TSL 28. hafta Galatasaray - G.Antep: 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Umit nefis vurdu Lincoln'un artik kesmeye basladigi serbest vuruslara. Murat son anda alt koseden cikardi.

Antep 11 kisi ceza sahasina cekildi. Simdi karambol top dondu dolasti arada Servet rovasata cekti ama gecmiyor.

Ozan Ersoy
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Mac sonu aciklamalarini bekliyorum artik... birisi artik aciklasin bu durumu...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan Kaya wrote:Mac sonu aciklamalarini bekliyorum artik... birisi artik aciklasin bu durumu...
Mac sonu aciklamasi: "How much ekmek, that much kofte"
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Sen adamın cezalandırdığı oyuncuyu affettirir, medyada "Luce geliyor, Götz geliyor" haberlerini yalanlamayıp bir de üstüne "Kendisi seneye takımın başında olmayacak" diye açıklama yapıp adamın otoritesine iyice darbe vurursan o da cevabını saha içinde böyle verir işte.

Bu arada maç 4dk. uzamış, FB-BJK maçı 8 dk. uzayınca umutlanmıştım...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yeni yonetim, potansiyel sampiyonluk ancak boyle sabote edilir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Niye attin o golu be Servet... Ne diye bizi heveslendirdin ki?!... Yerim ben boyle fikstur avantajini!? Kalli takimi buraya getir! Feneri simdiden tebrik etsek mi?
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

1000. mesajimda GOOOLLL yazayim istemistim olmadi...

Ama bari sunu yazayim... birisi "bend it Beckham" oburu "bend over Lincoln" - iste arada ki fark bu... :x
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Yerim ben boyle fikstur avantajini!?
Fenerbahce ligde surekli GS, BJK, Sivas, Trabzon'a karsi oynasa, onlar icin asil fikstur avantaji o olur. Kadro kapasitesinin on plana ciktigi maclarda sonuca gidebiliyorlar. Keske FB'nin son haftalardaki deplasman maclari Antep, Rize, Konya olsaydi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:1000. mesajimda GOOOLLL yazayim istemistim olmadi...

Ama bari sunu yazayim... birisi "bend it Beckham" oburu "bend over Lincoln" - iste arada ki fark bu... :x
Ben de bari "TD cikmazi ve forumdan ozur" baslikli yazima baslayayim :(

Bundan sonra GS'in ilk ikiye kalma sansi da azaldi. Haftaya Besiktas - Sivas macini BJK kazanirsa, ligin ilk 5'i arti Trabzon'la oynamis olacaklar ve cok avantajli duruma gelecekler. Bizim daha Trabzon, IBB, FB ve Sivas maclarimiz var. Antep'i yenemeyen takim ve hoca bu takimlari nasil yenecek?

Bari ucuncu olsunlar ya da kupayi kazansinlar da UEFA'ya gidebilsinler.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Dahi kurt, beyaz tilki Kalli - 1 puan aldigimiz icin sukrediyormus...

Servet'i ikili mucadelelerde Topal'la beraber topu onde kazansinlar diye on liberoda oynatmis... Bu nasil bir dusunce anlamadim - bir orta saha oyuncusu oyunun iki yonunu oynayamiyorsa ne olacak? bu mantikla ne kadar stoper varsa orta sahaya koyalim o zaman top hep biz de kalir... ne sacmalik bu Kalli... :x :x

Antep'e kredi veriyor GS'in kotu oynamasinin nedeni olarak... Antep'de krediyi sana veriyor :evil:

Lincoln'le Alex'in karsilastirilmamasi gerektigini soyluyor - kimle karsilastiralim o zaman :?: Kayseri'li Ali Turan ile karsilastiracak halimiz yok...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Nasıl derlerdi: Harç bitti, yapı paydos.
İşin rengi tuhaflaştı. Kahredici hale geldi.
Galatasaray, kulüp görüntüsü vermiyor.
Herşey Kalli'nin insafına kalmış durumda. Takım içerisindeki saygınlığı, otoritesi sıfır.
Sırf otorite gösterisi olsun diye Nonda'yı kesen adamdan ne beklenir?
Otoritesi bu işte. Zekası bu.
Şampiyonluk futbolculara bağlı demiştim ama antrenörlük mentalitesi nötr bile değil olumsuz etki edince bütün hesaplar sarpa sarıyor.
Dün Fenerbahçe'nin bekleri Wederson ve Gökhan'ın vızır vızır hücum bindirmeleri yaptığını gördük. Bir de Sabri'yle Volkan'a bakın.
Lincoln kendini yok ettiren bir oyuncu. Topun oynandığı hiçbir bölgede yok.
Hangi birini sayayım?
Servet'in hücum oyuncusu olmasına mı?
G.Saray, kulüpten başka herşeye benziyor.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hakan Bakircioglu wrote:
Ozan Kaya wrote:Mac sonu aciklamalarini bekliyorum artik... birisi artik aciklasin bu durumu...
Mac sonu aciklamasi: "How much ekmek, that much kofte"
Aslinda malzeme var ama malzemeyi cope atip, yemek yapmaya calisirsak boyle olur.

Lincoln tursununun yanina Nonda tursusunu da eklersek belki tursu piyasasinda sansimiz acilir.

Zaten gol atmakta zorlanan ve Hakan Sukur ile 10 kisi oynayan bir takimdan takimin gol atma sansi olan adamini kesersen mac baslamadan gol atamayacagin belli olur.

Bu takimdan kesme ne kadar kolay oluyormus. Yani disiplinsizlik yapilmadi demiyorum ama ille de takimdan kesmek mi lazim, baska ceza yok mu?

Ligin bitmesine 6 hafta kalmis kime ne disiplini verilecek, ya da gecen defaki kadro disi ise yaramis da bu da yarayacak. Hepsini biraktik adam artik oyunu da okumaktan acizdi bugun, ama tabii oyuna sokacak adam da kalmamisti kenarda.

Bu kadro disi olaylari takimdaki pozitif havayi da bozdu, artik oyuncular da cok huzursuz. Birinici olayin bile etkisi gecmeden bu cok fazla geldi.

Artik merak ediyorum kac hafta daha Hakan Sukur ile maclari 10 kisi olarak oynamak mecburiyetinde kalacagiz. Nonda herhalde bir daha ilk 11 yuzu gormez, oynasa da artik Lincoln gibi fayda etmez.

Oturmus bir defans vardi o da bugun lale tarlasi oldu.

Sabri bildiginiz gibi, kendi golgesiyle bile kavga etti, yaptigi sayisiz ortadan bir tanesi hayir getirmedi.

Ayhan forum tutana kadar lig bitecek, onu da ne kadar suclayabiliriz bilmiyorum.

Topal onun bunun deligini kapatmaktan helak oldu.

Yazacak cok sey var ama, saniyorum bugun ben de isigi kapattim. Bir futbol takimi ancak bu kadar kotu idare edilir. Antrenorunden yonetcisine kadar. Bazi oyunculara olan manevi borclar da nihayet kapanmistir umarim ode ode bitiremedik.

Bu sezonun sonu artik zor gelir. Oyun plani falan da kalmamis, rastlanti goller de bir raddeye kadar. Sezon sonuna kadar fitik, tansiyon ve musterih hastaliklara yakalanacak arkadaslara acil sifalar dileyerek, takimda herhangibir pozitif gelisme beklemekten baska care kalmadi.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

fener'in sampiyonlugu hayirli olsun.
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Maçın başlarında televizyona uzaktım, seside pek açık değildi. Bizim ufaklığı yıkıyorduk, görüntülere bakarken siyahları bizimkiler zannettim acayip heyecan yaptım allah farka gidiyoruz diye. Meğersem davulun sesi uzaktan hoş geliyormuş. :(

kalan 85 dakkayı tvnin dibinden izledim, keşke yaklaşmasaydım. İnsanın nasıl sinir harbi yaşadığını tarif etmek mümkün değil. Kalli ne olur şimdi git ve danışman falan hiç bir şey olma. Devre arasında adnan abi soyunma odasına nasıl inmez de hesap sormaz anlamak mümkün değil. Antepteki maçta sanırım gitmişti.

Yarın kim gelecekse gelsin de şu soytarılık bitsin artık.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Niye attin o golu be Servet... Ne diye bizi heveslendirdin ki?!... Yerim ben boyle fikstur avantajini!? Kalli takimi buraya getir! Feneri simdiden tebrik etsek mi?
Ufuk Sezekkaplan wrote: Servet'i seyirci gibi ben de cok sevmekle birlikte bu macta yaptiginin veya ona yaptirilanin cok agir bir sorumsuzluk oldugunu dusunuyorum. Zavalli Emre'yi geride cakili birakip, Topal'i geriye cekip, 3 defansla oynamak harakiridir. Tesaduf gol bunu aklamamali. Bu Ahmet Akcan'in akli degildir ya, her kimin akli ise profesyonel bir kulupte yaptirimi olmalidir. Servet buna kendisi karar verdiyse, etkinlikle uyarilmalidir.
Ben kendi adima pek heveslenmemistim Ozgur, gecen haftaki macta da belirtmeya calistim.

Dedigin dogru FB artik sampiyon. Bu kadar klas bir kadroyu ancak takim oyunu ile alt edebilirdik ama Sabri'nin affedilmesi ile baslayan karaktersiz surec bu sonucu dogurdu.

Barrusso, Nonda, Bouzid, Carrusca yok. Song gidici, Lincoln ortada. Bu Adnan Polat yonetiminin sorumlulugudur.

Gerets'in 2. senesinde dinamitlenmesi de Adnan Polat'in eseridir.

Batiya acilan pencerenin (ben Lise mezunu degilim ama Lise benim de referans noktam, futbol kulturumun Kabesidir) bir cemaatin oyuncagi haline gelmesi, pespaye yazarlarin agzina dusmesi bana cok aci geliyor.

Sene icinde Ali Erdogan'a bir Kalli tartismamiz sirasinda haksizlik yaptigimi dusunuyorum; Kalli hakkinda tespitleri sert ama dogruymus, okuyorsa ozrumu kabul etsin. Keza Savas Macun'un da Kalli hakkindaki bir tespiti simdi bana cok reel geliyor:
Savas Macun wrote:KFH bir altyapi hocasi olabilir ama hic bir zaman ust duzey bir takimin TD olacak kapasitede bir hocasi olamaz.Bu yuzden de zaten abartilan kariyerinde bir Kaiserslautern sampiyonlugu ile GS sampiyonlugu vardir.
Kalli'nin Kaiserslautern'den oncesi yok. Galatasaray'dan sonra gecen 15 yilda sadece futbol degil Galatasaray da degisti. Bize sene basinda bir dusunceye inanmak cok kolay geldi, fikri bir tembellik de diyebiliriz buna. Kalli buyuk hocadir, altyapiyi kurar, sistem yaratir, herkes ona saygi duyar ve kuracagi sistem ilelebet yasar. Yildiz manage etme sorunundan bahsedenler oldu da bunu cok analiz etmek isimize gelmedi.

Agbiler var. Takimda ceza goreni affediyorlar, konusani kadro disi birakiyorlar. Bu agbilerden en agir olani manager futbolcu olsun, istisare mi yapacak, mukabele mi neyse usulu, yonetsin. Biz de bilelim.
Post Reply