Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Hasan Tezcan »

BJK macini hangi kanal veriyor, bilen var mi?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hasan Tezcan wrote:BJK macini hangi kanal veriyor, bilen var mi?

star
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ilker Yasin spikerlik kariyerinin en ruhsuz macini anlatti.
Gerci BJK de ruhsuz bir top oynadi ya neyse.
Boyle giderse bunlar sifir (0) ceker ve rekoru egale ederler.
Denizli'ye alternatif hoca isimleri niye basinda daha cikmadi merak konusu.

Istermisiniz Zico'yu getirsinler. :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci izlemedim ama milyon avroluk oyuncularin yedek oturdugunu okudum...gerisi bos.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Bekledigim haber bekledigim sekilde yazilip cizilmeye baslanmis.

BJK Eski hocasina mi donuyor geyikleri :lol:

Iddialar hersene oldugu gibi LUCESCU ile gorusuldugu / gorusulecegi seklinde.

Tupcu hemen gurlemis "Yok eyle bir sey"

Agzindan salyalar sacarak devre arasinda yabancilarin % 80 sinini gonderecegini iddia etmis.

Denizli'de manyeli vermis, "Ben buyuk BJK'nin hocasiyim" demis.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Trabzonda cok sIkIcI bir mac oynaniyor. Bu arda GS macinda begendigim Gaziantep kalecisi Mahmut yine cok iyi idi. Adsam kisa boylu filan ama cok iyi yer tutup muhtesem refleksleri ile bir iki gol denilen poziyonda gole izin vermedi.

TS hatirili sayilir Gabric mi Gavric mi biri var. Iyi kaisli orta yapiyor ama bosuna oluyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hekem denen esek herif bir penalti uydur gibi. Pek birsey anlasilmiyor ama formasindan cekti diye iddia etti egemenin. Aslanim Mahmut penaltiyi kurtardi. Bu adam milli takima cagirilmali. Ik tane Rustu eder su an.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Aksam maci ben de seyrettim Cengiz Abi. Trabzon gercekten kabiz bir takim. Seyircisi daha "Yonetim Istifa" diye bagiramadigindan dolayi mac sonunda Fatih TEKKE diye tezahurat yapti.

Canavar Mamut muhtesem oynadi gercekten. Penaltiyi cikarisi, ve diger 6-7 pozisyonda dogru yerde durdugu icin o kurtarislari yapabildi.

Hafta arasi bu Gaziantep takimi cok zor seyler yasadi, cezalar kesildi (adam basi 20.000 TL diye duydum) bu puana ihtiyaclari vardi. Bence Gaziantep bu ligin olmazsa olmaz takimlarindan. BJK'ye bilmem kac milyon Euro'ya sattiklari İsmail'in ardindan altyapidan yine gencecik bir cocuk cikarmislar , bunu da 1-2 sene sonra BJK'ye satarlar :P

Gabric fena adam degil, Trabzon'un hocasi Umut BULUT'u oyundan alip beni sasirtti, madem gol istiyorsun o zaman Yattara'yi da al Umut'ta oynasin. Belki son bir iki dakikada karambolden doldur bosalttan bir gol atarsin.

Mac 6 dakika uzarken bunlari dusunmustum.

Cok SIKICI ve keyifsiz bir macti.
TRUST GALATASARAY
MGC
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Goal.com'da kisaca BJK macinin yazili anlatimina bakayim dedim. 20. dakika civari, mac 0-0 ve yazildigina gore BJK taraftari top Rustu'ye geldiginde Rustu'yu islikliyormus.
Iste aslinda Turkiye'de sporun kimsenin umurunda olmadiginin, herkesin derdinin baska oldugunun en guzel kaniti.
Serefsiz Turk Futbol Taraftari diye ayri bir baslik acilsa yeridir.
Turk futbolunun son 20 senesine damga vurmus (bu deyim de ayaga dustu, gelen gecen kendince postane memuru gibi damga vurur oldu), Milli takimi sirtlamis, Fenerbahce'nin Avrupadaki sayili basarilarinin cogunda bas rolde bulunmus, ama oyle ama boyle Barcelona'nin kalesini korumus, efsane olmayi hak etmis bir adami kim oluyorsun da islikliyorsun?
Umuyorum bu isliklama sadece birkac capulcunun isidir, ve tribunun geneline yayilmamistir, yoksa yillardir methiyeler duzulen o taraftarlarin gozumdeki degeri hicten bile daha dusuk seviyeye iner.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rüştü'nün BJK'ya pek bi katkısı olmadı ama Hasan Şaşın GS'ya verdiklerini ve gidiş şeklini, maruz tribün terörünü düşünürsek, bizim yakada bu lafı daha çok hakedenler çıkabilir...

