalli'nin elindeki kadroyu daha iyi kullanabilecegini dusunuyorum.Oyuncularimizin morali bozulacaktir ama sporda boyle gunler var maalesef.Bir an once toparlanip gelecek maclara konsantre olmalari gerekiyor.
Last edited by Selcuk Samli on Fri Feb 22, 2008 3:39 am, edited 1 time in total.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote: ..
Bugunku maca gelince,daha yolun basinda oldugumuz ve iyilesmesi gereken cok sey oldugu gozukuyor.Orkun'un 4. gol disinda onemli hatalar yaptigini dusunmuyorum.(4. golden kurtardigi 2 onemli pozisyon da var).1.,ve 3.gollerdeki defans hatalari dusundurucu...

...
Birinci golde de hatasi var ama olmasa ne olurdu denilecegi icin gecmise mazi yenmise kuzu demekten baska soylenecek kalmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Eyvallah. Ama sira sen de zaten. Yakinda hadi oradan moruk diye postani attiginda sasirmam.
(Ugur'un da ellerine saglik emekleri icin ama) Ben daha onceki tembellik sikayetimi yinelemis olayim. Iyi kotu forumu izleyen herkes artik farketmistir herhalde, Lig maclarinda yapmak yemiyor ama, www.kralspor.com ve www.ensonhaber.com siteleri, birbirlerine bir sekilde bagli, kucuk farkliliklari olan sekillerde diger kanallarda (Star, D-Spor) yayinlanan maclarin videolarini canli anlatim sayfalarinda veriyorlar. Basliga yazini Ugur'dan istemek yerine, oraya bir bakip da linkleri asmak seklinde yapsan daha yararli olmaz miydi hocam:

http://www.kralspor.com/haber/20080221/ ... goller.php

http://www.ensonhaber.com/Spor/111421/B ... oller.html

Boyle iki ayri yerden bakmaya ugrasmam dersen de, mac sonrasi/sirasinda:

http://www.videonuz.com/

sitesine (hatta daha da odakli sekilde "Spor" bolumune) bir bakmis ol diye teknik eleman olarak ipucunu da vermis olayim. Gollerin asil host edildigi site orasi:

http://www.videonuz.com/12038_Spor_LEVE ... RAY__1.htm
http://www.videonuz.com/12030_Spor_LEVE ... RAY__1.htm
http://www.videonuz.com/12031_Spor_LEVE ... RAY__1.htm
http://www.videonuz.com/12032_Spor_LEVE ... RAY__1.htm
http://www.videonuz.com/12033_Spor_LEVE ... RAY__1.htm
http://www.videonuz.com/12034_Spor_LEVE ... RAY__1.htm

Bu da toptan (FT yorumlari sirasinda arkaplanda yayinlanan ozet goruntuler):
http://www.videonuz.com/12039_Spor_Leve ... eri__1.htm
Özgür
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Bugunku maca gelince,daha yolun basinda oldugumuz ve iyilesmesi gereken cok sey oldugu gozukuyor.Orkun'un 4. gol disinda onemli hatalar yaptigini dusunmuyorum.(4. golden kurtardigi 2 onemli pozisyon da var).1.,ve 3.gollerdeki defans hatalari dusundurucu...

...
Birinci golde de hatasi var ama olmasa ne olurdu denilecegi icin gecmise mazi yenmise kuzu demekten baska soylenecek kalmadi.
Cengiz abi dogru soyluyorsun, 1.golden once cikip mudahale edebilirdi belkide ama adam da 3 defans oyuncusunun arasindan fotograf cektirirmis gibi kafayi cakti.Bence ortak bir defans hatasi...
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Eyvallah. Ama sira sen de zaten. Yakinda hadi oradan moruk diye postani attiginda sasirmam.
(Ugur'un da ellerine saglik emekleri icin ama) Ben daha onceki tembellik sikayetimi yinelemis olayim. Iyi kotu forumu izleyen herkes artik farketmistir herhalde, Lig maclarinda yapmak yemiyor ama, www.kralspor.com ve www.ensonhaber.com siteleri, birbirlerine bir sekilde bagli, kucuk farkliliklari olan sekillerde diger kanallarda
Bu tur yerlerden haberim yok. Dun Tolga FB'ninkini secseyrettir diye bir yerden asinca oradan diger golleri de buldum FB'nin astim. Ben buraya mac bittiginde baktigimda bu mactan daha haber yoktu orada da. Madem sen biliyorsun soylemen icin benim sormam Ugur'un da asmasi mi lazimdi? Benim sormam mi gerekiyor gollerin yerini bilen birisinin goller burada diye asmasi icin. Anladigim kadari ile sen bu maci seyrettin. Belki sonra toplantin vardi gittin. Madem boyle bir bilgin var suralara bir bakiverin dedin de goller buralarda ise asarsiniz desen ben de sormazdim. Ikincisi Ugur genelde asiyor. Yine de asmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Selçuk Samli wrote:
Cengiz Akgun wrote:

...
Cengiz abi dogru soyluyorsun, 1.golden once cikip mudahale edebilirdi belkide ama adam da 3 defans oyuncusunun arasindan fotograf cektirirmis gibi kafayi cakti.Bence ortak bir defans hatasi...
Soyle dusunmekte fayda var 1. gol icin: Tafarel yer miydi bu golu? Tafarel'i izlemis olanlarin kolaylikla yanitlayabilecegi bir soru bu.

Onu bunu suclamaya gerek yok. Boyle durumler herkesin basina geliyor. Takim daha yeni yeni emekleme asamasindan cikip yurumeye calisiyor. Rakiplerin kalbine korku salmaya basladigi zaman LK gibi takimlar da uzerine boyle rahat gelmeye cekinecektir.

Bu olay iyi bir tecrube oldu bu genc takima. Umarim hatalarin tekrar tekrar uzerinden gecilip, bazi futbolcularin bu tecrubeden verim almalari saglanir. Ancak kaleci boslugu doldurulmaz ise takim makine gibi de islese Edirne'yi gecince isi zor.

GS'nin maci Cumartesi'ye alinsaydi da tepkiler gelirdi. Daha Carsamba gunu mac yaptik, "ligdeki en onemli viraj macimizda federasyon bize celme takmaya caliyor" filan denirdi. Kalli'nin oyuncu degisiklikleri konusuda yaptigi ironi burada da gecerli yani. Yukari tukursen biyik, asagi tukursen sakal.

Bu ironiler genelde insanlarin kendilerini evrenin merkezine koymalarindan kaynaklaniyor. 4 yasindaki cocuklar gibi. Hep bana hep bana matigina kaymak kolay oluyor o zaman.

Isin ilginc yani boyle maclarin ardindan kimin kac yasinda oldugu kabak gibi cikiyor ortaya.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Bu tur yerlerden haberim yok. Dun Tolga FB'ninkini secseyrettir diye bir yerden asinca oradan diger golleri de buldum FB'nin astim. Ben buraya mac bittiginde baktigimda bu mactan daha haber yoktu orada da. Madem sen biliyorsun soylemen icin benim sormam Ugur'un da asmasi mi lazimdi? Benim sormam mi gerekiyor gollerin yerini bilen birisinin goller burada diye asmasi icin. Anladigim kadari ile sen bu maci seyrettin. Belki sonra toplantin vardi gittin. Madem boyle bir bilgin var suralara bir bakiverin dedin de goller buralarda ise asarsiniz desen ben de sormazdim. Ikincisi Ugur genelde asiyor. Yine de asmis.
Bu kanallarda yayinlanan son 3-4 macta (1-2'sini de Murat Agabey asmisti mesela, hatta sen de baska birine gostermemis miydin, kisileri karistirmis olabilirim) bu sitelerden linkler gecildigi icin, oralarda videolar olacagini insanlar tahmin etmistir/ediyordur diye dusunmekteydim ama, simdiye kadar olmadiysa da bu yazilarimizla olmus olsun...

Ben bunu soylemek icin sizin yazismanizi bekliyor degildim tabii. Maci canli seyrettim, evet, o sirada bu sitelere bakiyor degildim. Ve hemen sonrasinda da, dun bahsettigim, ve tahmin de ettigin uzere, bizim Teknoloji bolumunun toplantisi vardi 4 saat suren, ordaydim. Basligin son 3 sayfasini filan anca okumus olup, sizin yazismalarinizi da gorunce cevap vermis oldum...
Özgür
Murat Kara

Post by Murat Kara »

O verdigim siteyi ben de kaybettim :) Bookmark etmemisim. Arasam bulurum ama. Eve gidince bir bakarim.

