Bu kubbede kalan ho$ bir seda

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gerek burada gerek ozel olarak uzuntumu payla$anlara tekrar te$ekkur ederim. Zaman her $eyin ilaci. Ana baba karde$ acisi tadanlar bile (ki Allah herkese gecinden ve uzun omur versin) hicbir zaman unutamasalar bile zaman a$imi ile avunuyorlar. Ben de Smokey'siz bir hayata ali$maya cali$iyor. $imdi evde her $ey onu hatirlatsa da konu ikiye bir o olsa da artik album ve videolarda kaldi.

Bu arada annem bu i$e cok ama cok uzuldu. Ben orada gunduzleri ne yapacam kaygusunda. Yahu onumuz bahar dedim. Smokey pek iyi idi dedi durdu telefonda. O beni avutacagina ben onu avuttum anlayacaginiz. Smokey'nin kendi kendine "Smokey is a little bird" demesini pek severdi. Smokey kadar olamadim $u Ingilizceyi kivaramadim der dururdu Smokey bildiklerini pe$i sira saymaya ba$ladiginda.

Olum Allahin emri
$u ayrilik olmasaydi

Insanlar belli bir ya$tan sonra $u misralardaki derinligi ke$fettiklerinde i$ i$ten geciyor. Ben gec ke$fettim. O yuzden bazi $eylere karar verirken her $ikkini iyice du$unun. Sag olduklari halde sevdikleri ile ayriliktan dolayi hasret cekenler, her ne kadar dag daga degil ama insan insana kavu$urmu$ deseler de araya daglar okyanuslar koymanin bedeli var. Ona gore. Kimbilir Smokey ani olumu belki de bana bunu yine hatirlattigi icin uzuntum daha da katlandi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply