STL 16. Hafta:GS-Gencler 0-2 (Ednan Polat,Ednan Sezgin)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STL 16. Hafta:Galatasaray-Genclerbirligi

Post by Cengiz Akgun »

Sadece goller var.

Altada ASY'nin yikilmaya baslanmasi olayi.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Re: STL 16. Hafta:GS-Gencler 0-2 (Ednan Polat,Ednan Sezgin)

Post by Cengiz Akgun »

Ednan saat kac? Hagi sam tatli kac para?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Arda'nın kaptanlığı hakkında geçen hafta bu başlık altında birkaç satır fikrimi söylemiştim.
Özetle söylemek gerekirse, Arda şu anda gençliğini doya doya yaşamak isteyen bir insan. Fakat yönetimin işgüzarlığı sonucu sırtına takım kaptanlığı gibi bir sorumluluk yüklendi. O da bu yükü kaldırırım sandı.
Kaptanlık, hele Galatasaray kaptanlığı, başlı başına bir müeessesedir.
Bayrak adamdır Kaptan. Sadece takımı değil bütün kulübü temsil eder.
Geçmişten bugüne Galatasaray kaptanlarını şöyle bir göz önüne getirin... Turgay Şeren'ler, Büyük Mehmet'ler, Fatih Terim'ler, Cüneyt'ler, Tugay'lar, Bülent'ler...
Hayatın zevklerini yeni keşfetmeye çalışan bir çocuğa kaptanlığı teslim etti bizim yönetim.
Arda'da liderlik vasfı, ekibe kendini kabul ettirebilme ve hükmetme özelliği, karizmasıyla ekibi toparlama, zor durumlarda ayakta durma gibi nitelikler yok.
Bu yokluk neye yol açıyor?
Olduk olmadık insanlarla enseye tokat ilişkiler kurmasına.
Şu son olaya bakalım... Bir açılış kokteylinde FB Başkanı Aziz Yıldırım, Arda'ya şu şekilde sesleniyor: "Ulan Arda, sen de mi buradasın?"
Arda'nın yanıtı: "Başkanım, futbolu bıraktık açılışlara katılıyoruz!"
Aziz Yıldırım'ın küstahlığını ayrıca kınıyorum... Ama Galatasaray'ın kaptanı ile böyle konuşma cesaretini nereden buluyor bu adam?
Adnan Polat'ın ve Arda'nın Fenerbahçe ile kurduğu ilişkiler, eşitlik ilkesine dayanmaktan çok, Galatasaray'ın ikinci sınıf muamele görmesine yol açıyor. Kulüpler Birliği'ndeki pasif konumumuzda da bunun izleri görülüyor.
Ensesine tokat atılan bir tıfılın Galatasaray'da kaptanlık konumunda bulunması, Polat yönetimi adına bir utançtır.
AYRILMAZ İKİLİ
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aziz'le Arda'nın olayından sonra dün öküzün biri telegol'e bağlenıp Ultraslan adına konuştuğunu ve kendisine "ulan" diyen Aziz'e gerektiği gibi tepki göstermediği için Ardayı protesto edeceklerini söylemişti. Daha doğrusu bugünki haberler bu yöndeydi, ben programı izlemedim. Ve böyle bçktan bir nedenle Arda'yı protesto edecek olan ultraslana etmediğim hakaret kalmadı. Oysa haksızlık etmişim. Ultraslan böyle bi adamı tanımıyoruz, söylediklerini onaylamıyoruz diye açıklama yapmış.

Arda'dan Galatasaray'a bi hayır gelecekmi bilmiyorum. Ama taraftarın kendi futbolcularını aptalca protesto etmesini anlamıyorum. Neye yarayacak ki?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kebabci'nin acilisindan yolunu bulmak icin gidiyor adam. Profesyonel ya. Bunun bu kadar buyutulmesini ben de anlamadim. Ulan dediyse Aziz ona demis. Ulan GS'linin burada isi ne filan dememis. Ulan Arda demis. Hakaret varsa kendisine. Bu kadar osuruktan nem kapilmaz. Zaten ultra multura diye kendine ad taknalarin durumu belli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Orhan dopingli çıkmış :D
Post Reply