EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote:Maçın teknik değerlendirmesini falan bir kenara bırakalım.

Bakın güzel kardeşlerim, yüz (100) defa rahat ve yakın mesafeden şut çekme şansınız vardı, çekmediniz. Saçma sapan içeri şişirdiniz.

Defalarca kale dibinden gol kaçırdınız. Sistemi, mücadeleyi falan geçiyorum, konuşmuyorum. Ama sen bu kadar gol pozisyonundan gol çıkaramazsan olacağı budur. Şu maçın rahat 6-7 olması gerekirdi. Bu kadarı da şaka değil, ayıptır. Beter olun be diyeceğim ama, yeterince beter oldunuz, bizi de beter ettiniz. Uzun süre sonra bu kadar sinirlendiğim bir maç izledim. Yuh size be.
Herhalde neden Kalli GS'a durmadan sut cektiriyor, sut cekmesini bilen adamlari bilegi kivrak adamlara tercih ediyor anlasiliyor sanirim. GS'in gecen sene 3 tane macini izlemisse, kapali defanslara karsi yuz tane gol kacirip, orta sahadan Hakan'in kafasina sisirme orta yapmaktan, defansdan uzun top atmaktan baska bir gol tatkiginin olmadigini gormustur suphesiz.

Malta gibi takimi sut bombardiminina tutacaksin, donen toplari tamamlamaya ikinci sans yaratmaya bakacaksin. Boyle bir takimi ceza sahasina girmeden bile yenebilmen lazim. Izlemedim ama sisirmekten baska bir halt yapmadigimiz hissine kapildim.

Istifa etmeli dogru haklisiniz, hatta Isvicre macindan sonra etmeliydi. Ama bu delikten cikabilmek icin su anda biraz sakin dusunmeye ihtiyac var. Nasil Yunanistan bir kac ay once kendi evinde, hem de kurtulus gunlerinde bize karsi rezil olmuslar ama hocalarini kovmayip bugun 4 puan onumuzde grup lideriyseler, ayni sey bizim basimiza da gelebilir.

Biraz daha bekleyelim zaten sunun surasinda 3 aydan az kaldi turnuvanin bitmesine. Cok garip bir grup, ilk ikiyle macimiz var, onlarin kendi aralarinda maclari var, daha hersey degisebilir. Bosna-Macaristan-Moldova surpriz sonuclar alabiliyorlar. Son maca kadar bu gruptan cikacak takimlar belli olmayabilir.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hem Sabri hem de Arda'nin sakatliklari ciddiymis, Malta'dan rapor veren muhabire gore, Sabri Carsamba gunku macin kadrosundan cikarilmis, Arda da muhtemelen cikaricalakmis.

Bir bu eksikti.

Ozan, daha cok sut cekmemiz lazimdi, haklisin, epey de cektik de aslinda, ama bir suru frikik baraja vuruldu bu arada.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Bakircioglu wrote:Osman Tanburaci iyice kopurdu Radyospor yayininda...
Isim vermeden Hakan Sukur'e, arkasindan Tuncay'a ve sonra da Sabri'den baska sag bek bulunamamasina laf etti.
Dogru soylemis. Ucunun de oynamasi yanlis. Hakan'i gectim canimi sikiyor onu sahada gormek, Tuncay kendi takiminda oynamiyor, mac eksigi var. Sabri de kotu basladi, kotu gidiyor. Serdar Kurtulus Besiktas'da nefis oynuyor sag bek pozisyonunda. 4 tane CL eleme maci oynadi, 4 de lig. Hemen hepsinde de iyiydi. Sadece Sabri'nin yerine Serdar'in oynamasi bile cok sey farkettirebilirdi. Serdar Ozkan da sag acik olarak macin ilerleyen dakikalarinda oyuna alinabilirdi.

Ozan Ersoy
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

kabus gibi bir gece... Futbol Milli Takimindan sonra, Basketbol milli takimimizda yeniliyor... Malta ve Slovenya Ankara ili buyuklugunu gecemeyecek 2 ulkeye karsi ekiplerimiz isteneni veremedi veremiyor.. ya bizde bir hata var.. ya da takimlarimizi cok fazla gözümüzde buyutuyoruz...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ne buyutmesi Ercan. Bu kadar rezil bir kadro ile cikarsan buyuklugu kimse takmaz. Hatalar, sirasi ile:

1. Hakan Sukur ve Halil Altintop da israrli olmasi.
2. Tuncay sahada dökuluyor ve görmemesi.
3. Ibrahimler birbirinden kötu, ilgisiz kalmasi.
4. Defans anlayisi diye birsey yok, buna konsantre bozuklugu deyip gecmesi.
5. Ofans doldur bosalttan ibaret, ustelik macin dusuk tempoda oynanmasina seyir kalmasi.
6. Oyuncu degisikliklerinde yanlis tercih yapmasi. Forvete takviye yapmasi gerekirken, Deniz'i soktu mesela, karsisinda disli rakip varmiscasina.
7. Top yapmak yerine, dandun top oynaniyor olmasina tepki göstermemesi.

Bu mac tam bir kadro faciasiydi. Iddia ediyorum, anadolu takimi bu maci alirdi.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Iddia ediyorum, anadolu takimi bu maci alirdi
su cumlen cok dogru.. ama o nedenlede kadro bahanemiz olmamali.. basketbol da neyse.. Litvanya gibi daha kucuk ulkeler bile bir ekol... ama futbolda malta bize rakip olmamali.. bu bir kaza degil.. bagira bagira geldi... Bosna, Romanya ve simdi bu.. takiminda 1 mac oynamamis Emre, ingilterede Yedek olan bir Tuncay, ve daha neler neler.. Hakan Sukur'u biz cekeriz...adam G:Saray'li... futbolu biraktirmayan da bizim yonetimin vefasi diyelim... ama 75 milyon vatandasin sucu ne... oynasin Mehmet Yildiz, Gokhan Unal..ortasahada M.Topuz gibi bir adam ne zaman oynayacak? Nuri Sahin Hollanda'da harikalar yaratiyor, neden yok? Terim cok buyuk hatalar yapiyor...nasil bir taktik vardi sahada anlamak mumkun degil.. yazik..cok yazik....
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ercan Arslan wrote:kabus gibi bir gece... Futbol Milli Takimindan sonra, Basketbol milli takimimizda yeniliyor...
Bu nasil istir? Futbolcularimiz gol, basketcilerimiz de basket atamiyor (bugun de topu topu 51 sayi atabilmisiz). Su futbol ve basketbola harcadigimiz kaynak ve enerjiyi voleybol/tenis/yuzme gibi sporlara harcasak belki uluslararasi daha fazla basari kazanirdik. Avrupa'daki en pahali 7. futbol ligine sahibiz diye hava atiyoruz, gidip Malta'yi yenemiyoruz, cok yazik.

Bence Fatih Terim sorumlulugu uzerine alarak dogru yapiyor, cunku gercekten de oyuncu secimlerinde ciddi hatalari var. Daha bir gun once oyuncularimizin takimlarinda oynamiyor olmasinin sIkIntI yarattigini soyledikten sonra Emre, Tuncay ve Halil ile oyuna baslamasi cok anlamsiz. Futbol nankor bir oyun, ne kadar iyi oyuncu olursan ol, mac eksigin varsa hemen belli olur. Ozan'in soyledigi gibi Serdar'lardan en az birisinin oynamasi lazimdi bugunku macta, adamlar form tutmus durumdalar.

Sonucta hem 3 puan alamadik, hem de 2 onemli oyuncumuz (Milli Takim ve Galatasaray adina) sakatlandi. Gercekten kotu bir gun...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan Bakircioglu wrote:
Ercan Arslan wrote:kabus gibi bir gece... Futbol Milli Takimindan sonra, Basketbol milli takimimizda yeniliyor...
Bence Fatih Terim sorumlulugu uzerine alarak dogru yapiyor, cunku gercekten de oyuncu secimlerinde ciddi hatalari var. .
Fatih Terim sorumlulugu daha once de uzerine aldigi olmustu, bedeli neyse odemeye hazirim der genelde, ama boyle laflarin bir anlami yok benim gozumde. Tabi ki futbolculari suclasa yanlis olur, oylelerini de gorduk, ama is isten gectikten, puanlar kaybedildikten sonra sorumluluk benim demek benim icin pek bir sey ifade etmiyor.

Ben sadece Fatih Terim'i de suclayamiyorum, eldeki malzeme de belli. Besiktas gibi bir takimda banko oynayan, kaptanlik yapan Toraman bir tane topu bile faul yapmadan kazanamiyor. Emre inadindan vazgecilmesi lazim. Serdar Ozkan, Serdar Kurtulus alternatiflerinin dusunulmesi lazim. Sabri ortada oynasa, Hamit, Serdar sag kanatta oynasa daha duzgun bir takimimiz olur. Oteki tarafta ise Ayhan'in milli takimda olmasi gerektigini gorduk. Gerekirse Arda, Tuncay yedekte kalir. Milli takim oyuncu kazanma yeri degil, Terim daha once Tumeri kazandim diyebilir ama Tumer zaten ne kadar formsuz olursa olsun sutlariyla maci ceviren bir adam. Emre bir iki defa sut atmak yerine adam calimlamayi tercih etti. Belki frikik kazandirmaya calisti ama gordugun yerden sut cekmen lazim. Tumer o isi iyi yapiyordu. Forvet bence en son elestirilecek yer cunku her takima en az iki gol atiyoruz, defansta problem var daha cok. Bunlari Terim'in 2-3 aydir dusunuyor olmasi lazim, ama o kadar dusunceden sonra ortaya cikanin bu olmasi da beni dusunduruyor. Aurelio Macaristan macinda oynayabilse keske.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Turk futbolunun yukselisinde kredileri nasil FT topladiysa, cokusunde de o kredileri iade etmesi gerekiyor.

Kader bu ya hem GS'nin hem de Turk milli takiminin cokusune imza atmis oluyor boylece bizim karizmatik romantik.

Kimse kadro filan demesin. Adamin eline o kadar yardimci verdiler. Etrafi tarayip, yaratici hamleler yaparak yepyeni, gicir gicir bir milli takim olusturma imkani verdiler elinde. Kime veriliyor boyle bir imkan! Bizimkisi Tumer'le basladi ise, Hakan'la devam etti simdi de Gokdeniz'e filan siginmaya calisiyor.

Tamam malzeme secmeyi bilmiyorsun, bari elindeki malzemeyi tutarli kullan. Uzmanlik alanlarina gore gorev ver. Hamit'i ortaya, Uzulmez'i sol aciga koyacak kadar kendi kendini koseye sikistirma. Kapanan bir takima karsi doldurt bosalt oynanmayacagini anlat futbolcularina.

Bu macta da gorundugu gibi futbolcular adrenalini yedimi sistemsiz oynayarak bile bir sekilde gol atiyorlar. Bunu ezelden biliyoruz. Ama bu onlari sistemsiz birakmak gerektigi anlamina gelmez. Adamlara her an adrenalini nereden yetistirecez.
Last edited by Murat Kara on Sun Sep 09, 2007 8:33 am, edited 2 times in total.
Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Emre Belözoğu ve Gökdeniz Karadeniz maçın en iyi oyuncularıydı, ben sakatlıktan sonra özellikle Emre'den bu kadar iyi performans beklemiyordum, tek başına sahada hem defansif hem ofansif mücadele sergiledi.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu sonuca niye sasirdiniz ki. Daha evvel de yazdim iki dakikalik bakkala araba ile giden, sporun s harfi ile uzaktan yakindan alakasi olmayan, tek sportif ilgi alaninin futbol oldugu bir ulkede, ormanlik 2b alanlarinin hatta denizin bile satisa cikarildigi, buyuk sehirlerinde yesilsizlikten nefes bile alinamayacak noktaya gelindigi, hayati sadece ikamet ve ibadet olarak algilayanlarin ulke yonettigi, insanlarin bilinclerinin gun be gun dogmalarin ve kisa vadeli cikarlarin etkisinde curuyup kevgire dondugu, Avrupa'ya dogru durust tek futbolcu ihrac edemeyip, en anli sanli takimlarinin dunyanin paralarini sacarak 10 yabanci ile oynayip tek tur bile atlayamadigi, futbolcusunun ne beyinsel ne teknik en ufak bir alt yapisinin olmadigi (alin size Ayhan ve Hasan Sas iste), simarik, ben ne oldum delisi ve anlik yasayan, milyonlarca gencinin ulke bu halde iken futbol forumlarinda omur curuttugu ve bu futbolcularin pesinden suru halinde emir kulu gibi gittigi bir ulkede son derece normal. Dort milyonluk Norvec ile bir o kadar komsu Yunan sporun tum dallarinda fersah fersah onumuzde iste. Norvec'te sat bakalim ormalik alanini, yesil arazini o ulke genci buna izin verir mi? Bu kadar basit mi FT suclu bilmem kim suclu ile olayi cozmek? Yillarca bu yapildi zaten. Futbolculara bakin daha fizikman kaci atletik bir yapiya sahip. Arda'dan falan medet umuluyor Arda bir ingiliz liginde topu ayagina alsin merak ediyorum kac saniye top ayaginda kalacak yere tutkal gibi yapismadan. Kral dediginiz kisinin orta seker ingiliz takiminda ve Parma'da ne oynadigi da ortada. O ancak bu ulkede kral. Ha simdi Macaristan'i gaza gelip 3-0 yenerler gene yasa varol bu takim 2008 finallerinde sampiyon olur, 11 dev adam diye cigliklar atar bizim basin. Biliyorum aci konusup dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar, benim yazima da kizacak olanlar olacak. Ama bir dusunun futbolda basari ve istikrar yukarda siraladagim tum olgulardan bagimsiz mi bir dusunun bakalim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Sabri ve Arda'nin durumlari (Milliyet'ten):

Galatasaray’ın, (A) Milli Futbol Takımı’nın dün akşam Malta ile oynadığı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme maçında sakatlanan oyuncuları Sabri ve Arda’dan kötü haber geldi.
Milli takım kadrosundan çıkartılan iki oyuncu, bugün kulüp doktoru Murat Çevik tarafından kontrolden geçirilirken, Sabri ve Arda’nın uzun süreli takımdan ayrı kalacak olması teknik heyeti üzdü.
Çevik, Sabri’nin kuyruk kemiğinde kırık olduğunu belirterek, "Bu futbolcunun 6-8 hafta sahalardan uzak kalabileceğini tahmin ediyoruz" dedi.
Arda’nın sağ bacak üst adalesine darbe aldığını ve bu bölgesinde 2. derecede kanama bulunduğunu kaydeden Dr. Murat Çevik, bu oyuncunun en iyi ihtimali 2 haftada sahalara dönebileceğini, ancak bu sürenin 3-4 haftaya kadar çıkabileceğini sözlerine ekledi.

Jokerimiz Hakan Balta defansin saginda da oynayabiliyor mu acaba? :) Sag bek problemi yasarken Sabri'nin ciddi sakatligi cok kotu oldu. Ugur ve Baris'a daha fazla is dusecek bu durumda. Ikisine de gecmis olsun.

Hakan
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:Avrupa'ya dogru durust tek futbolcu ihrac edemeyip, en anli sanli takimlarinin dunyanin paralarini sacarak 10 yabanci ile oynayip tek tur bile atlayamadigi, futbolcusunun ne beyinsel ne teknik en ufak bir alt yapisinin olmadigi (alin size Ayhan ve Hasan Sas iste),
Kerem'cim hosgeldin tekrar. Bu sonucun seni bir kac satir yazmak icin durtecegini bekliyordum. Dediklerine katiliyorum ve surasina bir kac satir eklemek istiyorum.

Birincisi ust duzey uluslararasi deneyimi olmayan adami bir anda milli takima alamazsiniz. Farkli kurallar, farkli seviyede oyun, farkli atmosfer, farkli hakemler var orada. Turkiye liginde kasaplik yapip atilmayan bir futbolcu, Avrupa'da cat diye kirmizi kardi gorup takimini yakabilir mesela. Ayrica bu bir toplama takim degil. Elinizden geldigince beraber oynamis, hazirlik maclarinda takima uyum saglamis oyunculari almak en mantiklisi. Bunlar da 3. buyukler haricinde butun takimlari devreden cikariyor. Neden Bursa'dan oyuncu alinmaz, neden antepten sag bek yok vs vs sacma ve futbolu bilmeyenlerin soylemleri.

Fatih Terim kendini ve milli takimi yakiyor. Kirk kere demec verdi "yabanci futbolcu sayisi serbest birakilsin" diye. Fenerbahce'nin cikarlarini milli takimin cikarlarina ustun tutan bir baska futbol uzmani Ridvan Dilmen de serbest birakilsin diye tutturduydu. Bugunku yazisinda sucu hakemde bulmus, Avusturya'li hakem cok sert oynatti demis.

Avrupa'nin ust duzey liglerinde (Ispanya-Italya-Ingiltere-Almanya-Fransa) 30 tane her hafta ilk 11 oynayan Turk oyuncular olur, sen istedigin gibi bu havuzdan futbolcu secebilirsin ve Turk takimlarinin alt yapilari futbolcu fabrikasidir, her sene birer ikiser futbolcu cikarabilirler, buyuk takimlar daha 18 yasindaki veletlerin en iyisine 10 milyon euro bonservis oderler de yabanci sayisini serbest birakirsin.

Ornek olarak stoper pozisyonuna bakalim. Avrupa'da Turk yok. FB'de Lugano-Edu, GS'da bir tek Servet var o da kesilmek uzere, Besiktas'da Ibrahim Toraman-Gokhan Zan. Gokhan muzmin sakat. E tabii ki bu seceneklerden Servet-Ibrahim oynayacak. Kim oynayacak? Yasin mi? Yasin en son ne zaman uluslararasi bir mac yapmis? Kendi takiminda ilk 11'de oynatiliyor mu? Liste boyle uzayip gider. Turk futbolunda cok buyuk, cok derin sorunlar var ve goruyoruz batmak uzereyiz. Alt yapisiyla ogundugumuz GS bile careyi Almanya'da yetismis Turk oyuncularda buldu. Fener elinde olsa her hafta 11 tane yabanciyi cikarir, hatta yedek kulubesini de yabanci yapar, utanmadan da oynatir. Bu kadar anti-Turk, Turk futbolcusuna guvenmeyen bir takim daha yok ulkede. Besiktas da Nobre gibi 2 senedir Tr'de olan kazmayi Turk yapmaktan cekinmiyor.

E senin milli takimin da butun bunlarin yansimasi. Bir de ustune ustluk hocan da ikinci sinif hocaysa, surekli hata yapiyorsa, isin is. Malta erigini yer gelirsin.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote: Fener elinde olsa her hafta 11 tane yabanciyi cikarir, hatta yedek kulubesini de yabanci yapar, utanmadan da oynatir. Bu kadar anti-Turk, Turk futbolcusuna guvenmeyen bir takim daha yok ulkede.

Ozan Ersoy
Agir kacmis ve yanlis olmus.

Bunu Anti-Turkluge baglamak kafayi kuma gomup laf olsun diye suclamaktan baska bir sey degil.

Ben Samet-Kadir ikilisinden bu yana 3 buyuklerde cift stoper oynayan yerli hatirlamiyorum?O da yanlis ya, 3-5-2'de gerisi Ulvi-Kadir-Samet idi baslangicta ve sonra yanlarina Recep geldi Milne sistemi degistirince.

Ben Hakan Sukur'suz 16 yildir bir Milli Takim seyredemiyorum?

Bu is bir egitim meselesi.Altyapi eksikligi.Bunuda Anti-Turkluk degik hazira konmak ile sucalayabilirsin en fazla.

Ikinci ligden gelen Kasimpasa bile yabanci stoper kullaniyor.Ikinci ligde yabanci oyuncuya musaade ediliyor.Bunu kaldirabilirsin ilk etapta.

Altyapidan yetismis en az 1-2 oyuncu ilk 11 zorunlulugu koyabilirsin.Bunu PAF takimlarindan kullanabilirsin.Tabii Turkiye'de bir yas kucultme problemi de var ki once Federasyon olarak buna bir care bulacaksin.16-17 yasindaki adami 12-13 yaslar ile beraber oynatiyorlar hemde her spor dalinda.Dogal olarak 12-13 yasindaki cocuk sans bulamiyor ve gelisimi duruyor.

Turkiye'de futbol profesyonel seviyede oynaniyor.Milyonlarca dolar yatirim yapiliyor her sene.Ozellikle 3 buyukler gelirlerini her sene bir sekilde garanti altina almak zorunda hatta arttirmak zorunda.Bunu da kalkip romantik bir bicimde yapamazlar.

Turk futboluna en buyuk darbeyi Ilhan Cavcav,Celal Dogan, Ismail Uyanik ve Sefa Sirmen yapmistir.Bugune kadar bu kadar cok futbolcu yetirstirmekle ovunen bu baskanlarin takimindan kac tane milli oyuncu cikartilmis bir soyleyen cikabilir mi?

Simsar gibi ticari kosullardan faydalanip 3 buyukleri sovushlemek uzerine kurulu bir politikalari disinda ne faydalari oldu.Hic birisi 3 buyukleri zorlayamiyor bile.Aradan zengin Kayseri cikti da biraz arkadan takip edebiliyor, sponsor destekli Vestel bir kafa tutabildi o kadar.Afrikadan bile futbolcu cikartan Avrupali scoutlar nasil olur da ikinci ligden,super ligden mutevazi bir takimdan adam cikartmazlar? Sebebi yukarida bahsettigim kazikci baskanlar yuzundendir.100-200 binlik adamlara 1 mio'dan asagi fiyat cekmezler.Boylece hem gencecik adamin gelecegi ile oynarlar hemde Istanbul'a kaziklayip orada yok olmalarina sebep olurlar.100 binlik adam milyonluk olunca kari-kiz da eksik olmaz, yancisi da eksik olmaz.

Hepimiz cocuklugumuzda mahallede top oynadik, hangimiz defansta veya kalede oynamak istedi.Hepimiz gol atma veya kaleye yakin oynama sevdasiyla ileride kumelendik hep, kimse "hard work" yapmak istemeden yildiz olmak istiyordu.Bu bir mantalitedir.Bizim futbol kulturumuz de budur.Ister begenin ister begenmeyin.

Kim ne derse desin Turk futbolunda bir egitim sorunu vardir.Bunun icinde en derine inmek lazim.Bugun Milli Takimlarda altyapi hocalari hep ayni.Ben kendimi bildim bileli bir Gunduz Tekin Onay vardir.Bunun yaninda eski futbolcu eskileri var.Tanju bile altyapi hocaligi yapti cunku bu adamlarin hepsinin birer veya daha fazla oyu var ceplerinde.

Sonuc olarak "Anti-Turk" takimlar yanlis adrestir.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan ne demis de "agir" olmus Savas...

Sizin kadrosunuza 11+1 yani 12 yabancı futbolcu bulunuyor.

Artı 1, Bursaspor’a kiralanan De Souza...

Ustune Aziz Yildirim bey cok guzel çifte vatandaş
sorununu atlatmis...

Herkez kendini dusunuyor. Turk futbolunun hali ise icler acisi....

Bu yabancilar bir tek simarik Turk topcularinin fiatini bastiriyor oda "front office" issue. Futbol ile alakasi yok...

Neydi o zaman bizim Serkan denen topcuya $5milyon vermemiz :evil:
Post Reply