2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Post by Hasan Tezcan »

HU'a kalsa takimda turk oyuncu kalmaz zaten, sopar herif, görgusuz...GS'i ne göruyorsa. Insan sarrafi ayrica...not. O ak diyorsa ben kara derim, dusunmeden. Emre Colak hakkinda gecen sezon ne yazdi bir bakmak lazim, cunku bayagi iyi oldugunu hatirliyorum.

Emre Colak larin kadroda olusu, ilkonbirde oynamasi bence GS icin bir sans. Gecmis de söyledim, gene söyluyorum, GS'in basarisi altyapidan gelecek birkac oyuncuya endeksli. Mevcut transfer politikasi ile olmaz, turk oyuncularin önemini anlamak gerekir. Önumuzde ki sezon bazi seylerin oturacagina inaniyorum, ama yerli oyuncu kisirligi var.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence buyuk yanlis icinde FT. Prggrama baglanmasindan tut, bu insanlari muhatap alip icini dökmesine kadar, hersey yanlis. Biraz megalomanligi tutmus gene.

http://live.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q314722SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tukurmeyen adam kizarmis. YD aka ... de turkurmedi diyor :-)

http://live.sporx.com/futbol/uefa/fener ... Q315248SXQ

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

BJK kendi sahasinda Gaziantepspor ile 1-1 berabere kaldi. 89 da yediler :)
Onumuzdeki maclara bakicaz :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:BJK kendi sahasinda Gaziantepspor ile 1-1 berabere kaldi. 89 da yediler :)
Onumuzdeki maclara bakicaz :D
Aybaba Drogba transfer icin yine yeni bir demec daha vermis. "Bu sene kaderimiz bu."
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Diğer takımlar bize çalışıyor resmen.
Yarın FB yenilirse elimize çok büyük bir avantaj geçirmiş olacağız. Benim tek korkum Trabzon seyircisinin taşkınlık yapıp kendi takımlarını sabote etmesi.
Bugün Beşiktaş enayice 2 puan kaybetti.
Aslında coşkulu ve iştahlı oynuyorlar ama yetenek ve oyun zekası kıtlığı çekiyorlar.
Harala gürele koşuyorlar. Kafası kesik tavuk gibi... Şuurlu oynayamıyorlar, birkaç yetenekli futbolcunun (başta Fernandes) anlık patlamaları sayesinde skor buluyorlar.
Duran topları en iyi kullanan takımın da Beşiktaş olduğunu söyleyebiliriz. En kötü kullanan da herhalde biziz.

Bu kadar ite kaka, kör topal giderek açık puan farkıyla şampiyonluğa koştuğumuz bir sezonu hatırlamıyorum.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kayseri kalkip Eskisehirde Es Es'e uc atmis. Bu olacak is mi birader? Ne bicim. Lig bu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Böyle bir lig olması daha güzel. Ancak bu durumda ilk 3 u değiştirmez.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Böyle bir lig olması daha güzel. Ancak bu durumda ilk 3 u değiştirmez.
Bizim yarismayi yatiriyor. Bu surpriz isleri su son zamanda mafya isi sikeleri kanitlar niteliginde Nezih agabey. Pastirmacilar parayi bastirdilar mi ne? Hem ticaret hem de eglence. Yoksa bizim futbolun istikrarsizligi mi? Bilemedim. Hani 1-0 filan olsa kazara bir gol yediler diyecegim. Maci da seyretmedim. Ama boyle kendi evinde sene basindan beri zirvalamis bir takima karsi zirvalamak garip.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Bursaspor Sanicaboru Elazigsporu 1-0 yenerek yukari dogru cikti. Hikmet Karaman icin buyuk gundu.
Simdi Trabzonspor-Fb maci basliyor. Ordu Eskisehir maclarindan sonra BJK ve Fb yonetimlerinde cozulmeler olacak diye dusunuyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz Akgun wrote:
Nezih Gunal wrote:Böyle bir lig olması daha güzel. Ancak bu durumda ilk 3 u değiştirmez.
Bizim yarismayi yatiriyor. Bu surpriz isleri su son zamanda mafya isi sikeleri kanitlar niteliginde Nezih agabey. Pastirmacilar parayi bastirdilar mi ne? Hem ticaret hem de eglence. Yoksa bizim futbolun istikrarsizligi mi? Bilemedim. Hani 1-0 filan olsa kazara bir gol yediler diyecegim. Maci da seyretmedim. Ama boyle kendi evinde sene basindan beri zirvalamis bir takima karsi zirvalamak garip.
Yarışmayı kazandın artık, uzme canını. Ben macın son 20 dakikasını seyrettim. Eskişehir bastirirken iki tane kontr ataktan gol yediler.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.
Mehmet Gurdal Cetin

Futbol ozurlu Trabzon kendi sahasinda 0-3 maglup, fark daha fazla olabilirdi de..
Biz bu takimi yenemedik :(

Fb de gozle gorulur bir duzelme var...
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Egemen icerden cikartmis ama ne fark eder? TS kova olmus artik. Sener'e ders olsun da kupamizda kupamiz diye belese kupa aramasin. Tenekeyi kicina baglamis FB uc golle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

TS fazla sartlanmis, cabuk dagildi. Gol 100% gol, sonra ilk gol ofsayt, 11 cm mis...makine ile göruluyormus, ama ben oturdugum yerden gördum, yan hakemin durdugu yerden, tam burnun dibinde. Nasil kacirdi bilmiyorum :-) Dun hersey FB lehine isledi, bence Cengiz abinin dedigi gibi duzelme yoktu, sahada dagilmis bir TS vardi. Emre diye tutturmuslar, yeni kahramanlari diyelim, ama bu isler sakat, FB medyasinin yaptigi da is degil aslinda.

FB'de herkes formda ise GS'da formda oyuncu yok, buna ragmen bilmem kac puan öndeler.

Su sike surece bu kadar rahat atlatabiliyorlar ise, bu FB'nin buyuklugunu gösterir. Adamlar elini kolunu sallayarak maclara cikiyor, gidiyor, kimse dokunamiyor, helal olsun. Yargitay denen mekanizma halen bu olayi bir karara baglayamadi...ya AY'nin istifasini bekliyorlar, ya da ligin bitimini.

Size soruyorum, kale cizgisi degil de tac cizgisi olsaydi hakem ne karar verirdi?

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bu tv kameralari ile tukurugun kisa mesafede havada ucup ucmadigi, topun cizgiyi gecip gecmedigini hassas bir sekilde tesbit edilebilinmesinin imkansiz oldugunu dusunuyorum. Bildigim kadariyla gunumuzun tv kameralarinin temel calisma prensibi 100 sene onceki filim kameralarindan farkli degil yani saniyede belli sayida cekilen "frame" ler tv ekranlarina yansitiliyor.

Tz-Fb macinda Egemen kafa ile topun yonunu degistirmesinde yayinci kurulusun gosterdigi "frame" en sonuncu olma ihtimali sadece bir tesadufden oteye gecemez. Aslinda bir onceki ve sonraki "frame" ler gosterilse daha saglikli fikir yurutulebilir. Benim hesaplarima gore saatde 40 km giden bir top asagi yukari bir saniyede 10 metre yol alir. Standard vidyo kameralari wiki'ye gore 24 frames/saniye ile calisiyor. Yani 40 km/saat hizila seyir eden bir topun her 40 cm de bir frame'i cekiliyor. Hadi diyeceksiniz bu kameralar 10 misli yani 240 frame/saniye ile calisiyor, yinede 4 cm ara ile frame cekecek. Egemen'in pozisyonunda topun iceri girip girmedigini tv grontulerine gore emin olmaya imkan yok.

Tukuruk isine girmeyecegim. Kale cikgilerine takilacak kamera sistemleri bence en az 1000 frame/saniye hizinda olmali.
Post Reply