TSL 28. hafta Galatasaray - G.Antep: 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB'yi sampiyonlugundan dolayi kutlarim.
Hakederek kazandilar.
Derbilerde yenilmemis bir takimdan bahsediyoruz.
Biz "Anadolu Derbilerinde" beraberliklere devam.
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bakin Kalli Nonda'nin cezasi icin ne demis:

Feldkamp maçtan sonra Nonda’yı kadro dışı bırakmasıyla ilgili, “Milli takımından perşembe dönecekti, ama cuma geldi. Federasyon başkanlarının istemesi üzerine kalmış, ama bunları kabul edemeyiz” açıklamasını yaptı.

Beni dusunduren konu cezanin neler ima ettigi, gunahini almayalim ama kendi mi istiyor otomatik boyle mi oluyor bilmiyorum ama butun planlar Hakan maximum duzeyde oynasin olarak yapiliyor gibime geldi. Yani simdi Nonda yedek bile olsa bir muddet oyuna girme ihtimali var ve yanlislikla gol falan da atabilir sonra kim ilk 11'de oynaycak.

Hangi gazete bilmiyorum radyoda duydum bir gazete mansetten vermis, Hakan Sukur bir sezon daha GS'da oynaycakmis. Eger dogruysa, yandigimizin haberidir, Nonda kesin su parasina falan gonderilir, veya agir tazminat odeyerek takimdan uzaklastirilir. Oynama ihtimali zayif olan bir genc kadroya alinir ki Hakan'i kesme sansi olmasin, gelen yeni antrenore de Hakan ilk 11 oynamazsa biletin kesilir denilir. Cok kotu kokular geliyor, biz mi acayip teoriler kuruyoruz yoksa bir koku gercekten var mi? Vazgecip baska bir lig mi izlesem artik diyorum. Haberler git gide kotulesiyor.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

BJK macindan sonra yazdiklarimdan farkli bir sey yazamayacagim.GS Almanya'daki Leverkusen macindan beri kotu futbol oynuyor,ve zor mac kazaniyor.

Ugur sakatlandigindan beri sag kanat neredeyse hic calismiyor.Sabri cok formsuz,Baris o bolge icin yetersiz ve istikrarsiz,Hasan ise sakat.Sol kanatta Volkan ve Hakan Balta surekli vasat oynuyorlar(sezon basinda biraz daha iyilerdi).

Koca takimda Arda,Mehmet Topal,ve Servet disinda isilti veren bir futbolcumuz yok.Bir seyin degistigi de yok,ayni tas ayni hamam.Oyuncularimizin GS'da oynadiklarini hatirlamalari gerekiyor artik...

Gazetelerde td adaylarini okuyorum.Deneyimli,ve basarili bir td lazim GS'a.GS futbol takimlarini gelecege hazirlayacak,vizyonu,sistemi degistirebilecek bir isim.Bu isim de ancak Lippi,Low,veya Van Gaal olabilir.
25-2025

nefvakfi.org
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Selçuk Samli wrote:Deneyimli,ve basarili bir td lazim GS'a.GS futbol takimlarini gelecege hazirlayacak,vizyonu,sistemi degistirebilecek bir isim.Bu isim de ancak Lippi,Low,veya Van Gaal olabilir.
Bu yonetimin eline kimi verirseniz eline verin yuzune bulastirir. Vizyon denen sey beylik laf degil sadece. Gercek bir sey.

Neyse yonetim yeni deyip beklemekten baska care yok! Gecen yil Gerets'i gicik ettiler adam kimseye laf geciremeden, kuyruguna teneke baglanip gonderildi. Bu yil da Kalli'ye kata kulli yapmaya calismislardir, o da yemezler deyip dalga geciyor yonetimle.

Koca kulup bir kac kisinin oyuncagi olmus durumda. Uzaktan bakinca gorunenler boyle.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Kara wrote:
Selçuk Samli wrote:Deneyimli,ve basarili bir td lazim GS'a.GS futbol takimlarini gelecege hazirlayacak,vizyonu,sistemi degistirebilecek bir isim.Bu isim de ancak Lippi,Low,veya Van Gaal olabilir.
Bu yonetimin eline kimi verirseniz eline verin yuzune bulastirir. Vizyon denen sey beylik laf degil sadece. Gercek bir sey.

Neyse yonetim yeni deyip beklemekten baska care yok! Gecen yil Gerets'i gicik ettiler adam kimseye laf geciremeden, kuyruguna teneke baglanip gonderildi. Bu yil da Kalli'ye kata kulli yapmaya calismislardir, o da yemezler deyip dalga geciyor yonetimle.

Koca kulup bir kac kisinin oyuncagi olmus durumda. Uzaktan bakinca gorunenler boyle.
Vizyon denen seyin beylik bir sey olmadigini biliyorum.Yonetimin mantalitesinin degismesi gerektigini Galatasaray 2008-2009 basliginda yazmistim.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Fahrioglu wrote:Bakin Kalli Nonda'nin cezasi icin ne demis:
Feldkamp maçtan sonra Nonda’yı kadro dışı bırakmasıyla ilgili, “Milli takımından perşembe dönecekti, ama cuma geldi. Federasyon başkanlarının istemesi üzerine kalmış, ama bunları kabul edemeyiz” açıklamasını yaptı.Hangi gazete bilmiyorum radyoda duydum bir gazete mansetten vermis, Hakan Sukur bir sezon daha GS'da oynaycakmis. Eger dogruysa, yandigimizin haberidir, Nonda kesin su parasina falan gonderilir, veya agir tazminat odeyerek takimdan uzaklastirilir. Oynama ihtimali zayif olan bir genc kadroya alinir ki Hakan'i kesme sansi olmasin, gelen yeni antrenore de Hakan ilk 11 oynamazsa biletin kesilir denilir. Cok kotu kokular geliyor, biz mi acayip teoriler kuruyoruz yoksa bir koku gercekten var mi? Vazgecip baska bir lig mi izlesem artik diyorum. Haberler git gide kotulesiyor
.
1) Tamam NONDA'ya ceza verdin almadin kadroya OK, ama sen seneye takimin basinda olmayacaksin.Oturtmaya calistigin ilkeler (nasil ilkelerse bunlar) seninle beraber gidecek ama HAKAN SUKUR VE AVANESI KALACAK VE BU ARKADASIN ILKELERI ILELEBET PAYIDAR KALACAK (Ataturk gibi konustum di mi ? ) O zaman son 6 mac kala hangi ilkeleri hangi insanlara anlatmaya yada ogretmeye calisiyorsun, tamam gunu kurtaranlardan olmayalim ama bilinclendirecegin adamlar SONG'mu SERVET mi yoksa ESSEK SABRI mi? Mehmet TOPAL ve arkadaslari zaten Nur ve isik yonunden abilerinden feyz almislar artik.

Onlari sen mi dogru yola sevk edeceksin? Bu isin tek suclusu Shabani NONDA' midir ??? Bu adamin Ankara'ya gitmeyenler hakkindaki aciklamasi bu cezada etkili midir.Ankara'ya gitmeyen bir diger sahis sen degilmisin, Galatasaray Spor Klubu senin Romatizma Grip Kil Tuy hastaliklarina care olmustur bedelini de odemistir. (Allah askina maci kazandik demeyin son dakikada gotu kurtardigimiz bir mac ve lutfen takimin hocasiz oynadigi mac sayisi ve puan kayiplarina bakin, TDsiz Galatasaray , avanesinin yonetiminde sahaya cikmistir.)

2) Daha sezon bitmeden sagolsun sezonu bitiren demecleri ile Adnan POLAT'a da kucak dolusu tebrikler.Bari Istanbul'daki Genclerbirligi macina sarilsinlar dort elle.Finale cikarlarsa Kayseri'yi zor elerler ya o da isin baska yonu.

3) Vallahide billahi de Fenerbahce'ye imreniyorum.Soylemekten de gocunmuyorum.Zavalli gorunumunde bir TDleri yok ustelik adamin ismi takiminin en buyuk reklami ,Yurt icinde ligte derbi kaybetmiyorsun, Avrupa'da bahar futbolu goruyorsun, para basiyorsun.Dedigini yapabilecek gucte bir baskanin var bize gore gecekondu ancak UEFA'ya gore Avrupa Kupasi finali organize edilebilecek seni daha buyuk zenginliklere yelken actiracak bir stadin var.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Basiniza Hakan Sukur, Sabri kadar tas duser dikkatli olun :D

Umit Karan gibi bir kazmanin dokunulmazligi var bu kesin.
Dun gene yapti yapacagini. Servet almis basini gidiyor, son adami gecmis,
bizim kus beyinli topa ayagini uzatarak pozisyon ofsayt oluyor. Kimse
hatirlamiyorum demesin. Belki de bu Servet'in hayatinin golu olacakti.
Her turlu manyak hareketin altinda onun imzasi var, sonra tuttutmusunuz
Hakan Sukur bilmem ne.

Sonra Ayhan kerestesine ne demeli? Ilk devre ayaginda olumlu top cikti mi
acaba, ben hatirlamiyorum.

Maca imza atan 2 isim bunlar, gerisi fasa fiso.

Kalli'nin Servet'e serbest/orta sahada rol vermesi bir dehalikmiydi...elbette
hayir. Ulan elinde bir kadro var, böyle mi kullanilir. Sonra sen sahada 100%
oynayan Emre'yi cikar paslanmis Song'u sahada tut, sonra onu cikar bilmem
kimi sok....neyse neyin yorumunu yapiyorum Allah askina.

Kalli bilmem ne koordinatöru olarak görev yapabilirmis ilerde...adami
emekli maasina mi baglayacakniz?!

Not: Yan hakem ofsayt karari ile GS'in golunu yedi. Pozisyon sonrasi
maymun surati bu hatanin bilincli yapildiginin belgesi gibi. Cok tartisilacak
ama tartisilacak bir yönu yok gibi.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Selçuk Samli wrote:
Murat Kara wrote:
Vizyon denen seyin beylik bir sey olmadigini biliyorum.Yonetimin mantalitesinin degismesi gerektigini Galatasaray 2008-2009 basliginda yazmistim.
Sevgili Selcuk, lafim sana degildi zaten. Sen zaten imzanda da yazmissin olayin ozetini.

Su siralar yonetime biraz fazla yukleniyorum ama birader adamlar Murat Kara gelsin de yuklensin diye yapmadik rezillik birakmiyorlar. Yoksa cok meraklisi degilim. Su guzelim takimi maymun ettiler.

Ben Ozan'in Kalli icin sakadan da olsa ozur dilemesine filan da karsiyim. Her mantikli adam onun dusundugu gibi Kalli'nin bu zevzekleri adam edecegini dusunurdu. Ama Kalli'de da bakti kulupte maymun oynatmak daha kolay, isin kolayina kaciverdi. 70 kusur yasindaki adamdan ideallik beklemek romantiklik olur.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Sevgili Hasan Tezcan yine Ümit'e kesmiş faturayı, sebebi de Servet'in atağını kesmiş olması. Peki ama Ümit'in çaprazdan şutu, soldan mükemmel ortası (Serkan'ın kavalıyla dışarı attığı) ve frikikten gelen ortaya geri geri vurduğu (kalecinin şansa bala kornere attığı) kafa haricinde pozisyon var mı? Yok. Oyuna girebilmek için iki kanada inip top alıp verdi mi, gerekince kendi sahasına kadar adam kovaladı mı? Evet.

Peki Hakan Şükür ne yaptı? Sahada olduğu için normal kurulabilecek ofans setlerinin yarısından vazgeçilip kafasına doğru top şişirildi. 14-15 hava topunun 5-6 sını aldı, aldi derken kaleciye veya defansa doğru yumuşattı. Tek şut çekemedi, bi tane karambolde topa yetişemedi, pozisyona yaklaşmadı bile. İyi herhangi bir takımda -değil 3 büyükler- oynamayı hakeden bir görüntüsü yok.

İkinci patlak Sabriydi. Okan bile daha iyi olurdu ikinci yarı soksaydı, hatta Hasan kaymaklı daha iyi olurdu, çok bilenlerin orda oynar mı diyecek olmalarına rağmen. Sabri ofansta defansta sıfır faydayla oynadı. Bir şey var, kesinlikle olması gereken yere yetişen bir oyuncu, o yüzden de "bir ara doğruyu yapmaya başlayacak elbet" diye bekliyor Kalli, ve biz. Fakat nasılsa bu sezon 18 yaşındaki halinden bin beter Sarıoğlu..

Son olarak da Song. Bu adamın sezon sonu gideceği belliyse, kendisini çok çok sevmeme rağmen Emre'nin oynaması daha iyi olur. Çünkü, bunu kaç kaz yaşadık, konsantre olmayı tercih etmediği maçlar olabiliyor Song'un. Geçen sezon da bir ara oldu böyle bir dönem. E ligin ikinci yarısı zaten doğru dürüst oynamadı, 2 ay sonra da gideceği kesinse daha da oynayacağını sanmam. Zaten kör topal geldik buraya kadar, bari artık isteksiz futbolcuyu kes, hele Emre bunun farkında ve iyi durumdayken.

p.s. Bu arada forumda Lincolnitis bitmiş mi ne? Kubilay Türkyılmaz daha faydalı oldu be şu takıma, neyse şakayla karışık hala(!) son 6 maç bir umudumuz olacak kendisinden. Hala affettirebilir...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:FB'yi sampiyonlugundan dolayi kutlarim.
Hakederek kazandilar.
Bende ayni sekilde dusunuyorum. Kalliye guvenmistim cesaretle
basladigi isi sonuna erdirecek diye ama o da artik teslim oldu.
Kendi takimina kendi ihanet etti. Genclere ihanet etti. Ve bu kadar hazirlik macinda bu kadar deneme yapmasina ragmen lig sonuna geldik hala ucuk denemeler yapiyor. Artik bitmesi lazimdi. Dun cikardiklari en cikmayacak oyuncular.

Sabri kadar son yillarda sinir oldugum bir GS futbolcusu olmadi. Savruk disiplinsiz, terbiyesiz, oyun zekasi sifir,uyumsuz. Dun mac seyircili oynansaydi protestoyu gorurdu.
Gel gorki takimin degismezi. Baska bir olasilik aklima gelmiyor degil aklima ; Aslantepe anlasmasina madde olarak girdi onun icin kesemiyorlar. ''Cemaatteki oyuncular kesinlikle oynayacak, mumkunse gelecek antrenor ve yardimcisi da onlardan olacak yoksa insaat durur, GS'nin devlete karsi olan borclari devreye girer'' falan diye madde var herhalde. Ne Lippisi, ne Van Gaal'i. Onumuzdeki yil antrenor Abdullah Avci antrenor, Besiktasli! Arif Erdem yardimcisi, Hakan Unsal bas PR'ci. Belki futbola bile yeniden baslar. Hakan Sukur 42 yasina kadar kadroda. Ilk once Okan ve Sabri ile birlikte takim kadrosuna yazilir, digerleri ondan sonra yazilir. Sabri de evellalah onemli bir isim, alttan gelen cemaatci oyuncular gelene kadar cipa vazifesi gorecek.

Hakan Sukur bu kadar konusur birsey yok. Nonda soruya cevap verir,
kaldiki olan bir durumu sadece betimler , yorum falan yapmiyor agzi ishal Hakan Sukur gibi .Hooop ceza. Yok bir gun gec katilmis. Sen kac macina zamaninda katildinki takimin?
NO ADNANS, NO CRY !!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote:Sabri kadar son yillarda sinir oldugum bir GS futbolcusu olmadi. Savruk disiplinsiz, terbiyesiz, oyun zekasi sifir,uyumsuz. Dun mac seyircili oynansaydi protestoyu gorurdu.
Gel gorki takimin degismezi. Baska bir olasilik aklima gelmiyor degil aklima ; Aslantepe anlasmasina madde olarak girdi onun icin kesemiyorlar. ''Cemaatteki oyuncular kesinlikle oynayacak, mumkunse gelecek antrenor ve yardimcisi da onlardan olacak yoksa insaat durur, GS'nin devlete karsi olan borclari devreye girer'' falan diye madde var herhalde. Ne Lippisi, ne Van Gaal'i. Onumuzdeki yil antrenor Abdullah Avci antrenor, Besiktasli! Arif Erdem yardimcisi, Hakan Unsal bas PR'ci. Belki futbola bile yeniden baslar. Hakan Sukur 42 yasina kadar kadroda. Ilk once Okan ve Sabri ile birlikte takim kadrosuna yazilir, digerleri ondan sonra yazilir. Sabri de evellalah onemli bir isim, alttan gelen cemaatci oyuncular gelene kadar cipa vazifesi gorecek.
Yildiz transfermiz de Newcastle'a 7-8 milyon dolar verilerek alinacak muzmin sakat Emre Belozoglu olur demeyi unutmussun Alpay :wink:

Yabancilarda artik Iran'dan, Tunus'tan falan gelir... Bir zamanlar GS'i islam aleminin lider takimi yapma fikirleri ortaya atilmisti - pazarlama acisindan fena fikir degilde bana uymaz... ben kendime bir Liverpool formasi alir iyicene EPL'e odaklanirim o zaman...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:FB'yi sampiyonlugundan dolayi kutlarim.
Hakederek kazandilar.
Bende ayni sekilde dusunuyorum. Kalliye guvenmistim cesaretle
basladigi isi sonuna erdirecek diye ama o da artik teslim oldu.
Kendi takimina kendi ihanet etti. Genclere ihanet etti. Ve bu kadar hazirlik macinda bu kadar deneme yapmasina ragmen lig sonuna geldik hala ucuk denemeler yapiyor. Artik bitmesi lazimdi. Dun cikardiklari en cikmayacak oyuncular.

Sabri kadar son yillarda sinir oldugum bir GS futbolcusu olmadi. Savruk disiplinsiz, terbiyesiz, oyun zekasi sifir,uyumsuz. Dun mac seyircili oynansaydi protestoyu gorurdu.

Hakan Sukur bu kadar konusur birsey yok. Nonda soruya cevap verir,
kaldiki olan bir durumu sadece betimler , yorum falan yapmiyor agzi ishal Hakan Sukur gibi .Hooop ceza. Yok bir gun gec katilmis. Sen kac macina zamaninda katildinki takimin?
Bence bu Oray midir ne karin agrisidir ona fazla kredi veriyorsunuz. Cogunu kicindan uydurarak bir komplo yazisi yazdi, camiayi sildi supurdu. Su andaki yonetimin cemaatla falan alakasi yok. Polat CHP'den politikaya katilmaya calismis, Ataturk filmi icin sponsor olmus bir sanayici. Alevi yani koktendincilerin Musluman bile saymadiklari, hic hazzetmedikleri mezhepten. Yigit Sardan, Isin Celebi, Tahincioglu, Haldun Ustunel hatta Helvaci gibilerinin bu taraklarda hic mi hic bezi yok. Bunyeye uymadi diye Albayrak'i bile istemediler.

Stad konusunda devletin cok onemli bir kar beklentisi var. Bedavaya bes kurus para cikmadan onemli konutlar yapilacak bundan da 100'lerce milyon dolar gelir gelecek devletin kasasina. Sehiri Ayazpasa'dan yukari yaymak istiyorlar. Stadin bu konuda ciddi payi olacaktir. Stadi yapan sirket Eren Talu ve bir Amerikan sirketi. Ikisinin de cemaatla falan hic bir baglantisi yok. Yani bu durumda GS'in devletten TOKI'den herhangi bir baski yemesine ne firsat ne de olanak var. Stadin en kisa zamanda bitmesi devletin de cok isine geliyor.

Sonra madem tarikat GS'i ele gecirmeye calisiyor, GS'in kotu olmasi onlarin da isine gelmez. Yerlerde surunen, sefil duruma gelmis, bastonla oynayan Hakan Sukur nasil bir temsilci olabilir ki onlarin adina? Kaldi ki elin katolik, hac cikaran Brezilya'lilari Turkiye'nin sevgilisi olmus, onune geleni Ertugrul Saglam'i, Kalli'si, Hakan'ini ezip geciyor. Dortgen kafali Sabri'yle mi olacak bu is?

Baski gelecekse bu kisilerin ozel sirketlerine baski gelir. Adnan Polat'i tehdit ederler, vergi dairesini uzerine salarlar. Ama bunlar zaten Turkiye'de olan seyler. Onlardan olmayan sanayici ihale kazanamiyor, is yapamiyor, dukkan acamiyor. Durumlari biliyorsunuz. Ama ne yapalim onlara oyu veren de sizlersiniz. O yuzden fazla aglamaya gerek yok.

Bu kadar laftan sonra Adnan Polat'in onundeki en onemli engelin ve gorevin Hakan Sukur'u takimdan uzaklastirmak olduguna katiliyorum. Gitsin Katar'da ya da Amerika'da Fetto$'un yaninda oynasin. Ama herif oyle biri ki ondan kurtulmak kanserli uru vucuttan atmak gibi bir sey. Vucutta operasyon sonrasi trauma buyuk olacaktir. Atsan bile surekli geri gelme olasiligi var. Kalintilari da tamamen temizlenemeyebilir. Hele hele Hakan'in 180 derece donup "1 sene daha oynamak istiyorum" aciklamasindan sonra. GS'in bugunu ve gelecegi icin cok onemli bir hamle. Onunla beraber Sabri'yi de yollamak gerekiyor.

Bu gelecek yeni hocadan da onemli. Sadece iyi bir hocayla bu isin olacagini saniyorsaniz aldaniyorsunuz. Kalli gider, Lippi gelir tiyatro aynen bastan asagi, perde 1, perde 2 seklinde oynanir.

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Tezcan wrote:Her turlu manyak hareketin altinda onun imzasi var, sonra tuttutmusunuz
Hakan Sukur bilmem ne.
Hasancigim,

Baris Hocam bence gayet guzel ornekleriyle de cevap vermis bu yazdiklarina. Ama, sen, su yukarda yazdigin kismi hic tersine dondurmeyi dusundun mu? Biz de sana desek yani, "Hakan soyle top ezdi, boyle etkisizdi, rakip arkasinda kaldi surekli, sonra sen tutturuyorsun Umit Karan" diye?

Ben Hakanitis'imi bastirmaya, dizginlemeye calisiyordum, (gecenlerde yazdigim bir yazida haksizlik yapmis oldugumu da farkederekten) ama,
- Sabri'ye arka cikmis olmasi yuzunden,
- maclardan once onu bir koseye secip, "Bak oglum evladim, her ortayi bana yapmaya calismana gerek yok, dikkat cekiyor artik" filan diye uyarmadigi icin (Sabriye bulamiyorum bunun sucunu "drone" dedikleri hesap, robot modunda gibi cunku sanki),
- mac icindeki tavirlari hali yuzunden (hani, bizim ondan bekledigimiz, "birlestirici, hirslandirici agabey" rolunun tam tersi oluyor bu),
... artik ikisini birden, "istenmeyen adam"lar ilan ediyorum kendi adima. Butun takim sakatlansa, Selcuk Hocamdan filan yardim isteyip, PAF'taki elemanlarin adini ogrenip, onlari koyacagim, ikisini mac kadroma koymamak icin...

Ali Hocam, bu "-itis"li hastaliklarin kok kelimesini sesli harfle biten hali oluyor mu, nasil soyleniyor? Sabri icin nasil diyecegiz?!?
Özgür
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Birileri bizimle dalga geçiyor olmalı

Sezonun çoğunu büyük umutlarla aldığımız Linderoth ve Lincoln sakat geçiriyor hatta Linderoth 'un futbol hayatı bitiyor
Lincoln istim üzerindeyken bir BJK maçı öncesi bütün futbol kişiliği bitiyor
Ayhan iyi futbol oynarken ağır sakatlık geçiriyor
Tecrübeli oyuncuların sakatlığı yüzünden Kalli gençlere yöneliyor ve takım patlama yapıyor
Bir saçma sapan karlı konya maçında yükselen yıldızımız uğur sakatlanıyor
Ortaya takımdan uzaklaşan takma adıyla "dağlara taşlara" Sabri geri geliyor ve kabus başlıyor
Daha sonra seyircisiz oynama cezası, saçmasapan bir nedenle kış ortası rusya da oynanan bir hazırlık maçında Aptal Arda'nın sakatlanışı
ve Kalli'nin gençlerle tutturduğu güzel ve presli oyunun sonu geriye Okan'dan Song'tan ve servet'ten umutlandığımız bir garip takım

Bu sene şampiyon olmasakta üzülmeyecektim çünkü genç takımın ortaya koyduğu futbol geleceği vaat ediyordu şimdi ise FT'nin enkazından görüntüler var birde yeşil sermayenin elinin değdiği gerçeğini duyunca tüylerim diken diken oldu.

Bende FB'yi şimdiden tebrik ederim, Aziz başkanda yılmadan devam etti ve rakiplerinin çok önüne geçti Trabzon sıradan bir anadolu takımına BJK 80'lerin fenerbahçesine GS'da adının tam koyamadığımız garip bir oluşuma dönüştü, bundan sonra şampiyonmlar ligi müziğini duyunca kafaları kaldırıp sarı lacivert görmeye uzunca yıllar hazırlıklı olalım

Sabri gidiyor sabri şuuuuuttt autttt

Saygılar
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
O yaziyi isteyecektim ben isin dogrusu Ozan'dan. Kaleci konusundaki yazisini cok gerekli gormemistim ama, bunu istesem diyordum bugunden sonra. Tamam, sana da katiliyorum:
1) KHF'in, kararlari ile, kotu ya da iyi TD degil de, Alzheimer oldugunu iddia eden forumdas ise Ali Erdogan, ona hala hak vermem,
2) bu oranda yeni oyuncuyla takimin bu zaman icindeki konumu hala basarilidir derim,
3) arada piriltilarini gosterdigimiz oyunlar son yillarda hic de goremedigimiz guzellikte oyunlardi, ama...

Ama'si var iste...
1) Sapkadan tavsan cikarma denemeleriyle artik FT'i aratmamasi (aslinda bu konuda Hasan diger TD'leri elestirirdi hep, "hic yaraticilik yok, forvet cikarip forvet sokuyor" filan diye, onun takdir etmesi lazim aslinda! :twisted: )
2) (Sakatliklarla filan, zaman zaman hayli azalmis olsa da yine de) Kadronun halihazirdaki kapasitesini, yildizlarini verimli kullanmakta, zorlamakta bence yetersiz kalmasi,
3) O piriltilarin, artik ana oyun iskeleti olmaktan cok, "istisna"lar haline gelmis olmasi....
benim ona karsi olumlu kalabilmemi imkansiz kiliyor...

Bu basliktaki bazi yazilarda iddia edildigi gibi, bu Sabri olayindan veya gelecek yilki gorevle ilgili aciklamalardan filan, inadina birseyler yapmis olmasi olasiligi ise bence daha korkutucu. Kisisel haklilik ispati/intikam hisleriyle filan, boylesine buyuk, milyonlarca kisiyi, dolari etkileyecek bir kurulusun kaderiyle bilerek isteyerek oynamak (bilmiyorum uzaktan konusmak daha mi kolay bu konuda, onun yerinde olmaktan ama) insafsizlik, karaktersizlik olur ki, ona yakistirdigimiz, tipik Alman karakterine de pek uymaz sanki...

Yine bile tek sorun odur deyip, "linc tayfasi"na katilmis olmam. Ama, ortalikta gorunen sorunlari cozme/halletme yetkisi, olanagi bulunan kisi gibi gorunurken, birak sorunlari cozmeyi, boyle tavsan cikarma denemeleriyle, boylesi kritik bir donemde ek sorunlar yaratmis olmasini da anlamak zor...
Ozgur, yazdiklarini uc asagi bes yukari benim yazdigimi farz et basligini da "forumdan ozur" diye degistir. Bu tip yazilari yazmak benim zoruma gidiyor sanan varsa yaniliyor. Yanilma korkusuyla yazmadigimi biliyorsunuz. Eger oyle olsa olmayacak seyleri tavsiye eder, olmayinca sonra her geleni elestirir, her zamanki gibi suyun ustune yag gibi cikmayi ben de bilirim. Lincoln yerine Ronaldinho alinmaliydi, seneye Mourinho gelmeli o zaman GS kurtulur gibi sacma sapan yazilar yazmak cok kolay. GS'in sartlari, dernek duzeni, ekonomik durum, Turkiye liginin sartlari, tribun taraftarinin yampiri psikolojisi hepsini bir araya getirip, kendi bildiklerim, deneyimlerim, gozlemlerim dogrultusunda bir seyler bir araya getirip cozumler oneriyor veya analizler yapiyorum. Futbol bir bilim degil, 2 kere 2 dort etmiyor. Bir cok degiskenin herseyi bir anda alt ust edebildigi ortamda yoneticilik, hocalik, sporculuk yapmanin ne kadar zor oldugunun bilincinde biriyim.

Iste bu ortamlarda degiskenleri en aza indirgeyen, tutarli hocalari daha cok seviyorum. Varsin tahmin edilebilir olsunlar. Bir sey calisiyorsa bozmaya gerek yok. Her mac 60. dakikada Sergen cikar falanca girer mi? Evet. Cogunluk yeniyor musun? Evet. Rakipler caresini bulabiliyorlar mi? Hayir. Gerisi palavra.

Olanlar GS'i sevenleri cok uzdu. Guvendigimiz daglara kar yagmakla kalmadi, karlar cig oldu GS'in ustune yikildi. Hocanin aciklamalari hic bir sekilde beni tatmin etmedi. Bu kadar futbol cahili bir hoca oldugunu dusunmuyorum cunku. Stoper adamdan orta saha oyuncusu olur mu? 100 metre kosucusundan 10 bin metreci olursa o da olur diye bir yazi daha gecen ay yazdim.

Bu kadar cok yakin giden bir yarista boyle bir hata altin madalyayi degil, bronzu bile kacirtabilir. Bu anlarda herkesin en iyisini yapmasi sart. Saliseler onemli cunku. Dun ben sahada resmen hocaya ragmen kicini yirtan bir takim gordum. Herkes heryerde. Orta sahanin gobegi tamamen bostu, Ayhan surekli yer degistirmek zorunda kaldi alan kapatmaya calismaktan. Servet zavallim mactan sonra "ben iyi de oynadim, gol pozisyonuna girdim" diyor saniyor ki DM oynamanin geregi gol pozisyonuna girmek. Oyle bir dagitti ki bu hareket, orta sahanin gobegi dagildi, kanatlar da yoktu. Ne sag ne sol. O yuzden bir tane bile atak yapamadik koca ilk yari. Umit surekli kanada kaciyor, Lincoln ne Umit'i ne Hakan'i besleyebilyor. Zaten Lincoln'le 10 kisi cikmissin, bir de Servet isi cikinca takim tamamen dagildi. Aykut iyi niyetinin, temiz kalbinin odulunu sansli olmakla aldi. Yoksa ilk yarida 4 tane yerdi.

Bu dakikadan sonra asla Feldkamp'in seneye kalmasini istemem. Bu sene Kalli'yle biter bitmez, onun hesabini yoneticiler yapsinlar. Ama simdiden hesap sorulmasi gerekiyor ve hocaya seneye CL'ye gidememenin zararinin hatirlatilmasi gerekiyor. Su yepyeni yonetimin uzerine yukledigi gereksiz baskiya bakin hele bir. Yapilacak sey miydi bu? Zaten yiginla dert var.

Ayrica Kalli'nin boyle hata yapmasi, sene sonunda hala takimi oturtamamasi Gerets'in iyi hoca oldugunu gostermiyor. Aksine Kalli'nin Gerets kadar kotu oldugunu gosteriyor. Belki kotu niyet var, belki saglik sorunlari var bilmem ama ikisi de ayni sonuca geliyor. Gerets'in bu kadar kotu onlarca hatasini gosterebilirim. Teknik acidan, oynatilan futbol stili acisindan, gencleri harcamasi acisindan, disiplini saglayamamasi acisindan, onayladigi aptalca transferler acisindan bir suru hata. Asla da hakkinin yendigini dusunmuyorum ama simdi eski defterlerin acilmasi gereksiz. Tutarlilik isteniyorsa benden, "Gerets sampiyon olsa da gonderilmeli" sozumu Kalli icin tekrarlarim. Gerets daha ilk senesinde yollanmaliydi. O sampiyonluk bize kac milyon dolara patladi. Kalli'nin de zaten seneye gidecegi belli. O yuzden fazla otelemeye de gerek yok.

Ozan Ersoy
Post Reply