Ama esas suç onları bu halde sahaya çıkaranlarda...
Eray Tunç wrote:Goal.com'da kisaca BJK macinin yazili anlatimina bakayim dedim. 20. dakika civari, mac 0-0 ve yazildigina gore BJK taraftari top Rustu'ye geldiginde Rustu'yu islikliyormus.
Iste aslinda Turkiye'de sporun kimsenin umurunda olmadiginin, herkesin derdinin baska oldugunun en guzel kaniti.
Serefsiz Turk Futbol Taraftari diye ayri bir baslik acilsa yeridir.
Turk futbolunun son 20 senesine damga vurmus (bu deyim de ayaga dustu, gelen gecen kendince postane memuru gibi damga vurur oldu), Milli takimi sirtlamis, Fenerbahce'nin Avrupadaki sayili basarilarinin cogunda bas rolde bulunmus, ama oyle ama boyle Barcelona'nin kalesini korumus, efsane olmayi hak etmis bir adami kim oluyorsun da islikliyorsun?
Umuyorum bu isliklama sadece birkac capulcunun isidir, ve tribunun geneline yayilmamistir, yoksa yillardir methiyeler duzulen o taraftarlarin gozumdeki degeri hicten bile daha dusuk seviyeye iner.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mahmut tiknaz olmasina ragmen kedi gibi bir adam. Yabanci hocasi da cok ovdu. Onu ayri bir ihtimamla ustune titriyoruz. Her macta uzerine koyuyor dedi.

17 yasindaki gence gelince o yasta hala ekmege papa diyenler yerine calisip TSL de yerini almis iste.

Elbette Rustu bu ulkenin cikarabildigi sayili kalecilerden biri olrak tarihe gecti. Ama son zamanlarda Rustu tembelligi yuzunden isi lagarliga vurdu sanirim. Kendinden beklenmiyen goller yiyor. Ben gormedim ama CSKA macinda da pis bir gol yemis. GS macinda yedigi ikinci gol de af edilir cinsten degildi. Ya futbolu birakacaksin ya da hakkini vereceksin. Kalecilik oyle fiziksel olarak buyuk bir efor istemese de kazanilmis hunerleri kaybetmemek icin devamli calisma isteyen bir meslek. Kendine bakan iyi kaleciler neredeyse 40 na kafar oynayabiliyor. Rustu bu lagarligi ya birakacak ve adam gibi kendini hazir tutacak ya da taraftarlari ona futbolu biraktiracaklar. Oyle ben neydim bre diye eski sohretine guvenip sacmalarsa Pendik macindan sonra basina gelenleri tekrar yasamasi gun meselesi. Barcelonaya kadar yukelip uc dort ay sonra yedege cekilip sonra geriye iade edilmesi de bunlardan hic ders cikarmadiginin bir gostergesi. Bazen boyle zirveye cikip bir anda tepe taklak olmanin hastalik ve sakatlik gibi bir sansizlik olmadigi takdirde baska aciklamasi olmuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Sas'a da cok buyuk ayip yapildi. Bu sene pek cok nedenden Turkiye'de futbol teröru cok artabilir, ulke zaten yasanmaz hale geldi. Bu kadar yogun issiz ve hayattan umidini kesmis insanlar, örgutsuzluk, genel anlamda bilincsizlik, futbolun siyasete karismasi ve olan olaylar patlama noktasina göturebilir stadlari. Futbol taraftarnin surat ifadelerine bakiyorum gerizekalilik akiyor yuzlerden adeta. Turkiye'de futbol taraftari falan yok. Millet zehir kusuyor adeta. Hangi akli basinda adam 'falancam benim biricik sevgilim' diye nakarata katilir?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Türbülent'in hocalığı hakkın rahmetine kavuşmuş.
2-0 galibiyetle biten Antalyaspor maçı sonrası Bülent Uygun istifa etmiş.
Bu adam, tıpkı Fatih Terim gibi bir futbol fenomeniydi son üç yılın. Hem iyi anlamda hem kötü anlamda.
Görgülü ve kaliteli biri olabilseydi, yarattığı Sivas takımı için alkışlanır ve tebrik edilirdi.
Fakat tıpkı Terim gibi çiğ karakterli bir adam olduğu için nefret topladı.
Ne diyelim, kendi düşen ağlamaz...
AYRILMAZ İKİLİ
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hakem hatalarından yakınmak gibi bir huyum yoktur.
Ama "3 sene üst üste şampiyonluk" hedefine ulaşmak isteyen ezeli rakibimizin yaptığı maçlarda çalınan düdükler insanın sinirini bozuyor biraz.
Ankaragücü-GS maçında Nonda'nın düşürülüşüne verilmeyen penaltı... FB-G.Birliği maçında Lugano'nun karatesine çıkmayan kırmızı kart.
Zaten özetlerden anlaşılıyor ki Kuddusi o karardan sonra hepten dağılmış... Gençler'in bir futbolcusuna da göstermediği kırmızı (ikinci sarıdan) var daha sonra.
Böyle giderse, "2009-10 Hakem Hataları" diye bir başlık açmak zorunda kalacağım.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kelkedonya fatihi'nin bu hafta kazandigi mac. Fena oynamamislar. Ridvan bu Alex'in heykelini dikmeleri lazim demis. Cok iyi cikti herif. Bizim Brezilyalilar ise musmulla.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply