Yaklasan Secimlerin Analizi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kimi baskan görmek isterdiniz?

Poll ended at Fri Mar 24, 2006 12:29 pm

Yılmaz Toksoz
0
No votes
Turgay Kiran
3
9%
Alp Yalman
3
9%
Özhan Canaydin
5
15%
Semih Haznedaroglu
3
9%
Yigit Sardan
16
47%
Baskasi olsun
4
12%

Total votes: 34

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yucel F Genc wrote:Alpay, kimler oy kullanma hakkina sahip biliyormusun? Bizim yasitlarimiz denecek insanlarin bu oylamada orantisi ne? Eger yuksekse, Kayhan ve Jerfi sayesinde Yigit Sardan sansli olabilir. Anladigim kadariyla taraftarlarin da gonlunde yatan kisi Yigit gibi. En azindan "kotulerin arasinda en iyisi" diye dusunulerek. Ama ben buna katilmiyorum, eger olabilirse, bence genc ve dinamik kisiligiyle bu isin altindan iyi cikar.
Aidatini odeyen her uye oy hakkina sahip. Bizim yasitlarimizin agirligi ne kadar bilemiyorum ama Yigit Sardan konusunda icimize sinmeyen noktalar var. Ilk Canaydin secilirkende, Cansun secilirkende, Ve Suren secilirkende icimize sinmeyen seyler vardi ve bile bile lades oldu.

Ayrica birde soyle birsey var. Yigit Sardan secilse bile, Dogan Grubunun kiskirtmasiyla, borclular ustune salinip klubun faaliyeti kitlenebilir. Taraftar agresif tavir bekliyor. Ortalik daha fazla karisabilir.

Insallah bunlarin hicbirisi olmaz ve GS'ye en hayirli aday secilir.

Ama ben fikrimi daha once acikladim. Bu dernek ve uye yapisiyla bu is olmaz. Futbol bolumu ayrilmali ve hakkedene satilmali. Eninde sonunda bu noktaya gelecegiz. Kaynaklar carcur olmadan gelirsek cok daha iyi olacak.
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote:[Buradan ilan ediyorum....

Canaydın başkan seçilirse GS ile ilgili bu foruma veya başka bir foruma tek kelime yorum yapmayacağım. Bir taraftar olarak GS ile taraftarlık ilişkimi askıya alacağım. Ta ki Canaydın gittiği güne kadar.

Canaydın'a oy vercek olanlar da Canaydın kadar benim gözümde suçludurlar.

İnşallah yanılmam.
Usagum seni gergin gordum daa :x . Uzan bir Sariyere, biraz hamsi tava ve biraz midye tava. Gerginligini atarsin. :lol:

Canaydini bosver, muhabbete ve takima birsey olmasin. 8)
NO ADNANS, NO CRY !!
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Alp Yalman gercekten Yigit Sardan ile birlesiyorsa bence en iyi alternatif o olur. Adnan Polat'in Canaydin'i destekledigini aciklamasi kotu olmus.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Mehmet Bey;

Eminim taraftarin buyuk cogunlugu sizin gibi dusunuyor............... Umarim Canaydin gider; ve ruzgar panellerinide ( 4 sene yaptigi tek is ) yaninda goturur.

Eger gitmezse taraftar arasinda yaprak dokumu olacak; taraftarin buyuk kismini hice sayarak secilen bir baskan olacak.

Bir soru: Bu Necati'yi yumrukluyanlar ne oldu? Bu konuda bir gelisme varmi adamlar bir ceza aldimi yoksa tatliyami baglandi......... Bir gazetede bu dovemeye calisan taraflarin daha once Canaydin tarafindan Bursa'da misafir edildigi kebab yendigi yazilmisti.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Adayimiz Canaydin :lol:

Saka bir yana, helal olsun adama.4 sene boyunca herkesi idare etti uyuttu.Once Flair Play odulu ile sempatileri topladi, sonra "Galatsaraylilik"
temasini surekli isleyerek durus sergiledigini sandi bir guzelde herkesi uyuttu, nisanda su kadar borc var deyip bir guzel bombalar hazir dedi buyrun aday olan ciksin ortaya dedi.Bir yanda ileri gelenleri denilen insanlari bir kosede kontrol altinda tuttu, diger yanda muhalefet olanlari gel listeme diye oksadi onlari kontrol altinda tuttu.Ali Durust ve Adnan Polat gibi akli basinda olanlari bile punduna getirip arkasina aldi.

Bence bu Derin Galatasaray son 15 yildir artan populariteden rahatasiz olup GS'in halka karismasi olasiligini sevmedi ve kendilerine ait sandiklarini koruma ic gudusuyle tamamen bunu bilerek yapiyorlar.Baska bence izahi yok, GS'da Canaydin secilirse 6 ay icinde olagan ustu kongre olur ve tribunler devrim yapar bu halk devrimi de belki milat olur GS'da.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas icin can alici yani bu. Canaydin taraftari arkasina asla alamaz.
Siyasetciligi, kurnazligi yandaslarina...Canaydin ile beraberlik olmaz. Insan
harcamaya, GS'i batirmaya devam edecektir...

Agzi ile kus tutsa bile kimseye yaranamaz. Guven vermiyor, isleri cok
agirdan aliyor, bir ekip olusturamiyor.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Allah cizirtini versin emi :D

Canaydın: "Düzlüğe çıkmak için projeler belli. Bunları gerçekleştirmek için,
yıldız isimlerden oluşan bir yönetim yerine çalşacak isimler lazım."

Evet sende onlari yönetecek lidersin. Bu adam insanlarla resmen dalga
geciyor. Gulmeyi biraktim sinirliyim :(

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?ex ... d=15&aid=3
Last edited by Hasan Tezcan on Wed Mar 15, 2006 1:00 pm, edited 1 time in total.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Savas Macun wrote: Bence bu Derin Galatasaray son 15 yildir artan populariteden rahatasiz olup GS'in halka karismasi olasiligini sevmedi ve kendilerine ait sandiklarini koruma ic gudusuyle tamamen bunu bilerek yapiyorlar
İyi bir FB'liden, super tespit. Derin GS denilen veya bazilarinin liseci (benim politburo) dedigim bir oligarsi var yukarida. Bunlar, GS'nin halka karismasindan cok rahatsizlar. Zamaninda, 13 yil sampiyon olamadigimiz donemde bu masonik yapilanma ve kafa sayesinde taraftar sayimiz dibe vurmustu. Sonra Avrupa'da ve iceride gelen basarilar bu kesimin bence tadini kacirdi. Ama taraftar sayisi artsa da her nasilsa uye sayisi ve yapisi oynamiyor, koskoca GS'nin kaderi 8.000.-adamin elinde. Onun da kac tanesi oy kullanacaksa.

Acaba bu durumda bizlerin yapacagi hic bir sey yok mudur ? Bir deklarasyon yayinlamak, basin vasitasiyla bir acik mektup yayinlamak, bir sembolik eylem yapmak mumkun degil mi ? Bunu organize edemez miyiz ? Hicbirseyden yapmadiktan sonra, birseyden sikayet etme hakkimiz kalir mi ?
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Savas Macun wrote: Bence bu Derin Galatasaray son 15 yildir artan populariteden rahatasiz olup GS'in halka karismasi olasiligini sevmedi ve kendilerine ait sandiklarini koruma ic gudusuyle tamamen bunu bilerek yapiyorlar
İyi bir FB'liden, super tespit. Derin GS denilen veya bazilarinin liseci (benim politburo) dedigim bir oligarsi var yukarida. Bunlar, GS'nin halka karismasindan cok rahatsizlar. Zamaninda, 13 yil sampiyon olamadigimiz donemde bu masonik yapilanma ve kafa sayesinde taraftar sayimiz dibe vurmustu. Sonra Avrupa'da ve iceride gelen basarilar bu kesimin bence tadini kacirdi. Ama taraftar sayisi artsa da her nasilsa uye sayisi ve yapisi oynamiyor, koskoca GS'nin kaderi 8.000.-adamin elinde. Onun da kac tanesi oy kullanacaksa.
Huzurlarinizda ihbar ediyorum. Canaydina cikan butun oylar Savas ve FB'li arkadaslari tarafindan atildi. :lol:

''Politburo''nun :?: cok alt seviye yetkilisi olarak Ufuk Sezekkaplan'a cevap vermek isterim. :P . Liseli tanimindan nefret ederim, liseci terimi daha az kotu, politburo tanimi isabetli.

Ilk once sunu kabul etmek lazim. GS klubunun standartini ve cizgisini belirleyen liseden gelen kultur ve seviyedir. Herhangi bir taraftar eger GS'yi sportif basari disinda durusundaki ve yapisindaki farktan dolayi tercih etmisse, bunun kredisi liseyedir. Kendinden ornek vermek gerekirse , ben cocukken bir mahalle dolusu capulcu FB'li arasinda 2 tane farkli agbi vardi, bunlardan bir tanesi ise GS'li lisesinde okuyordu ve efendiligi ve bilgisi ile digerlerinden cok farkliydi, ben o yuzden GS'yi sectim. Role model olayi.
Eger GS'yi bir ekip gunun birinde duzluge cikaracaksa , bunun icinde liseliler muhakkak olacaktir. GS klubu boyle bir kaynagi zaten elinin tersiyle itecek lukse sahip degildir. Dusunun ki bir ulkenin sinavla secilmis cocuklarini 8 yil boyunca (bazisi yatili ustelik) Galatasarayliligi ve sevgisini isliyorsunuz, sari kirmizi renklerle donatiyorsunuz, mac zamanlari olay oluyor. Zaten bu cocuklarin bir kismi Galatasaray Klubunu cocukken sevdigi icin secmis. Bir kisminin ise babasi GS klubunu sevdigi icin liseye yonlendirilmis. Sonucta uzaydan gelmedik, halktan ciktik, memur, isci ve hatta ciftci cocuklarida vardi GS lisesinde. Bu forumu takip edenlerden cogunun imkani oldugunda cocugunu liseye yollayacagindan eminim. Liseyi gozardi etmek, mesela futbol takimi icin altyapiyi silmek gibi birsey.(Bu cumleye cok tepki gelecek biliyorum). Neticede klub lisenin icinden cikti.

Gelelim politburo olayina. 70 yillarin ortalarina kadar zannediyorum, GS lisesine sinavla degil, ekonomik gucu iyi olan ailelerin cocuklari giriyordu. Bunlar cogunlukla sehirli yada zengin/koklu tasrali ailelerin cocuklari giderdi. Yani belli bir elitlik durumu vardi. Bunlarda belli sosyal dernek ve kurumlarla iciceydi. Tabii iyi bir cevre olusturmakve bunu korumak, cemiyet iliskilerini surdurmeye yatkindilar. Bunlar kendi aralarinda daha sonradan is ve sosyal iliskilerini de katarak , girift bir iliskiler agi olusturdular. Ve kendileri gibi cemiyet ailelerin cocuklarinida klube alip kendilerinin elit tabir ettigi yapiyi cogalttilar, hatta baskan bile yaptilar. (Faruk suren, Ali Uras, Alp Yalman vs...). Hatta bu kadronun yaridan fazlasi lise mezunu degildir

Fakat 70'lerden sonra GS Lisesine sinavla insan alinmaya basladi. Bana gore lise bagliligi ve dayanismasi daha saglam raya oturdu ve bu elit kavramindan uzaklasmaya basladi. Fakat tabii bundan sonraki jenerasyonlarin bir oncekiler gibi genel olarak aileden gelen ekonomik birikimi fazla olmadigi icin, yogun calismak zorundaydilar ve cok zaman isteyen cemiyet-klub islerini vakit ayiramadilar. Zaten bu agabeylerde emekli olmaya basladi ve simdi dahada cok zamanlari oldu. Baslarda agabeyleri gozlerinde buyutup onlarin dumen suyuna gidip manipule edildiler hatta. Bu arada yalniz haklarini yemeyelim, sevgi, saygi ve seviye korundu. Oyle yada boyle buda onemli birsey. Sandalyeler ucusmadan, kavga dovus olmadan, en azindan nezih bir iletisim ortami vardi.Dolayisi ile esas ortada bir jenerasyonlar farkliligi var. Ve sunu iddia ediyorum, bu cok kaygan ve kaypak elit anlayisi degilde, esas lise dayanismasi prensipleri uygulanmis olsaydi GS klubu bu durumda olmazdi. Cunku gercek lise dayanismasinda bir de ceza mekanizmasi vardir ve ihanet muhakkak dislamayla sonuclanir. Son 15 senedir yapilan yanlislarin muhakkak cezasi olurdu.

8000kisi ile yonetilir mi diyorsun? 100.000 kisi daha iyi olur diyebiliyor musun? Var mi boyle bir ornek. Barcelona demeyin lutfen, onun siyasi ve bolgesel acilimlari var. Bakiniz ''Halka acilanlar simdi neyapiyor?''
http://www.milliyet.com.tr/2006/03/15/spor/spo01.html

GS klubu iyi bir klub olacaksa , uyeleride iyi olmak durumundadir. Iki onemli kriter ise kapasiteleri ve GS sevgileridir. Turkiye'de iyi olan kurumlarin hepsinde bu secme ve eleme mekanizmasi vardir. Bence GS lisesi citasi iyi bir seviyedir.
Bu seviyeyi (gerek kapasite, gerek sevgi olarak) yakalayan herkes klube uye olmalidir.Bunlarin sayisi liselilerden fazla olmasi normaldir. Ayrica Liselilerden de uye olmayi hakketmeyen insan sayisi fazladir. AMA lise seviyesi ve referans noktasi korunmalidir.

Ama sorun bu degildir. Sorun; bu dernek yapisi ile 100 milyon dolarla ifade edilen futbol biriminin yonetilemiyecek olmasidir. Nasil secerseniz secin, sayisi 10'da olsa, 1 milyon uyede olsa, bu dernek yapisiyla bu is olmaz. Dusununki yapilan butun maddi yanlisliklar gene en sonunda ibra oluyor, bir sorumluluk yok. Para mevzusu ile sorumlu olmamayi Turkiyede biraraya getirirseniz muhakkak istismar ve lackalik olur.
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay,

GS'in cok basarili oldugu donemlere bakarsan eger Adnan Polat, Albayrak, Gursoy gibi insanlarin katkisini yadisyamazsin.Bu adamlar belki kullanildi belki caresizlikten ses cikartilmadi, ancak bu insanlar GS sevgisini icinde barindirarak o sert duvari asip kulubun icine kadar girebildi ve soz-yetki sahibi oldular oyle ki Adnan Polat bugun bir lafiyla secimdeki ibreyi dondurebiliyor.(Bu arada varsayimim Polat'in Liseli olmadigi yonunde)

Bu tarz GS sevgisi olan eminim ki tonlarca insan var, tipki GS'i sevdigini soyleyip basarisiz bir ortamda kombinelerini verip Efes Pilsen kombinesi alan baska bir taraftar profili oldugu gibi.Iste zaten bence Derin GS bu tarz insanlari istiyor ki istedikleri ortami istedikleri zaman olustursun diye.Neyse ana temaya donecek olursak eger bir el var ve bu el GS icin cok sey yapip ama seklen buna uymadiklari iddia edilen insanlari geri cekiyor bir nevi ambargo gibi.Aklimin erdigi yillar 1985'lere denk gelir oncesi hayal meyal gazete kupurleri ve mac enstanteleri dolu.Yani kisacasi Ali Tanriyar ilk gordugum baskan, sonrasi malum.Hep kendi icinde baskan cikartan tek yonetim kurulu modeli gibi, yani dusun ki 10-15 kisi ile degilde 50-60 kisilik yonetim kurulu.Gerektiginde karsi karsiya secime girip ama ayni listede olan insanlar, simdi bu insanlar birlik ve beraberlik icin mi yapiyor bunu yoksa belli basli koseleri kapmak icin mi?
Belli bir cizgiyi korumak icin mi yoksa? GS'da belli bir cizgi korundu dogru, ama oyle yada boyle her Kulubun cizgisi ayni sekilde korunuyor, farkli orasi ayri mevzu.

Neyin nasil oldugu onemli degil katilmci olmak onemli, ve bu katilimciligi saglayacak olan cok inandiginiz kurumun kurallari ve prensipleri olanak vermeli, bu kadar laf salatasinin icinde demek istedigim bu aslinda.Yoksa 100-200 bin uye onemli degil, olmamali zaten.Gerektiginde tribunler olaya el koyar koymalidir.Taraftar her zaman daha guclu olmalidir her turlu yurutme organindan.Senden daha mi GS'li uyeler, veya burdaki herkes GS menfaat icin mi seviyor, yok boyle bir sey bu yuzden ben her zaman kimmis genel kurul derim.Biliyorum uyesin ama alinma.

Sazak-Merhum Hasan Ozaydin zamaninda bu cileyi ben agir yasadim, her maca Yonetim istifa demek icin giderdim ve mac umurumda falan olmazdi.Onlar kim ki beni FB'den sogutacak yani Canaydin,Yildirim,Demiroren,Ahmet,Veli kim ki beni taraftarliktan yildiracak onlar dusunsun her saniye....dusunmezlerse de defolup giderler.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bu topikle, "kimler baskan adayi" topigini birlestirebilir miyiz arkadaslar. Konu cok dagildi gibi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Valla nedense Semih Haznedaroglu'na oy verdim bu poll'da. Aslinda Yigit Sardan'dan umutluyum, ama fazla genc, Serdar Bilgili, Demiroren tarzi bir yonetilik sergilemesinden korkuyordum. Ama listesini gordukten sonra ve Ozhan Canaydin'in icraatlarini dusundukten sonra Yigit Sardan'dan yanayim kesinlikle.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Herkesin cok guvendigi Polat'in hic kimsenin sevmedigi Canaydin'i neden destekledigi acik.. Herkes nasil boyle bir sey oldugunu merak ediyor hatta bir kaci sok yasadi ama neden oldugu bana gore acik...

Size Canaydin'in bugun soylediklerini aktarayim...

"4 sene sıkıntı çektiklerini belirten Canaydın, "Problemler aynı. Stat, Riva, Kalamış, ada, sosyal tesisler, Florya'nın değerlendirilmesi ve şirketlerimizin tekrar elden geçirilerek halka açılması" dedi.

Sportif başarıları ön plana çıkarmak zorunda olduklarını kaydeden Canaydın, "Yatırımlarımızı da sermayemizi de ona göre ayarlamak zorundayız. Yiğit Şardan'ın konuşmasını dinleyince, 4 sene evvelki programımı hatırladım. Zamana ihtiyacınız olacaktır. Yönetimde kalırsak, biz bazı şeyleri daha çabuk elde edebiliriz." şeklinde konuştu."

Ipucu son cumlede sakli. Bu demeci okumadan once de durumu anladim, Canaydin'in Polat'i nasil ikna ettigini anladim ama foruma yazmaya firsatim olmadi.

Anlasilan Canaydin Polat'la konusurken, bir cok projeyi baslatma asamasina geldigini, bir suru engelin asildigini, simdi yonetim degisirse butun bu projelerin yeniden masaya yatiralacagini ve GS'in cok onemli bir kac senesi daha kaybolacagini soyledi. Ben o odada degildim ama iki ay once yardim kampanyasi duzenleyip Canaydin'a guveninin olmadigini soyleyen Polat'in baska bir sekilde ikna olma ihtimali yok. Yani butun olay "dereyi gecerken ati degistirmeyin hepimiz batacagiz" mesajinin verilmesi. Ayrica Canaydin'i destekleyen, GS baskaninin degismemesi gerektigini soyleyen bir baska onemli isim de Mustafa Sarigul. Sarigul GS'da en cok Canaydin'a guvendigini, projelerin baslama asamasinda oldugunu soyleyen bir suru demec verdi son gunlerde.

Tabii detaylari bilmiyoruz. Ama bana gore yanlis... Bir tek at degistirilmesin diye bu eziyet cekilmez. Projeler baslasa bile Canaydin yine sicar batirir ve camiada bir ayaklanma baslatir.

Canaydin kotu bir yonetici, etrafina saygisi yok, futboldan hic anlamiyor, sportif kurulus yonetmekten haberi yok ve GS'in lideri olacak ozelliklerin hic birini tasimiyor. Ayrica butun camianin olu topragini atmasi icin ilk basta zombi baskanini degistirmesi gerekiyor, herkese yeni umut, taze kan gerekiyor.

Ozan Ersoy
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Sayin Kiran biraz once LigTV'de canli olarak ercan tuna ile bir roportaja katildi. $25 milyonluk bir kredi bulmus ve Unal Aysal'a olan borclari yarin verirmis. Ayrica yarin da ikinci bir $25 milyon kredi alacakmis, o parayla da butun GS'li sporcularin odemesini yapip futbolcularin para sorununu halledecekmis, sonra da, eger secilirse, bir Amerikan firma ile "EL SIKISMIS" (bu lafa da bayiliyorum zaten) ve Riva, Stat, Kalamis ve Adayi kapsayan buyuk bir projeyi yine krediyle hayata gecirecekmis, daha sonra da biz seyircilerin SMS mesajlari ile 2-3 tane cok unlu futbolcuyu yine krediyle alacakmis. Dikkatimi en cok ceken konu ise, bu her kredi lafindan sonra "bu para ileride nasil olsa odenir" demesi. Ne yapacak, her ay milli piyango alip "insallah bize de cikar" mi diyecek. Her halde soylemeyi unuttugu sey, bu borcu benden sonra baskan olacak kisi dusunsun, bana ne, ben sozlerimi tutacagim idi. Bu konusmasini dinleyip de bu adama oy veren her kisinin kafasina............
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Turgay Kıran'a oy vermeyen kongre üyelerine çıkışta sopa atacağız. :lol:

Turgay Kıran sen beni çok güldürdün, Allah da seni güldürsün.. :lol: :D :D
Post Reply