Basimiz Buyuk Belada!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Sansal bugun gunah cikartir gibi FT ile EY karsilastirmis inceden, buna belden asagi vurma derler.Onu simdi yapmayacaksin, sonucta FT ne oldugunu hepimiz biliyoruz, adam suclu tamamda sonucta yapisini huyunu suyunu biliyorsun. Simdi ne konusursun.Sifiri tukettik demis, o tuketicinin agababasi spor medyasi.

Valla aklima gelenler ilk olarak sunlar;

Ilk asamada TFF'den Davut Disli derhal istifa etmeli veya istifasi istenmeli.

Medyada mac ile ilgili kim tahrik edici konusma yaptiysa bir sekilde ceza almali.Bir yaptirim olmali, sonucta medyadaki hiyarlar yasayi ornek gostererek kulup baskanlarini ve yoneticilerine demediklerini birakmiyorlar. Donsun devlet o yasayla o yazarlari tek tek cezalandirsin!!!

Mehmet Ozdilek'un sucu varsa isine son verilmeli.

Turkiye'deki seyirci soyle boyle diyen de halt etmis, dun gecenin gene en sagduyulu kesimi o stada gelen seyirciydi.

Yazik Senes Erzik'e, bugun kaseteler yeter Erzik demis.Yahu adam ne yapsin, her boku yiyelim sonra Erzik diye pesinden kos.

Haftaya zaten senlik var, siz Milan'i seyredin.Italyanlar ellerini avucluyor simdiden.Once Milli Takim sonra herhalde kuluplere sicrayacak olay.

Uc kurusluk itibarimiz vardi onunda icine ettiler.Cigeri bes para etmez adamlarin diline dolanip ellerine dustuk.

Selamlar
Savas
Yigit Kavurmacioglu

Re: To cengiz akun

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Hakki Bulut wrote:Su kadarini soyleyeyim Cengiz Akgun sen Turk degilsin, sen fazla uzun sure yurt disinda yasamis ve onu kaybetmissin...
Ben sana Cengiz Akgun'un ne olmadigini soyleyeyim. Cengiz Akgun "zibidi" degildir.... Cengiz Akgun'un nasil bir Turk oldugunu ogrenmek istiyorsan git arsivlerde , internet internet olmadigi gunlerdeki "soc.culture.turkish" grubundaki yazilarini bir ara da gor.

Cengiz Hocam:

Sen boyle munasebetsiz seylere cevap bile vermezdin ama yaslaniyor musun nedir :)

Saygilar

Yigit
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu olaylarla ilgili en anamli kose yazisi megerse 1945'de yazdigi yaziyla George Orwell'inmis:

http://orwell.ru/library/articles/spiri ... h/e_spirit

Bu arada ben Dunya Kupasindan men edilmemizi istemiyorum, istedigimide soylemedim. Soylediklerim ortada zaten.

Deniz
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Biraz neselenelim. Tahmin etmiyorum ve istemiyorum ama 2010'a kadar yasaklanirsak su acilardan da iyi olacak.

1) Fatih Terim'in ne kadar ileri goruslu ve yuksek projeksiyonlu bir hoca oldugu bir kere daha ortaya cikacak. Adam milli takimin 2006 programini hallettigi gibi, 2008 ve 2010 yillarini da cozdu. Artik kimse 2012'ye kadar milli takimin uluslararasi performansini tartismayacak.

2) Resmi duzeyde en az 2010 Eylulune kadar mac kaybetmeyecegiz.

3) Hakan Sukur tartismasi, muhtemelen bitebilir. Tabii yine de bittecegine guvence veremeyiz. Ama galiba bitebilir.

4) Nuri Sahin 24-25 yaslarinda olgun bir futbolcu olacaktir. Genc oyuncu taramasi yapacak hocalarin forumumuzda zaman zaman yayinlanan yeni dogan bebekler sutunundan data taramasi yapmasi simdiden faydali olur.

5) Hami, Tolunay, Mehmet, Oguz, baska kimler varsa iste, bir torba adamin yanina Alpay, Sergen, Tumer, Umit Ozat da dahil olur.

6) Hincal, FT'nin dehasi hakkindaki yorumlarinda tekrardan kacinmak icin 17 Kasim 2005 arsivinde yer alan yazisini tekrar kosesine koyar. Yazinin basligi, "Asil Terim donemi simdi basliyor".

7) Balik kavaga cikar.

8) Cengiz agbisiz bir forum dusunulemez. Onu uzmeyelim.

Herkese selamlar.
Ufuk S.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cengiz abi, Isvicrelileri el ustunde agirlayarak onlari ilk macta yaptiklari icin utandirmak gibi bir sey mumkun degildir. Cunku gerilimi ilk mac oncesi bilincli olarak tirmandiran kendileridir. Birol Onderin verdigi milli mars orneginde goruldugu gibi İsvicrelilerin yaptigi hakaret ve olumsuzluklar, Turkiye disinda bilinmemektedir. Bir de İsvicreliler bilmektedirler, ancak onlar da Turklerin bu tip muameleye layik olduguna inanmaktadirlar, bu sebeple yaptiklarinda bir yanlis gormemektedirler. Tam tersine, eger İsvicreliler burada el üstünde tutulsalardi, yaptiklarindan utanmak bir yana, zaten "Avrupa'li medeni efendilerini" iyi karşılama görevimizi yerine getirmiş olduğumuzu düşünülecekler, bunu normal karsilayacaklardi.

Cengiz abi, Birol Onder'in noktalarina yaptigin itirazlar biraz zayif kaliyor. Topa vurmuş mu, vurmamiş mı diye soruyorsun. Sen birisiyle basket oynarken top dışarı çıktığında adam sana tokat atacak gibi hışımla elini kaldırsa, "ama vurmadı" diye bunu normal karşılar mısın? "Hostile" bir hareket değil mi yapılan?

Aynı şekilde, baskılarla değiştirildiği aşikar olan hakem konusunda (ki bu hakem konusunda baskı olayını TR liginde iyi biliriz hepimiz), "belki de bizim için iyi oldu" demek kolaycılık değil mi? Niye iyi oldu, diğer hakemin daha kötü olacağını nasıl biliyoruz? Hakemin değiştirilmesi, maç sonucuna müdahele edilme isteğini aşikar hale getirerek gerilimi artırmamış mıdır?

"Türkiye DK'dan men edilsin" diye medet uman arkadaşların çıkış noktası yanlıştır, cahil Türk insanını disipline etme hevesiyle gereğinden fazla bir cezayı tüm ülkeye layık görmektedirler. Halbuki maçta seyirci tarafından yapılan bir şey yoktur. İki takım teknik ekip ve futbolcularinin dalaşması vardır. Burada yapılması gereken şey olayın sorumlularını bulmak, bu kişilere (ki her iki taraftan da var) gerekli cezaları vermektir.
Tan Erten
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben boyle sen Turk musun nesin filan gibi sozlere aldirmam uzulmem ve kizmam. Herkes icinden geldigi gibi soyler soylemesine. Adam icinden soyleyecegine di$ina vurdu. Yeter ki iti$ip kaki$ma olmasin. Degilse bana Hakki sen Turk musun dediginde i$i makaraya alip "Enseledin beni Hakki. Allahin a$kina acik etme daha fazla uyanmasinlar. Sen benim donme oldugumu da biliyorsun. Ne de olsa damarda gavur kani var arada sirada boyle elimde olmadan di$arda oldugumdan agir basiiyor. " filan demesini de bilirim Engin Ardic usulu (Alpay bu adami bana benzetti de. Bense kendisini pek begenemedim malasef).

Tan bunlara iyi davranmak abesti cunku yaptiklari ayyuka cikti demi$. Onlarin istedigi de tam buydu zaten ve butun her $ey planladiklari gibi oldu. Bazen edepsziden edebini satin alacaksin. Bu senin cikarina olacak. Mesela ben Hakki'yi yazilarimla kizdirdim ve adam dayanamadi al sana diyerek "Sen Turk degilsin" diye cevap verdi. Ben de kalkip $imdi ka$indin bak diye kufur mu etseydim baskin cikayim diye yani. O zaman kac paralik olacam ben burada o kadar laf ettikten sonra. Biz de seni bir bok bilirdik diyene de boyle adamlara boyle cevap verilir desem kabul gorulur mu? Turkiyede olanlarda ayni hesap.

