TSL 12. Hafta Ankaraspor- Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Eksikler ciddi.
FB'ye yenilmiş Ankaraspor'un daha hırslı olacağı muhakkak.
Deplasmanda halimiz malum.
Galibiyet süpriz olur!
Totem motem dedikleri bu olsa gerek. GS Ankaraspor'u yenemeyecekse kimi nasil yenerek sampiyon olacak? Sahaya 11 kisi ile cikildi mi eksik meksik olmaz. Eger hala eksik vars diyorsaniz bu kimin kabahati? Bunu da soylemek lazim o zaman.
Bu Terim'in lafı mıydı? :D

Valla ben 11 kişilik doğru düzgün bir takım kurmakta zorlanıyorum yukardaki haberlere göre. Ve uzun süredir ilk defa ilk 11 tahmini falanda yazmadım.

Lincoln, en önemli eksik. Eksik olma sebebi maçta aldığı darbe.
Baroş, gol atamasada önemli bir eksik. Oynayamama sebebi, önceden aldığı saçma kartlar ve Derelinin son maçta uydurduğu kart.
Meira, oynayamazsa, milli maç yüzünden oynayamayacak.

Çıkaramadığım bir kabahatli varmı? :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Eksikler ciddi.
FB'ye yenilmiş Ankaraspor'un daha hırslı olacağı muhakkak.
Deplasmanda halimiz malum.
Galibiyet süpriz olur!
Totem motem dedikleri bu olsa gerek. GS Ankaraspor'u yenemeyecekse kimi nasil yenerek sampiyon olacak? Sahaya 11 kisi ile cikildi mi eksik meksik olmaz. Eger hala eksik vars diyorsaniz bu kimin kabahati? Bunu da soylemek lazim o zaman.
Bu Terim'in lafı mıydı? :D
..
Elbette. Adama durup durdugu yerde 220 bin YTL vermezler herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Lincoln'u sakatliyan adam sari kart gormedi. Neden Ozan ve ben disinda kimse birsey soylemiyor bu konu hakkinda. Penalti idi diyen basksinida gormedim.

Herkezin gorusune saygim var, ama yukardaki konusulmiycak kadar onemsizse, o zaman skibbenin taktik tercihkeride oyle

Eger skibenin verdigi 2 saatlik izini konusuyorsak, Lincolnun sakatlanma olayini daha cok konusmamiz lazim.

Tipki Fenere yenilince protesto eden taraftarin , " Yensende yenilsenden" diye tezahurat yapmasinin, tezat ve haksiz oldugu gibi.

Maca gelince. Ankarasporda Hurriyet sakat, Ozer Hurmaci cezali.
Bizdede, lincoln, topal, emre g., sas, ugur, linderoth, serkan calik, murat akca sakat, baros cezali..

sanirim..

sabri----meira---servet----balta

------baris-------ayhan------------

aydin---------arda-----------kewell

--------------karan-----------------

seklinde cikcacagiz.

Bu arada De sanctis milli takiminda 1-1 lik macta forma giydi ve goz doldurdu.

Ayrica Fenerbahceye yapilan o kadar suclamanin ardindan bize karsi hakem hatasi yapicaklarini sanmiorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:Lincoln'u sakatliyan adam sari kart gormedi. Neden Ozan ve ben disinda kimse birsey soylemiyor bu konu hakkinda. Penalti idi diyen basksinida gormedim.
....
Maci seyrettigim halde o pozisyonu bir telefon konusmasi yuzunden kacirdim. Hakemin bilerek gorerek sari kart vermedigini iddia eden var mi bilmiyorum. Bana gore Baros'un ceza sahasinda engellenmesi penalti idi. Bunu da vermedi. Genelde hakemlerin ozel olarak GS'i hedef sectikleri iddiasina inanamiyorum. Hatalar hemen hemen her macta random olarak var. Asil macta olay olarak gorulen Tjikoozu mu ne karin agrisi ise Mehmet Topal'a yaptigi faul idi. Mactan sonra mehmet Topal'in koluna iki kisi girmis oyle yuruyordu. Gazetelerde ise Topal topallayarak geldi ama hastahaneden yuruyerek cikti gibi bir de haber vardi.

Ne yapacagiz simdi? Hakem sari kart vermedi diye gunlerce konusulsa sari kart mi verecekler? GS baskani var avukati var basin sozcusu var. Eger ortada bir ayin oyun var olduguna inaniyorlarsa dile getirsinler.

Ben hali hazirda hakemler ve federasyon GS altini oyuyorlar iddiasina katilmiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Takimimiz Ankaraya gelmis. Baris'i gormek beni cok memnun etti. Insallah takimimiza faydali olur...

Image

Image

Image
Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Lincoln'u sakatliyan adam sari kart gormedi. Neden Ozan ve ben disinda kimse birsey soylemiyor bu konu hakkinda. Penalti idi diyen basksinida gormedim.
....
Maci seyrettigim halde o pozisyonu bir telefon konusmasi yuzunden kacirdim. Hakemin bilerek gorerek sari kart vermedigini iddia eden var mi bilmiyorum. Bana gore Baros'un ceza sahasinda engellenmesi penalti idi. Bunu da vermedi. Genelde hakemlerin ozel olarak GS'i hedef sectikleri iddiasina inanamiyorum. Hatalar hemen hemen her macta random olarak var. Asil macta olay olarak gorulen Tjikoozu mu ne karin agrisi ise Mehmet Topal'a yaptigi faul idi. Mactan sonra mehmet Topal'in koluna iki kisi girmis oyle yuruyordu. Gazetelerde ise Topal topallayarak geldi ama hastahaneden yuruyerek cikti gibi bir de haber vardi.

Ne yapacagiz simdi? Hakem sari kart vermedi diye gunlerce konusulsa sari kart mi verecekler? GS baskani var avukati var basin sozcusu var. Eger ortada bir ayin oyun var olduguna inaniyorlarsa dile getirsinler.

Ben hali hazirda hakemler ve federasyon GS altini oyuyorlar iddiasina katilmiyorum.
Bende katilmiyorum. Benim dedigim o degildi...
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bazilarimiz daha Lincoln sakatlanmadan bu konuda birseyler yaziyordu, o zaman siz niye birsey soylemediniz? Lincoln'un sakatlanmasi, sakatlayanin kart gormemesi tek, uc bir olay mi?

Turkiye'de hakemler islerini yapmiyor ya da yapamiyor. Biz burada ne soyleyip ne yazsak, bir tarafimizi da yirtsak Turk rakiplerimiz cikip tekme atacaklar, Lincoln, Kewell, Arda, Baros kendilerinin 20de biri bonservis bedeli olmayan adamlarin tekmelerine maruz kalacak.

Simdi burasi onemli:

Yazmayi birakin artik, hakemler kirk yilda bir ayip olmasin diye gostermek disinda kart mart gostermeyecek, her hafta sen ve Ozan burada yazin, yine gostermeyecekler, bir noktada bunu gercek olarak kabul etmek lazim, artik zamani gelmiyor mu yavastan?

Bunu kabul ettikten sonra ne yapabiliriz diye dusuneceksin. Fazla alternatif yok:

1) Lincoln ve benzeri "finesse" oyunculari elden cikar, 18 tane Servet benzeri adamdan kadro kur, uzun vadede boyle basari kovala.

2) Federasyona git, hakemler boyle devam ederse benim klubum bu ligde devam etmez, ya da sizi TFF olarak devam ettirmeyiz, ya hakemlerinizi adam edin ya savas acariz de.

3) Yukaridaki GS olarak etkili olmuyorsa, git Aziz ve Yildirim beyler ile bir toplanti yap. Bu konuda Federasyon'a ortak baski yap. Ya yabanci hakem getirin, ya bunlari adam edin, kart gostermeyi mecbur kilin, gostermeyen, gormeyeni BankAsya'ya yollayin, yoksa uc buyukler yavas yavas bu ligden uzarlar, siz de TS, Sivas, Kayseri arasinda ligi satar kazanilan muthis gelirleri de bir yerinize surersiniz deyin. Inatlasmaya kalkarlarsa 2-3 sezon surer, sen bu arada UEFA ile gorusur mumkunse aranda turnuvalar falan yaparsin, Avrupa'da turnelere cikar, gurbetcilerle butunlesirsin. 2-3 sezon sonra TFF ve Turkiye'de hakem/futbol sistemi essek gibi degisir ama.

4) Takima iki-uc tane Bouzid gibi adam al, Bouzid'den kasit kontrolsuz, guclu, kabaca kodumu oturtacak, hatta muhtemelen rakibin futbol hayatini bile bitirebilecek adamlar. Futbollari onemli degil, bacak kiracak tekme atma gucunde olsunlar. Inceden rakiplerine, maclardan once ve genel olarak su mesaji ver: Eger mac sirasinda oyuncularimiza futbol disi fauller yapilirsa, sakatlamaya yonelik hareketler olursa, bu adamlardan biri ya da ikisi oyuna girer, en pahali, en umit veren oyuncularinzi kimse, Allah ne verdiyse girer, mumkunse 6 ay iptal ederiz. Adam olun, duzgun oynayin, futbol icinde fauller yapin, yoksa odetiriz de. Ilk ciddiye alinmadiginda bir-iki adam sakatla. Bu sacma sapan adamlarin kart gorur, hatta kirmizi gorur, belki bir mac, iki mac kaybedersin, ama herekese garanti veririm, iki rakip sedye ile cikip bilmem kac ay sakat kalinca ucuncu takim oyunculari sana hayvanca faul yapmadan iyice dusunur.

5) Boyle sikayet et dur, her hafta birileri sakat olsun. Forumda isyan edelim, klup de seyretsin.

5. secenek beni baydi. Ilk uc dusunulebilir ama hepsinin ciddi sorunlari var. 4 bana en mantikli ve etkili gozuken. Ucuz, ligden cekilmeyi, TFF ile inatlasmayi falan gerektirmiyor, kisa surede etkili olur.

Ama daha once de yazdim, bu forumda GSlilar dahi ciddiye almiyor bu secenegi. E bize de 5 kaliyor, o da dedim ya beni baydi.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Maci seyrettigim halde o pozisyonu bir telefon konusmasi yuzunden kacirdim. Hakemin bilerek gorerek sari kart vermedigini iddia eden var mi bilmiyorum.
Bir profesyonel saglik gorevlisi Amerika'da senin sihhatinle ilgili hizmet verirken birseyleri yanlis yapsa donup bile bile mi yaptin yoksa sadece salak ya da beceriksiz misin diye sorar misin adama? Bilerek ya da bilmeyerek kart gostermediklerinin kime ne ehemniyeti var? Gostermiyorlar, bu yuzden Anadolu takimlari tekmeleri sallayip duruyor, bizimkiler de sakatlaniyor. Bilginin bu duruma etkisi ne, felsefi tartisma, etik teorisi degil konu, bu durumun nasil durdurulacagi, onun da bilip bilmemekle alakasi yok.
Bana gore Baros'un ceza sahasinda engellenmesi penalti idi. Bunu da vermedi. Genelde hakemlerin ozel olarak GS'i hedef sectikleri iddiasina inanamiyorum. Hatalar hemen hemen her macta random olarak var. Asil macta olay olarak gorulen Tjikoozu mu ne karin agrisi ise Mehmet Topal'a yaptigi faul idi. Mactan sonra mehmet Topal'in koluna iki kisi girmis oyle yuruyordu. Gazetelerde ise Topal topallayarak geldi ama hastahaneden yuruyerek cikti gibi bir de haber vardi.

Yukarida yazdim, kendine bir Tjikuzu alir kenarda oturtursun, hatta bizde para otekilerden fazla uc tane alir kenarda oturtursun, bir rakip terbiyesizlesirse ucunu de sokarsin oyuna. Anlar onlar ne olacagini.

Ha, bunlarin kenarda oturup zaman zaman girip tekme atmasina bakar TFF, yahu burada bir yanlislik var, birilerini isini yapmiyor galiba der, belki zamanla durumu duzeltir.

Hakemler, TFF ne oymak istiyor onemli degil. Biri isini yapmiyorsa bunun sebebi patronunu, sefini falan ilgilendirir, o isin yapilmasini bekleyen muhataplarini yani ucuncu sahislari degil. Senin de yazdigin gibi Topal sahadan koltuk degnegiyle cikti. Lincoln de oyle cikti. Kimse kart falan gormedi. Bundan sonra adam onu bilerek mi yapmis, TFF GS'in altini mi oyuyor, ustunu mu oyuyor beni hic ilgilendirmiyor. Hakemler islerini yapmiyor. Ya biri care bulacak, ya biz habire sakat olacagiz.

Arzu edenler hakemler bildi mi bilmedi mi, TFF onu mu oyuyor bunu mu seviyor diye sabaha kadar tartissin ama bu tartismalarin GS'in su andaki problemini cozmesiyle alakasi yok.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali abi, olay gayet basit. Bizim Polat, alacak eline kasetleri çıkacak basının karşısına, tek tek gösterecek sahalarda nelere göz yumulduğunu, katilleri, katillere arka çıkan hakemleri!

Yapılabilecek en basit çözüm bu değil mi? Milletin gözünün içine sokman lazım o darbeli pozisyonlarıki, kimse karnından konuştuğunu düşünmesin. Aksi takdirde bu medya, Ayhan'ın Sabri'nin yaptıklarını gösterir durur bizde apışıp kalırız.

İlk yapılması gereken, ses getirecek bir basın toplantısıdır bana göre.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:dan bu konuda birseyler yaziyordu, o zaman siz niye birsey soylemediniz? Lincoln'un sakatlanmasi, sakatlayanin kart gormemesi tek, uc bir olay mi?
Ali Turkiye'de futbol oynanmadigini sertligin boyutlarinin sapiklik, suc isgal edecek seviyelere geldigini hic yazmadiysam 500 kere yazmisimdir. Cok neden var, bunlarin basinda da futbolculugunda da kazmanin krali olan, camur sahalarin odunu, "abi boyle penalti olur mu, abiiiii boyle kirmizi mi olur, abiiii sonra cikiyorlar avrupa'da rezil oluyorlar, orada bunlara duduk bile calmiyorlar, abiiiiiii zart abiiiiiiiiiii zort" diyen Erman lalesi ve turevlerinin geldigini dusunuyorum. Avrupa'da futbol sert degil, tempolu, hizli oynaniyor. Alpay yazdi iste, Tugay 39 yasinda hala oynuyor. Turkiye'de olsaydi nah oynardi. Kac kere ACL, bilek, kas sakatliklari yasamisti, 5 sene once birakmisti futbolu. Orada hakem var cunku adam futbolu biliyor. Ayirt edebiliyor kim kasaplik yapiyor kim mucadele ediyor.

Gecen gun yazdim Arda basliginin altinda, kimse yorum yapmadi. Yapilacak ilk is bu herifleri medyanin tepesindeki yerlerinden etmek. 3 kulup bir araya gelecek, "bir sonraki ihale icin havuza giriyoruz ama bu adamlar olmayacak" diyecek ve bunu onceden duyuracak, sonra da sozlerinden duracaklar. Bu adamlarin Turk futboluna olumsuz etkileri o kadar buyuk ki burada sayfalarca yazsam bitiremem. Su ana kadar yazdiklarim sayfalarca eder zaten.

Ikinci yapilacak is yabanci hakem getirmek... Ama bu su sekilde olmali ki ogretici, yapici olsun yikici olmasin. Her hafta bir maci yabanci hakem yonetsin. Dunyanin en iyi 10 hakemi her hafta illaki de mac yonetmiyorlar kendi liglerinde. Cok rahat mac basina iyi bir para verilip, en iyisini bir maca getirebilirler. Hep ayni hakem olmasin, kadrolu olmasinlar, UEFA'nin en fazla deger verdigi bir hakemi getirip, Istanbul'da Ankara'da Sivas'da, Trabzon'da mac yonettirsinler. Bu hem aradaki farki gosterir, hem de bu isin nasil yapilmasi gerektigi konusunda bir yol gosterici olur. Hakemler de dobermanla sansari, bikini ahmet'i dinleyeceklerine bu adamlara bakarlar. Insan en iyi baka baka, kopya ede ede ogrenir. Dunyanin buyuk ustalari kendi sanatlarini, yaraticiliklarini bulmadan once hep onlardan once gelen ustalari taklit etmislerdir. 3-4 sezon bunu uygulasinlar ardindan medyadaki pislikler temizlensin, Turk hakemi Dunya kupasinda mac yonetebilecek hale gelir.

Bu arada bu mactan 3 puan almamizi cok az olasilik goruyorum. GS takimi yorgun (Ayhan-Meira-Arda-Balta-Kewell) veya sakat (Lincoln-Topal) veya cezali (Baros).

Fener'e karsi sut dokmus kedi Aykut Kocaman De Nigris-Konate Allah ne verdiyse 80. dakikada degil ilk dakikadan oynatir, saha tarlabasinda patates tarlasidir GS oradan 3 puanla cikamaz. Insallah sakat vermez de puan verir. Persembe'ye cok onemli bir mac var (Arda ve Kewell'dan korkuyorum).

Ayrica bu macin Cumartesi oynanmasi icin en ufak bir sebep yok. Nedenini anlayabilmis degilim.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote: Bu arada bu mactan 3 puan almamizi cok az olasilik goruyorum. GS takimi yorgun (Ayhan-Meira-Arda-Balta-Kewell) veya sakat (Lincoln-Topal) veya cezali (Baros).

Fener'e karsi sut dokmus kedi Aykut Kocaman De Nigris-Konate Allah ne verdiyse 80. dakikada degil ilk dakikadan oynatir, saha tarlabasinda patates tarlasidir GS oradan 3 puanla cikamaz. Insallah sakat vermez de puan verir. Persembe'ye cok onemli bir mac var (Arda ve Kewell'dan korkuyorum).

Ayrica bu macin Cumartesi oynanmasi icin en ufak bir sebep yok. Nedenini anlayabilmis degilim.

Ozan Ersoy
Florya da seyrettigim her Anakrasaspor PAF maci asiri sertligin hatta futbol disi sertligin yasandigi maclar olmustu. Bugun PAF lar 2-0 kazanmislar. Benim asil merak ettigim sakatimiz var mi?

Ankaraspor un tahmin ediyorum ligde bize karsi galibiyeti yok. Ulen hem BJK yi hem FB yi yeniyoruz, su adamlari yenemiyoruz iceriginde bize karsi daha hirsli oynayacaklardir. Kontrolsuz hirs ne yazik ki Ozan nin belirttigi kasitli faullere meydan veriyor. Herkes Ankaraspor un TD sine dem vururken, ben Melih Gokcek e dikkatnizi cekerim. Fanatik FB li bu Baskanin bir GS galibiyeti gormek icin neler vermeyecegini tahmin edebilirsiniz. En azindan Ankaraspor takiminda futbolcu olsaniz, kafaniz biraz calisiyortsa, bu maca Baskan icin asilirsiniz.

3 puan mi yoksa sakat futbolcumu derseniz, hic tartismam puani birakirim. Ben yinede takimi, FB nin bugunku beraberligi sonrasi, daha motive ve istekli gorecegimizi ve 3 puan icin daha konsantre bir oyun oynayacagimizi dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

De Sanctis, Sabri, Emre Aşık, Servet, Hakan Balta, Meira, Ayhan, Volkan, Kewell, Arda, Ümit Karan

???
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

dusunuyorum, dusunuyorum...

sabri---emre a.---servet---volkan

-----ayhan------meira----balta----

--------------arda---------------

----------------------------kewell

------------Umit-------------------
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Bulet abi basladi gene...
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerden sonra bizde 4-3-3 gibi birşey oynayacağız heralde. Yada Arda sağda başlar 4-4-2'den zamanla 4-3-3'e döner maç...

Lincoln'ün eksikliği ciddi bir sorun.

İnşallah kazanırız...
Post Reply