Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Benim merak ettiğim bir konu var: Ülkerin sponsorluk meselesi ne oldu? Bunların vereceği parayla GS transfer yapmayacak mıydı? Para vermediler mi? Verdilerse nere gitti? Konu resmen gündemden kalktı sanki.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ismail Gezer wrote:Benim merak ettiğim bir konu var: Ülkerin sponsorluk meselesi ne oldu? Bunların vereceği parayla GS transfer yapmayacak mıydı? Para vermediler mi? Verdilerse nere gitti? Konu resmen gündemden kalktı sanki.
onca transfer taksidi borcu merkez bankasindan kulce kulce altin kacirilarak odenmedi ya
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ülker hayır işi yaptı yani?
Fatih Mutlu wrote:
Ismail Gezer wrote:Benim merak ettiğim bir konu var: Ülkerin sponsorluk meselesi ne oldu? Bunların vereceği parayla GS transfer yapmayacak mıydı? Para vermediler mi? Verdilerse nere gitti? Konu resmen gündemden kalktı sanki.
onca transfer taksidi borcu merkez bankasindan kulce kulce altin kacirilarak odenmedi ya
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ergun Gursoy dokturmus yine. AIG ve Felipe sozlesmelerinde sozlesmeyi dikkatli okumamanin kurbani olmusuz. Bu adamlar kendi islerini nasil yapiyorlar diyecegim, ama Faruk Suren koca holdingi batirdigina gore pek iyi yapamiyor.
Kontenjan yabancısı

Kulüpler göndermek istedikleri yabancı futbolcularda sıkıntı yaşıyor.

Federasyon, kulüplerin bu tür oyunculara taviz ve haraç vermemesi için, hiç oynatılmaması koşuluyla "bir yabancı kontenjanı" açılmasını sağlayacak düzenlemeyi yapmalıdır.

GEÇEN haftaki yazımın da büyük bölümünü transfere ayırmıştım. Bugün de, aynı konu ile ilgili, önemli bulduğum bir iki hususa değineceğim.

Bankalar, borç verdikleri kişilerin önüne çok sayfalı kredi sözleşmeleri koyarlar. Borç alacak kişiler de "karınca duası"nı andıran bu sözleşmeleri, çoğu kez içinde bulundukları sıkıntıdan, okumadan imzalarlar.

İşte aceleye getirilen transferlerde de menajerler, bankalarınkine benzer transfer sözleşmelerinin bir yerine "lastikli bir cümle" ekleyip (Faruk Süren’in okuyup incelemeden imzaladığı AIG sözleşmesiyle, Felipe’nin İspanyolca ve İngilizce olarak 2 ayrı dilde kaleme alınan ve birbirinden farklı hükümler içeren sözleşmeleri tipik örneklerdir) sizi tuş ederler, Felipe, Ribery, Ortega gibi futbolcular da sözleşmelerine dayanarak aldıkları paraları güzelce cebe indirip bir başka kulübe yelken açarlar.

UEFA ve FIFA’da da "haçlı ruhu" var

Sorun, ister istemez uluslararası kuruluşlara taşınır... Ancak, "Batı"nın dünya politikalarına da hakim olan her şeyi "haçlı ruhu" ile halletme anlayışı, FIFA ve UEFA uygulamalarında da gözlenir.

Kendi coğrafyasında sınır mefhumunu ortadan kaldıran Avrupalı’nın, bin yıldır kardeş kardeşe yaşayan milletimizi paçavralarla tutuşturup, etnik bölünme uğraşı vermesi gibi...

Ribery ve Ortega için UEFA’ya yapılan başvuruların üzerinden 12 sene geçer, cevap çıkmaz; çıksa da lehimize olmaz. Avrupalılar kendileri ile ilgili olduğunda bir ayda sonuç alabiliyorlar. Ama aynı Avrupalı, UEFA’da bizi yıllarca uğraştırıyor ve bir türlü hakkımızı vermiyor. Ve uğranılan haksızlıklar, kulüplerimize döviz cinsinden milyonlarla ifade edilen zararlara neden oluyor.

Bu olumsuzluklar göz önüne alındığında yöneticiler gerek transfer sözleşmelerinin düzenlenmesinde, gerekse uygulamasında menajere de futbolcuya da "açık kapı ve bahane" bırakmamalıdır.

Fırsatçı yabancıya önlem alınmalı

Transferle ilgili yaşanan sorunlarda, gerekli çözümleri üretmeyerek üzerine düşeni yapmayan federasyonun da payı olduğu bir gerçektir.

Transfer olduğu takıma çeşitli nedenlerle uyum sağlayamayan yabancı futbolcuyu göndermeniz hayli zor oluyor. Bu futbolcular (Ailton, Pancu, Heinz gibi) gelirken aldıkları yüksek paralar yetmiyormuş gibi, yabancı kontenjanının dolu olmasını fırsat bilerek hakkı olmayan paralar talep ediyorlar. Kendilerini göndermek isteyen kulüplerine karşı, "Değerim bu rakamları bulmaz, beni kimse bu paraya almaz" gibi küçültücü ifadeler kullanıp mızıkçılık yapmaya başlıyor. Sıkışan kulüpler de ne yapacaklarını şaşırıp, yer açılması için milyonlarca dolardan oluyorlar.

Federasyon, kulüplerin bu tür oyunculara taviz ve haraç vermemesi için, hiç oynatılmaması koşuluyla bir kontenjan açılmasını sağlayacak düzenlemeyi acilen yapmalıdır.

AVRUPALI GiBi OLMAK...

TARAFTARLAR ve kongre üyeleri her şeyi isteyip hiçbir şey vermeyi düşünmüyorlar. Kulüpler, formalarının satılmasını, aidatın ödenmesini, parasını veren "biletli" taraftarların maça gelmesini istiyor.

Buna karşılık taraftarların bir bölümü bedava bilet, bedava forma, bedava otobüs talep ediyor.[Tolga: Ergun Agabey, sen bedava hic bilet vermedin mi yani? ] Hatta bazıları uygar bir sistemin ürünü olan bugünkü bilet uygulamasına karşı çıkıp "Biletix de nereden çıktı? Biletleri paketleyin bir matbaada bastırın" diyebiliyorlar. Falan oyuncunun alınmaması, falan oyuncunun satılması için müdahalede bulundukları, sahaya çıkan kadroda diyaloglarının iyi olmadığı futbolcuları "dışarı, dışarı" diye protesto ettikleri bir gerçektir. Galatasaray’da tüm aidatın sadece 1/3’ü ödeniyor. Formadan 3 trilyon, bilet satışından 4.5 trilyon, kombineden 8.6 trilyon gelir elde edilebiliyor.

Haydi diyelim ki Fenerbahçe’ninki de bunların 2 katı olsun...

Bu gelirlerle hiçbir surette bilançoyu denkleştiremezsiniz.

Mali genel kurullarda çoğu zaman bilançolar kağıt üzerinde denkleştirilip kitabına uydurulur, ancak sonuçta kulüpler bugünkü durumlarına düşerler. Üç büyüklerin her yıl 15-20 trilyon lira açık verdiği unutulmamalıdır..

Kimse inanmak istemiyor, ama artık Türkiye’de de mali yeterliliği olmayan kulüpler ne transfer izni alabilecekler, ne de kurallara uymadan aynı ligde devam edebilecekler.

Hiç dövünmeyin, şu anda bilançosu düzgün kulübümüz yok. Avrupa Ligi’nde olmak için Avrupalı gibi davranıp o kurallara göre yaşamalısınız. Doğulu gibi yaşayıp, giyinip, kuşanıp Avrupalı muamelesi görmezsiniz.

Not: Gelecek hafta, Eric Gerets’ten "helva" yapmasını talep eden Adnan Polat kardeşime "şefin mutfağından" helva tarifi vereceğim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cimbom’un gözü Torres’te

Ali Naci KÜÇÜK(HÜRRİYET)

21 yaşındaki Arjantinli’den "Evet" yanıtı alan G.Saray, bonservisi konusunda kulübü Racing Club’tan haber bekliyor. Carrusca’nın da övdüğü genç futbolcu konusunda başkan yardımıcısı Polat, "Bu transfer 1-2 gün içinde bitebilir" dedi.

G.SARAY, Carrusca’nın ardından bir Tangocu’ya daha göz dikti... Somoza’yı Villarreal’e kaptıran Cimbom, bu kez Arjantinli J.Manuel Torres için harekete geçti. Yönetimin listesine aldığı Arjantin Genç Milli Takımı’nda oynayan futbolcu hakkında Carrusca ile tercümanı Noray Nakis’in de olumlu rapor vermesi üzerine, sarı kırmızılı idareciler Racing Club’ta forma giyen oyuncu için bir kez daha Arjantin’in yolunu tutuyor...

Ülkesinde G.Saray’ın daha önce istediği Mascherano’ya benzetilen 21 yaşındaki Torres’in geleceğin yıldızları arasında gösterildiği belirtildi. Gerets’in de Carrusca’nın menajeri, tercümanı ve Arjantinli’nin önerdiği futbolcunun kasetlerini izleyerek bu transfere onay verdiği öğrenildi.

Diarra kafa karıştırdı

Sarı kırmızılı yöneticilerin bu transferde Carrusca’yı da kullanarak takım arkadaşını devreye sokup genç yıldıza prensipte "evet" dedirttiği ifade edildi. Kulübü ile sözleşmesi olan Torres için G.Saray yönetiminin Racing Club’a 3 milyon Euro’luk bir teklif sunduğu ortaya çıktı. Torres’in iyi bir kesici ve oynayıcı olduğunu söyleyen Carrusca, "Onunla aynı takımda oynamak bana keyif verir" açıklamasını yaptı. Başkan yardımcısı Adnan Polat da "Torres ile tam 2 aydır ilgileniyoruz. Takıma büyük katkı sağlayacak, aradığımız özelliklerde bir ön libero. Bu transfer 1-2 gün içinde bitebilir" dedi. Bu arada G.Saray’ın gündemindeki Lensli Aliuo Diarra, kulübünün sitesine kafa karıştırıcı açıklamalar yaptı. G.Saray’ın teklifini çarpıcı olarak değerlendiren Diarra, "Milli Takım’da oynayabilmek için ilk tercihlerim Roma ve Lens. G.Saray’a da saygı duyuyorum ve onların Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağını biliyorum. Ben de bu ligde oynamak isterim" dedi.

SİZİN KASETLERİNİZİ YESİNLER. :lol:

2006 YILINDA KASETLE FUTBOLCU ALAN ZİHNİYETİN İÇİNE...
SON DAKİKADA İŞ OLSUN DİYE TRANSFER YAPILIYOR.
GS'IN OLMAYAN PARALARI DA ÇÖPE ATILIYOR.

BEYLER TRANSFER YAPMASA KULÜBE DAHA ÇOK KATKI YAPACAKLAR.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Görkem KIRGIZ wrote:G.Saray'a Gravesen için Real'den çağrı
Real Madrid, Robinho ile kavga eden Gravesen'i satış listesine koydu. İspanyol yöneticiler, bu futbolcuyu isteyen G.Saray'a çağrıda bulundular. Real'den gelen çağrı üzerine yeniden harekete geçen Cimbom, İspanyolların 3 milyon euro istediği Gravesen için fiyat artıracak.

Thomas Gravesen's agent admits Real Madrid want to sell the former Everton midfielder - with the 30-year-old keen on a move back to the Premiership

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 237950.stm

Bu sabah ingiltere'de bazi gazeteler Newcastle'in REAL MADRID'ten eski Leeds United'li WOODGATE ve GRAVESEN'i almak icin kontaga gectigi yazildi.WOODGATE cok kotu sakatliklar gecirdi biraz riskli yani ama GRAVESEN Newcastle'in orta sahasina cuk oturur.

Abi bize gelmez , Ingiltere nire Turkiye nire...
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bir dakika bir dakika. Kontrati Ba$kan mi inceleyecek gizli sakli ne yazmi$lar diye. Bu adamlarin avukatlari yok mu? Bu ne lagarlik? Bir kere kontrati Turkce yapacan ve o kontrati Ingilizve ve Ispanyolcaya cevirecekler. Sen onlarin yazdiklarini degil. Asli Turkce olacak kontratin. 3-*5 milyon Euro odedigin adam kendine adam gibi bir tercuman $irketi bulup onun parasini verecek. Yahu bunlar ne kafasiz insanlar. Oyuncu menejerler kendi avukatlarinin hazirlattigi (genelde kendileri avukattir bu sahtekarlarin) ve kendi dillerindeki kontrata imza atiyorlar. Kontratin asli Turkce ve Ingilizce olur (Ingilizce uluslar arasi dildir. Herhelda FIFA ya da UEFA bunu istiyordur arada anla$mazlik olunca) ve bunu klup avukatlari hazirlar. Kar$i taraf okur itiraz ederse ona gore degi$ikler acik acik kar$ilikli tarti$ilir ve kabul gorurse klubun avukatlari eklerler ya da kendilerinin yazdiklarini degi$tiriler. Yok boyle kabul edilemeyecek $artlar ortaya surerlerse kontrat olmaz i$ orada biter. Bu enayiler Amerikadaki kullanilmi$ araba satan acentanin kendi verdigi kredi ile araba alir gibi kar$i tarafin hazirladigi kontrata imza atiyorlar demek. Tam anlami ile gugu$ oynaniyor beyler. Sizde kalkmi$siniz transfer yapsinlar diyorsunuz. Diyorum ya bu adamlara E5 karayolunda benzinci kenefi teslim etmem cunku idare edemezler diye de bana icinizden saygisizlik ediyor diye kizanlariniz var. Hem parayi siz vereceksiniz hemde kontrati adamlar yapip size boyle kazik atacaklar. Ergvun amca kalkmi$ UEFA'ya FIFA'ya kiziyor. Herifler kiclari ile guluyorlardir bunlar bu kontrata nasil imza atmi$lar diye, bir de utanmadan kandirildik bizi kurtarin diye bize geliyorlar diyrorlardir. Acinacak haldeler. Ulan acaba bende mi menejer filan olsam yahu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Bir dakika bir dakika. Kontrati Ba$kan mi inceleyecek gizli sakli ne yazmi$lar diye. Bu adamlarin avukatlari yok mu? Bu ne lagarlik? Bir kere kontrati Turkce yapacan ve o kontrati Ingilizve ve Ispanyolcaya cevirecekler. Sen onlarin yazdiklarini degil. Asli Turkce olacak kontratin. 3-*5 milyon Euro odedigin adam kendine adam gibi bir tercuman $irketi bulup onun parasini verecek. Yahu bunlar ne kafasiz insanlar. Oyuncu menejerler kendi avukatlarinin hazirlattigi (genelde kendileri avukattir bu sahtekarlarin) ve kendi dillerindeki kontrata imza atiyorlar. Kontratin asli Turkce ve Ingilizce olur (Ingilizce uluslar arasi dildir. Herhelda FIFA ya da UEFA bunu istiyordur arada anla$mazlik olunca) ve bunu klup avukatlari hazirlar. Kar$i taraf okur itiraz ederse ona gore degi$ikler acik acik kar$ilikli tarti$ilir ve kabul gorurse klubun avukatlari eklerler ya da kendilerinin yazdiklarini degi$tiriler. Yok boyle kabul edilemeyecek $artlar ortaya surerlerse kontrat olmaz i$ orada biter. Bu enayiler Amerikadaki kullanilmi$ araba satan acentanin kendi verdigi kredi ile araba alir gibi kar$i tarafin hazirladigi kontrata imza atiyorlar demek. Tam anlami ile gugu$ oynaniyor beyler. Sizde kalkmi$siniz transfer yapsinlar diyorsunuz. Diyorum ya bu adamlara E5 karayolunda benzinci kenefi teslim etmem cunku idare edemezler diye de bana icinizden saygisizlik ediyor diye kizanlariniz var. Hem parayi siz vereceksiniz hemde kontrati adamlar yapip size boyle kazik atacaklar. Ergvun amca kalkmi$ UEFA'ya FIFA'ya kiziyor. Herifler kiclari ile guluyorlardir bunlar bu kontrata nasil imza atmi$lar diye, bir de utanmadan kandirildik bizi kurtarin diye bize geliyorlar diyrorlardir. Acinacak haldeler. Ulan acaba bende mi menejer filan olsam yahu.
Cengizcigim, bunlar New York'ta herhangi bir yatirim bankasinda ya da hukuk firmasinda caycilik ya da getir gotur yapan bir adamin (bu mekanlarda cayci yok, biliyorum :D ) okusa bir yeriyle gulecegi bir finansman on anlasmasi imzalamis adamlar Sahip Som ile (en son duydugum interpolle adami ariyorlardi) , belliki danisman kullanmak gibi bir huylari yok, daha kotusu hangi konuyu anlayip anlamadiklarini teshis etme melekeleri yok.

Sen bu isleri bilirsin, iyi bir yoneticiligin en onemli sartlarindan biri her seyi bilemeyecegini bastan kabul edip, ihtiyac olan yerde yardim alabilmektir. Hatta bir de kendine bu konuda danisman sectigin insanlar islerinin ehliyse, sen daha da basarili olursun.

Baskanin kontratla ne isi var, bakkal dukkani mi burasi, sahibi karisi ve 9 yasindaki ogluyla isletiyor, gofret alirken Ulker'in yolladigi makbuzu bakkal okuyor? Bu nasil rezalettir, AIG ile yapilan milyonlarca dolarlik anlasma, bunu nasil isinin ehli bir hukuk firmasina goturup muzakere ettirmez, riskleri anlamazsin (ama avukat parasindan tasarruf ediverirken bir bakmisin birkac miyon dolares klube dokunuvermis)?

Klupte yillardir cok onemli bir yonetim zaafi var, neredeyse her icraatte gorulen. Bir de bunun ustune dogrudan soylenmese de hissedilen, ne var iste bizim lisenin klubu, yonetiyoruz havasi.

GS'in yonetiminde soz sahibi insanlar, yani genel kurul, bu klubun bir mezunlar dernegi olmadigini anlayana kadar (ki onu da yonetmek icin belli bir ciddiyet gerekir) bizden bir numara olmaz. Tesadufen biraz vizyonu iyi bir adam geldiginde iyi gunler yasarsin, o zamanlar disinda da menajerlere para kaynagi, AIG gibi Amerika'da hissedarlarina hesap veren sirketler icin karlilik arttirma sebebi ve de rakip taraftarlara alay mevzu olursun.

Ali
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yeni alinacak Torres ile ilgili saglam kaynaklar var. VHS kasedindeki göruntulerde tek kafa darbesi ile odun kiracak kadar azimli birisiymis. Yönetim turnayi gözunden vurdu. Bize de tebrik etmek duser.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ergun babanin cocuk safliginda boyle itiraflar yapmasi cok acaip. Sanki isde hic bir sorumlulugu yokmus gibi ben klup yoneticisi degil kemeralara demecler veren bostan korkuluguyum diyor.

Benim bildigim kontratlar standard. Sadece taraflarin istedigi ozel sartlar kontratin bir yerlerine ekleniyor. Yani butun kontrati incelemeye luzum yok, ek yapilan yerlerin uzerinde vakit harcamak gerekiyor. Eklerde herhalde sayfalarca degildir. Hagi dahil her yabanci ile itilafimiz oldu hepsimi yanlis anlasmadan, oyuncularin kotu niyetinden olmus.

Ergun baba tipik $ark i$ bitiricisi kivaminda sozler sarfetmis. Isimize gelince hukuk one suruluyor gelmeyince Avrupalilar bizi ikinci plana itiyor. Yok ya! Acaba Ribery'nin kontratida Ispanyolcamiydi bunlar anliyamadi?

Sayin baskanimiz her TVlere cikip konustugunda ne kadar bos biri oldugunu gosteriyor. Ergun babanin bahsetigi AIG kontrati hakkinda seneler once baskan canli yayainda oyle sozler sarfetmisti ki cenem yere degmisti. Isvicre'de AIG yoneticisi ile yapilan bir toplantida klube destek olacaginizi soylemisdiniz demis, yok oyle sey kontrati okuyun cevabini almis. Bunu TVde kendi soyledi. Klup baskani sifatiyla ortada gezinen adam kontrati bilmiyor bizler gibi gastelerden okuduklari ile idare etmeye calisiyor, yaninda da kimseye guvenmedigi icin bir danismani yok. Her seye ragmen iki sampiyonluk yasamis baskan. $ak, $ak, $ak.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

AIG konusunda gozgore yalan soyluyorlar yada yastan dolayi bazi seyleri unuttular. Söz konusu kontrati kontrati GS'den secilmis Ticaret Hukuk profesorleri okudu, Oguz Imregun butun bu olumsuzluklari tek tek oylamadan once kursude soyledi. Finansal risklerini ve tehlikelerini ben kursude anlattim. Gene Necdet Cobanli Agabey cok ugrasti.
Ama buyuk bir illuzyon ve goz boyamayla gecirdiler.

Size yakin zamanda bir gercekte yasanmis bir konusma:
-Zamaninda AIG'e karsi cikmistim.
-O zaman senin beni sevmen lazim cunku biz GS'yi AIG'ten kurtardik.
-Ama oylamadan once beni salonda dinlemiş olsaydiniz
bu anlasmanin zararlarini gorup hayir oyu verirdiniz. Oysa siz evet oyu vermek icin el kaldirdiniz.
-O zaman biz Isvicreli bir hukuk firmasindan rapor aldik,
olumlu seyler diyorlardi bunun icin.
NO ADNANS, NO CRY !!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tolga Girici wrote:
Soyle bir bilgi buldum, gelecegin yildizlarindan biri olarak gostermisler.

http://proxy.espn.go.com/et/corr/corrvi ... ld&cc=5901
Juan Manuel TORRES: "Chaco" as he is nicknamed after the province in which he was born, plays for my team Racing Club and I know him very well. He also played for Argentina in The Netherlands 2005 Youth World Cup and he is a key member for Racing for quite a few seasons now, despite his young age. He's been rumoured to be on his way to Europe soon, but he will stay in Racing at least for one more season. His style is similar to MASCHERANO's. He is not near MASCHERANO's level but he has plenty of room to improve. Has to learn how to keep his head cool as he has a tendency to see the red card very often.
Ustteki adresteki yaziyi yazan Sebastian Garcia'ya dun e-mail atmistim, Torres ile ilgili, adam Gs'i Ali Sami Yen'i falan biliyormus meger. Asagiya ekliyorum:
Hi Tolga! Thank you for writing me!

I invite you to my new blog outside Soccernet: http://argentina-wc2006.blogspot.com

There you can find all the latest news on anything related to Argentina in Sports.

As for Galatasaray! Of course I know it! I was always impressed by the atmosphere at the Ali Sami Yen! What a great group of supporters you have!

As for Juan Manuel TORRES possibly joining Galatasaray, I think it'll be a great deal for everybody. Racing needs the money (like always), TORRES will benefit from playing in a big and well supported club in Europe and Galatasaray will surely welcome the addition of a great defensive midfielder like TORRES.

He is a road runner and can play in the middle of the field or could be moved to the right hand side.

His best assett is the stealing ability he has. He can recover a lot of balls and can man-mark the opposing playmakers.

He needs to improve his passing a little bit. But he is young and he makes it up running more than 90 minutes per game!

Needs to keep his temper cool, as he has a tendency of seen yellow and red more often than what he should. Not that there is something wrong with the colours of Galatasaray! But when those colours represent the referee's cards, then you have a problem!

From what I know, he is pretty much in the plans of Racing's manager (and Racing is my favourite team in Argentina so I know TORRES a lot) and we are starting our season this Friday. He will be starting, unless Galatasaray make up their mind and make an serious offer for him.

Again, thank you for writing me and I'll appreciate if you come to my blog and leave your comments anytime you want.

Seba
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ulker bunu borc kapatmak amaciyla degil, oyuncu uzerinden reklam vermek amaciyla tahsis etmistir. Adi uzerinde sponsorluk. Adam sen borcunu kapatinca neyi reklam edecek. Bence biz oyuncu alamadik, Ulker de parayi vermedi.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Ergun Gursoy sallamis yine, Turkiye'de ipini koparan gazeteci veya yorumcu oluyor. Devletin gazete, radyo ve T.V olayina el atmasi lazim........

Felipe'nin sozlesmesi Ispanyolca, acaba Felipe veya menejeri Ispanyolca biliyormu??? AIG yanlis hatirlamiyorsam M.U ile sponsorluk anlasmasi imzaladi $ 100 milyon gibi. Bunlari bosver Heinz' sin sozlesmesini Baskan yardimcisi olarak kendisi okumamismi acaba. Gazete'de simdi show yapiyor, oglu ikinci plana itildigi icin kuruk acisi var.

Arjantinli bos adam degil kapali kutu fakat adamlarin milli takiminda umit milli bile olsa oynamak kolay birsey olmasa gerek. Otuzunu gecmis emekliligini bekliyen adama 2,5 - 3 milyon vermektense, bu adamlari denemekte fayda var. Pinto ve Tamas kotu furbolcular degildi yeteri kadar sans taninmadi, enazinda banko oynuyan Cihan'dan cok daha faydali idiler.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

maraton'un web sayfasina gore, FB Lugano ve R.Oliviera'nin isimlerini Uefa'ya bildirmis.

Lugano daha onceden biliniyordu, ancak Oliviera surpriz oldu.

Brezilya Milli Takiminda 11 kez oynamis, Valencia ile lig sampiyonlugu ve Uefayi kazanmis ancak;

2005 kasimda agir bir sakatlik gecirmis, diz yan baglari kopmus.Tedavisinden sonra da 6 ay Sao Paolo'ya kiralanmis.

Maraton'da boyle deniliyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Post Reply