UEFA DK Eleme: Bosna-Turkiye 1-1 (Emre)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: UEFA DK Eleme: Bosna-Turkiye 9.Eylul Car. TSI 21:00

Post by Mert Tokman »

Ilk onbir:

--------------------- Volkan ------------------------
Gonul -------- Onder -------- Servet ---------- Balta
Hamit -------- Ceyhun ------- Emre ----------- Arda
--------------Tuncay -------- Semih ---------------

Bu arada Basketbol mii takimimiz da Avrupa Sampiyonasinda evsahibi Polonya'yi farkli yendi...

Spiker "tear drop" atisini Turkce'ye tam olarak cevirerek "goz yasi damlasiiiiii" diye bagirinca guldum... daha once duymamistim :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

------------Volkan------------
Gökhan----Önder---Servet----Balta
------------Ceyhun--------------
--Hamit-------Emre-------Arda
------Tuncay-----Semih----

Ceyhun tercihini beğenmedim. Bence Sarp oynamalıydı.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Goooooooooooooooooooolllll Emre atti...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fox berbat bir yayın yapıyor...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

30 metreden frikikten caktilar... guzel atti Salihovic...

10 dakikadir baski altinda altinda kaldik - topu bir turlu cikaramadik... :(
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Emre ve uvey Babasi Terim rezalet cikarmakla mesguller... :x
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Genelde cok begendigim Gokhan Gonul berbat oynuyor, cok pas hatasi yaparak 10 dakika hapsolmamiza sebep oldu. Ceyhun da orta sahada cok gucsuz, toplari toplayamiyor ortada. Sarp, Ayhan, Topal kim olsa daha iyi olurdu onun yerine. Gokhan Gonul'un ise bu kadar formsuz olmasi ilginc. Sabri'yi bile tercih ederim su andaki haline...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Yazilanlari hayretle okuyorum.

Bosna takiminin kadrosuna baktim en az 7-8 Sirp ve Hirvat var. Geri kalan Bosnaklarin da 3-4 tanesi Almanya'da Fransa'da falan dogmus, o kulturle buyumus. Butun oyuncular kendini ispat, daha buyuk takimlara gecebilmek adini duyurabilmek icin oynuyorlar. Ornegin Wolfsburg'da oynayan Bosnak, dunya kupasinda kendini gosterip Milan'a Valencia'ya PSG'ye kapak atar miyim diye oynuyor. Takimdaki Sirp ve Hirvatlar da emin olun Turkiye'yi ve Turkleri gunahi kadar sevmezler. Bosna'da yetisip buyuyen Sirplar, Sirbistanli Sirplardan cok daha koyu Sirp milliyetcisidir. Bu olaylar zaten onlar yuzunden cikti. Komsu komsuyu koruyup desteklese bu facialar olmazdi. Bir avuc toprak icin ne canlara kiyildi.

Uzun lafin kisasi, aileden Bosnaklik olup ayrica bir sempati yoksa "kotu Terim, kaka TFF, kardes ve sempatik Bosna" laflari bana garip geliyor. Ben Dunya kupasinda Turk milli takimini ozellikle Arda'yi seyretmek isterim. Bana ne Bosna'dan.

Obur yandan, Bosna gercekten cok motive ve iyi oynuyor gitmeyi hakediyor. Buyuk ihtimalle onlar gidecek dunya kupasina.

Edit: Turkiye Bosna halki icin zamaninda maddi manevi elinden gelen destegi yapmis. Futbol konusunda bir sey yapmak gerekiyorsa, ilerde ayni gruplara duserlerse Yunanistan ve Rusya yapsin. Iki maca da amator oyuncularla cikip Bosna'dan bes yesinler. Katliamlar olurken, iki ulke de utanmadan butun dunyanin gozu onunde Sirplara destek oldular, hem hukumet hem de halk bazinda.
Last edited by Levent Guntay on Wed Sep 09, 2009 10:05 pm, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Re: UEFA DK Eleme: Bosna-Turkiye 1-1 (Emre)

Post by Mert Tokman »

Ilk yari 1-1 bitti...

Erken gelen ilk golden sonra takim dagildi - oyun disiplini kalmadi - duygusalliga kapilip geri cekildik... hani cekilirsin sonra kontra cikarsin ona tamam ama hic cikamadik, ya uzun vuruldu yada cikarken pas hatalari yapildi... hakem kolay faul veren bir adam... Bosnalilar ceza sahamiz etrafinda fink atarken bir suru duran top kazandilar - birini de firkikten attilar... guzel atti Salihovic... golden once once Emre satasti hakeme sariyi yedi - golu yedikten sonra da bu sefer FT satasti hakem tribune gonderdi - hakem parmagi ile tribunleri gosterirken Mr. Ego'yu gormeliydiniz - surati sinirden kipkirmizi olmus parmagini hakemin yuzune sallaya sallaya agzindan tukuruk fiskirtiyordu... Ne zavalli bir kompozisyon :roll:

FT tribune gittikten sonra zaten kalmamis oyun disiplini iyice elden gitti - ne orta saha kaldi ne defans... Skorun 3 veya 4-1 olmamis olmasi buyuk sans... Admalar elinni kolunu sallaya defansin arkasina top atip Muslimovic ve Dzeko'yu kacirip Volkan'la karsi karsiya kaliyorlar...

Oyun disiplini tekrardan oturtup - bol pasli ve sabirli bir duzene donmeleri gerekiyor yoksa bu maci iki kirmizi kart ve farkli bir maglubiyet ile kapayacaklar.

Defansta berbat - Gokhan - Onder tarafi bir felaket devamli arkalarina adam kaciriyorlar - Servet'te bir-iki hata yapti topu arkasina kacirdi ama genelde fena degil - bir Balta adam gibi oynuyor...

Orta saha da Ceyhun berbat - top cikaramadi bir turlu... Emre desen oyle - sinir kupu... Hamit gayret ediyor --- Tuncay ve Arda Estonya macina gore cok etkisizler... Semih formsuz ve agir kaliyor...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Adnan Polat Galatasaray Turkiyedir demisti. Aslinda Terim Turkiyedir.

Hangi Turkiyedir Terim? Berrak yuzlu anadolu insani degildir Terim, koyden kente gocmus, yozlasmis, bitmis yokalmis, egitimi basardiklarini hazmetmesine yetmemis Turkiye portresidir Terim.

Vefa gibi, zeka gibi, hirs gibi guzel yonlerini, kontrolsuzluk, kullanilmislik yuzunden insaliktan, beyefendilikten uzaklasmis Turkiyedir Terim. Duygusallik adi altinda sinirdir , terbiyesizliktir Terim.

Yazik, birebir konustugunuzda seker gibi bir adam, hatta beyefendi bir adamin bu sekilde kendini yakmasi.

Maca gelince iki takim arasindaki futbol farkini sinirle esitledik.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hamit ve Onder cikip Ismail ve Sercan girdiler...

Volkan
Gonul-Ceyhun-Servet-Balta
Tuncay-Emre-Arda-Ismail
Sercan-Semih

gibi olacak...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Emre ve uvey Babasi Terim rezalet cikarmakla mesguller... :x
Hakemi de es gecmemek lazim. Rakip oyuncularin bizimkileri sindirmesine iyi musade etti. G. Gonul ve Ceyhun bana gore zayif halkalar.
Levent Guntay wrote:Yazilanlari hayretle okuyorum.

Bosna takiminin kadrosuna baktim en az 7-8 Sirp ve Hirvat var. Geri kalan Bosnaklarin da 3-4 tanesi Almanya'da Fransa'da falan dogmus, o kulturle buyumus. Butun oyuncular kendini ispat, daha buyuk takimlara gecebilmek adini duyurabilmek icin oynuyorlar. Ornegin Wolfsburg'da oynayan Bosnak, dunya kupasinda kendini gosterip Milan'a Valencia'ya PSG'ye kapak atar miyim diye oynuyor. Takimdaki Sirp ve Hirvatlar da emin olun Turkiye'yi ve Turkleri gunahi kadar sevmezler. Bosna'da yetisip buyuyen Sirplar, Sirbistanli Sirplardan cok daha koyu Sirp milliyetcisidir. Bu olaylar zaten onlar yuzunden cikti. Komsu komsuyu koruyup desteklese bu facialar olmazdi. Bir avuc toprak icin ne canlara kiyildi.

Uzun lafin kisasi, aileden Bosnaklik olup ayrica bir sempati yoksa "kotu Terim, kaka TFF, kardes ve sempatik Bosna" laflari bana garip geliyor. Ben Dunya kupasinda Turk milli takimini ozellikle Arda'yi seyretmek isterim. Bana ne Bosna'dan.

Obur yandan, Bosna gercekten cok motive ve iyi oynuyor gitmeyi hakediyor. Buyuk ihtimalle onlar gidecek dunya kupasina.
Levent, yazilanlarin tumu Bosna Takiminin DK 2010 gitmeyi bizden daha cok haketmesi ana temasi uzerine yazilmis. Milli Takimin yaptigi hatalara dem vurmak, TFF nin yaptigi tutarsizliklari dinlendirmek, basinin yersiz ve seviyesiz cikislari uzerine yorum yazmak dolayli nedenler. Milli Takimin bu noktaya gelmeden kendi gobegini kendi kesmesi gerekiyordu. Ha KKTC, ha Azerbaycan, ha Bosna takimi hak ederek cikmis bana takdir etmek bol futbol sansi ve basari dilemek dusuyor. Milli Takim DK 2010 a katilsa ne bu forumda ne diger futbol forumlarinda dizini dovecek futbolsever yoktur( Sahislar ile kisisel takinti ve sorunlari olanlar haric!).
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ikinci yariya iyi basladik biz - yani Turkiye :wink: Kacan 3 pozisyon oldu...gelecek gibi gozukuyor - onlar da stres olmaya basladilar...

Son 10 dakikaya giriyoruz...

2. yarida 3-5-2 ye donduk ama pek bir numara yok...

Volkan
Ceyhun-Servet-Balta
Gonul-Arda-Emre-Tuncay-Ismail
Semih-Sercan

seklinde oynuyorlar...
Last edited by Mert Tokman on Wed Sep 09, 2009 10:42 pm, edited 1 time in total.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Murat Biricik wrote: Levent, yazilanlarin tumu Bosna Takiminin DK 2010 gitmeyi bizden daha cok haketmesi ana temasi uzerine yazilmis. Milli Takimin yaptigi hatalara dem vurmak, TFF nin yaptigi tutarsizliklari dinlendirmek, basinin yersiz ve seviyesiz cikislari uzerine yorum yazmak dolayli nedenler.
Gidemedigimize cok uzulup kinayeli elestiri seklinde yazan vardir tabii ama bunun otesinde GS'li oyuncular dinlensin, sakatlanmasin diye yazanlar da vardi. Futbolculara verilen asiri primleri haksiz bulanlar vardi.

Bunun otesinde, Bosna'nin hakettigini soylemek ile gitmesini istemek farkli seyler. Neyse, isteyen istedigini yazar demokratik bir forum burasi tabii. Her turlu gorus ve dusunceye sonuna kadar saygi.

Ama merak ettim, GS ve bir Anadolu takimi sampiyonluk icin savasirken "biz zaten cok sampiyon olduk,biraz da Anadolu takimlari olsun. Dar butcesi ve fakir halkiyla buralara kadar geldiler fazlasiyla hakettiler" dese bir GS taraftari ne dusunurdunuz?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Arda onunu bosaltip vurdu yerden gitti direkten donduuu :evil:

1-1 bitti...

Bize iki galibiyet ve onlarin iki beraberlik almasi lazim artik... Biz Belcika ve Ermenistan'la onlar Estonya ve Ispanya ile oynayacaklar... Onlarin Estonya deplasmaninda berabere kalmalari cok supriz olmaz... imkansiz bir durum yok...

Icimizdeki Bosna'lilara bir soru...

Arda'nin oynadigi takimin karsisinda ki bayragi sari-lacivert olan takimi tutmak nasil bir duygu :P
Last edited by Mert Tokman on Wed Sep 09, 2009 11:02 pm, edited 1 time in total.
Post Reply