Ben Digiturk veriyor zannetiydim maci. Gece yarisi usenmedim kalktim satin almak icin. Baktim mac filan yok. Sonra Levent Guntay'in verdigi SopCast linkini gordum burada (http://livetv.ru/en/eventinfo/8021/) ve oradan seyrettim Cince olarak.

Ilk kez Sopcast kullandim. Bayagi guzel cikiyordu. Tam ekran yapinca neredeyse TV gibi guzel seyredilebiliyormus. Her bes on dakikada bir yukleme icin uc bes saniye bekledi ama o kadar kadi kizinda da olur.

Edit: Muratlar karisti biraz ama bir link var bu golleri surekli veren. Arayip bulurum sonra.
Last edited by Murat Kara on Fri Feb 22, 2008 4:17 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Bu kanallarda yayinlanan son 3-4 macta (1-2'sini de Murat Agabey asmisti mesela, hatta sen de baska birine gostermemis miydin, kisileri karistirmis olabilirim) bu sitelerden linkler gecildigi icin, oralarda videolar olacagini insanlar tahmin etmistir/ediyordur diye dusunmekteydim ama, simdiye kadar olmadiysa da bu yazilarimizla olmus olsun...
...
Dogrudur. Gecen mac. Ben burasi neresi diye bakmadan bastim ustune oynadi sonra Tan ariyordu ama Murat'in yazisi bir sayfa geride kalmisti. O yuzden kacirmis. Ona referans verdim idi. Hatta Ugur Murat agabey asti diye ben asmadim dedi. Ama hic aklima gelmedi boyle bir yerin oldugu. Cunku her gun birkac yer cikip sonra kayboluyor. Birileri gammazliyor. Ben de DSF'in vaktiye naklen maci seyrettigim internet adresi var "Favorites" de hatta Serif burasi verecek diye soylediginde hah bu bende vardi dedim ama baktim ki nane olmus.

Bundan sonra buraya da bakariz sormadan once.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Herkese gecmis olsun.
Maci seyredemedim ama seyretmis kadar oldum.
Duse kalka takim kabuk degistiriyor. Boyle sonuclar olur.
Yabanci futbolculardan yararlanilmasi gerektigine katiliyorum. Adamlar her iki gunde bir sakatlaniyor o da ayri konu. Neyse, daha fazla comak sokmayayim.

1) Tecrubesiz genclere tecrube oldu bu. Umarim ilerisi icin bu mactan iyi dersler cikarirlar. Goruldu ki ilk macta elinden kacirdigin takim seni ikinci macta darmadagin edebiliyor. Bunu sana Carsamba gunu Fener'de yapabilir. Zamaninda Tugay Kerimoglu'nun ilk lig maclarinda attigi sutlar kaleye bile yetismezdi adama bok atmayi herkes matah zannerdi. Eleman simdi nerelerde. O yuzden genc takima guveniyorum

2) Bu yenilgi sok terapisinin ikinci safhasi. Oftas yenilgisinden sonra takim nasil sahlandiysa bu mactan sonra da sahlanir.

3) Kasimpasa maci Nonda ve Lincon'un takima tekrar oturtulmasi icin gayet guzel bir firsat. Umarim yine - afedersiniz - stadin uzerinden ucan martinin osurugundan sakatlanmazlar. :?

4) Fener macindan sag salim basimiz dik cikarsak BJK'ye orada fark bile atabiliriz.

Ben bu sezon GS futbol takimindan mucize bekleyenlerden degilim o yuzden uzulsem de bugunku yenilgiyle dunyam kararmadi. Farkli yenilgi olmasa da turu gececegimize pek inancim yoktu - kadro meselesi. Sezon sonunda Hakan Sukur, Carusca, Bouzid, Orkun, Aykut (Song da supheli) ve Hasan Sas zaten ayrilir. Yerlerine, dokuz dogurtmadan hizli bir sekilde YARARLI olacak futbolcular alinir... ya da alinmali mi desem... :lol:

Neyse uzatmayayim ben daha fazla. A man of few words olarak kalayim.
Bu arada sayin ada$im Ozan Ersoy'a da tekrar merhaba.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu is genelde boyle. Sadece bizim forumda degil, her degisik platformda bir yenilgide ben demistimciler ortaya cikiyor. Basinda da taraftarlar arasinda da oluyor bu. Mactan once dogru durust bir analiz, fikir yurutme yok cunku yanilinca karizmayi bozma meselesi var. Mactan sonra kirk tane oyunculara hocalara sallayan yazi. Soyle yapilmaliydi boyle yapilmaliydi.

Bu sene gercek anlamda yeni takim kuruldu ve bu takim futbol oynamayi ogreniyor. GS 4-5 sene once yapmasi gerekeni bu sene yapiyor. Isin icinde kotu gununde olup dagilmak da var. Bu cocuklari begenmeyenler bir macla silip GS'a yakistirmayanlar 3-4 sene sonra nasil bir oyuncu olabileceklerini kestirebiliyorlar mi acaba? GS'in her mevkiye 2'ser tane hazir futbolcu alacak parasi olmadigini bile bile bu sabirsizlik ve yanlis hukumler neden? Cunku yazmak ve yakip yikmak kolay. En iyi yaptigimiz is o cunku.

Kalli neden boyle onemli macta tecrubeli adamlari kenarda oturttu, yorulmus genclerle cikti diyenlere bir hatirlatma... Song "hade len ben 2 ayligina Afrika kupasina gidiyorum" derken, Lincoln 3 ayligina sakatlik tatiline cikarken, Nonda zirt pirt en son da isinirken sakatlanirken, Sabri beyfendi hocasinin hic bir dedigini yapmayip "hocasina xtiri cekerken" bu cocuklar sahadaydi, kulubede de PAF'dan gencler. Onlar gitti Ankara'ya Kadikoy'e. Karda kista onlar bogustu rakiple, bacagini eline alma tehlikesiyle oynayanlar da onlar, beton olmus buz sahaya planjon yapan da onlar.

Simdi ... Bu maca Kalli "gencler siz isinizi yaptiniz, sira abilerinizde" dese ve sonuc yine yenilgi olsa hangi yuzle o gune kadar isini yapan genclerin suratina bakacakti?

Kalli hepsine en azindan sans vermek zorundaydi. Onlar da bu yuku kaldiramadilar. Bu bir tecrube. Daha gidelecek yol var demek ki. Kalli bundan 4-5 ay sonra belki seneye belki 2 seneye olmayacak ama bu genclerin bir cogu olacak. Arda'si, Topal'i, Baris'i, Emre'si, Servet'i, Serkan'i, Volkan'i. Onlar bu deneyimi hatirlayacaklar, zor gunlerde bu gunlerden nasil cikacagini da Kalli'yle ogrenmis olacaklar. Sonra 3-5 sene gececek bir gun CL'de grup atlayacaklar ceyrek finale kalacaklar, UEFA'da final oynayacaklar.

Kim hatirlayacak Feldkamp'i? Bir kac gercek futbolsever ve bugun sahada onunla beraber mucadele eden genclerimiz ;)

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ballandira ballandira cok guzel anlatmissin ama gercek bu degil. GS Kalli
ile asla bir takim huviyetine burunemez. Takim teknik heyet ve yönetim ile bir
butundur. Oyuncularin sorunu Kalli ile. Sudan ucuz sebeplerden öturu kadro
disi birakilan oyuncular, pasifize edilmis oyuncular var. 'Zaman zaman
kötu maclar cikartabilirler' sözcugunun arkasina siginmak kadar yikici
bir yorum olamaz. Bu adam yarim sezon sonra cikip cekinmeden, sorumluluk
hissetmeden, 'hicbir seyi oturtamadik' diyebiliryorsa ona yol gösterilmeli.
Son derece kendinden emin...bazilariniz piskin diyecek.

Neyse Ozan, moralleri yuksek tutmaya devam et. 'Göreceksiniz, hersey
daha iyi olacak' tezi takima birsey kazandirmaz, cok sey kaybettirir.

Bu saatten sonra Kalli hakkinda fikir degistirecegimi zannetmiyorum. Sezon
basinda endiselerim vardi, ama lig ilerledikce bir kanaate vardim. Kalli'nin
yönetim tarzi, oyunculara yaklasim tarzi demode, ustelik yakisik almiyor
bana sorarsaniz. O kaldigi muddetce buna benzer olaylar ile karsi karsiya
kalacagiz. Takim toz duman olur.

Pazar gel, gel Pazar.

Mehmet Topal'in durumu ne acaba. Ciddi sakatlanmis ise suc kimde?
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Aksam Sinan LACIN'le Bursa'da beraber ictik, mac seyrettik yine ictik.
Butun gece, maci ,Galatasaray'i, cimbom.org'u konustuk.Son derece yararli bir gece oldu. :)

3-4 senede bir basimiza gelen 5-0, 5-1, 6-0 kontenjanimizi kullandik.
Artik 3-4 sene rahatiz.

Takmayin kafaniza bilet zaten amortiydi bir sonrali cekiliste para cikmadi
Olayi boyle kabul edin.

Buyuk takimlarin buyuk kalecisi olur.(gecenlerde ben dediydim :) ) Tecrubeli kaleci sart.Galatasaray staj yeri degil ki kardesim.Oynaya oynaya tecrube kazansin diyebilecegimiz bir pozisyon degil ki kalecilik.

Yil sonunda Umit KARAN ve NONDA'nin yanina bir forvet daha sart.Hakan Sukur sezon sonunda giderse yerine alinacak adami yeni yonetim alacak.Defansa yedek sag bek lazim hepimiz gorduk.Belki orta sahadan bir iki kisi gidebilir bunlarin da yerine adam lazim.Ama once kaleci...

Hocayi da yeni yonetim bulacak.Canaydin aday olmayacaksa gelen adamin koymasi gereken para ciddi bir para.

Bizi en cok bozacak, Marttaki kongre ve secim calkantilari.

Soylemesi cok zor geliyor ama bizi kisa vadede duzluge cikaracak bir FB galibiyetidir.Avrupa'daki basarisizliklari FB 'yi yenerek unttturmak. Yillarca FB 'yi bu sekilde sucladigimizi hatirliyorum da...Ne yazikki kongre ve FB mac tarihleri cakismiyor.Ilginctir FB nin tribun stad acilislari,kongreleri, ibralari hep Galatasaray maclarindan once olurdu :)

Son Bir Not: Yuruyen merdiven zkli BARUSSO abim benim !! :)
Cok fenaliklar yapacak bu adam.Bu herifi seyredelim seyretmeyenleri uyaralim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Sezon sonunda Feldkamp olmayacak. Sportif direktör mü olur baska birsey mi olur bilemem. Fakat antrenör arayisinda önemli rol oynayacakmis ve gecen hafta ilk macta DSF spor kanalinda Falco Götz'ün ismi gecti.

Bence mantikli cünkü Kalli'nin eski ögrencisi, ayni zamanda GS'yi ve Türk futbolunu iyi bilen birisi.
Quo vadis, Galatasaray?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Baris Tokat wrote:Sezon sonunda Feldkamp olmayacak. Sportif direktör mü olur baska birsey mi olur bilemem. Fakat antrenör arayisinda önemli rol oynayacakmis ve gecen hafta ilk macta DSF spor kanalinda Falco Götz'ün ismi gecti.

Bence mantikli cünkü Kalli'nin eski ögrencisi, ayni zamanda GS'yi ve Türk futbolunu iyi bilen birisi.
Boylesi cok iyi olur, teknik direktor arayisinda Kalli de olursa ve seneye danisman olarak Istanbul'da kalirsa iyi olur. Falco Gotz'u bilmem ama. Onun da cok bir kariyeri yok. Son senelerdeki Alman futbolunu seviyorum, iyi bir Alman hoca gelse iyi olur.

Aslinda bizim en buyuk sorunumuz sorunlarin abarti derecede buyumesi. BIr parasizlik sorunu cikiyor, haber bultenlerine konu oluyoruz. BIr sakatlik basliyor , bir bakiyorsun sahada hic yabanci kalmamis. Bu kadar sakatlik ve mactan maca buyuk performans farklari olunca insan ister istemez teknik kadroya bakiyor. Baska kime bakalim? Diger takimlarda boyle sakatliklar olmuyor. Bu Gerets zamaninda da bu kadar olmasa da boyleydi. Once bunlara cozum bulunmasi lazim. Yabanci oyuncusuz basarili olmamiz imkansiz.
Post Reply