Haluk Ulusoy'a Kim Oy Verecek?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Anlaşılan fenere karşı Haluk destekleniyor..
Adam bu işi hakkıyla yapar diye değil!
rezalet
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adi Macaristan $ike olayina kari$an bu adami secerek futbolda devrim yapmaya cali$mak klupler birligine yaki$mi$. Cakici'yi da Merkez Hakem Komitesi ba$kani secselerdi ya. Ama iclerinde en $ereflisi bu idi demesinler. Artik kimse kimseye laf soylemesin. Beki Co$kun'un dedigi gibi yazgi ayni yazgi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Pasfotomac'ta koyu fenerli Selcuk Yula'nin hemen Ulusoy'a baris cubugu uzatmasina bakilirsa Fenerbahce camiasinin da bir anda Ulusoycu kesildigini gormek zor degil. Cunku Selcuk Yula hic bir zaman camianin ve ozellikle Aziz Yildirim'in goruslerine ters dusmeyen bir yazar. Bu keskin donus beni baya sasirtti. Daha iki sene once antu.com'u acinca "ulusoy istifa" ses kaydi duyuluyordu. Selcuk Yula yazisinin sonuna yabanci sinirlamasi ile ilgili ricasini da eklemeyi ihmal etmemis. Herkes belli beklentilerle Ulusoy'u destekliyor anlasilan.
Selcuk Yula wrote: Başarılar diliyorum

Beni takip edenler bilir, başkanlığı döneminde Ulusoy'u en fazla eleştirenlerden biriydim. Hatta çok iyi dostluğumuz olmasına rağmen kendisi sırf bu yüzden benimle selamlaşmayı dahi kesti. Geçmişte kaldı diyelim ama yeni döneminde eski hatalarını tekrarlamamasını dileyelim. Aziz Yıldırım'a uzattığı dostluk elinin bu anlama geldiğini kabul edip sayın Yıldırım'dan da o ele aynı dostlukla karşılık vermesini temenni edelim. Dün Anelka'nın basın toplantısını izledim. "F.Bahçe, Avrupa'da başarılı olmak için ne yapmalı'' sorusuna hiç düşünmeden "Yabancı futbolcu sayısında büyük adaletsizlik yaşanıyor. O takımlarla mücadele etmek için aynı şartlarla yarışmamız gerekir'' dedi. Sayın Ulusoy'un da bu gerçeği kabulleneceğini umuyorum. Türkiye için ayrı, Avrupa için ayrı formüller bulunabilir, yeter ki istenilsin. Yeni yönetimle beraber artık yeni kararlar verme zamanı geldi diye düşünüyorum. Şimdiden seçilecek başkan ve yönetime başarılar diliyorum.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

KB aday olmayan HU isminde karar kilmasi ilginc.Once hele bir aday olsun, ondan sonra sec adamin ismini.Eger aday olmayani seciyorsan gidip o zaman Senes Erzik'i secsene.

Cok enteresan, kimse Senes Erzik uzerinde durmuyor.Demek ki hepsinin bir cikar hesabi var.

FB yonetimi HU desteklerse eger tukurdugunu yalamis olacak.Sampiyonluk kupasini zoraki veren adami secmek taraftara ve camia'ya hakarettir.

Selamlar
Savas
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Haklısın abi, Ulusoy yabancı sayısı konusunda FB'nin isteği yönünde bi açıklama yaparsa o zaman AY'ın da desteğini kesin arkasına alacaktır.. Şu an aldığı desteği yeterli görmediği belli..
Savas Macun wrote:KB aday olmayan HU isminde karar kilmasi ilginc.Once hele bir aday olsun, ondan sonra sec adamin ismini.Eger aday olmayani seciyorsan gidip o zaman Senes Erzik'i secsene.

Cok enteresan, kimse Senes Erzik uzerinde durmuyor.Demek ki hepsinin bir cikar hesabi var.

FB yonetimi HU desteklerse eger tukurdugunu yalamis olacak.Sampiyonluk kupasini zoraki veren adami secmek taraftara ve camia'ya hakarettir.

Selamlar
Savas
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

MELİH GÖKÇEK'E KALIRSA HÜKÜMET DE HALUK uLUSOY'U DESTEKLİYORMUŞ.

O ZAMAN HALUK ULUSOY'UN KAZANMAMASI İÇİN BİR NEDEN KALAMDI.

"Başbakan Ulusoy'u istiyor

Futbol Federasyonu seçimleri öncesi rüzgarı bir anda Bermek'ten Ulusoy'a Melih Gökçek'in sözleri çevirdi: "Hükümet Bermek'i işaret etmiyor. Sayın Başbakan'ın böyle bir tavrı olsa benim haberim olur.".

Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesi hava sık sık değişiyor. Başlarda Ayhan Bermek ismi ön plana çıkarken Kulüpler Birliği ve taban birliklerinin birden Haluk Ulusoy'a dönmesinin ardında Melih Gökçek operasyonu çıktı. Her ne kadar Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "Hükümet olarak futbola karışmıyoruz. Hasan Doğan bizim dostumuz, arkadaşımız ama Hasan Doğan ile diğer adaylar arasında hiçbir fark yok" dese de kamuoyunda oluşan genel kanı Doğan'ın Bermek'i desteklediği, dolayısıyla hükümetin de böyle bir işaret verdiği şeklindeydi. Kulüp başkanlarıyla yaklaşık 15 gün boyunca yapılan birebir görüşmelerde ortaya çıkan tablo da bunu doğruluyordu. Hasan Doğan yaptığı nabız yoklamasında 12 kulübün kesinlikle Ayhan Bermek'i destekleyeceğini düşünüyordu. Peki ne oldu da Kulüpler Birliği'nden farklı bir sonuç çıktı?

"BEN DAHA YAKINIM"
Kulislerde bu tabloyu değiştiren kişinin Türk siyasetinin güçlü ismi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olduğu konuşuluyor. Haluk Ulusoy'un seçimi kazanmasını isteyen yakın dostuGökçek kulüp başkanlarıyla görüşerek, "Hükümet Ayhan Bermek'i işaret etmiyor. Sayın Başbakan'ın böyle bir tavrı olsa en başta benim haberim olur. Ben Başbakan'a daha yakınım. Böyle bir düşünceyle hareket etmeyin" dedi.

ALBAYRAK DA KATILDI
Yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın da Gökçek ile aynı ifadeleri kullanması hükümetin Ayhan Bermek'i değil, tam tersine Haluk Ulusoy'u işaret ettiği havasını doğurdu. Kulüpler Birliği oylamasında Gökçek'in gizli başkanı olduğu Ankaraspor başta olmak üzere Beşiktaş. Trabzonspor, Gaziantep, Denizli, Ankaragücü Haluk Ulusoy'u desteklediklerini açıkladılar. Dengenin Ulusoy'a döndüğünü gören ve ilk oylamada çekimser kalan 5 kulüp daha ikinci turda bu yönde oy kullanınca Kulüpler Birliği Haluk Ulusoy'u destekleme kararı aldı. Bugüne dek tüm kongrelerde kazanmaya en yakın ismi desteklemeleri adeta gelenek olan taban birlikleri de aynı yönde karar aldı. Haluk Ulusoy'un bugün bir basın toplantısıyla adaylığını netleştirebileceği öğrenildi. (SABAH)
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Spor Bakanını izliyorum ve AKP'nin bırakın desteklemeyi Ulusoyun önünü kesmek için yapmayacağı hiçbirşey yokmuş gibi görünüyor bana... :)

Mehmet Gorgen wrote:MELİH GÖKÇEK'E KALIRSA HÜKÜMET DE HALUK uLUSOY'U DESTEKLİYORMUŞ.

O ZAMAN HALUK ULUSOY'UN KAZANMAMASI İÇİN BİR NEDEN KALAMDI.

"Başbakan Ulusoy'u istiyor

. (SABAH)
Meczup
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bakan'in bugun demecini okudum cok ilginc.Boyle bir cikis tesadufi degil, buradan cikan anlam hukumetin Ulusoy'u istemedigi yonunde algilanir.
Soyledigi iddialar ilginc ama madem ki basbakanlik teftis kurulu bunu denetliyor veya sorguluyor o zaman karari bekleyip sonra konusmasi daha dogru olmaz mi??

Iyice ilginc hale geldi secim.Sanirim ufak ufak Erzik icin zemin hazirlaniyor insallah da oyle olur.

Selamlar
Savas
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Anayasa mahkemesinin böyle tuhaf bi karar vereceğini muhtemelen hükümet beklemiyordu. Olayın hukuki ve siyasi boyutu bile bi garip, CHP'li vekillerin aynı kanun hakkında bir kaç sene önce farklı şimdi farklı bir tavır sergilemesini anlamıyorum. Mahkemenin verdiği kararıda anlamıyorum. Ulusoya demediğini bırakmayan kluplerin ve zamanında adamı şebek gibi gösteren her türlü hakareti reva gören medyanın tavrınıda anlamıyorum!
Aziz Yıldırımla kavgalıyken adamın yerin dibine soktular şimdi "Yolun açık olun Ulusoy"
Yuh artık be yuh!
Meczup
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mustafa Dogan wrote:Anayasa mahkemesinin böyle tuhaf bi karar vereceğini muhtemelen hükümet beklemiyordu. Olayın hukuki ve siyasi boyutu bile bi garip, CHP'li vekillerin aynı kanun hakkında bir kaç sene önce farklı şimdi farklı bir tavır sergilemesini anlamıyorum. Mahkemenin verdiği kararıda anlamıyorum. Ulusoya demediğini bırakmayan kluplerin ve zamanında adamı şebek gibi gösteren her türlü hakareti reva gören medyanın tavrınıda anlamıyorum!
Aziz Yıldırımla kavgalıyken adamın yerin dibine soktular şimdi "Yolun açık olun Ulusoy"
Yuh artık be yuh!
Fenerbahce secimlerle ilgili bir karara varmadigini acikladi ve defalarca da soyluyor.HU araci soktugu soyleniyor AY gorusmek icin, simdilik hersey dedikodu safhasinda.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ulusoy'u yuzunun kizarmamasi icin ba$tan haber vermi$ler. Bundan daha guzel mesaj olamazdi. I$in icinde siyaset yok diyerek boyle aciklamda bulunmanin anlami ne demek anla$ilir gibi degil. Ama bakanin dedikleri dogru. Ortalikta bir suru dedikodu yuzunden istifa ettirilmi$ birinin ustunde ayni dedikodular durdugu halde tekrar bu i$e giri$meye kalkmasi yuzsuzlugun daniskasi. ikincisi bu adam icin CHP'nin yaptigi luzumsuz lobi. Ortada her $eye siyaset kari$mi$ vaziyette.

Bu koltugun tek sahibi Erzik. Onun icin artik daha fazla ayip etmeden bu adami oraya koysunlarda biraz Turkiyede futbolun yuzu gulsun. Digerlerini al birini vur oburune.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Ulusoy'u yuzunun kizarmamasi icin ba$tan haber vermi$ler. Bundan daha guzel mesaj olamazdi. I$in icinde siyaset yok diyerek boyle aciklamda bulunmanin anlami ne demek anla$ilir gibi degil. Ama bakanin dedikleri dogru. Ortalikta bir suru dedikodu yuzunden istifa ettirilmi$ birinin ustunde ayni dedikodular durdugu halde tekrar bu i$e giri$meye kalkmasi yuzsuzlugun daniskasi. ikincisi bu adam icin CHP'nin yaptigi luzumsuz lobi. Ortada her $eye siyaset kari$mi$ vaziyette.

Bu koltugun tek sahibi Erzik. Onun icin artik daha fazla ayip etmeden bu adami oraya koysunlarda biraz Turkiyede futbolun yuzu gulsun. Digerlerini al birini vur oburune.
Rezaleti ben de gun be gun izliyorum. Siyaset herseye karismis ki hem de ne karismis. Ortada bir kurtlar sofrasi, milyarlarca dolarlik bir sanayi kapisiyorlar. CHP HU'yu dusurmek icin yasa sunuyor. Futbol federasyonu baskanligi icin garip bir yasa. Bu dingonun ahirini herhangi bir coban daha iyi yonetir cunku. Butun kulupler HU'yu dusurmek icin ellerinden geleni yapiyorlar, sonra birlik olup yine basa getirmek istiyorlar. Demek giden geleni aratmis.

Bu arada AKP kendi adami Hasan Dogan getirmek icin ortaligi geriyor. Ama onlarin niyeti Turk futbolunun iyiligi, dogru adami falan getirmek degil. Bunu Bakanin demeclerine gore yorumlamak ancak saflik olur, hatta aptallik. AKP'nin geldiginden beri yaptigi icraatlari takip ederseniz anlarsiniz. IETT soforleri deniz otobusu ve vapur kaptanligi yapiyorlar (vapurlar yanasamiyor, ben oradayken daha bir tanesi kaza yapti, tersaneye onarima yollandi). Buyuksehir belediyesinde gorevliyken hop THY genel mudurlugune ataniyor (bu arada THY biraz toparlayabilen ve karli hale getirebilen sonra da AKP tarafindan gorevden alinan Cem Kozan Amerikan Sirketlerince Turkiye'nin en yetenekli yoneticilerinden biri seciliyor). Ulastirma bakaninin yigeni TCDD genel mudurlugune getiriliyor. Sonra hizli tren skandali oluyor. Adam zoraki gorevden aliniyor. Sonra mahkeme karariyla yine ayni goreve geliyor. TRT'nin basina cahil cuhala, egitimsiz, hayatinda medya yonetimi yapmamis bir AKP li getiriliyor. E tabii futbola el atmadan olmaz. Neden? Cunku rant buyuk ve futbol Turkiye'de kamuoyunu uyutmak ve yonlendirmek icin buyuk bir silah... Oraya da orumcek kafalilardan bir kadro yerlestirip kok saldirirlarsa iyi olur. Plan bu ...

Bu arada bu Basbakan yardimcisi Sahin'in anayasa mahkemesinin kararindan sonraki demeclerinde soyledikleri cok onemli.. "valla ilginc. Bu demek ki Cumhurbaskanligi icin de boyle bir karar cikabilir. Bu konuya daha sicak bakiyoruz." Mmmmm...

Biliyorsunuz Cumhurbaskanligi icin en az universite mezunu olmak gerekiyor. Eee El Tayyubu lise mezunu. Onu da liseden sayarsaniz. Cumhurbaskani Sezer de zaten gorevinin sonunda. Cikartiriz bir yasa Tayyib Cumhurbaskani, Feto$ Basbakan, yasamiz seriat herkes memnun. Futboldan girdik Turkiye'de son elli senedir oynanan irtica oyununa nasil cikiverdik bakin. Turkiye boyle bir ulke iste.

Haa bir de Fenerbahce'si, Galatasaray'i, Besiktasi, el degmis ligleri, hakemleri, bir de canlari yaninca oradan buraya yuruyen, sahaya inen hayvan surusu var tabii. Biri yabanci sinirinin kaldirilmasini ister, biri Terimi kovup, Denizliyi getirmek ister, biri devletin arazisinin uzerine yatmak ister vs vs...

Senes Erzik falan bu mide bulandirici kusmuk corbasini duzeltecegini falan saniyorsaniz, daha cok beklersiniz diyorum ben. Bunun gidisati ancak olumsuz olur. Olmazsa da gokten yollanir Ebabil kuslari millet sefillik ve rezillik icinde dunyanin gozu onunde kirilir. Nicin? Herkes hakkettigi sekilde yonetilir, o prensibin dogru islemesi icin. Korkunc cehaletimizin onune gecemedigimiz icin.

Rutin hastalik uzmanlarini sectikce ve ulke yonetiminde yer almadikca yani koyun gibi yasamaya devam ettikce kepazelikleri izlemeye devam etmeye mahkumuz. Resmin neresinden bakarsaniz bakin, ne kadar incelerseniz inceleyin, durum budur.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote:...Bu arada bu Basbakan yardimcisi Sahin'in anayasa mahkemesinin kararindan sonraki demeclerinde soyledikleri cok onemli.. "valla ilginc. Bu demek ki Cumhurbaskanligi icin de boyle bir karar cikabilir. Bu konuya daha sicak bakiyoruz." Mmmmm...

Biliyorsunuz Cumhurbaskanligi icin en az universite mezunu olmak gerekiyor. Eee El Tayyubu lise mezunu. Onu da liseden sayarsaniz. Cumhurbaskani Sezer de zaten gorevinin sonunda. Cikartiriz bir yasa Tayyib Cumhurbaskani, Feto$ Basbakan, yasamiz seriat herkes memnun. Futboldan girdik Turkiye'de son elli senedir oynanan irtica oyununa nasil cikiverdik bakin. Turkiye boyle bir ulke iste.
....
Ozan Ersoy
Benim bildigim Tayyib imam hatip den sonra aciktan liseyi bitirerek iktisat okumus, yani universite mezunu. Bence Sahin Tayyib'in esinin bas ortulu olmasinin yaratacagi problemleri kast etmek istemistir.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Forumda siyaset konuşmak serbest mi?
Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ulusoy'u yuzunun kizarmamasi icin ba$tan haber vermi$ler. Bundan daha guzel mesaj olamazdi. I$in icinde siyaset yok diyerek boyle aciklamda bulunmanin anlami ne demek anla$ilir gibi degil. Ama bakanin dedikleri dogru. Ortalikta bir suru dedikodu yuzunden istifa ettirilmi$ birinin ustunde ayni dedikodular durdugu halde tekrar bu i$e giri$meye kalkmasi yuzsuzlugun daniskasi. ikincisi bu adam icin CHP'nin yaptigi luzumsuz lobi. Ortada her $eye siyaset kari$mi$ vaziyette.

Rezaleti ben de gun be gun izliyorum. Siyaset herseye karismis ki hem de ne karismis. Ortada bir kurtlar sofrasi, milyarlarca dolarlik bir sanayi kapisiyorlar. CHP HU'yu dusurmek icin yasa sunuyor. Futbol federasyonu baskanligi icin garip bir yasa. Bu dingonun ahirini herhangi bir coban daha iyi yonetir cunku. Butun kulupler HU'yu dusurmek icin ellerinden geleni yapiyorlar, sonra birlik olup yine basa getirmek istiyorlar. Demek giden geleni aratmis.

Ozan Ersoy
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mustafa Dogan wrote:Forumda siyaset konuşmak serbest mi?
Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Haluk ulusoy, Hasan doğan gibi kişilerin siyasetle iç içe geçerek federasyon yönetimine girmek istemesinde sonra siyaset de Türk futbolunun içerisine otomatikman girmiş oluyor.

Siyaseti burada tartışmak doğru değil. Fakat bu gibi adamların nereden destek alıp da ne görevlere talip olmasını açıklamak da lazım. Kimse bilgi ve tecrübesine güvenerek aday olmuyor.

Açıkçası büyükşehir belediye ankarasporun nereden para bulup transfer yaptığını merak ediyorum.

Melih gökçek ve belediye çalışanlarının maaşlarından kesinti yapılarak mı bu paralar toplanıyor.
Yoksa büyükşehir belediye sporun köklü tarihinden gelen gönüllü(!) taraftarları mı var bu kadar parayı döken?

Yoksa belediyeden iş alan müteahhitlerden zorla kulübe bağış yaptırılması ile mi bu transferler yapılıyor?

Belediyeden her iş alan müteahhit iş alması durumunda kulübe sözde gönüllü bağışı da hesap ederek teklif vermek zorunda..

Bu adamlar bu bağışı yapmasa yapılan sözleşmeler bir miktar daha düşük olmaz mı? Dolayısıyla bu paralar milletin cebineden çıkmıyor mu?

millet müteahhite, müteahhit belediyespora veriyor.

Oh ne güzel...
Post Reply