Hayatimda hic Isvicreli filan gormemi$ sanmayin. Onlarin Avrupada ne kadar burunlarinin buyuk olduklarini herkese tepeden baktiklarini bilirim. Bir Amerikalilara guclerinden dolayi hayrandirlar herkes gibi. $imdi nalina mihina yapildi missileme tam olunca Avrupadan yanki gelip "haaa bak adamlara bunlar da neler yapmi$lar o yuzden olmu$ haklilar adamlar" diyeceklerini saniyorsaniz Almani Ingilizi Italyani yaniliyorsunuz. Benim demem onlarin bu dolduru$larina gelmeyip o yaptiklari cirkinlikleri yapmama olayi idi. Turklerle Isvicreliler ayni kaba konmadigini siz bilmiyor musunuz yoksa? Yeni mi bu olay cifte standart filan diye agla$iyorsunuz. Adam topu klubeye vuracak gibi yapmi$. Eh $ifo da hafiften celme takti ya da tekme atacak gibi yaparak dokundu. Ode$tiler mi $imdi. Hakli iken haksiz olmanin en guzel ornegidir bu. Isvicredeki mactan sonra Fatih efendi beni odaya almadilar diye basin konferansi yapmami$ bizim gazetecilere hadi bizim otele gidelim demi$. Fatih Efendi $akir $akir Ingilizce bilir Italyanca da ogrendi. Orada ortaliga katip o adaya girip yerli ve yabancilarin gozu onunde diyecegini demesi gerekirdi. Ama hakeme filan hirsiz filan demeden. Ben bunu yapardim. Yok asansorle gel bu kapidan giremezseniz mi diyorlar cikar asansorle gelir o adaya girerdim. Bana hayir asansor yetmez para$utle ineceksiniz deseler para$utu de takar sepetle bile odanin ortasina inerdim. Hak boyle aranir. Kalkip onlar boyle yaptilar bunu Istanbulu da var agizlarina edecegiz derseniz boyle olur. Her $eyin bir yolu yordami var.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

"Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction."

A. Einstein

Boyle ozdeyisleri kullandigimi cok az gormussunuzdur. Sanki bana "benim aklim yok, ben bir sey soyleyemem ama bakin boyyuk adamlar ne demisler bu konuda" seklinde bir yaklasimmis gibi gelir. Ama bazen de sakalimiz olmadigi icin dinlenmedigimizin farkindayim. Einstein'in sozunu iyi dusunelim. Salaklar demiyor, zeki aptallar diyor... Ve bunlarin cikardigi gurultuyu, karmasayi ve siddeti ancak deha ve cok fazla cesaret dengeler diyor.

Hani kiyameti kopariyoruz ya.. Isvicre'li baskan, isvicreli disiplin kurulu, isvicreli Uefa vs... Carpici bir ornek verelim. Birakin Isvicre'liyi bugun Avrupa'da bir referandum yapilsa, Turkiye milli takimi dunya kupasina katilsin mi seklinde ve bu hipotez referanduma Isvicre'liler ve Turkler alinmasa, karar ne cikar sizce? E tabii ki de aleyhimizde cikar. Burasi kolaydi. Ama soruyu devam ettirelim. Ne kadar oranla cikar bu karar? %50'ye yakin mi sizce? %80, %90, %95 nasil geliyor kulaga?

Avrupa'da yasayan arkadaslar daha iyi biliyorlar. Bugun Turk'suz bir sampiyona, turnuva, Avrupa hatta Dunya bile olsa Avrupa'linin umrunda olmaz. Iki kere bile dusunmezler. Avrupa'linin kendi aralarinda da kavgalar vardir. Mesela milyonlarca insani katletmis, buyuk yikima sebep olmus Almanya'yi da sevmez bir cogu. Ama Almanya'yi dislayamazlar. Neden? Cunku herseyden once Almanya iclerinde en cok gelismis ulkelerinden biridir, en kuvvetlilerden biridir, hepsinin gobek bagi vardir. Dinsel, kulturel bagi da vardir. Simdi durum boyleyken, bir de ustune Turkiye'nin ekonomik, teknolojik geride kalmisligi varken, daha gelisme yolunda cok sey kat etmemiz gerekiyorken, boyle buyuk hatalar bizim daha cok dislanmamiza sebep vermez mi? Ne gibi bir getirisi olabilir butun bunlarin?

Sifir.. Hic...

Hakkimizin yendigi sabaha kadar tartisilir. Her ne sonuc cikarsa ciksin, hakkini boyle arayamazsin. Futbol dunyasinin basinda olanlarin buyuk sorumlulugu vardir. Seyirciyi, basini, futbolcunu kiskirtamazsin. Sonuclari vahim olabilir. Hastaneye kaldirilan futbolcunun, bobreklerine yedigi tekmeler yuzunden sabaha kadar kanli idrarla disari ciktigi soyleniyor. Bu mudur hakki hukuku? Kendinizi o oyuncu yerine koyun. Oglunuz olsun o futbolcu, kafayi siyirmaz misiniz sinirden? Bunlari gazetelerde okuyan Avrupa'li ne dusunur?

Yarin GS'in karsisina Isvicre takimi ciksa CL'de taksimde Isvicre'li avina mi cikilacak? Nedir bunun sonu?

Ee Avrupa'li da bize bunlari yapiyor. Bu tartisma, Viyana kusatmasina, Fatih Sultan Mehmet'e kadar gider. Cozum bu mudur?

Dunya kupasina katilamadin mi? Cok calisma, alt yapi, gencler yetistirme, ogrenme, yenilenme, curukleri temizleme, bir dahaki sampiyonaya katilma, en iyisini yapma..

Biraz deha gerek, cok fazla da cesaret. Biz ise zeki aptal olmaktan oteye gidemiyoruz.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:"Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction."

A. Einstein

Boyle ozdeyisleri kullandigimi cok az gormussunuzdur. Sanki bana "benim aklim yok, ben bir sey soyleyemem ama bakin boyyuk adamlar ne demisler bu konuda" seklinde bir yaklasimmis gibi gelir. Ama bazen de sakalimiz olmadigi icin dinlenmedigimizin farkindayim. Einstein'in sozunu iyi dusunelim. Salaklar demiyor, zeki aptallar diyor... Ve bunlarin cikardigi gurultuyu, karmasayi ve siddeti ancak deha ve cok fazla cesaret dengeler diyor.

Hani kiyameti kopariyoruz ya.. Isvicre'li baskan, isvicreli disiplin kurulu, isvicreli Uefa vs... Carpici bir ornek verelim. Birakin Isvicre'liyi bugun Avrupa'da bir referandum yapilsa, Turkiye milli takimi dunya kupasina katilsin mi seklinde ve bu hipotez referanduma Isvicre'liler ve Turkler alinmasa, karar ne cikar sizce? E tabii ki de aleyhimizde cikar. Burasi kolaydi. Ama soruyu devam ettirelim. Ne kadar oranla cikar bu karar? %50'ye yakin mi sizce? %80, %90, %95 nasil geliyor kulaga?

Avrupa'da yasayan arkadaslar daha iyi biliyorlar. Bugun Turk'suz bir sampiyona, turnuva, Avrupa hatta Dunya bile olsa Avrupa'linin umrunda olmaz. Iki kere bile dusunmezler. Avrupa'linin kendi aralarinda da kavgalar vardir. Mesela milyonlarca insani katletmis, buyuk yikima sebep olmus Almanya'yi da sevmez bir cogu. Ama Almanya'yi dislayamazlar. Neden? Cunku herseyden once Almanya iclerinde en cok gelismis ulkelerinden biridir, en kuvvetlilerden biridir, hepsinin gobek bagi vardir. Dinsel, kulturel bagi da vardir. Simdi durum boyleyken, bir de ustune Turkiye'nin ekonomik, teknolojik geride kalmisligi varken, daha gelisme yolunda cok sey kat etmemiz gerekiyorken, boyle buyuk hatalar bizim daha cok dislanmamiza sebep vermez mi? Ne gibi bir getirisi olabilir butun bunlarin?

Sifir.. Hic...

Hakkimizin yendigi sabaha kadar tartisilir. Her ne sonuc cikarsa ciksin, hakkini boyle arayamazsin. Futbol dunyasinin basinda olanlarin buyuk sorumlulugu vardir. Seyirciyi, basini, futbolcunu kiskirtamazsin. Sonuclari vahim olabilir. Hastaneye kaldirilan futbolcunun, bobreklerine yedigi tekmeler yuzunden sabaha kadar kanli idrarla disari ciktigi soyleniyor. Bu mudur hakki hukuku? Kendinizi o oyuncu yerine koyun. Oglunuz olsun o futbolcu, kafayi siyirmaz misiniz sinirden? Bunlari gazetelerde okuyan Avrupa'li ne dusunur?

Yarin GS'in karsisina Isvicre takimi ciksa CL'de taksimde Isvicre'li avina mi cikilacak? Nedir bunun sonu?

Ee Avrupa'li da bize bunlari yapiyor. Bu tartisma, Viyana kusatmasina, Fatih Sultan Mehmet'e kadar gider. Cozum bu mudur?

Dunya kupasina katilamadin mi? Cok calisma, alt yapi, gencler yetistirme, ogrenme, yenilenme, curukleri temizleme, bir dahaki sampiyonaya katilma, en iyisini yapma..

Biraz deha gerek, cok fazla da cesaret. Biz ise zeki aptal olmaktan oteye gidemiyoruz.

Ozan Ersoy

Ozan, dediklerin dogru ama sunu unutmamak lazim.Almanya yaptiklarinin hesabini bugun ders kitaplarina dahi koydu.Tarihle yuzlesti, biz ise hatamizdan ders alacagimiza incir cekirdegini doldurmayacak kadar bahanelerin arkasina siginarak tekrar ediyoruz ayni hatalari.

Densizin teki cikip gercekleri konusana "sen turk degilsin' dedikce bu kafa nasil degisecek ki???

Once egitim.Herseyden once egitim diyorum ben vede kesinlikle egitimsiz insanlari kitleleri ilgilendiren kamu ve ozel kuruluslarin kilit noktalarindan mahrum edeceksin, yaklastirmayacaksin dahi.

Selamlar
Savas
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

dün üzüntülü idim bugün cok sinirlendim, sizler hala yok bize en büyük ceza verilsin, diye yazin durun. Size bu gün neler yaptim yazayim.

Sabah araba ile yola ciktim, Aachen'e geldigimde öglen paydosunda yemek icin türk dönercisindan lahmacun falan alirim diye süpermarket REAL'e girdim, girisde, belki 8M Euro lotto-Jackpot tutar diye, lotto bayisinde lotto oynadim, lotto bayileri gazetede satarlar, cikisda söyle bir basliklara bakayim dedim kan basima sicradi.

Size kisaca Almanyada bu hafta güncel olan haberleri yazayim.bu haftaki durumu anlatayim.
Almanya'da 5M issiz var cözüm hala bulamadilar, bugün iki büyük
partinin koalisyon anlasmalarinin kutlamalari var, iki gün önce
Afganistan'da öldürülen bir asker ve yaralanan iki asker geldi ve
bir hafta önce iki yasindaki bir cocugu katleden sapigi yakaladilar. Hafta icinde, Mercedes, Porche gibi dünya capindaki Holdinglerin, hükümetin programini elestiren aciklamalari var.

Gelelim gazetelerdeki basliklara.

Bild gazetesi(Almanya'da en cok satilan gazete) ilk sayfada
Kavgaci Türkler
Alpay'in resmi altinda, Alpay Bundesliga'dan atilsin.

Ikinci bir gazete, ilk sayfanin yarisina renkli olarak Alpay'in attigi
tekmenin resmi.

Bir baska gazetede ic isleri bakani Otto Schily'nin, türkler büyük bir ceza
verilmesini gerektigini yaptigi aciklama.

Is yerine geldim, bir arkadas yöre gazetesi almis, söyle bir göz gezdireyim
dedim ic sayfada spor haberlerinde macla ilgili haberler ve simdiye kadar
Türkiye'de, 1967 yilinda Kayseri-Sivas macindan baslayarak bugüne kadar olan olaylarin listesi.

Tabiiki gazeteleri bir tek ben görmedigim icin bir kac alman is arkadasla tartistim, yok yok kavga etmedim. Ben 2008 ve 2010 müsabakalardan men edilmememizin gerektigini örneklerle anlatmaya calisdim. Bir is arkadasi
ile aramizda gecen konusmadan kisa bir bölüm

- Zaten siz iki de ingiliz öldürdünüz
- Sizde yaptiniz
- ne zaman
- 1998 Fransa'da Dünya sampiyonasinda fransiz polisi döverek öldürdünüz
- dogru unutmusum.

En son olarak bir alman arkadas eski bir is arkadasimizdan mail ile üsste 16.11.2005 onun altinda Isvicre bayragi, onun altinda tesekkürler yazisi olan bir T-shirt resmi geldigini söyledi, bana göndermesini rica ettim insallah gönderecek.

Arkadaslar biz Almanyadayiz, TÜRKIYE ile Isvicre oynadi.

Arkadaslar cezamiz verilmeli ve almaliyiz da ama bunun cezasi bazi arkadaslarin istedigi gibi 2008 ve 2010 olmamali, izin vermemeliyiz.
FIFA baskani kendisi karar veremez, FIFA diktatörlük degildir bunu üzerine
daha cok gidilerek Blatter sikintiya sokulabilir. Bütün deliller ile müdaafamiz cok iyi hazirlanmali.

Ben sizlere kisaca bugün Isvicre'de degil Almanya'da basimdan gecenleri yazdim, demek istedigim, bizim ögrenmemiz gereken seyler var ama
ONLARIN HICMI SUCU YOK ?

Hosca Kalin
Birol Önder
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Blatter FIFA başkanı,yani futbolun bir numaralı ismi.. Yaptığı gereksiz ve zamansız çıkış bizi büyük bir dertten kurtardı diyebilirim..Alacağımız ceza, saha kapatmanın dışına çıkacağını sanmıyorum artık.İlk eleme maçlarında kolay maçları öne alıp,ya da başka formüllerle bu derdimizi de aşarız..Ayrıca,futbolun kendine has adaleti vardır,ölçüyü aşanı günü gelir hesapsız cezalandırır..Bakarsın bizi 2008 İsviçre'ye gönderir,ölçüsüz Blatter'e de dersini verir.. :)

Bugün için Blatter imdada yetişti sayılır gerçi ama bizim başka dertlerimiz de var..Örneğin fedarasyon ve teknik heyetimiz son iki maçta resmen sınıfta kaldı..Ligimiz ve yöneticilerimiz de sınıfta kalanlardan..Aslında İsviçre maçında görünenler liglerimizde her hafta sıkça örnekleriyle karşımızda..Biz bunlara çare bulamıyoruz,futbolu kişisel takıntıların dışına taşıyamıyoruz..Her kötü sonucun sorumlusu hakemler,federasyon ya da x biri olunca aynı minvalde dönüp duruyoruz..Üstüne bir de Blatter yorumu gelince insan,bizim dışımızdaki dünyada da değişen bir şey yokmuş deyip çaresiz kalıyor..

Sedece yeşil zemindeki topa bakanlar için zor bir durum.. :?:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote:Blatter FIFA başkanı,yani futbolun bir numaralı ismi.. Yaptığı gereksiz ve zamansız çıkış bizi büyük bir dertten kurtardı diyebilirim..:
Ben de buna katiliyorum. Bilerek mi yapti acaba diye sormuyorum cunku o da aslinda her Isvicreli gibi Turkleri a$agilama tela$i ve yari$i ile tongaya basti. Germen soyunda irkcilik kalitim yoluna cok yakin bir olcude ku$aktan ku$aga geciyor. Bir nevi ana sutunden gecen hastalik gibi. Ben Birol'un yazdiklarina hic hayret etmiyorum. Bunlarla ba$ etmek icin her konuda onlarin seviyesine gelmekle degil onlari gecmek gerek. Turkiyenin gundemine bakarsaniz bunun olmayacak bir ruya oldugunu goruyorsunuz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bugunlerde bir kitaba daldim.Yazari David Yallop.Adam 10 sene boyunca Cakal Carlos ve Filsitin sorunu konusunda arastirma yapip inanilmaz verilere ulasmis.Meraklisina tavsiye ederim ismi "To the Ends of the Earth".

Neyse, adami merak ettigimden bir web sayfasina gireyim dedim baska kitaplarini okumak icin.Bir de ne goreyim "How they stole the game" isimli kitaba gozum ilisti.Belki meraklilari okumustur, ancak acikcasi ben ilk defa goruyorum, genede paylasayim dedim.

Havalange ve cekirgesi Sepp Blatter hakkinda.Prologue linki asagida.

http://www.yallop.co.uk/read_more.htm

Ilk isim simdi Borders'a gidip su kitabi almak olacak.Muhtemelen okuduktan sonra Futboldan soguyacagim.

Surekli bilgi tasiyan insanlari gordukce nasil katki yaparim diye dusunuyordum boylece Forum'a bir katkimiz olsun karinca kararinca.

Selamlar
Savas
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sava$ bu kitabi Hasan Utku'nun actigi Futbol Kitaplari ba$likli konun altina asarsan iyi olur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bu Sepp Blatter megerse ortadoguda olan bir ulkenin liderinden finansal yardim almis.1998 yilinda secimler yapilirken oy basina 50 bin dolar para dagitilmis delegelere, delegeler garanti isteyince ozel ucak kalkiyor vede nakit parayla aynen Paris'e geliyor. Bu destegi alma sekli de cok ilginc. Gene iddiaya gore Suudi Arabistan'a yaptigi ziyaret sirasinda bir kac gunlugune ortadan gizlice kayboluyor vede bu Ortadogu ulkesi lideri ile bulusuyor.

Bu iddialar "how they stole the game" adli kitaptan Observer gazetesine tasinmis 2002 yilinda.Google'den arama yapip uzunca makaleye erisebilirsiniz.

Bizim politikacilar bu gunlerde Ortadogu'daki ulkelerle pek bir icli-disli, madem ki lobi yapilacak baslasinlar Ortadogu baglantilarinden.Elbette Sepp Blatter'in tassaklarini elinde bulundurani kolayca bulabilirler bu iddialar dogru ise.

Selamlar
Savas
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Savas Macun wrote:Bu Sepp Blatter megerse ortadoguda olan bir ulkenin liderinden finansal yardim almis.1998 yilinda secimler yapilirken oy basina 50 bin dolar para dagitilmis delegelere, delegeler garanti isteyince ozel ucak kalkiyor vede nakit parayla aynen Paris'e geliyor. Bu destegi alma sekli de cok ilginc. Gene iddiaya gore Suudi Arabistan'a yaptigi ziyaret sirasinda bir kac gunlugune ortadan gizlice kayboluyor vede bu Ortadogu ulkesi lideri ile bulusuyor.

Bu iddialar "how they stole the game" adli kitaptan Observer gazetesine tasinmis 2002 yilinda.Google'den arama yapip uzunca makaleye erisebilirsiniz.

Bizim politikacilar bu gunlerde Ortadogu'daki ulkelerle pek bir icli-disli, madem ki lobi yapilacak baslasinlar Ortadogu baglantilarinden.Elbette Sepp Blatter'in tassaklarini elinde bulundurani kolayca bulabilirler bu iddialar dogru ise.

Selamlar
Savas
Okumak isteyen linki geciyorum.

http://observer.guardian.co.uk/sport/st ... 25,00.html
Post Reply