Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Mactan once Sergen "Kadikoy'de golum var" demis bi de uzerine ekledi "Sampiyonun kaderini biz cizecegiz."
Ayagina saglik Sergen..
Hayatindaki butun inis cikislara ragmen kendisi sevdigim bir topcu...
Ergun Simsek
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Simdi Sergen ve diger yoneticiler hakemden cok yakiniyor, ama bence duygusal davraniyorlar. Besiktas'in bazi faulleri verilmemis olabilir, ama ceza sahasinda da Mustafa Dogan-NObre cekismesinden penalti da cikabilirdi.

Hakem genel olarak iyiydi bence.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Simdi Sergen ve diger yoneticiler hakemden cok yakiniyor, ama bence duygusal davraniyorlar. Besiktas'in bazi faulleri verilmemis olabilir, ama ceza sahasinda da Mustafa Dogan-NObre cekismesinden penalti da cikabilirdi.

Evet BJK cok aglar. Ama hakem pekte o kadar iyi filan degilmi$. Gerci BJK'li futbolcular hele musliman Hassan oynamadiklari macta salya sumuk gittiklerini du$unursen bu macta aglamalari hakli olmalarindan. Bazi $eyleri de iyice gormek lazim. Bak sen bir $ey yoktu dedigin tarti4mali olaylari TRT'den izledim. Ru$tu bal gibi topa mopa degil Gokhan'nin onune cikiyor. Basket'de bile boyle hucum oyuncusunun hizla gelirken onune bu $ekilde cikamazsin. Gokhan'in hatasi hicbir $ekilde topa dogru donmeye gayret etmemesi. Kerem'i yakan Tatli olsa bu duruma haydi haydi calardi o Samsun da caldigi penaltiyi. Dereli calamadi cunku Saracoglun'da adami oyarlar. Ayni $ekilde yan hakeminde bu olayi cok iyi takip etmesi gerekir. Her ne kadar Omer Urundul TRT'de penalti yok bu baskette hucum fauludur dediysede basket bilmedigini anladik ama futbolu da bilmiyor mu Urundul? Tumer'e yapilan iki hareket de faul. Biri ceza sahasinin yayinin icinde. Penalti degil ama Sergen ya da Tumer takar ordan. Sergen hakli bagirip cagirmakta. Vermez isen macin sonucuna etki edersin. Ikincisi Tumer 30 metrde indiriliyor. Oyle boyle degil. Bunu yan hakem kaciramaz. Ama ordan bir bok olur mu olmaz tarti$masina girmem. Ama sen hakemsen vereceksin. Bu arada Nobre ikiye bir cekilmi$ formasindan. O da cekmi$ Koray'i. Ona artik kolay kolay penalti calmazlar. Bu kadar sahtekarliktan sonra epey gunah cikartacak. Sergen'in ikinci golu off-side diyorlar. TRT vermedi ama Urundul yan hakem iyi gordu dedi goldu dedi. Ben bir $ey diyemem.

Hakem hata yapar. Bunu kabul edelim ama boyle goz gore gore hata olmaz. Bunun yan hakemide var. Istatistiksel aciklamasi da. Ben oyle gordum oyle caldim dersen boyle maclara daha iyi gorenini bulmak zorundalar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Yav kimse alinmasin, darilmasin ama ben su fotografa bakip bakip guluyorum.
Cizgi film kahramani gibi
Image
Ergun Simsek
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ergün Simsek wrote:Yav kimse alinmasin, darilmasin ama ben su fotografa bakip bakip guluyorum.
Cizgi film kahramani gibi
Image
Abi korkuttun beni ya.. gercekten korkunc.. :shock:
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Aziz bey ve hurekasi sahaya atilan maddeleri gormeyip, macin sonunda Tumer'in validesine gonderilen hurmetleri duymamazliktan gelmelerine diyicek laf bulamiyorum. Seneler once Hasan Sas'a korner atmaya calisirken yabanci maddelerin atanlarin Fener seyircisinin arasina sizan Galatasaray'lilar oldugunu iddea etme yuzsuzlugunu gosteren Aziz Yildirim simdi sus pus.

Kayseri'de puan kaybederlerse eski piskin yuzsuzluklerine donus yaparlarsa hic sasirmamak gerekir.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Fenerbahçe savunması hala bir felaket..İyiye gideceğine günden güne de bozuluyor..

İlerde pres yapan forvetler olmayınca orta saha da zamanla oyundan düşüyor..O hengamede biraz top yapıp üstüne gelen takıma karşı aciziyet..

Sonuçta,harcanan tonla para,ortada takım yok..

Çözüm için bence önce savunmaya ve orta sahaya birer lider gerekiyor,ilave doğru dürüst bir hoca..Sonra yine beklemek..

Ya sabır.. :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tuncay Medusa olmu$ haberimiz yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Image
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben aradim bulamadimdi. Eline saglik iyi olmu$ kar$ila$tirma adina.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Utku wrote:Fenerbahçe savunması hala bir felaket..İyiye gideceğine günden güne de bozuluyor..

İlerde pres yapan forvetler olmayınca orta saha da zamanla oyundan düşüyor..O hengamede biraz top yapıp üstüne gelen takıma karşı aciziyet..

Sonuçta,harcanan tonla para,ortada takım yok..

Çözüm için bence önce savunmaya ve orta sahaya birer lider gerekiyor,ilave doğru dürüst bir hoca..Sonra yine beklemek..

Ya sabır.. :D
FB savunmasi her zaman kotuydu. Servet oynarken de kotuydu. Sezonun ilk yarisinda BJKi ve GS'i yenen, rakipsiz olarak adlandirilan takimla su andaki takim arasindaki tek fark, orta sahalarinda daha az DM (on libero) olmasi ve dolayisiyla daha cok forvetle oynamalari. Bizim maca 3 DM cikan ve Anelka-Nobre'yi (Alex yoktu o macta) ilerde oynatan Daum, simdilerde Anelka-Nobre-Alex deniyor. Tuncay da surekli ileriye sarkinca (zaten kendisi de forvet orta sahadan saymiyorum ben onu) orta sahanin hamalligi bir tek Appiah'la Aurelio'ya kaliyor.

Rakip takimlar Alex'e adim attirmayinca ofansif yonden de zayifliyorlar, savunmasi kotu, ofansi duran topa bagli bir takim goruntusu ortaya cikiyor.

Daum cok yakinda belki Kayseri macinda bile olabilir, Anelka-Nobre-Alex'den birini kesip, orta sahada 3 DM'ye geri donecektir. Yani bu kotu gidisat cok uzun surmez. Hevesiniz kursaginizda kalmasin.

Bu Kadikoy'deki hakem rezilliklerini* de gorunce, GS'in kesinlikle Kadikoy'e lider gitmesi gerektigini dusunuyorum.

Ozan Ersoy

* Ilk yariyi izledim. Sonra golleri banttan gordum. Hakem Rustu-Gokhan pozisyonunu FB ye olsa cok rahat verirdi penaltiyi. Bana gore kesinlikle penalti, kaleci kontrolsuz cikmis ve topla alakasi yok. Gokhan topa oynuyor. Sanki kaleci yerde topa uzanmis da Gokhan carpip dusmus boyle duvar gibi adama bodoslama girilmez. O pozisyon CL maclarinin %90ninda penaltidir. Tumer'in ceza sahasi disinda dusurulmesini veremedi cunku icerde sandi, Tumer'in ayagi kirilsa penalti vermeyecekti Kadikoyde o yuzden es gecti.

Sergenin ikinci golune offside diyenin ilk once gozune sonra cahilligine sasayim. Bir kere Luciano yerde ayaklariyla kaleye daha yakin. Bu gozu bozuk olanlara. Toroglu da cahilin krali o yuzden sasirmadim. Besiktasli oyuncu kaleye yuzu donuk ve gol yapmaya calisiyor (Burada yazdiklarimi degistirdim, daha once BJKli vurmus top Lucianoya carpmis gibi bir anlam cikiyordu) sut cekmek icin ayagini savuruyor ayni anda Luciano kurtarmak icin yerde mudahale yapiyor, top kaleye dogru gitmek yerine kaleye paralel Luciano'nun ayaklari hizasinda gidiyor! Yani burada top kesinlikle Besiktaslinin ayagindan cikmistir demek icin hayatinda Fizik dersi almamis, bilardo oynamamis, tenis oynamamis biri olmak gerekir ya da tiksinilecek karakterde biri olmak gerekir.

Yazik bir futbol dunyamiz var. Resmen pespaye ve perisan...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Uyuya kaldim maci seyredemedim acikcasi cok da derbi maci havasina sokamadim kendimi.Uzerimizde bir rehavet var hayir olsun diyelim.

BJK 3 sezondur oldugu gibi gene FB macini herhalde kurtulus olarak gormus olacak ki iyi konsantre olup bayagi mucadele etmisler hatta nerdeyse galip bile geliyorlarmis.

FB aklini basina almasi lazim.Yoksa cok gec olacak, bu isler pamuk ipligine baglidir ardi ardasi kesilmez.

Dereli kotu mac yonetmis, Penaltiyi vermemis.Golde ofsayt oldugunu ancak son anda bir kamera acisindan gosterdiler ordan anlayabildik o da supheli.O kadar kamera isin icine sokunca bile anlasilmiyor bu yuzden hakemin golu vermesi cok dogal ki iki bilinmeyen denklem bir arada.

Selamlar
Savas
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Tolga Girici wrote:Simdi Sergen ve diger yoneticiler hakemden cok yakiniyor, ama bence duygusal davraniyorlar. Besiktas'in bazi faulleri verilmemis olabilir, ama ceza sahasinda da Mustafa Dogan-NObre cekismesinden penalti da cikabilirdi.

Katiliyorum. Hakem kendi acisindan tutarli mac yonetti. Bence sinifi gecti. Bir kac posizyon var. Birincisi Rustu Gokhan carpismasi, bence penalti degil ama verse de bir sey diyemem. Rustu topa cikiyor, Gokhan topu kacirinca, Rustu durmaya calisiyor ama carpisiyorlar. Bazilarinin dikkatinden kacmis olabilir bu posizyondan biraz once ceza sahasi disinda Koray'in Anelka'yi carparak dusurdugu posizyon vardi hakem orada da devam dedi, kendi acisindan tutartli bir yorum yapti en azindan iki posizyonda da. Ceza sahasi disinda Tuncay'in darbesi ile Tumer'in dusurulusunu hakem goremedi, son haftalarda Nobre olayindan dolayi o kadar tantana yapildi ki bence hakem burada ya kendini biraktiysa diye faul calamadi. Bir de BJK'nin attigi 2. gol ofsayt ama biz tekrardan sonra gorduk ve cok yakin posizyon hakemin o olayi iyi suzememesinde art niyet aramamak gerekir.

Macin geneline gelince, BJK Fenerbahce'nin hatalarini iyi degerlendirdi, gol posizyonlarinda da biraz da sanslari yardim etti ama futbol bu. Genel olarak F.Bahce'nin defansina fatura cikariliyor ama ben ayni kanida degilim. Esas problem orta sahada. F.Bahce hucuma cikarken orta sahayi hemen hemen hic kullanmiyor ve bu top tutma oranini dusuruyor, ayrica rakip takimlar da orta sahada cok rahat organizasyon yapabiliyorlar. Burada en buyuk faktor hucum organizasyonunda Alex'in inanilmaz durgunlugu, defansif olarak da Aurellio ve Appiah'in Selcuk'un yaptigi goze batmayan ama takima faydali isleri yapmamasi. Bu boyle devam ederse F.Bahce'nin basi daha cok agrir. Dunku mac 3 sonucla da bitebilirdi ama uzun vadede BJK kaybetti cunku gecen sene oldugu gibi bu macla problemlerini hali alti edecekler.

Macta en hosuma gitmeyen olay ise Tigana'nin basina atilan bozuk para, tek kelime ile yakismadi. Stat kameralari ile bunu yapanin tespit edilip isleminin yapilmasi lazim, klubun ceza almasi yetmez. Ayrica BJK'nin sahaya ciktigi pankarti da kiskirtici buldum, bakalim F.Bahce'nin "Cennet analarimizin ayaklari altindadir" pankartina ceza veren sistem buna ne diyecek. Yanlis anlamayin, seyircinin bu pankartla tahrik olup kufur etmesini mazur gormuyorum, o da yanlis ve hic bir sekilde mazur gosterilemez. Bu kufur konusunda malesef tutarli bir politika ve cezalar getirilip, ayricaliksiz uygulanmazsa bu is daha da kotuye gidecek. Anlik ofke ve kufuru bir yere kadar anlayabiliyorum ama organize, toplu kufurlu tezahurati ve hatta mac disindaki rakiplere yapilan kufurlu tezahurata cok buyuk yaptirim olmasi lazim.

Bir de Diyarbakir'daki olaylara iki cift laf edeyim, bu isin artik civisi cikti. Buyuk tahrik ve oyunlar donuyor ama bu is Diyarbakirspor'a verilecek ceza ile cozulmez, bu olaylari kiskirtanlari tek tek tespit edip iceri atmak lazim, cunku kanimca Diyarbakirspor uzerinden buyuk oyunlar oynaniyor.

Selamlar & sevgiler

YK
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun TRT'de Atilla Birlik TS'lu birinden yuzune dirsek yerken gosterdiler. TS GS'yi bir mac arkadan takip ediyor. Bu hafta Sivasla oynadilar gelecek hafta Vestel ile oynayacaklar. Yine malum tabiri yerinde ise Atilla capulcusu arkadan "pijligini" yapmi$ ve TS'lu da ayni Cihan gibi burnuna dirsegi indirmi$. TV'de tabak gibi gozukuyordu.

Acaba attilar mi TS'luyu da oyundan. Atmadilarsa neden? Ikincisi Atilla Birlik boyle iki haftadir ayni boku rahatlikla yiyorsa neden goruntulere bakilarak gereken yapilmiyor. Aklima geldi de sorayim belki bileniniz vardir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Acaba attilar mi TS'luyu da oyundan. Atmadilarsa neden? Ikincisi Atilla Birlik boyle iki haftadir ayni boku rahatlikla yiyorsa neden goruntulere bakilarak gereken yapilmiyor. Aklima geldi de sorayim belki bileniniz vardir.
Kufur konusu ile birlikte, buna da deginmis Fatih Goksen. $a$'a kufredenler tespit edilmis, kombineleri iptal edilecekmis guya. Hadi hayirlisi bakalim:
Resmi Site wrote:Fatih Gökşen: "Küfür Edenlerin Kombineleri İptal Edilecek"

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Ali Sami Yen Stadı’nda cumartesi günü oynanan Vestel Manisaspor maçında, Hasan Şaş’a küfür eden taraftarların tespit edildiğini ve bu kişilerin kombine kartlarını iptal edeceklerini söyledi.

Fatih Gökşen, bu kişilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne de bildirileceğini ifade ederek, "Bundan sonra değil sporcusuna, yanındakine bile küfür edenler için gerekli önlemler alınacak" dedi.

Galatasaray seyircisinin bundan sonra çok dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Fatih Gökşen, "Takımımız şampiyonluğa giderken, taraftarlarımızın takıma zarar getirici eylemde bulunmaması lazım. Sözlü veya fiili olarak kötü olaylardan kaçınmalılar. Tribünlerde herkesin, bir Galatasaray güvenlik görevlisi gibi davranması lazım. Yanındakine, önündekine herkesin sahip çıkması lazım" diye konuştu.

Fatih Gökşen, Galatasaray taraftarlarının bu sezon maçlara fazla ilgi göstermediğinden yakınarak, "Zaten stada gelen yok, gelenin de takımı koruması lazım. Tribünler boştu, yapacak bir şey yok. Stadı dolduruyoruz, ama sonra da elde edilen geliri cezaya veriyoruz, boş oynayalım daha iyi" ifadesini kullandı.

Hasan Şaş’ın iki tane kendini bilmezin yaptığı hareket nedeniyle camiasına küsmemesi gerektiğini kaydeden Fatih Gökşen, futbolcuların tribünler yerine oyununa bakması gerektiğini dile getirdi. Gökşen, bu taraftarların yaptığı hareketlerin kulüple bir alakası olmadığını kaydederek, şöyle devam etti:

"Hasan Şaş’ın iki tane kendini bilmezin kötü sözlerine sinirlenip, camiaya küsmemesi lazım. Herkes oyununa baksın. Önemli bir dönem geçiriyoruz, profesyonelce davranılsın. Biz yöneticilere de küfürler ediliyorlar. Hasan, bunları yapanların kendi taraftarları olmadığını bilmeli. Onlar taraftar değiller, kendini bilmeyen insanlar."

Statlardaki küfürlerle ilgili olarak, kimsenin büyük lokma yiyip, büyük laf etmemesi gerektiğini söyleyen Gökşen, "Herkesin stadı aynı" dedi. Fatih Gökşen, statlardaki seyirci profilinin bu olduğunu ileri sürerek, "Bunu değiştirmek zaman alacaktır. 50 yıllık futbol seyircisini bir sezonda düzeltmek çok zor. Bunlar yavaş yavaş yaptırımlarla halledilebilir" şeklinde konuştu. Federasyonun kaldırdığı anons sistemini tekrar geri getirmesi gerektiğini kaydeden Gökşen, böylece statlarda düzenin daha iyi sağlanabileceğini vurguladı.

Fatih Gökşen, derbiye yakışır bir mücadele veren Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı kutlarken, buradan Galatasaray olarak kendilerinin karlı çıktığını söyledi. Fenerbahçe’de son haftalarda düşüş yaşandığını ifade eden Gökşen, "İnşallah biz bu avantajımızı devam ettireceğiz ve gelecek hafta lider olacağız" dedi.

Gökşen, geçtiğimiz hafta sonunda Trabzonspor-Sivasspor maçında Atilla Birlik ile Djokaj arasında geçen pozisyonda, bordo-mavili oyuncunun yaptığı hareketi hakemin görmezlikten geldiğini söyledi. Cihan’ın Sivasspor ile deplasmanda oynadıkları maçta gördüğü kırmızı kartı hatırlatan Fatih Gökşen, "Burada baştan beri isyan ettiğimiz çifte standart vardı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu bizim Atilla Birlik’in yaptığı tahrikler konusundaki uyarımızı dikkate almadı. Aynı olay Trabzonspor maçında yaşandı, ama hakem oyuncuları uyarmakla yetindi" diyerek sözlerini tamamladı.
Özgür
Post Reply