2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben de staddan izlenimlerimi aktarayım. Öncelikle üst tribünlere alınmamız nedeniyle biz 18de girdiğimizde üst taraf tıklım tıklımdı. Biz de alt bölümde maçı izledik...

Bu arada yukarı kısmın yan tarafında skorbordun hemen yanındaki kısım inanılmaz yağış alıyordu. Garip bir üst kapama tekniği :lol: En üstte oturan arkadaşlarımızdan duyduğumuza göre fener tarafında ilk 10 sıra adeta gölmüş, bu bölüme de hiç oturamamışlar...

Neyse bulunduğum bölüm tam olarak numaralı ve açığın kesişim yeriydi. Görüş çapraz olmasına karşın iyiydi.

Gelelim maça;

Fenerin ilk golünde top inanılmaz süzüldü ve falso aldı ve 90a gitti. Mondinin de çıkarabileceğini sanmıyorum.

İkinci yarıda inanılmaz goller kaçırdık. Sayılmayan gol öbür kalede olduğu için ofsayt mı değil mi süzemedim :roll: Fenerin kaleciye müdahele ile yaptığı aptalca teşebbüsten ise bahsetmeye bile gerek yok!

Kazandıkları frıkik ise tam önümüzde oldu. Ben de o an topa girme olarak yorumladım, verilmeyebilirdi. Ancak hakemi asıl faullere gösterdiği toleransla ölçmek lazım. Tuncay kart görmeden bu maçı nasıl bitirdi, anlaşılır şey değil :twisted: Gol sonrası önümüzde yaptığı şovun karşılığını da rövanşta alacak :twisted: Bakalım o maçı atılmadan nasıl tamamlayacak :wink:

Genel olarak ilk gole kadar fener onun haricinde de GS iyiydi. GS isabetli pasları ile rakibinin çok ilerisinde. İki takımda iyi mücadele etti ama FB tıpkı Denizli dönemindeki maçlar gibi oynamadan kazanmasını bildi :!: Bu arada 2. yarıda üstüste yanlış saymadıysam 7 isabetli pas yaptığımız hücum vardı. Fb ise takım kimliğini iyiden iyiye kaybetmiş. Maç sonucuna hiç üzülmedim, belki kupada elenebiliriz ama ligde "yanlı rüzgar" estirilmemesi halinde şampiyon olacağımızı söyleyebilirim...

Sağlıcakla ve GS'la,
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS'da 2 oyuncu sivrilesti, Tomas ve Orhan Ak. Bu ikili belki de GS formasi
altinda en kötu maclarini oynadilar. Hele Tomas, komik olacak ama sanki
'satilmis' gibi ayaginda top tuttu, gelin ayagimda alin da gol olsun
gibilerinden. 2. gol tamamiyla onun. Ceza sahasi etrafinda kritik fauller
yapan gene o...

3 forveti oyuna sokmak, Sabri'yi sagbek yapip oyundan sogutmak, duran
toplarin kisa kullanmasina mudahale etmemek kimin sorumlulugu acaba?
Tekrar ediyorum kornerler, free kickler neden sorumsuzca carcur ediliyor!!
Emir Argun

Gerets'in oyunu

Post by Emir Argun »

Yakin kaynaklardan aldigim bilgiye gore kupa maclarinda Aykut oynayacak lafi tamamen Gerets'in olayi ortbas etmesi icin uydurdugu bir laf.

Mondi'nin esas kesilmesinin sebebi Samsun macinda yedigi 2 uyduruk gol ve bu gollerin sonundaki vurdumduymaz hali. Yani Gerets bir ders vermek istedi.. yine de bu Fenerbahce maci olmamaliydi bence.
Bonum vinum laetificat cor hominis
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Hasan Tezcan wrote:Sabri'yi sagbek yapip oyundan sogutmak,
Diğerleri tamam ama Sabri'nin alternatifi var mıydı? Üstelik gayet de iyi oynadı. Hücuma da sık sık çıktı ama topları çabuk kullanmadığı için ya kaybetti, ya da heba etti... Sonra bu kadar genç yaşında niye soğusun oyundan? Belki de gelecekte hep bek olarak oynayacak, ne varki bunda :roll:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mert Tokman wrote:
Omer K. KOCAOGLU wrote:http://www.fifa.com/documents/static/re ... 2005_E.pdf

Alin size FIFA'nin soru-cevap kitapcigi.
Bravo Omer - ilk postun da cok yararli bir kaynakla geldin... lutfen devam...

Ozancim Volkan ilk yari da fazla oyuna girmedi - saklanarak oynadi ve dolayisi ile Ayhan'a nazaran daha az hata yapiyormus gibi gozuktu... Ayhan daha agresifti ama mac eksikliginden cok pas hatasi yapti ilk yari da...

