EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ali Gursel wrote:Penaltinin konusalacak tarafi yok ama kacan bir konu var: hakem orada penalti degil diyorsa sari karti gostermesi lazim. garip ama kuralin sonucu bu.
Ali
garip olan tek sey burda penaltinin verilmemesi. aldatmaya yönelik bir pozisyon olarak degerlendirmesi cok absürd.

hep söylüyorum, halil forvette, hamit sag acikda banko oynamasi lazim. sanirim cocuklarin lobisi yok milli takimda, bu yüzden de banko degiller (halil) veya yanlis pozisyonda oynatiliyorlar (hamit).

btw, bizim volkan yaman neden sol bek oynamiyor milli takimda?
Quo vadis, Galatasaray?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Baris Tokat wrote: ..bizim volkan yaman neden sol bek oynamiyor milli takimda?
Pitik Kelek'in elini opmemi$ bir ak$am once. $erefsizlik abidesi ise yine a$ka gelip bu dingozlara $50'ser bin dolar prim verecekmi$. Daha kupaya katilma kesin degil herif ulufe dagitiyor. Elbette birkac yuzbin dolarda pitik kelek'e ders verdigi icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Gursel wrote: 11 numaranin Aurelio'ya yaptigi hareket sonrasinda kirmizi kart gormus olmasi lazim. Insan bu pozisyonlari seyredip yahu buna kirmizi cikmiyorsa neye kirmizi cikacak acaba diyor.
cocukken "hak yerini buldu" derdik bu tur durumlar icin. en hakettigi yerde gormemis karti ama o ana kadar coktan atilmis olmasi gerekip de yanlis kararla sahada kalan adam, yine baska bir yanlis kararda penalti almasi gerekirken ikinci saridan atilmis.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Avutun kendinizi bakalim...Zoltan Gera haksiz bir sekilde atildi, bunu
kabulleninartik...oyundan hic atilmamasi gerekiyordu ama atildi iste.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Fatih Mutlu wrote:
Mehmet Marsan wrote:En iyi oyunculari Gera iki saridan atilmis.
gol atmisiz. digiturk'un internet yayinindan izleyemiyorum maci. ama adamin atildigi pozisyonu gordum. dogru karar aleyhimize penalti olmaliydi. ama hakem aldatmaya yonelik hareket diyip ikinci saridan atti.
yahu ne avutmasi? bak daha mac oynanirken ne yazmisim ben?

ote yandan, adamin haksiz yere ikinci sariyi gormesi, aurelio'ya yaptigi harekette kirmizi kart gerektigi halde gormedigi yanlisini duzeltmiyor. oyundan haksiz yere atildi ama hakli yere atilmasi gerekirken de atilmadi. bunu da kabullenelim.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Emre nin kol hareketini tasvip etmiyorum ama ne oluyor bizim cirkef
medyaya, bunu anlamakta zorluk cekiyorum. Evet cirkef, yuzsuz, satiliksiniz
topunuz. Sorumluluk tasiyan bir organa layik mensuplarmisiniz, hayir.
Isinizi duzgun yapiyormusunuz, hayir. Birkac söhret almis basini gidiyor.
Icerik yok, samimiyet yok, yalan haber o bicim, sokaktan adam alip
spor yazari yapan sizler degilmisiniz, sonra vay efendim Emre bu hareketi
nasil yapar. Yapar cunku Emre sizin urununuz. Adamin sizlere karsi
zerresine saygisi yok, benim de. Bize TR'de kim guveniyor diye özelestiri
yaptiniz mi hic. Okuyan ve izleyen hakkinizda onun bunun medyasi deyip
geciyor, neden acaba? TR'nin en ciddi gazetesi Ingiliz tabloid gazetelerinden
farksiz. Sakin cikip bana Cumhuriyet gazetesi var demeyin. Devamlilik yok,
meslek aski ve gururu diye birsey kalmamis. Hepiniz yagci ve satiliksiniz.
Biraz agir oldu ama benim disardan gözlemledigim bu, neden yalan
söyleyeyim. 'Arastirmaci gazeteciliginizi' de, spor sayfalarinizi da
bilmem ne edeyim ben. Besparalik is yapiyorsunuz. Bakiyorum ve
hayretler icinde izliyorum, spor yazarlari derneginin bir yeri kalkmis
Emre'yi topa tutuyor (2. gununde). Ulan aranizda kac kisi bu isin okulunu
bitirmis, meslek aski ve gururu ile meslegini icra etmekte. Tekrar ediyorum,
size ne oluyor ahmak herifler. Siz önce kapinizin önunu temizleyin, biraz
itibar kazanin.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Spor basinin korunacak hic bir tarafi yok.Isin garibi de su ulkede herkes birbirinin kuyusunu kazmaya bakarken bunlar en ufak bir olayda cok guzel bir birlik sagliyor ve birbirlerini koruyorlar.

Aci var mi aci, bu gece kac gol atacan evde gibi soru soran gazeteceilerin olursa el-kol hareketi yapan Milli Takim kaptanin da olur.

Ne ekersen onu bicersin!

Ancak,

Bu isin bir baska boyutu var.Emre'nin yapmis oldugu hareket gecen seneki Isvicre olaylarinin failini de ortaya cikartiyor.Ben o olaylarin artik tamamen FT tarafindan organize edildigine adim gibi eminim.Zaten futbol basarisini teror uzerine kurgulayan baska da bir spor adami gelmedi bu ulkeye.Alacagi basarilarin temelinde bu hircinlik politikasi yatiyor.Milli takimdaki futbolcular onun birer askeri haline gelmis.Kalk diyor kalkiyorlar,yat diyor yatiyorlar.Tabii bunu yaparken de bizzat kendi yetistirdigi Jason Bourne'lar var ve onlari cok guzel tetik olarak kullaniyor.

Magnumcu Federasyon baskaninin Duellocu TD'u ve onun tetikcisi...

Turkluk,Anti-Turkluk derken Milli Takim'in tek cumlelik yapisi budur iste.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Hasan Tezcan wrote:Sakin cikip bana Cumhuriyet gazetesi var demeyin.
Bence kotunun iyisi: http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/bolum.do?bolumno=8
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Emre nin kol hareketini tasvip etmiyorum ama ne oluyor bizim cirkef
medyaya, bunu anlamakta zorluk cekiyorum. Evet cirkef, yuzsuz, satiliksiniz
topunuz. Sorumluluk tasiyan bir organa layik mensuplarmisiniz, hayir.
Isinizi duzgun yapiyormusunuz, hayir. Birkac söhret almis basini gidiyor.
Icerik yok, samimiyet yok, yalan haber o bicim, sokaktan adam alip
spor yazari yapan sizler degilmisiniz, sonra vay efendim Emre bu hareketi
nasil yapar. Yapar cunku Emre sizin urununuz. Adamin sizlere karsi
zerresine saygisi yok, benim de. Bize TR'de kim guveniyor diye özelestiri
yaptiniz mi hic. Okuyan ve izleyen hakkinizda onun bunun medyasi deyip
geciyor, neden acaba? TR'nin en ciddi gazetesi Ingiliz tabloid gazetelerinden
farksiz. Sakin cikip bana Cumhuriyet gazetesi var demeyin. Devamlilik yok,
meslek aski ve gururu diye birsey kalmamis. Hepiniz yagci ve satiliksiniz.
Biraz agir oldu ama benim disardan gözlemledigim bu, neden yalan
söyleyeyim. 'Arastirmaci gazeteciliginizi' de, spor sayfalarinizi da
bilmem ne edeyim ben. Besparalik is yapiyorsunuz. Bakiyorum ve
hayretler icinde izliyorum, spor yazarlari derneginin bir yeri kalkmis
Emre'yi topa tutuyor (2. gununde). Ulan aranizda kac kisi bu isin okulunu
bitirmis, meslek aski ve gururu ile meslegini icra etmekte. Tekrar ediyorum,
size ne oluyor ahmak herifler. Siz önce kapinizin önunu temizleyin, biraz
itibar kazanin.
Hasan, cok sagol sunlari yazdigin icin, bir beni mi rahatsiz ediyor diyordum.

Savascigim, sana katilamiyorum. Bizim basinin hakettigi, hatta fazlasiyla haettigi TFF baskani Haluk Ulusoy, TD Fatih Terim, futbolcu da onlara kolunu bacagini gosteren Emre'dir.

Su son olaydan sonra bizim basin neye layik oldugunu iyice belli etti. Senelerdir tiraj, satis ugruna spor kamuoyunu geren, insanlari dusman eden, haber uydurmaktan cekinmeyen, alenen yalan mansetler atan, ogrenildi, duyuldu, bildirildi laflari kullanmadan haber yapmayan, mesleklerine saygisizliklari o kadar tavan yapmis ki, seyretmedikleri maclar hakkinda yorum yapan bu insanlar kendi mesleklerine saygi duyuyorlar mi ki, ben onlara duyayim?

Sen bu kadar halkin gozu onunde ve bu kadar haysiyetsiz bir meslek grubu biliyor musun? hayat kadinlari bende cok daha fazla saygi uyandiriyor wallahi.

Sen bunun FB ile ilgili orneklerini biliyorsundur, BJK ile ilgili de var ama ben GS orneklerini vereyim:

Gecenlerde milliyet.com bir yabanci basin kurulusundan dunya futbol tarihinin en buyuk 10 futbol skandali haberini alip bunlarin ustune Ankaragucu-GS (8-0lik mac) maci ekleyip, sanki orijinalinde varmis gibi bunu haber yapti. Bunun tek amaci var, saf FBli ya da BJKli ya da GSli olmayan insanlar tatmin duysun, bunlar biraz daha okunsun diye. Yapilan alenen yalan haber uydurmak.

Neredeymis TSYD o zaman? Son yillarda cikan bir suru yalan haberin bir tanesinde bir meslektaslarini kinamislar mi yalan yazmak yuzunden?

Bak, bilgisizce elestirmenlik yapmayi, dunya futbolu takip etmemeyi, islerini duzgun yapmamaktan vazgectim, gercekten saygin bir meslek grubunda bunlara da tahammul olmaz, ama ben bunlari biraktim, yahu yalan yazmayin, biriniz yazinca da su derneginiz cikip kinasin.

Ama Emre hareket yapti mi nasil dillendiler, ne hakarete ugramis bu serefli insan grubu, Emre bunu nasil yaparmis bu yuce insanlara, vesaire vesaire. Hadi canim.

Gecenlerde biri radyoda ne dedi biliyor musunuz? FT'e biri istifa edecek misiniz diye sormus, Terim de siz yanlis ya da yalan haber yapinca istifa ediyor musunuz demis. Cok yerinde bir soru, kendinizde o ahlak, o utanma var mi da bana soruyorsunuz diyor. Radyodaki yorumcunun cevabi su oldu: biz yanlis yalan yazarsak mahkemeye verilebiliriz ama milli takim TD mahkemeye verilmiyormus.

Yani adamin cevabi kibarca, ben yalan yanlis yazarim, mahkemeye ver, bir sene mahkemelerde ugras, belki sonunda 30 YTL alirsin.

Adamlardaki yuzsuzluge, tiynetsizlige bak, biz basin olarak kendimizi kontrol edelim, kotuleri ayiklayalim, afise edelim degil, mahkemeye ver kardesim.

Ama boyle basa boyle tarak. Halkin buyuk kesimi yalan haberle tatmin oldugu surece bu adamlar cekinmeden yazacaklar. Bir toplumda adilige talep olunca, onu arz eden de hep oluyor, bizde de masallah surusuyle. Futbol yorumculugu Terim Milan'dan kovuldu, dikine top oynuyorlar, enine cim kesiyorlar, boyuna dantel yapiyorlar demekten otemeye giden bir suru adam para kazaniyor, sonra biri cikip hakettikleri hareketi yapinca kiyamet kopuyor.

Sesleri yuksek cikiyor, cunku ne pislik olduklarini biliyorlar, biri de hareketleriyle laflariyla bunu soyleyince cildiriyorlar. Duzgun bir spor basini olsa ortada Emre'nn hareketine bunlarn cevap vermesine gerek olmazdi, herkes elestirirdi. Simdi bir kendi sesleri, ama kndileri de dahil herkes ne olduklarini biliyor.

Ali
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Gecenlerde milliyet.com bir yabanci basin kurulusundan dunya futbol tarihinin en buyuk 10 futbol skandali haberini alip bunlarin ustune Ankaragucu-GS (8-0lik mac) maci ekleyip, sanki orijinalinde varmis gibi bunu haber yapti.
Cok onemli olmasa da duzeltmekte fayda var.. Haberi kendi elleriyle YAPAN serefsizler HURRIYET.COM du..

Verilen tepki uzerine, sozde GS li mudurleri Fatih Cekirge de, ozurden baska herseye benzeyen, "maksati asan" ibareleriyle dolu sozde bir ozur yazisi yazdi.. "Maksadiniz neydi ki astiniz?" sorusunu sormadan edemiyor insan her ne kadar maksatlarindan emin olsakta...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Ali, duzeltme icin tesekkurler, cidden farki olmasa da.

Wallahi delirmis bunlar, Ilker Ates, Mehmet Demirkol'la konusuyorlar, Ilker Ates artik Emre'yi milli takimda gormek istemiyormus. Medyaya nasil boyle sey soylenirmis, medya ne cok vazgecilmezmis, mac basina prim aliyorlarmis, nasil onceden belli olmayan prim alinirmis, Emre sismanlamis, futbol oynamiyormus, TFF ya da milli takim nasil bu hareketi kinamazmis, o forma ne anlama gelirmis, daha once kimler terletmis.

Yahu adamlar birden ne kadar prensip sahibi, onurlu, saygin bir grup oldular, wallahi gozlerim yasardi. Sunun onda birini icinizde alenen yalan yazanlara gosterin.

TSYD Emre ozur dilese bile affedilmemeliymis, simdi, ozurle affedilebilir mi konusuluyor. Kendi kendilerine muhabbetlerine bak. Bir an once kimi kastettigini aciklamaliymis.

Emre'nin tek hatasi ozur dilemesi oldu, sizin hakettiginiz bu demeliydi. TFF ve milli takim Emre'nin sonuna kadar arkasinda durmali, bu adamlara once kendinize ceki duzen verin, ondan sonra baskasina laf edersiniz demeli. Basinla konusmayan, oyuncularini konusturmayan Terim'e tebrikler. Kluplerimizin de takip etmesini diliyorum. Futbol kamuoyunun kaybi cok olmaz kimse bu basini okumazsa.

TSYD baskani bizim ciddi ciddi sapkamizi onumuze koyup oyuncularimizin egitimini, kultur alt yapisini dusunmemiz gerekiyor diyor. Yahu once dernek uyelerinin ahlakini degerlendir, sonra disari bakin. Emre ahlakli bir sporcu degilmis, konusup karar verdiler. Kendi ahlakinizi konusun yahu.

Kamuoyu TFF'dan aciklama bekliyormus, hakarete ugrayan kendileri, kamuoyu isyanlarda havalarina girmisler. Ben kamuoyu oh olsun dedi diyorum, kamuoyunu temsil ediyorum, ilk once kendi icinizdeki ortalamayi Emre'nin ahlakina cikartin, sonra konusun.

Yine basladilar, prim ne kadar yuksekmis, Turk halkini vergileri, bu halka hakaretmis. Tam kudurmus, nereye saldiracaklarini bilemiyorlar.

Ali
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Baslikla cok alakasi olmasada konunun geldigi nokta ile alakali bir duyuru var bugun resmi sitemizde..

7109 kez okundu
Zorunlu Açıklama: Takvim ve Fotogol Gazeteleri

Bugün yayınlanan Takvim ve Fotogol gazetelerinde Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın Emre Belözoğlu ve Tuncay Şanlı ile “gizli bir zirve” gerçekleştirdiği ve transfer görüşmeleri yaptığını iddia eden haberler yer almıştır.

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, böyle bir gizli görüşme yapmamıştır; dolayısıyla haber gerçekleri yansıtmamaktadır.

Geçtiğimiz gün de benzer bir yayın gerçekleştiren Fotogol Gazetesi hakkında kulübümüzün aldığı kararı sitemizden duyurmuştuk.

Medyaya yaptırımlar konusunda Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nun aldığı kararlar doğrultusunda, Takvim Gazetesi'nin de hiçbir elemanı, Galatasaray antrenmanlarına alınmayacak, deplasman yolculuklarında takımla birlikte seyahat etmelerine izin verilmeyecektir.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü
Helal olsun.. Bu sene sadece futbol, basketbol takimlari acisindan degil yonetimde, hatta resmi sitede de sevindirici gelismeler var.. Hep boyle devam eder insAllah.. Bu serefsizlerle ugrasmak lazim.. Duzeltmek imkansiz ama ayaklarini denk almalarini saglayalim en azindan..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Birde daha komik olan hem hareketi elestiriyorlar,
hemde ''Emre o hareketi bana yapti'' diyerek birbirleriyle yarisiyorlar.
KAzim Kanat, Galatasaray Lisesinde mezun olmasindan utanc duydugum Mehmet Demirkol,
Bilgin Gokberk, ve daha bir cogu simdi ''O hareketi bana yapti''
diye iddia ediyor. Tamam Emre o hareketi kime yaptigini itiraf etsin,
sizde onu basyazar veya Spor Yazarlari Dernegi Baskani falan secin.
En az eski baskaniniz Onur Belge kadar rezil ve de tabii sizin kritelerinize gore uygun olur o mevkii icin.