Ikinci yarinin ilk 20-25 dakikasinda ikisi de orta sahayi cok guzel idare ettiler - hem rakibe iyi bastilar hem de topu cok iyi yonlendirdiler... ikinci yarinin basindan Nobre girene kadar devam eden bolumde GS cok ustundu ve ikinciyi cok rahat bulabilirdi... olmadi saglik olsun... ama en azindan oyun bana umit verdi...

Bu arada IPworld'den yayini kesintisiz veremedikleri icin parasini geri alabilen oldu mu hic? Her 2-3 dakika da bir yeni bastan buffer etmek zorunda kaldim... daha once boyle olmamisti hic... bedava olsa kimse sikayet etmez ama para veripte bu duruma dusunce insan sinirleniyor :x

IPworld'de baglanti serverlarini degistirmen lazim bazen, hic olmadik bir baglanti gayet kesintisiz calisiyor dun bende de ayni sorun vardi sonra baska bir tanesiyle degistirdim oldu.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Savas Macun wrote:

Alex'in o golunu 1000 tane hakemden 999 tanesi vermez.Ama buz gibi gol.

Selamlar
Savas

Savas Macun wrote: IPworld'de baglanti serverlarini degistirmen lazim
:lol: :lol: :lol: Iyi de gözlerim yorumunu aradi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:
Hocam kurcalama simdi. Savas kardes de zafer sarhoslugunda zaten. Ne bicim kuralmis bu bir de, daha koskoca Fener'in dahi hocasi bile bilmiyor. Taraftarin bilmemesi normaldir. Taraftar golun buz gibi olup olmamasiyla ilgilenir.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kerem Tezic wrote:
Savas Macun wrote:

Alex'in o golunu 1000 tane hakemden 999 tanesi vermez.Ama buz gibi gol.

Selamlar
Savas

caddeliyim ve fenerliyim..agzimdan cikan iki kelimeye bu kadar itibar etme Fasho aga...

Ozan Ersoy

Re: Gerets'in oyunu

Post by Ozan Ersoy »

Emir Argun wrote:Yakin kaynaklardan aldigim bilgiye gore kupa maclarinda Aykut oynayacak lafi tamamen Gerets'in olayi ortbas etmesi icin uydurdugu bir laf.

Mondi'nin esas kesilmesinin sebebi Samsun macinda yedigi 2 uyduruk gol ve bu gollerin sonundaki vurdumduymaz hali. Yani Gerets bir ders vermek istedi.. yine de bu Fenerbahce maci olmamaliydi bence.
Buyrun iste. Bu iste bir gariplik oldugu belli. Tam Fener macindan once boyle bir aciklama yapildi, kimse beklemiyordu. Madem Aykut'a boyle bir soz verildiydi, neden daha once duymadik bunu?

Bakin antrenmanda bugun neler olmus.

"Antrenman öncesinde öğrencileriyle yaklaşık 30 dakika süren bir toplantı yapan Gerets, futbolcularını Trabzonspor maçına gol çalıştırarak hazırladı. Belçikalı teknik adam, Fenerbahçe maçında görev vermediği kaleci Mondragon'la da idman sırasında uzun bir görüşme yaptı. Fenerbahçe maçında forma giymeyen genç futbolcuların ağırlıklı olduğu antrenmanda, şut çalışmasının ardından kanat organizasyonlarına yönelik gol çalışması yapıldı."

Ayrica dikkatinizi cekti mi bilmem. Dun Aykut cizgisinden hemen hemen hic ayrilmadi. Ortalarda, kornerlerde hic cikmadi. Defansin arkasina atilan uzun toplara cikip topu taca atma geregini hic duymadi. Hep cizgideydi. Hani Mondragon'a cizgi kalecisi diye kiziyorduk? Ayrica daha once de dedigim gibi geri atilan paslarda da cok kotu vuruslar yapti, yarisi ya kisa dustu ya rakibe gitti, diger yarisi da taca cikti.

Kotu kaleci degil ama daha cok calismasi lazim. Acemi diye buna denir. Onun altindaki kaleciyi daha cok begeniyorlar, ben daha izleyemedim.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Osman Kiciman wrote:Ben de staddan izlenimlerimi aktarayım. Öncelikle üst tribünlere alınmamız nedeniyle biz 18de girdiğimizde üst taraf tıklım tıklımdı. Biz de alt bölümde maçı izledik...

Bu arada yukarı kısmın yan tarafında skorbordun hemen yanındaki kısım inanılmaz yağış alıyordu. Garip bir üst kapama tekniği :lol: En üstte oturan arkadaşlarımızdan duyduğumuza göre fener tarafında ilk 10 sıra adeta gölmüş, bu bölüme de hiç oturamamışlar...

Neyse bulunduğum bölüm tam olarak numaralı ve açığın kesişim yeriydi. Görüş çapraz olmasına karşın iyiydi.

Gelelim maça;

Fenerin ilk golünde top inanılmaz süzüldü ve falso aldı ve 90a gitti. Mondinin de çıkarabileceğini sanmıyorum.

İkinci yarıda inanılmaz goller kaçırdık. Sayılmayan gol öbür kalede olduğu için ofsayt mı değil mi süzemedim :roll: Fenerin kaleciye müdahele ile yaptığı aptalca teşebbüsten ise bahsetmeye bile gerek yok!

Kazandıkları frıkik ise tam önümüzde oldu. Ben de o an topa girme olarak yorumladım, verilmeyebilirdi. Ancak hakemi asıl faullere gösterdiği toleransla ölçmek lazım. Tuncay kart görmeden bu maçı nasıl bitirdi, anlaşılır şey değil :twisted: Gol sonrası önümüzde yaptığı şovun karşılığını da rövanşta alacak :twisted: Bakalım o maçı atılmadan nasıl tamamlayacak :wink:

Genel olarak ilk gole kadar fener onun haricinde de GS iyiydi. GS isabetli pasları ile rakibinin çok ilerisinde. İki takımda iyi mücadele etti ama FB tıpkı Denizli dönemindeki maçlar gibi oynamadan kazanmasını bildi :!: Bu arada 2. yarıda üstüste yanlış saymadıysam 7 isabetli pas yaptığımız hücum vardı. Fb ise takım kimliğini iyiden iyiye kaybetmiş. Maç sonucuna hiç üzülmedim, belki kupada elenebiliriz ama ligde "yanlı rüzgar" estirilmemesi halinde şampiyon olacağımızı söyleyebilirim...

Sağlıcakla ve GS'la,
Maçta bulunmuş biri olarak size sormam daha doğru olacak.

Acaba maçta küfür varmıydı.? Malum aziz amcam ŞS stadında hiç küfür olmadığını küfürün diğer stadlarda olduğunu söylüyor.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Hayııııııır, orası kadıköy orda küfür yok! :lol:
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Hiç olurmu öyle şey? Küfür falan yoktu toplu halde türkü söylüyorlardı!!
Hepiniz 'Osmanlının Çocuklarısınız' falan diye bağırdılar arada..
GS'de para yoktur diyede bol bol bozuk para atıp maddi yardımda bulundular.. Özellikle Hasana yoğun bir ilgi ve alaka vardı. Bizim taraftarların gidip edepli maç seyretmeyi öğrenmesi lazım orda.. Özelliklede benim!
Hayatım boyunca kimseye küfrettiğimi hatırlamıyorum ama bu forumda adımız küfürbaza çıkmak üzere... :) Gençlere kötü örnek olmamak lazım..

Mehmet Gorgen wrote: Maçta bulunmuş biri olarak size sormam daha doğru olacak.

Acaba maçta küfür varmıydı.? Malum aziz amcam ŞS stadında hiç küfür olmadığını küfürün diğer stadlarda olduğunu söylüyor.
Meczup
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Osman Kiciman wrote:Hayııııııır, orası kadıköy orda küfür yok! :lol:
guzelinden 500 tanede koltuk kirmissiniz....gereksiz yere masraf cikarttiniz :lol:
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Buyrun gülün...

Aziz Yıldırım: Stad büyüdü, küfürü kontrol etmek kolay değil

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fortis Türkiye Kupası'nda
Galatasaray ile yaptıkları maçta istenmeyen olayların yaşandığını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaretinde, Galatasaray'a yönelik küfürlü tezahüratlarla ilgili bir soruyu
yanıtlayan Yıldırım, ''Dünkü maçın atmosferinden dolayı istenmeyen şeyler
olabilir, olmuştur da. Bunları yavaş yavaş elbirliği ile çözeceğiz'' dedi.
''Taraftarınız artık sizi dinlemiyor mu?'' şeklindeki soruya yanıt
veren Yıldırım, ''Küçük yerleri idare etmek ve küçük yerlerdeki insanları
bir yerlere kanalize etmek kolay. Ama stat büyüdü, artık 50-52 bin kişi
oldu. Hep söyledikleri gibi (Aziz Yıldırım'ın kuş uçsa haberi olur) diye
bir şey yok'' diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

Beni çileden çıkartanda bu zaten! Fener taraftarı küfretti diye kimse kızamaz, herkes küfrediyor! Ama ortada böyle bi manzara varken bizde küfür yok diyenlere hakaret etmeyecemde kimse edecem???
Meczup
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Osman Kiciman wrote:
Tuncay ozur dilemis. Buna benzer bir sevinci Ayhan Besiktas seyircisine karsi yapip 3 mac ceza almisti. Tuncay'a ceza verilmesi gerekmiyor mu? Ben mi armutla elmayi karistiriyorum?

Ozan Ersoy
Post Reply