Birde sozum ona spor radyolari var. Bunlarda vaktin yarisi At yarislari muhabbeti ve Loto tahmin muhabbeti. Finlandiya 2. liginde Zorttirik- Hede maci ne olacak? Cim pistte beygircan mi daha iyi , yoksa donkey mi? Saatlerce muhabbet bu.
Diger bolumude zaten sozum ona dinleyici telefonlari egitimsiz , vakti bol krolarin hakaretleri ve ipe sapa gelmez sacmalarini dinlemek icin
Spor ahlakinin neresinde var kumara tesvik ve seviyesiz atisma?
Siz kime ahlak dersi veriyorsunuz?
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ali Gursel wrote: Savascigim, sana katilamiyorum. Bizim basinin hakettigi, hatta fazlasiyla haettigi TFF baskani Haluk Ulusoy, TD Fatih Terim, futbolcu da onlara kolunu bacagini gosteren Emre'dir.

Ali
Ali agabey,

Basin'i hic bir sekilde savunmiyorum aman ha yanlis anlama.Yalniz basin sozum meclisten disari ama iti ite kirdirma gozuyle bakiyor bu olaya ve hepimiz de bunun icine bir guzel dusuyoruz.Lehimize olanlara kis kis gulup aleyhimize olanlara feryat figan ediyoruz.Asparagas veya cok abartili oldugunu bile bile bunu yapiyoruz.

Hasan Pulur'un soylesi seklinde bir kitabi var."Biz mesleksiz insanlariz"diyor."Meslegimizin bir okulu yok, bir ceza mercii yok.Isadami da yaziyor, mankeni de yaziyor.Bir baltaya sap olamamis bir cok adam bu isi yapiyor.Yalan yazana ne ceza verebiliyoruz ki" diye de ekliyor.

Tabii bunlar bizim cozecegimiz sorunlar degil ama biz bu isin musterisiyiz.
Peki bir sey yapiyormuyuz?Hayir.Kulupler de yapamiyor.Futbolcular hic yapamiyor.

Emre olayi ise butun bunlari hakli kilmiyor cunku onun kaninda var.Her turlu cirkefligin icinde en onde gidiyor.Bir de bunu kaptan bandi ile yapiyor.Ayiptir.Ondan daha buyuk ayip ona bu yetkiyi veren hocasindir.Onun da ayibi en tepeye gider ki kimi kime sikayet edeceksin.

Demek istedigim buydu.Yoksa basindaki cogunluga adam demek icin bin sahit lazim.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ...
Emre olayi ise butun bunlari hakli kilmiyor cunku onun kaninda var.Her turlu cirkefligin icinde en onde gidiyor.Bir de bunu kaptan bandi ile yapiyor.Ayiptir.Ondan daha buyuk ayip ona bu yetkiyi veren hocasindir.Onun da ayibi en tepeye gider ki kimi kime sikayet edeceksin.

Demek istedigim buydu.Yoksa basindaki cogunluga adam demek icin bin sahit lazim.

Selamlar
Savas
Aferin. Olayin ozu burasi i$te. Hayatimda ulan ne yazmi$lar diye bakmak icin Fanatik sitesine gitmedim desem ba$im agrimaz. Ortada bir suru ugursuz kidemsiz siteler dergiler ve spor medyasi denenler var. Burada oralarda cikan yazilarin referans verilince kendi kendime kiziyorum. Ama izleyenler cok. Yani kisacasi basinin durumu boyle ba$a boyle tarak. Ama Terim, Ulusoy, ve de GS'lilar icinde hala yahu bizim evladimizdir denen bu hilkat garibesi Emre'ye arka cikmayin sakin. Ba$lari ezilecek sporun ruhuna ihanet etmi$ kendi cikarlari icin her turlu ahlaksizligi yapabilecek tignetsizlik ve karaktersizlik ornegi olanlarin savunulacak hicbir yanlari yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply